Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mājsaimniece ?

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Gan jau esmu apnikusi ar savām tēmām :-D, mums panesās kutelīga tēma ar drušku.
Ja sieviete mamma ir dekrēta atvaļinājumā un saņem visus tos pabalstus, vai viņa skaitās mājsaimniece ja ar pabalstiem dalās, vai viņai jādara mājas darbi, jāgatavo ēst, jātīra? Naudu viņa ienes ģimsnē!!! ;-) Vīrs arī nes naudu bet strādā un ir noguris, un mājas darbus nedara!
28.12.2015 18:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Rekinus tak virs apmaksa? Tak ka vin amazlite piemet nav nekas. Ja uz pusem visu maksa tad uz pusem ari dara.
28.12.2015 18:56 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Lapsiņa, domā ar mazu bērnu ir baigi daudz laika, lai māju tīrītu un vīram vakariņas šmorētu ? :D Man liekas, ka ar bērnu pa māju ir tāds pats nogurums kā strādājot. Respektīvi, mājas darbus jādara abiem, kad ir laiks un spēks. Manā ģimenē tā ir. Ja man pietiek laika, lai savāktu bardaku, tad nepietiek laika/spēka vēl visu māju tajā dienā iztīrīt. Nerunāsim par ēst gatavošanu. Vispār neatceros, kad pēdējo reizi kaut ko sakarīgāku par putru un kartupeļiem esmu taisījusi..
28.12.2015 19:01 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Juridiski mamma skaitās nodarbinātā, kura atrodas atvaļinājumā. Bērna kopšana arī ir darbs. Mājsaimniece nav nekādās darba attiecībās, naudu nepelna, bet pilnvērtīgi nododas mājas uzturēšanas darbiem.
28.12.2015 19:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vispar tadas lietas izruna pirms berns ienak gimene. Un ja virs nes mamutu un strada 12 stundas nevar gribet lai ari majas negul bet rukaa., Ja nav velasmasinas, irobota, traku masinas un ir smagi, jaalgo palidze. Pareja gadijuma visu var, tagad ir tada tehnika ka var mierigi ja velas.
28.12.2015 19:08 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja sieviete mamma ir dekrēta atvaļinājumā un saņem visus tos pabalstus, vai viņa skaitās mājsaimniece ja ar pabalstiem dalās, vai viņai jādara mājas darbi, jāgatavo ēst, jātīra? Naudu viņa ienes ģimsnē!!!


Naudas nesana neatcel vajadzibu pec tiras un kartigas majas un normala ediena nevis cisiniem un desmaizem. To kartibu es lieku otraja vieta, primarais mana skatijuma ir veseligs ediens t.i. svaigi pagatavots majas no veseligiem produtiem, miltu pankukas neskaitas. Man jau liekas absurds, ka sieviete majas ar jaundzimuso (tads prasa samera maz darba) nevar ne est uztaisit, ne maju iztirit/sakartot. Ko vina daris kad algota darba atgriezisies, berns pupu vairs nezidis un vinam vajadzes normalu edienu? Lai vismaz est iemacas uztaisit. Vai ari lai abi algo cilveku kas to visu dara.
28.12.2015 19:22 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Mēs ar vīrieti jau plus mīnuss esam izrunajušies saistībā ar to, kas varētu sagaidīt mūs pēc dzemdībām. Viņš zin, ka ja būšu sagurusi sākumā, tad izmantošu iespēju pagulēt pa dienu un, ja kādreiz nebūšu sagatavojusi vakariņas tad viņu pabridināšu par to laicīgi, lai padomā pa ceļam uz mājām ko nopirkt. Neesmu viņu izlutinājusi ar perfektu kārtību mājās, tad viņš nepārdzīvos par nenomazgātiem traukiem kādreiz vai par neizmazgātu mīļāko tkreklu.


Bet mums nepastāv mājās tāds termins kā mājsaimniece. Esmu sieviete, viņš vīrietis un abi darām mājās kaut ko. Citreiz kāds vairāk vai mazāk, bet abi esam apmierināti un viss ok. Tāpēc par to mums nav strīdu. Vispār termins mājsaimniece liekās jau vecs un mūsu paaudzē jau neiederas, jo abi strādā un nes savu daļu naudas mājās.
28.12.2015 19:26 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Man jau liekas absurds, ka sieviete majas ar jaundzimuso (tads prasa samera maz darba) nevar ne est uztaisit, ne maju iztirit/sakartot. Ko vina daris kad algota darba atgriezisies, berns pupu vairs nezidis un vinam vajadzes normalu edienu? Lai vismaz est iemacas uztaisit.


Tev vispār ir kāda sajēga cik bērns daudz uzmanības prasa? ēst gatavošana vīram tiešām atkrīt pēdējā vietā. Labi ja vēl pati dabū paēst.
28.12.2015 19:30 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014

Tev vispār ir kāda sajēga cik bērns daudz uzmanības prasa?


Man pat ir vairak kaa viens. Jaa ar mazu ziidaini ir maz darba, ja majas ir velas mashina. Iedod est, nomaina pamperi, iziet pastaigaties, iedod est, nomaina pampi un noliek gulet. Darbs ir cauru diennakti, bet mazs zidainis daudz un ilgi gulj, dienaa pa vairakiem periodiem 3 stundas ar nelieliem partraukumiem. Pa tiem partraukumiem var mierigi est uztaisit un maju sakortot, iztirit. Divi pieaugushie un zidainis nekadu lielo bardaku neuztaisa. Vispar jau es neteicu, ka visam obligati jabut perfekta kartiba, bet gan to ka vismaz est var uztaisit.
28.12.2015 19:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man ir sageja ar dviniem! Bez automatiskas velasmassinas, bez pamperiem, traukumasinas, irobota , mobila telefona un daudz ka cita! Ar jaunam ficam visam un vienu mazo var visu iudeali paspet!
28.12.2015 19:44 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man jau liekas absurds, ka sieviete majas ar jaundzimuso (tads prasa samera maz darba) nevar ne est uztaisit, ne maju iztirit/sakartot. Ko vina daris kad algota darba atgriezisies, berns pupu vairs nezidis un vinam vajadzes normalu edienu? Lai vismaz est iemacas uztaisit.



Nekad nav bijushas problemas ar - est pagatavoshanu, majas iztirishanu, berna audzinashanu, laiku sev. Taa ir tikai organizeshana. Man no 1.dienas vienigais, kas palidzeja bija virs, nav mums te ne daudz radu ne draugu, kuri var palidzet. Man maja vienmer kartiba, pedikirs ir, mati puslidz vienmer tiiri, vakarinjas viram ari ir, berns tirs nomazgats, paspelejamies... Es zinu, cikos ies berns gulet un tad ari apdaru visus darbus.
28.12.2015 19:45 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Tad Vatsonam paveicās, ka bēŗns daudz guļ. Mans kopš 3 nedēļu vecuma mājās neguļ pat stundu. Maksimums 45 minūtes.
28.12.2015 19:46 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Annie

CIk tev vecs berninjsh?
28.12.2015 19:47 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Mans kopš 3 nedēļu vecuma mājās neguļ pat stundu. Maksimums 45 minūtes.


Kad bernam ir 3 gadi, apmaksats BKA jau sen ir beidzies. Mes te runajam par majsaimnieci kas ir apmaksata BKA.
28.12.2015 19:50 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Zīdainis nekādu darbu neprasa. Nevajag viņu visu dienu turēt rokās, mūsdienās taču ir redeļu gultiņas, kur atstāt bērnu droši. Ir visādi krēsliņi utt. Ja bērnu visu laiku nekrata rokās, tad viņš guļ tiešām daudz. Nu, ok dažām neirotiskām mātēm ir tik pat neirotiski bērni, bet tur jau bērns nav vainīgs. Un ja dzīvo labiekārtotā dzīvoklī ar veļas mašīnu, trauku mašīnu, cepeškrāsni un vēl izmanto interneta veikalu, lai sagādātu produktus, tad vispār tieši tā arī ir, kā ir definēts, tas ir bērna kopšanas ATVAĻINĀJUMS. Pabaro bērnu, ieliec groziņā/krēsliņā, lai pēta pasauli, runājies ar viņu un pa to laiku ieliec veļu veļasmašīnā, traukus trauķenē, un produktus cepenē. Tad abi ar bērnu paguliet 40min - 1h un viss būs gatavs. Izmantojiet cepeškrāsni, tur visus produktus tik ieliec, un viss gatavs, nevajag vīram cept kotletes uz pannas, pannai jāstāv klāt, vajag cepenē atstāt un izņemt, kad gatavs. ir jau tā, ka ir grūti ar 1 bērnu, bet es pieradu ar 3 mājās un 25 darbā, tāpēc tiešām nesaprotu, ko mūsdienu mātes nevar? nu ko? ja ir vitamīnu trūkums un bezspēks, tad interneta aptiekā pasūti dzelzi u.c. vitamīnus!!!
28.12.2015 19:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
vel gridai ir iroboti,



tvaicejamais katls un citas virtuves ierices. Un ir pamperi berniem, kas maniem dviniem nebija. Visu var paspet.
28.12.2015 19:55 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Un visi bērni no 3 mēn. vecuma var iemācīties gulēt visu nakti (lai māte būtu atpūtusies), tikai mātei tas ir jāgrib. Bet ja māte grib novest bērna tēvu līdz laulības šķiršanai, tad viņa nevar, nevar ne bērnu nolikt normāli gulēt, ne ēst pagatavot, ne māju satīrīt aiz sevis un viena zīdaiņa. Mūsdienās visi tik aizbildinās ar nogurumu, depresiju un nevarēšanu, reāli tas ir slinkums vai kas? Agrāk bija vēl lopi visam pa vidu jākopj un daudzbērnu ģimenes bija ikdiena, un veļas automāti arī nebija. Un sievietes bija, bija arī laimīgas un skaistas. Saņemieties tauta!!! :D
28.12.2015 19:55 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Rīdziniece
iRoboti ir dargi un ne parak lietderigi ja majas nav majdzivnieku. Tad jau labak algot maajposi, kas iztiris vannu, tualeti un jebko citu, kas saimniekiem vajadzigi, iRobots to nezidaris.

Slow cooker ir laba lieta est gatavosanai. No rita pirms nogurums iesitis kaajaas, iemet katlaa produktus, aizmirsti uz dienu un vakara karsts ediens ir galda.

28.12.2015 20:05 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
visi bērni no 3 mēn. vecuma var iemācīties gulēt visu nakti


ludzu pasaki kaa, manai jau 10, ta pat prasa pa nakti padzerties udentinju....nee, mani tas netraucee, jo pati ta pat pec ieraduma pa naktim celos.
28.12.2015 20:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Rīdziniece
iRoboti ir dargi un ne parak lietderigi ja majas nav majdzivniek
nesaki vis, man patik.;-)
28.12.2015 20:11 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Gan jau esmu apnikusi ar savām tēmām , mums panesās kutelīga tēma ar drušku.
Ja sieviete mamma ir dekrēta atvaļinājumā un saņem visus tos pabalstus, vai viņa skaitās mājsaimniece ja ar pabalstiem dalās, vai viņai jādara mājas darbi, jāgatavo ēst, jātīra? Naudu viņa ienes ģimsnē!!!



Maajas darbus dara, kas, kas tajaa briidii dzivojas pa maajam. Logiski, ka to dara sieviete. Cita lieta, ka virietim jaatbalsta, japaliidz utt., bet ikdienas darbi vairak paliek sievietei. Un runat par to, ka vina arii ieness naudu ir nevietaa, nejau naudaa ir taa saals, bet tajaa aspektaa, kursh no gimenes locekliem tajaa briidii pavda laiku maajaas.
28.12.2015 20:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits