augstakā - vidējā izglītība puisim?

 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
Pieņemsim ka Jums ir augstākā izglītība, vai jūsu puisim arī ir jābūt augstākai izglītībai?
29.12.2015 19:12 |
 
10 gadi
Reitings 6212
Reģ: 01.04.2009
Manam draugam ir nepabeigta augstākā, man divas augstākās. Nejūtu atšķirību. Galvenais, lai cilvēks ar plašām interesēm, inteliģents, mērķtiecīgs. Tas jau no katra paša atkarīgs. Esmu arī satikusi vīriešus ar augstāko izglītību, bet domāšana ļoti šaura, varbūt savā jomā ir speciālists, bet pa dzīvi nav. Un daudzi ar vidējām izglītībām ir ļoti gudri, spējīgi, tikai kādu apstākļu dēļ nav sanācis pabeigt studijas, svarīgāk ir bijis uzkrāt darba pieredzi. Nu un ir arī, protams, ar vidējām izglītībām tādi, kad uzreiz jūti - nebūs pa ceļam domāšanas dēļ, pārāk dziļa intelektuālā plaisa starp mums.
30.12.2015 13:58 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Nav obligāti. BET ir jābūt nākotnes plānam, mērķtiecīgumam un skaidrībai, ka, ja vajadzēs arī to augstāko izglītību, tad nebūs problēmu to arī iegūt.

Ja pats cilvēks par to izglītību jūtas slikti, tad, paldies, nē. Bija man attiecības, kurās, redz, man bez maz vai bija jājūtas vainīgai, ka man jau maģistrs tūlīt, bet šis nav piecēlis savu pakaļu un aizvilcies kaut vai paskatīties uz studiju programmām.
30.12.2015 14:11 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
Nu Latvijā ir loti izteikti ka ja gribi strādāt visu mūžu fizisku darbu,tad augstāko nevajag. Bet labi atalgotā un atbildīgā darbā konkrēta augstākā būs pats svarīgākais! Visiem būs pajāt ko tu proti un zini ja nebús augstākās.
30.12.2015 14:15 |
 
Reitings 202
Reģ: 24.11.2013
Vīram nav augstākās izglītības, bet tas viņam nekādā veidā nav traucējis darba gaitās, jo ļoti ātri lietas pagūst pašmācībā un praktiski darot. Man pašai ir viens profesionālais bakalaurs un viena 1.līmeņa augstākā.
Augstākā izglītība mūsdienās nav nekāds inteliģences kritērijs, tas apliecina tikai to, ka cilvēks ir spējis samaksāt konkrētu summu un iemācīties konkrētu vielas apjomu. Atceroties sava kursa pajoliņus, kas kopā ar mani beidza augstskolu, galīgi neliekas, ka tā augstākā izglītība būtu kāds etalons. Šo gan es vairāk saku par tām n-tajām sociālo zinātņu studiju programmām, kur iegūt to bakalauru ir salīdzinoši vienkārši. Dabas zinātnes jau ir kas cits :)
Mans vīratēvs ilgstoši strādāja labi apmaksātā vadošā amatā ar vidējo speciālo (tehnikuma) izglītību. Augstāko izmācījās dažus gadus pirms pensijas, arī tikai tāpēc, ka papīru vajadzēja. Zinu pietiekami daudz cilvēku, kas bez augstākās izglītības veiksmīgi vada savu uzņēmējdarbību.
Cilvēkam jebkurā jomā vajag čuju, ņuhu un poņu. Ja to nav, tad neviens diploms nepalīdzēs.
30.12.2015 14:28 |
 
Reitings 35
Reģ: 25.07.2010
Man neliels jautājums tām, kuru draugi ir bez augstākās. Kādā jomā viņi strādā?:-) Nespēju iedomāties daudz darbu, kur nebūtu vajadzīga augstākā, ja tiek runāts par labi apmaksātiem darbiem. Man prātā nāk tikai dažādi fiziskie darbi, IT joma un uzņēmējdarbība.

Man ir svarīgs vīrieša izglītības līmenis, lielākajā daļā gadījumu tas tomēr kaut ko liecina par cilvēku. Kad man būs bērni, noteikti savu dēlu mudināšu iegūt augstāko izglītību, pat nespēju iedomāties citu variantu. Esmu tā audzināta, tas man šķiet nepieciešams.
30.12.2015 14:30 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Mums ar vīru abiem maģistri. Uzskatu, ka ar vidusskolas diplomu vien mūsdienās grūti... Augstskolas pabeigšana tomēr norāda uz kaut kādu mērķtiecību, spēju saņemties, pacensties, lai tiktu pie rezultāta.
Labs te minētais piemērs par pavāru - ne visur tomēr vajag to bakalauru. Tāpat citas profesijas - automehāniķis, elektriķis, es nezinu, vesela virkne vēl, ko nemāca augstskolās.
30.12.2015 14:38 |
 
Reitings 228
Reģ: 29.12.2015
Augstākā izglītība nav rādītājs, ka cilvēks būs gudrs, interesants, mērķtiecīgs utt., tomēr cilvēkiem ar augstāko izglītību šīs īpašības piemīt biežāk. Attiecībā uz naudas pelnīšanu - ir jomas, kur var nopelnīt arī bez izglītības, un ir tādas, kur bez izglītības tu nevienam nebūsi vajadzīgs.
30.12.2015 14:50 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Augstskolas diploms protams negarantē noteiktu inteliģences līmeni, bet arī diploms pats par sevi nav vienīgi papīrs. Kā virdzinija minēja
Augstskolas pabeigšana tomēr norāda uz kaut kādu mērķtiecību, spēju saņemties, pacensties, lai tiktu pie rezultāta.

Manā amatā ar bakalauru nevienu neizbrīnīsi, tas ir pašsaprotami. Tur runa ir jau par maģistriem + papildus sertifikātiem.
Draugam ir tā, ka savā jomā var strādāt, bet pa karjeras kāpnēm nekur tālāk netiec bez a/i.
P.S. Abi nākošgad stāsimies maģistrantūrā.
30.12.2015 14:51 |
 
Reitings 149
Reģ: 07.10.2015
Agrāk arī domāju, ka izglītība nav rādītājs gudram un mērķtiecīgam cilvēkam, tomēr dzīvē satiktie piemēri rāda citu ainu. Tādēļ saku, ka jā - puisim ir jābūt augstākajai izglītībai. Tas gan negarantē, ka visi augstskolas beigušie būs inteliģenti, bet vairākums jā.
Esmu komunicējusi ar vidusskolu beigušiem un arī 9 klašu absolventiem. Ir ļoti jūtama atšķirība no studentiem un augstskolas beigušajiem. Kaut vai - pavisam savādāki joki un dzīves uztvere nopietnāka.
30.12.2015 14:54 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Būtu vēlams
30.12.2015 14:55 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Nu manam viram nav augstakas izglitibas. Taa vinam netrauce nopelnit stipri vairak par vidusmera latvieti un sarunaties ar citiem cilvekiem. nejutu to,ka vinam nav augstakas izgl. Cilveka inteligence ne vienmer merama diplomos. pati pashlaik pec partraukuma turpinu iegut augstako izglitibu.
30.12.2015 16:56 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Atbildot uz skarlettas jautajumu- mans virs strada razosanas svera un apkalpo mehaniskas ierices. Darba lielakoties vairak nav smags,jo gandriz vienmer ir kadi paligatradnieki klat,kas parvieto gala produktu uz paletem. Nu dazreiz gadas pasham to darit.
30.12.2015 17:04 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Man vieglak komunicet ar cilvekiem, kam ir augstaakaa, tas tomer ir juutams dziives vertiibaas un skatiijumaa.

Tas gan negarantē, ka visi augstskolas beigušie būs inteliģenti, bet vairākums jā.


Protams, nav garanteets, bet tad jautaajums kaads tas liimenis viniem buutu bez augstaakaas.

Ir gudri un inteligenti cilveki arii bez augstaakaas, nenoliedzami, bet augstkola vinus tikai papildinatu.
30.12.2015 17:24 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Komunicēt, diskutēt vai vienkārši papļāpāt, piemēram, es varu gan ar melnā darba darītāju bez izglītības, gan ar eksakto zinātņu profesoru. Un tas interesantums sarunās nav atkarīgs no izglītības, bet gan personības. Tāpēc uzskatu sevi par elastīgu un nepieķeros tādām sociālā slāņa birkām.
30.12.2015 21:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits