Vai jūs ņemtu mājkapotāju/palīgu mājas darbos?

 
Reitings 467
Reģ: 29.03.2010
Sveikas,

Vakar, sērfojot pa internetu, atradu vairākas ASV mājaslapas, kas pedāvā mājas palīga ipedāvājumus (iztīra māju, aizsūta pastu, aiznes drēbes uz ķīmisko, nopērk pārtiku utt.) īsāk sakot - izdara mazos darbiņus, kas ir jādara pēc darba un aizņem diezgan daudz laika.

Aizdomājos - vai jūs kam tādam parakstītos?

Vai tā ir tikai ASV cilvēku ikdiena? Vai arī LV cilvēki ir ar mieru laist cilvēku savās mājās, lai izdarītu šādus (it kā vienkāršus) darbiņus? Vai mēs jau esam pietiekami bagāti, lai maksātu par to?
26.12.2015 13:11 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Vīrs gan nenojauš, ka izmantoju tādus pakalpojumus,
ļauju domāt, kad es esmu čakla un izdarīga


Vīrs noteikti strādā, un Tu pa to laiku staigā pa veikaliem, izklaidējies,bet mājās cita meitene visu mazgā, tad vakarā mājās vīrs sāka, mīļā cik tu šodien čakla, viss tik tīrs! Un Jūs priecīgi sakat jā mīļais es to visu izdarīju! Un vienu jauku dienu, kamēr Jūs sēžat mājās lasāt grāmatu, bet meitene tīra visu, ierodas vīrs pēkšņi un ierauga tādu skatu! :-D
27.12.2015 21:46 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Bez aiziesanaam galeejiibaas,bet nupat,straadaajot savaa daarzaa iedomaajos-ja gimenee aug meita ,un mamma neiemaaca aiz sevis neko nokopt,nepamaaca kaa gatavot utt,kaada taa meiteniite tad beigaas iznaak?
Mees biezi te minam-ruupeeties par savu "otro pusiiti"!Tad ,kas tas buutu-vai tikai miileesanaas?Es ar to saprotu taadu maajiiguma radiisanau,siltumu gimenee!
27.12.2015 21:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Laba maajpose ir zelta veertee.
+++
Ļoti grūti ir atrast čaklās rokas. Labākajām visas dienas ir aizpildītas. Citi piedāvā viņām maksāt vairāk, lai tik nāktu tīrīt viņu mājokli..
Nākotnē arī meklēšu palīgu mājokļa uzkopšanā. Protams, visu varu izdarīt pati. Tomēr šīs stundas, kas aiziet tīrīšanas darbos, var arī pavadīt savādāk.. diena ir tik īsa :)
27.12.2015 22:38 |
 
Reitings 11
Reģ: 16.12.2015
Sognare nu un ja ieraudzīs, domāju tik pasmīnēs par manu "čaklumu" un viss.

kumu bez apvainojumiem, bet Es domāju, ka man ir daudzas citas lietas ko dot vīrietim un meitai, ja man tāda būs iemācīšu, ka sieviete nav bezierunu kalpone. Un dēla sieva arī noteikti būs pateicīga :)
27.12.2015 22:40 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Mani vairāk smīdina ne jau tās sievietes, kuras algo mājkalpotājas (nav svarīgi, maksājot savu, vai vīra naudu, ja budžets ir kopīgs), bet tās, kuras mēģina pārliecināt, ka tas ir nepareizi :D Uzjautrinoši!

Pat, ja sieviete nestrādā, caurām dienām lako nagus un iedvesmo vīrieti - ja grib, lai algo. Jums kāda daļa? :D
27.12.2015 22:49 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Guest, Tu savu vīru noteikti pazīsti labāk, un ceru ,ka zini ko runā. Bet tomēr, ja Tu kļūdies? Ja reakcija būs pilnīgi citādāka kā Tu domā? Mēs bieži vien sakām,ka pazīstam otru cilvēku, bet ir gadījumi, ka tomēr kļūdāmies.
27.12.2015 23:00 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Citi piedāvā viņām maksāt vairāk, lai tik nāktu tīrīt viņu mājokli..


Jaa, taa ir, es savai maajposei vienmer uzmetu kaut kaadu naudu pa virsu, jo straadaa vina tiesam loti labi, saprot ko no vinas prasa, turklat strada loti atri. Nezinu kaadu zveera darbu dara guest maajpose, ja par dienas darbu nem 70 eiro. Pirmkart loti daudz laika prieks nedelas uzkopsanas pat ja tur ietilpst logi, otrkart parak daudz prasa prieks Latvijas. Ja katru nedelu tada summa aiziet, tad menesi tas sastada 280 eiro, par tadu naudu 100% var atrast ne tikai lidzvertigu darbinieku, bet labaku un letaku. Guest, tev tiesam apmierina vinas darba temps un prasitais atlagojums? Es neko neparmetu, vienkarsi brinos.

Es domāju, ka man ir daudzas citas lietas ko dot vīrietim un meitai, ja man tāda būs iemācīšu, ka sieviete nav bezierunu kalpone.


+ miljons

Virietim ir dzils pofigs kurs gridas tirijis, kas kreklus gludinajis un est taisijis. Vinam pilnigi pietiek ar to, ka vina sieviete ir to visu noorganizejusi.
27.12.2015 23:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Virietim ir dzils pofigs kurs gridas tirijis, kas kreklus gludinajis un est taisijis. Vinam pilnigi pietiek ar to, ka vina sieviete ir to visu noorganizejusi.

Protams, vīrietim ir prieks par spīdošo mājokli, bet.. ja sievietei pēc šīs iepriecināšanas vairs nav spēks un enerģija pavadīt tā forši laiku divatā .. arī nekas labs tas nav :)
27.12.2015 23:17 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Sognare
Mans virietis zina kas maaju uzkopj un vina attieksmi tas nemaina, nezinu kapec lai guest viram butu cita attieksme. Turklat mes meklejam ari live in cilveku, kas palidzetu saimnieciba un shis pasakums jau ir dargs, bet attieksmi tas nemaina. Kas tur slikts, ka virietis neizkalpina savu sievieti.
Es nezinu, tev baigi svarigi kas piesledz jauno velas masinu, salabo pilosu kraanu vai nomaina riepas mashinai, tavs virietis vai santehnikis/automehanikis? Galvenais ka tas ir izdarits, ne taa?
27.12.2015 23:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
bet.. ja sievietei pēc šīs iepriecināšanas vairs nav spēks un enerģija pavadīt tā forši laiku divatā .. arī nekas labs tas nav


Tiesi taa! Kamer man uzkopj maju, tikmer es gimenei uztaisu normalas vakarinas un man vel ir garastavoklis un energija ar viniem pavadit laiku, ar berniem izpildit majas darbus un ar virieti nakti paseksot. P.S. Es nedzivoju 2-3 istabu dzivokliti, man ir maja un uzkopjama teritorija ir liela.
27.12.2015 23:24 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Ka jau te daudzas mineja, nav virieshu attieksme tik negatiiva. Ja viirietis pats nevelas iesaistities maja darbos, tad butu loti egoistiski nelaut sievietei ieviest apkopeju.
Man viss laiks paiet darbaa un taas dazas stundas brivaa laika labpratak pavaditu kino, teatrii, pastaigaa, pastaigaa pa veikalu vai pastaigajoties ar suni. Mans viirietis pats ir ieteicis atrast apkopeju.
Kas gan tur slikts, ka planoju algot apkopeju, kapec, lai es savaa vienigajaa brivajaa dienaa koptu maaju, kamer milotais atpuushas, labak ir aiziet kopigi uz kadu pasakumu shaadaa situaacijaa.
27.12.2015 23:48 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Manuprāt, tīri teorētiski arī vidusmēra latvietis varētu atļauties izmantot apkopēju pakalpojumus. Nav jau nemaz tik daudz tās Šmuces lai nevarētu par to samaksāt. Reizi nedēļā, kamēr es darbā, kādas uzkopšanas firmas darbinieks varētu nākt un izberst traukus, posus un grīdas. Bet neesmu dzirdējis, ka LAtvijā tas būtu kādam aktuāli. Par birojiem un biznesa telpām nerunāju.
28.12.2015 00:34 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Apkopeejas un aukles ir diezgan aktualas arii Latvijaa. Aktualas nav majkalpotajas vai palidzes, kas dara arii citus darbus - vidusmera latvietim nav aktualas.
28.12.2015 00:43 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Esmu vairākkārt apsvērusi tādu iespēju. Reizēm man vienkārši pietrūkst laika mājas uzkopšanai. Bet līdz šim nav izdevies atrast cilvēku, kam šo darbu vēlētos uzticēt.
28.12.2015 00:50 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
Zinot, cik ilgi un pedantiski es izvēlos pārtikas preces, gan vizuāli nopētot (dārzeņus, piemēram), gan lasot sastāvu utt, es noteikti zinu, ka to nevienam neuzticētu nekad. Tāpat arī kaut kādu mantu kārtošanu - varbūt esmu vecmodīga, bet es kā sieviete esmu saimniece un mājai jābūt iekārtotai un iztīrītai pēc manas gaumes



Burtiski tā itkā es to būtu rakstījusi.
Lai kāda būtu noslodze neņemtu. Izņēmuma gadījums tiešām varētu būt, ja dzīvotu tādu dzīvi, kā kāda holivudas zvaigzne 5 bērni, nedēļām garas filmēšanās vai uzstāšanās,ceļojumi, sarkanais paklājs, viesnīcas un mājās parādīšanās tikai 5 dienas mēnesī. Tad jā, tad tās piecas dienas es velētos pavadīt argimeni nevis vācot māju. Visos citos gadījumos esmu pilnīgi pret
28.12.2015 01:11 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Rosalie-tiesi taa!!
Es arii runaaju par vairaak vai mazaak "mirstiigiem" cilveekiem soreiz!
28.12.2015 01:22 |
 
Reitings 62
Reģ: 31.07.2015
A kā jūs izvēlējāties savu mājkalpotāju, jūs kādai firmai maksājat vai arī kādam pazīstamam cilvēkam kam uzticat šo darbu?
Labi ka man ir paveicies ar drauga mammu, jo viņa viņam ir ieudzinājusi ka ir jāpalīdz, tā nu mēs parasti to kopā paveicam, kamēr es mazgāju grīdas, tad man putekļus jau viņš ir izsūcis.
28.12.2015 01:41 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Vatsons


Ja Tu mazāk pavadītu laika cosmo, tad Tev pietiktu pašai māju uzkopt un bērnus tajā visā iesaistīt! Nopērc iRobotu, atliks tikai putekļus noslaucīt! Nu slinkuma kalngals!


Virietim ir dzils pofigs kurs gridas tirijis, kas kreklus gludinajis un est taisijis.


Nav gan! Mana ex vīra draugiem sievas sēž mājās, var atļauties apkopēju, bet viņi negrib, lai svešs cilvēks gludina viņa kreklus un skatās kādā krāsā ir viņa apakšbikses.


Tomēr šīs stundas, kas aiziet tīrīšanas darbos, var arī pavadīt savādāk..


Kā? Pasēdēt cosmo?????

Man pietiek laika adīt, šūt, ar bērnu pavadīt laiku utt.. māja vienmēr ideālā kārtībā, mums ir 3 bedroom house, vienkārši jāmāk organizēt mājas darbi un otra lieta, aiz sevis nav jāatstāj bardaks! Tik vienkārši!
28.12.2015 01:49 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es esmu viena no taam mammaam ,kura ir iemaacijusi saviem deeliem aiz sevis visu novaakt,sakaartot savas mantas,dreebes uttNekad neesmu sekojusi skolas darbiem.Laikam audzinaaju ar domu,ka vienmeer nebuusu klaat viniem,buus jaadziivo pasiem.Tagad esmu lepna,jo abas sievas prieciigas!!!Visu dara visi kopaa!!!:-)
28.12.2015 02:39 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Teorētiski vidēji Eiropa un ASV cena ir ap desmit eiro stundā (Norvēģijā, pašsaprotami, vairāk - apmēram 15eur).

Vienīgais, kas mani mulsina, ir, kad nemaksā pietiekoši. Varētu padomāt, ka mājkalpotājas darbs ir mazvērtīgāks. Situācijā, kad nevar atļauties normāli maksāt un cilvēks berž visu par verga algu, man šķiet nepieņemama :-/
28.12.2015 03:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits