Sabiedrība un daudzbērnu ğimenes

 
Reitings 61
Reģ: 18.12.2015
Sveikas,meitenes! Mani šovakar nodarbinā jautājums par to,kāda attiesme ir sabiedrībai pret ğimenēm,kurās ir 3 un vairāk bērniņu? Zinu par to,ka Ķīnā ir dzimstbas politika,attīstītās valstīs parasti ir maz bērniņu,attīstības tieši pretējais,bet kā ir ar Latviju? (t)
20.12.2015 19:12 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Daudzbērnu ģimenes ir apsveicami, bet pie nosacījuma, ka var šos bērnus atļauties uzturēt. Godīgi, nekad nesapratīšu tās ģimenes, kas tik laiž pasaulē vienu pēc otra un tad žēlojas, ka nevar uzturēt. Nu bet tad jājautā, ko domāja pirms taisīja?
21.12.2015 11:15 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Leo_leo Ne visi protams, bet daļa ir neizglītoti un tik nabadzīgi ka pat necenšas izsargāties seksā. Pienāk bērniņš, abortam nauda nav un velme arī nav, tad nu kas vel atliek kā tik dzemdēt un cerēt ka neatņem vēlāk.
21.12.2015 11:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nav jau problēma palikt stāvklī, iznēsāt un piedzemdēt , bet bērni ir jāaudzina , man šķiet , tajās 4+ un bieži pat 3+ ģimenēs ir vairāk novērots modelis, kur vecākajiem gribot negribot ir jādara kaut kādi pienākumi kuri pēc būtības nav jāda bērnam. Kaut vai tāpati bērnu piekstīšana un es te nedomāju ik pa laikam nolikt mazāko māsu gulēt , jo vecāki teātrī. Es vairāk domāju, ka vecākajam ir pienākums pagatavot/uzsildīt regulāri ēdienu citam pēc skolas/nodarbībām , palīdzēt brāļiem /māsām ar mājas darbiem u.c šādas lietas , kuras pa lielam ir vecāku pienākums .
21.12.2015 11:20 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Lielas ģimenes tiešām liekas skaisti, ja var uzturēt un sniegt visiem mīlestību.

Jaukas ģimenes jau ir ārī nabadzīgās, kas neko neprasa, bet vairumam asociējas tikai ar tiem, kas prasa un nevar uzturēt, jo daļa jau dzemdē tāpēc, ka dabūs lielo pabalstu, tad nāk viens pēc otra ārā.
21.12.2015 11:21 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
kur vecākajiem gribot negribot ir jādara kaut kādi pienākumi kuri pēc būtības nav jāda bērnam. Kaut vai tāpati bērnu piekstīšana un es te nedomāju ik pa laikam nolikt mazāko māsu gulēt , jo vecāki teātrī. Es vairāk domāju, ka vecākajam ir pienākums pagatavot/uzsildīt regulāri ēdienu citam pēc skolas/nodarbībām , palīdzēt brāļiem /māsām ar mājas darbiem u.c šādas lietas , kuras pa lielam ir vecāku pienākums .

+++
Neatceros, kur un kurš to teica, bet tas bija cilvēks no daudzbērnu ģimenes, ka viņam faktiski bērnība nebija, jo bija jāauklē jaunākie.
21.12.2015 11:24 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es kaut kad lasīju Manā Mazajā interviju ar 8 bērnu ģimeni, kas dzīvo Rucavā. Tur vecāki teica - neuzskatām, ka lielajiem bērniem jāpieskata mazie, bet citā vietā saka - kad izlaižam visus laukā, tad vecākie bērni dabiski pieskata jaunākos, tas notiek pats par sevi :D :D
21.12.2015 11:24 |
 
10 gadi
Reitings 1697
Reģ: 29.01.2009
Apbrīnoju vecākus, kuri spēj tikt galā ar vairākiem bērniem. Tas tiešām ir forši, protams, gadījumos, kad bērni ir plānoti un gribēti, nevis "gadījās". Sev gan vairāk par 2 bērniem negribētu, pirmkārt, neredzu tam nekādu jēgu, otrkārt, neesmu gatava atteikties no savas dzīves un upurēt visu savu laiku bērnu audzināšanai. Savukārt, dzemdēt bērnus un nodot viņus audzināšanai vecmammām vai auklēm.. arī nav priekš manis.
21.12.2015 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Ha, mana mamma nāk no 8 bērnu ģimenes. Viņi dzīvoja labi, nekas netrūka, māju milzīgu uzcēla, bija savs bizness tajā laikā ar labiem ienākumiem. Mammas vecākai māsai ir 9 bērni. Arī visi bērni dzīvo labi, liela ģimenes māja, mamma vienmēr mājās bija, bet tētis strādāja 1 darbā nevis vairākos, lai tur galus vilktu kopā, utt. Dzīvoja labi. Būtībā manai omei ir 29 mazbērni un 8 mazmazbērni.

Draugs nāk no 7 bērnu ģimenes, viņš tos laikus atcerās tikai kā labākos laikus. Brauca visu laiku ekskursijās, arī nekas netrūka.


Visā visumā man apkārt ir tikai pozitīvi piemēri saistībā ar daudzbērnu ģimenēm. Jo laikam visi darīja visu iespējamo, lai mums bērniem nekas netrūktu. Un visās ģimenēs mammas bija mājās kopā ar bērniem.
21.12.2015 11:37 |
 
Reitings 38
Reģ: 02.12.2015
Man ir 4 bērni dzimuši ik pa 2 gadiem. Vecākajam 7 un jaunākajam 1 gads. Neesam nelabvēlīga ģimene. Darbs man ir tāds, ko varu apvienot ar bērnu audzināšanu tāpēc vecākajam nav jārūpējas par jaunākajiem, bet ziniet, kā jau te tika iepriekš rakstīts - vecākie jaunākos tīri instinktīvi aprūpē un palīdz viņiem bez jautāšanas. Bērni viens otru aizstāv un mīl. Pati nāku no 4 bērnu ģimenes un vīram ir 6 māsas un brāļi. Neviens nebija bagāts, bet bērnībā nekas netrūka - vienmēr vēderi pilni un kājas siltas. Visi ir izauguši, izmācījušies un mūsu vecākiem ir nopietns pulciņš mazbērnu. Attiecības visiem ļoti tuvas un tikai labākās atmiņas no bērnības.
Un pateicoties mūsu ģimenēm arī pietiek laika sev un attiecībām ar vīru - vienmēr ir kas atnāk un pieskata, ja nepieciešams.

Bet vienmēr, kad pasaku cik man bērni, saņemu bez maz nosodošus skatienus vai līdzjūtību. Sabiedrībai šķiet, ka tas taču traki un grūti un viss tikai dēļ pabalstiem.

Liela ģimene ir lielākā laime.
21.12.2015 12:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Neatceros, kur un kurš to teica, bet tas bija cilvēks no daudzbērnu ģimenes, ka viņam faktiski bērnība nebija, jo bija jāauklē jaunākie.


Manam draugam ar tā bija, jo viņš bija vecākais bērns no 5 bērnu ģimenes, bet no viņa gan neesmu dzirdējusi to ka viņš būtu jeb kad par to sūdzējies. Nauda daudz ģimenei nebija, tas bija fakts tāpēc dzīvošana bija tāda kāda bija. Venīgais labums ir tas ka tie bija lauki un paši varēja audzēt pārtiku utt. Bet līdz ar to audzēšanu, daudz laika vecākiem aizgāja uz lauka, kamēr jaunākos bērnus pieskatīja vecākais.
21.12.2015 12:27 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Es pati gribētu daudzbērnu ģimeni, kādus trīs vai četrus bērnus. Protams, ne deviņus vai 15, tas jau gan man liekas ir diezgan dīvaini..

Bet jā, par daudzbērnu ģimenēm attieksme tāda negatīva bieži vien, jo tiešām nezinu daudz ģimenes, kurās būtu daudz bērnu un viņi dzīvotu tiešām labi, vienmēr ar daudzbērnu ģimenēm saistās kaut kāda nabadzība, pabalstu lūgšana, visādas atlaides un atvieglojumi. Daudzos gadījumos tāpēc arī vecākajiem bērniem tiek atņemta bērnība, jo jāuzņemas rūpes par jaunākajiem, kamēr vecāki skrien pa simts darbiem un viņiem nemaz neatliek laika bērniem.

Es zinu arī pozitīvus daudzbērnu ģimeņu piemērus un tur bērnība un pārticība bija visiem, arī vecākajiem. Ģimenē jau tā notiek arī ar diviem bērniem, ka vecākais pieskata jaunāko, es domāju, ka tas ir tikai normāli, kamēr nav tā, ka vienam bērnam jāaudzina otrs, bet šajās ģimenēs, kuras es zinu, tā it nemaz nav :)
21.12.2015 13:03 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
OneandOnly
Nu ja dzīvo tajā līmenī-nekā netrūkst, ja vēders pilns un kājas siltumā-tad varbūt labi dzīvojat :D Nosodošā sabiedrības daļa parasti ir tikusi lidz augstākiem Maslova piramīdas slāņiem :D Un tiem vajag naudu.
21.12.2015 13:11 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Ir ta gimene UK,vinjiem vel savs raidijums ir,19 and counting. Es paskatijos to raidijumu un nu man likas ljoti traki un nesaprotami,BET vinji nesanem benefits,vinjiem nevajag. Tada gadijuma mani tas nesatrauc.
Bet gimenes,kuras ir mazturiigas un tik turpina dzemdeet un sanem pabalstus es neatbalstu.
21.12.2015 13:19 |
 
Reitings 38
Reģ: 02.12.2015
Teika spolite, bet kur es teicu, ka mums naidas trūkst? Dzīvojam labi un nevienam nediedelējam. Varam atļauties uzturēt savus bērnus un nodrošināt ar visu nepieciešamo, kā arī ceļot un neskatīties uz cenām veikalā. Mūsu ar vīru bērnībā bija citi laiki un dzīvojām lauku viensētās un tici vai ne, bet neko citu mums nemaz nevajadzēja tad.
21.12.2015 13:22 |
 
Reitings 56
Reģ: 29.01.2009
dzīvoju mazā pilsētā ir ļoti daudz ģimenes kurās ir 5 un vairāk bērnu, bet ik pa 1,5 gadiem dzimuši, un sākušas ir ap 16 gadiem dzemdēt, katrs bērns no sava tēva, pēdējie 2 no viena, bet cik dzirdēts laikam jau neviens nav no tā vīrieša ar ko kopā, tagad ap 25 gadi un cik redzēju tad ir jau gaidībās. Un šādi stāsti ir ļoti daudz, ir vecāki,kas netiek pie bērniņiem, bet ir kam dzimst ļoti. Ir trūcīgie,jo vīrietis tik strādā ap 400 pelna,jo laukos viss labais darbs aizņemts un paliek tik meža zāģēšana mikro uzņēmumā knapi pa 17 e dienā. Un galvenais ,ka ar bērniem neapmeklē nevienu pasākumu ,ko dome sniedz par brīvu -koncertus, aktivitātes bērniem, radošās darbnīcas.
21.12.2015 13:27 |
 
Reitings 56
Reģ: 29.01.2009
ir arī ģimenes kurās ir 3 bērni , bērni apģērbti un kārtīgi.
21.12.2015 13:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
OneandOnly
Bet vai jūsu bērni domā tāpat, ka nekas netrūkst, dzīvojat labi? Kādām jābūt algām, lai 4 bērnus saģērbtu, nopirktu katram datoru, telefonu, utt. un vēl paliktu nauda vēl ceļojumiem un veikalā nebūtu cenas jāskatās?
Tīri ziņkārības pēc- cik eur jums sanāk kopējais ģimenes budžets mēnesī? Pēc maniem aprēķiniem-jābūt vismaz 4000eur.
21.12.2015 13:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
OneandOnly
Un kā ar nākotnes perspektīvām- ja visi četri gribēs būt ārsti, vai varēsiet uzturēt un atbalstīt savus bernus vēl 6 gadus? Vai ja kāds/ visi gribēs studēt maksas studiju programmās?
21.12.2015 13:50 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
4 bērnus saģērbtu, nopirktu katram datoru, telefonu, utt. un vēl paliktu nauda vēl ceļojumiem un veikalā nebūtu cenas jāskatās?


Telefons bernam ir vajadzigs tikai pats primitivakais telefona zvaniem un sms, dators katram savs nav vajadzigs, pietiek ar vienu datoru uz diviem. Tas protams ja vecaki nevelas ka visa berniba bernam paiet smaartfonaa.
Nezinaju gan, ka celojumi ir obligata bernu labturibas prasiba. Pie tadam prasibam kadas ir daziem cilvekiem nav brinums, ka latviesi izmirst. Nekas, indiesi sadzemdes par mums.
21.12.2015 13:55 |
 
Reitings 35
Reģ: 25.07.2010
teika_spolite, labāk nedzemdē bērnus.Liekas noņemšanās un problēmas tev būs, jēgas arī nav :-P

Šoreiz jāpiekrīt Vatsonam.
21.12.2015 13:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits