Cik % būtu jāuzkrāj no algas?

 
Reitings 45
Reģ: 15.04.2015
Jauns gads, jauna apņemšanās, vairāk mēģināt piedomāt, kur tiek tērēta nauda.
Cik % jūs parasti iekrājat no algas ārkārtas gadījumiem? Kā parasti veidojat iekrājumus?

Skatos ārzemju lapās iesaka 10%, 20% no mēnešalgas. Iesaka, ka kopējiem uzkrājumam vajagot būt vismaz 3 mēnešalgu apmērā, lai slimības, darba zaudējuma vai citos ārkārtas gadījumos būtu par ko dzīvot. Citur saka, ka 3 mēnešalgas ir par maz vajag vismaz 6, 9 vai pat 12 mēnešalgu apmērā. Kāds ir jūsu viedoklis?
01.01.2016 12:55 |
 
Reitings 617
Reģ: 17.08.2014
Man kā kuro mēnesi sanāk, vidēji 15-20% no ienākumiem. Nesen Swedbank AS pieslēdzu budžeta plānotāju un uzliku mērķi, cik līdz gada beigām vēlos iekrāt. Nav konkrēts mērķis pagaidām, tikai krāju. Sapratu, kakrājkonts ir vieglākais veids kā steidzami piekļūt naudai, ja kaut kas ir vajadzīgs vai kaut kas noticies. Nauda, kas tiek uzglabāta kontā uz gadu un ilgāk, tai ir daudz sarežģītāk piekļūt.
Runājot par skaistumkopšanas procedūrām, man personīgi tēriņi ir viļņveidīgi, var būt vienā mēnesī 100 EUR, citā tikai 50 EUR. Protams, ja pats visu mājās dari, tad jau citu pakalpojumi nebūs nepieciešami.
02.01.2016 10:10 |
 
Reitings 76
Reģ: 31.03.2013
Līdz šim mana krāšana bija spontāna. Ir lieka naudiņa, uzlieku Swedbank internetbankā uz krājkonta. Kaut vai 30 eur, 20 eur.

Tagad, palasot šo diskusiju, izlēmu, ka apņemos krāt nopietni. Katrā pirkumā centīšos taupīt. Nebraukšu ar taksi, mazāk iešu uz restorāniem, nepirkšu tik daudz apģērba veikalos, pirkšu internetā, ņemšu uz darbu ēdienu no mājām.

Domāju, ka ātri iekrāšu lielākam pirkumam - dzīvokļa pirmajai iemaksai. Citādāk tikai sapņoju par dzīvokli, skatos sludinājumus, bet nauda jau, pa ko viņu nopirkt, nav. :'-(
02.01.2016 10:44 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Esmu studente, bet kopā ar stipendiju un pabalstu + algu sanāk mēnesī diezgan ok summiņa, atkarībā, kāds mēnesis, bet tā atlieku 100-200 eur. Nesen tikai sāku, tagad ir 700, kas nav daudz, bet, ja kaut kas notiktu, kādam laikam pietiktu. Piedāvāja martā izdevīgi aizbraukt uz Franciju, Čehiju un Austriju, pēdējās divās neesmu bijusi. "Tiktu cauri" ar kādiem 400 eur. Nu ļoooti gribas, bet tad sīka balstiņa saka - varbūt nebrauc un turpini krāt. Bet no otras puses, esmu jauna, jaunība ātri paies, varbūt tuvākajā laikā nekādas iespējas kaut kur paceļot nebūs (dikti patīk). Ko jūs darītu manā vietā?
02.01.2016 11:31 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Apple_pie, noteikti brauktu! Tu vispār esi malacīte, lieliski savieno studijas ar darbu, atpūsties arī mazliet vajag, ja reiz ir tāda iespēja! :) (l)
02.01.2016 11:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es tāpat domāju! Gribas jau dikti, lai gan skolā sanāktu bik iekavēt, tas sīkums, tiktu galā. (l)
02.01.2016 11:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es nemāku krāt , bet esmu apņēmusies pārskatīt savus tēriņus , jo nu es vājprātā tērēju naudu sūdos , jāpērk mazāk alko un retāk jāēd ārpus mājas , bet nu man tā patīk, ka nezinu cik ilgi tā izturēšu :D
02.01.2016 12:44 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
man katru mēnesi ir mainīga alga, kas atkarīga no bonusiem, tādēļ esmu sev nolikusi savu iztikas minimumu un visu naudu, kas ir virs šīs summas, atlieku, lielākoties tie ir pāris simti mēnesī. mans minimums nav summa ar ko izdzīvot, bet normāli dzīvot. uzskatu, ka, jā, uzkrājums dažu mēnešalgu apmērā ir nepieciešans, bet tajā pašā laikā es pelnu to naudu, lai ar to priecātos par dzīvi - ceļojumi, izklaides, apģērbi, skaistumkopšana - nu, tu nekad nezini, kas notiks rīt, tādēļ izvēlos sevi iepriecinat ikdienā, nevis krāt kādam cēlam mērķim vai nebaltai dienai. nauda ir vajadzīga brīvībai, un ar visu savu krāšanas apolījumu es neesmu gatava atteikties no mazajiem ikdienas priekiem un savilkt jostu :)
02.01.2016 13:06 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Man izdodas atlikt ap 40-50% no algas, jo dzīvoklis mums savs, kredītu/līzingu nav. Vīram gan tik spoži nesanāk - aiziet vairāk nauda dēļ auto, hobijiem, izklaidēm.
Es šobrīd krāju ar cerību, ka varēsim pārdot dzīvokli un nopirkt māju, taču vienmēr sanāk, ka kādā brīdī ir jāpaņem arī no ietaupījumiem, jo sagribas ko nopirkt :-D
Pašai ir mazliet nolikts ilgtermiņa noguldījumā, daļa vienk. stāv uz konta.
Skaisti ir, ja tiešām ir tādi iekrājumi, lai var mierīgi izdzīvot gadu, ja pēķšņi kas notiek un zaudē darbu, taču Latvijā, domāju, nav slikti, ja vismaz ir iekrājumi, lai 3 mēnešus nodrošinātu. Galu galā, ja viens ģimenē zaudē darbu, tad taču 3 mēnešu laikā ir iespējams atrast ko citu. :-)
02.01.2016 14:10 |
 
Reitings 872
Reģ: 03.01.2013
Pamatā dzīvoju no algas līdz algai. Lai arī skrienu divos darbos.
Un nav tā, ka tērēju milzīgas summas kosmētikā, lupatās un restorānos...
ēdamo uz darbu cenšos ņemt līdzi.

Nomaksājot dzīvokli un citus rēķinus, kas ir nelieli kredīti par telefonu vai citām sadzīves lietām, pāri paliek apm. 300 eur, kas paredzēts pārtikai, izklaidēm (ar ko es domāju-teātris, kincis, kāds restūzis un varbūt Vecrīga -tas viss labi, ja reizi mēnesī), kādam apģērba gabalam.

Pašlaik sāku mācīties, kā ieekonomēt uz pārtikas rēķina. T.i. - ne jau mirt badā, bet iepirkt un pagatavot tā, lai uz veikalu nav jāskrien bez maz katru dienu.

Cik jūs parasti mēnesī atvēlat pārtikas iegādei?
02.01.2016 17:02 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Cik jūs parasti mēnesī atvēlat pārtikas iegādei?

~250 EUR - diviem pieaugušajiem un vienam bērnam
02.01.2016 18:57 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Par ''drošības spilvena'' apmēriem - nu, tas jau atkarīgs no katra paša - cik liela būtu tā summa, kas nepieciešama, lai mēnesi, 2, 3 vai 6 spētu savilkt galus paliekot bez darba, piemēram.
Hmm, kaut kādu summiņu atlieku krājkontā katru mēnesi, bet tie nav pat 10%.
02.01.2016 19:15 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Te nav runa tikai par algu. Ir jāskatās, kas ir vecāki utt. Ja vecāki nopirkuši dzīvokli, mašīnu, apmaksā dzīvokli, tad var kaut vai 80% atlikt. Līdzīgi ar vīriešiem - ja danco apkārt un prasa uzturēt, tad var atlikt kaut vai 100%. Katram situācija ir atšķirīga.. Var pelnīt 3000, bet ja dzīvē viss jāsāk no 0, tad ir smagi un savādāk. 10% atlikt ir ok. ir ok atlikt pat 2%, galvenais atlikt.
02.01.2016 19:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits