Dzīve kopmītnēs /istabas biedrene

 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Patlaban ar istabas biedreni dzīvojam kopā mazāk par gadu.

Jau agrāk rakstīju, ka istabas biedrene bieži vien ēd no maniem šķīvjiem (abām bija balti) un atstāj tos pusnetīrus, tas ir, tikai noskalo tos ar ūdeni, tie paliek taukaini un piekaltuši ar ēdienu. To atrisināju, nopērkot sev citus, krāsainus. Nu vairs pieķēza un nenomazgā tikai savus.

Bet es vairs nespēju dzīvot kopā ar viņu. Vienkārši nevaru. Viņa ir katastrofāla cūka (jā, patiešām katastrofāla). Visur istabā ir bardaks, viņas gulta, pagulte, plauktiņš, galda gals ir vienkārši haosā un netīrībā. Galds, uz kura gatavojam, pēc viņas VIENMĒR paliek nobārstīts ar kafiju, cukuru un musli, ledusskapi viņa netīra, nereti no viņas plauktiem izmetu sapuvušus tomātus un gurķus, kas smird pa visu ledusskapi.

Nerunājot par to, ka viņas mati ir VISUR! Jā, pat savos dvieļos es tos esmu atradusi (dvieļi stāv netālu no vietas, kur viņa ķemmē matus). No istabas grīdām bieži vien var parūkas taisīt.

Lieki teikt, ka viņa aiz sevis nevāc vispār. Toties es esmu tīrības un kārtības mīle, kas tikai tāpēc, lai pašai nav jādzīvo šajā cūku kūtī, vienmēr savāc. Bļāviens, es jūtos kā viņas māte, kas vāc aiz viņas, tas nav normāli!

Istabā cenšos ierīkot patīkamu gaisotni, lai pašai būtu forši te atgriezties (esmu nopirkusi lampiņas, izrotājusi, bieži vien vakarā iededzinu kādu smaržīgu sveci...), bet man jau te riebjas! Katru reizi, kad esmu izgājusi un atgriežos kojās, atverot istabas durvis, goda vārds, sejā iecērtas tāds sastāvējis un smirdīgs gaiss. Logus viņa never vaļā vispār, to daru es un pat tad man ir jāklausās kunkstēšanā.

Esmu mēģinājusi runāt ar viņu, bet tas vienmēr beidzas ar viņas histēriju, jo, goda vārds, meitenes, viņa ir maza bērna prātā! Pieaugusi 20 gadus veca sieviete, bet uzvedas kā mazs bērns! Viņa uzskata, ka es pārspīlēju un viņa jau TĀ aiz sevis vācot (kas ir klaji meli!). Visas šādas sarunu reizes ir beigušās ar strīdiem un ilgām nerunāšanām. Attiecības vispār jau mums ir vienkārši šausmīgas.

Ko es gribu no jums: kā lai es pieklājīgi un neaizskarot viņu pasaku, ka viņai ir jāizvācas? Es saprotu, ka rīkošos cūcīgi, bet nekā citādi es nevaru. Pati izvākties es negribu, jo esmu šajā istabiņā ieguldījusi gana daudz. (Jā, starp citu, visas koplietošanas preces - rūteris, miskaste, tējkanna, utt - ir mans un par šo visu viņa ne kapeiku nav piemetusi, slota.) Un kad man to teikt? Es saprotu, ka pieklājīgi būtu pagaidīt līdz semestra beigām, tad arī teikt vai brīdināt viņu laicīgi?

Es zinu, ka gari, bet ceru, ka izlasīsiet un palīdzēsiet. Goda vārds, sirds pilna, vienkārši nespēju vairs.
11.12.2015 17:13 |
 
Reitings 138
Reģ: 25.11.2015
Sāku lasīt autores problēmu un atcerējos par šo video:
https://www.youtube.com/watch?v=l4Y6vUIuSgo
:D :D
12.12.2015 02:20 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Atcerējos šo:
Veidi, kā aizbiedēt istabas biedru!
1. Nopērc nažu komplektu un katru vakaru asini tos. Kamēr asini nažus, skaties uz savu istabas biedru un murmini pie sevis: „Drīz, drīz...”
2. Savāc kaudzi ar pildspalvām un sakrauj vienā istabas stūrī, citā noliec vienu zīmuli. Smejies par zīmuli.
3. Pasaki savam istabas biedram, ka tev ir kas svarīgs viņam sakāms. Tad pēkšņi „noģībsti”. Kad tu „atjēdzies”, pasaki, ka vairs neatceries, ko gribēji teikt. Pēc kāda laika vai dienām pasaki, ka atcerējies, ko gribēji pateikt un „noģībsti” atkal. Turpini tā vairākas nedēļas.
4. Kad tavs istabas biedrs ir izgājis, pielīmē savas kurpes pie griestiem. Kad tavs istabas biedrs atgriežas, saķer galvu, sēdi uz grīdas un vaidi.
5. Uztaisi sviestmaizi, bet neēd to. Noliec to uz grīdas. Ignorē sviestmaizi. Pagaidi līdz tavs istabas biedrs atbrīvojas no tās un tad sāc sūdzēties, par to cik ļoti gribi ēst un kāpēc viņš izmeta vai apēda viņu.
6. Katru reizi, kad tavs istabas biedrs ienāk istabā, pilnā balsī kliedz: „Urrā! Tu esi atpakaļ!”. Pēc tam padejo pa istabu 5 minūtes. Beigu beigās paskaties pulkstenī un paprasi viņam: ”Vai tev nevajadzētu drīz iet prom?”
7. Sarunājies ar savu ēdienu. Pēc brīža uzvedies aizvainots, nogāz šķīvi, bļodu ar ēdienu uz zemes un iesper pa to. Atsakies savākt nekārtību paskaidrojot, ka tu gribi redzēt kā viņi cieš.
8. Atnes burku ar skudrām, katru vakaru pirms gulētiešanas sačuksties ar tām un pirms līst gultā, saki:"Jā pavēlniek! Drīz viss būs izdarīts!"

Kristāliņš, Tu esi pedante. Ir tāds cilvēku tips un Tev nav jāmainās tikai tāpēc, ka citi ir savādāki, bet, ja ar šo istabas biedreni istabā ievācāties vienlaicīgi, Tev ir jārunā ar administrāciju, lai ierāda Tev citu istabu, cerībā, ka sastapsi otru pedanti. Ja viņa atnāca, kad Tu tur jau kādu laiku esi dzīvojusi (Es domāju mēnešus, nevis 3 dienas vai 2 ned.), tad vari lūgt pārcelt viņu. Mantas, ko pirki mājīgumam, bet lietoja arī viņa, ņem prom, tās ir Tavas mantas (Arī rūteris, miskaste un tējkanna. Viņai uz tām nav nekādu tiesību).
Pedantiem ir tāda lieta, ka viņi saskata netīrību tur, kur ikdienišķs cilvēks to neieraudzīs, bet cūkai liksies pedantiska kārtība. Tāpēc ir saprotami, ka Tev ar savu istabas biedreni ir grūti. Tu administrācijai vari lūgt pārcelt uz citu istabu viņu vienīgi tad, ja dzīvoji tur pirmā. Ta jau meitenes aprakstīja, kādas ir īstas cūkas. Tev ir ikdienišķs cilvēks - daži putekļi, šis tas šur tur nobiris. Dvieļus vienkārši pārvieto. Cilvēkiem mati lūzt dažādu iemeslu pēc un kurp tie aizlidos ķemmēšanas laikā, nav iespējams noteikt. Daudzi diezgan ilgi nepamana šādu matu izkrišanu visur, kas jau liecina, ka istabas biedrenei ir veselības problēmas.
Apjēgšana tagad, ka esi pedante, Tev noderēs arī nākotnē - karjeras jomā pedantus novērtē daudzos uzņēmumos.
Kas attiecās uz cūkām, es pati zinu meiteni, kurai bija kaudze trauku, kurus viņa vienkārši nemazgāja. Mazgāja tos, kurus nu tajā dienā ievajagās. Pārējie stāvēja istabā, bļodā, pat ar pelējumu un viņai tas netraucēja. Istaba vienmēr oda pēc netīrām zeķēm. Gultu nekad nesaklāja. Kursabiedrene.

Kas attiecās uz vēdināšanu, domāju, ka viņa jau Tev neteiks, bet man ir zināmi vismaz divi iemesli negribēt turēt logu vaļā, lai gan svaigu gaisu gribās. Mājās, iespējams, viņa izmato opciju atvērt logu blakus telpā un tā to svaigo gaisu iegūt. Kojās es vēdināju vairākas reizes dienā, tikai ne vairāk kā 15 min, bet tā kā Tu to dari bieži, viņai tādas nepieciešamības nav. Pirmais iemesls, ko es zinu, ir anēmija. Cilvēkam visu laiku salst tāpat, bet Tu vēl logu vaļā turi. Jā, arī vasarā. Jo ir tā vēja plūsma, kuru vesels cilvēks izbauda, bet cilvēkam ar anēmiju gribās kažoku tajā brīdī un Tu nevari no viņas pieprasīt, lai viņa sēž istabā kurtkā, jo tā ir tikpat Tava, cik viņas istaba. Viņa grib vēdināt brīžos, kad zina, ka var uz laiku istabu atstāt, Tu tad, kad tajā sēdi. Grafiks, no cikiem līdz cikiem kura atradīsies istabā pie atvērta vai aizvērta loga, nav risinājums. Es pat vasarā mājās valkāju vilnas zeķes un vakaros, ejot ārā, tikai garās bikses un slēgtos apavus. Zinu, ko runāju. Otru es uzzināju no vienas no savām istabas biedrenēm. Sākumā gan neko neteica, jo es mēdzu atnākt ziemā un vēl virsdrēbes nenovelkot atraut logu, beigās tomēr pateica - nesen pārslimots vidusauss iekaisums - viens pūtiens un tas būs atpakaļ. Vienojāmies par kārtību, kādā istaba tiks vēdināta un gan gaiss bija svaigs, gan pašām silti :)
Bet Tev... Ja abas ievācāties semestra sākumā, tad citu istabu jāprasa ir Tev. Viņai viss ir labi. Ja ievācāties abas vienlaicīgi un Tev punkta īres līgumā, ka jātaisa remonts pašai un čeku, ka esi pirkusi tapetes par savu naudu, Tev būs jāsamierinās ar citu istabu un jācer uz piemērotāku sadzīves biedreni. Ceru, ka Tev viss nokārtosies un bēgot no vilka uz lāci neuzskriesi! :)
12.12.2015 03:27 |
 
Reitings 671
Reģ: 30.08.2014
Kristāliņš, neesi no Āzenes kojām? Nākamgad varētu kopā dzīvot :-D
12.12.2015 09:13 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Murrra

Man škiet, ka zinu meitenes par kurām Tu runā :-D
12.12.2015 10:31 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Es izlasīju pirmo rindkopu un man uzreiz ainiņas no "huļi bļoda netīra" acu priekšā. :D Bet zinu, cik tas ir nepatīkami. Pirmajā kursā ar meitenēm īrēju kopīgu dzīvokli. Pēc pirmā kursa no turienes izvācos un tajā vasarā visas citas ķēdītē arī. Man jau šķiet, ka šī ir neizcīnāma cīņa, situāciju mainīs tikai istabas maiņa. Ja no vilka bēgot lācim neuzskriesi.
12.12.2015 10:54 |
 
10 gadi
Reitings 4050
Reģ: 02.01.2011
vēl variants, ja jums divvietīgā istaba- iet pie komenes un teikt, ka maksāsi par diviem un dzīvosi viena. dārgāk sanāks, toties istabā viss būs tikai pēc tava prāta.
kojās savācas visdažādākie cilvēki, nevar gribēt, lai viņi visi būtu pēc vienas līdzības un ar pilnīgi vienādiem uzskatiem par tīrību/kārtību.
izlasiet mānijas diskusiju un sapratīsiet :)
12.12.2015 11:27 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Man bail par to, ka pārvācoties, es tikšu pie divām tādām pašām meitenēm. Tā teikt, no vilka bēgot, uzskriešu lācim.

Nu bet tad tu taisies maksāt viena par to istabu turpmāk vai nē? Ja nē, tad jau tev tāpat kādu pieliks klāt. Labāk tad tiešām atrodi pati kādu, kur ir brīva vieta un kur pārējiem biedriem sakrīt ar tevi izpratne par kārtību. Kojās nav tāda "mana istaba, viņai jāiet prom", "viņa ievācās pie manis" utt. Tā ir jūsu kopējā istaba. Domāju, ka vari mierīgi parunāties ar viņu, vai viņa piekrīt, ka jums nesaskan un būtu ar mieru pārvākties, jo tu šai istabā esi kaut ko remontējusi. Ja nepiekrīt, būs vien jāiet tev pašai prom.

Par to, ko te meitenes raksta par pakešu samešanu virtuvē, otras taisnotāja lietošanu utt., tas ir ārprāts, tā es nekad nedarītu, bet tīri savās mantās es ne vienmēr saloku visas drēbes - biežāk salieku kaudzē un ne vienmēr uzreiz nomazgāju visus savus traukus (ja koplietošanas trauki, tad gan uzreiz) - man tas netraucē un neliekas nekas ārprātīgs. vienkārši cilvēkiem ir dažādas vajadzības attiecībā uz kārtību. iespējams, istabas biedrene atkal domā, ka tu esi pārāk pedantiska, visu laiku kaut ko kārto. Tāpēc jācenšas vienkārši dzīvot kopā ar cilvēkiem, ar ko tev sakrīt tīrības uzsakti.
12.12.2015 11:36 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
Palasīju šo diskusiju. Es neizprotu, vai nu es kaut kā vecmodīgi audzināta vai kas, bet kā tām meitenēm nav kauns piemēram no citu meiteņu vecākiem, vai draugiem, vai vēl sazin kā, kas var kopmītnēs ienākt??? :O Esmu nelielā šokā no tiem "šausmu stāstiņiem".

Nekad gan kopmītnēs neesmu dzīvojusi, bet mēnesi dzīvoju nometnē un atceros, ka man bija tāds kauns kad pasniedzeja no rīta ienāca istabā un man bija nesaklāta gulta, lai gan biju aizgulējusies uz rīta rosmi, un domāju saklāt pēc brokastīm. Viņa gan neko neteica, bet tas kauns. Šausmīgs :D


Protams, es saprotu, nu tādu māksliniecisko bardaku(it sevišķi pašai esot māksliniecei), bet neviens mākslinieciskais bardaks neattaisno netīru paketi vai apakšveļas kalnus redzamā vietā.!!!
12.12.2015 12:18 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Protams, es saprotu, nu tādu māksliniecisko bardaku(it sevišķi pašai esot māksliniecei), bet neviens mākslinieciskais bardaks neattaisno netīru paketi vai apakšveļas kalnus redzamā vietā.!!!


+++

Ir milzīga atšķirība starp nekārtību un cūciskumu.
12.12.2015 12:37 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Man kojās bija istabas biedrene, kura nekad neiznesa miskasti un neizslaucīja istabu. Viņa ar mani un otru istabas biedreni nerunāja (izņemot, ja viņai ko pajautājām), tāpēc mums bija neērti viņai aizrādīt. Izdomājām, ka nenesīsim miskasti un neslaucīsim, līdz viņa to izdarīs.
Kad grīda bija palikusi drausmīga un pilni miskastes maisi sakrājušies blakus musaram, viņa vienkārši izvācās, tā arī neko neizdarot.
12.12.2015 12:43 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.10.2014
Man ir bijušas ļoti daudz istabas biedrenes, bet, ja neskaita dažus sīkumus, par cūku nevienu nenosauktu. Tā ka, ja vien ir iespēja, pārvācies uz citu istabu. Varbūt citā istabā priekšā būs tik pat nekārtīgs cilvēks, bet varbūt ar to varēs kaut ko sarunāt!? Katrā gadījumā, nedomāju, ka pārvācoties tu kaut ko zaudēsi, drīzāk būsi ieguvēja. Nepārvāksies- neuzzināsi. :)
Kad es sāku dzīvot kojās, koju vadība bija labvēlīgi noskaņota pret pārvākšanos un, ja vajadzēja- varēja pat vairākkārt pārvākties. Gan jau ne tu vienīgā gribētu sev citu istabas biedreni.
12.12.2015 16:20 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Es arī esmu dzīvojusi kojās vienu gadu un joprojām ar riebumu atceros to laiku (tieši to, kas attiecas uz manu istabiņu un istabas biedrenēm, jo visādi citādi kojās bija ļoti jautri).

Es Tevi, Kristāliņ, ļoti labi saprotu, bet ir viens liels BET, kas Tev būtu jāsaprot - koju istabiņa nav gluži tas pats, kas īrēts dzīvoklis vai sev piederošs dzīvoklis - kojās visiem ir vienādas tiesības. Tu nevari likt istabas biedrenei izvākties, jo viņai tur ir tieši tik pat lielas tiesības dzīvot kā Tev. Kā arī frāzes par to, ka Tu tur biji pirmā un viņa ir tā, kurai jāizvācās, ir pilnīgi nevietā. Ja Tu īrētu dzīvokli un viņa ievāktos pie Tevis, taisītu nekārtību, tad Tu varētu palūgt viņai izvākties.

Otra lieta - Tu stāsti par to, cik Tev ļoti grūti ar viņu sadzīvot, bet tajā pat laikā neiedomājies, ka varbūt arī viņai ir milzumdaudz iebildumu pret Tevi. Es pati neesmu ne pedante, ne nekārtības cienītāja, man svarīgi, lai viss ir normas robežās, t.i. - netīrus traukus un vecu pārtiku manās mājās neatradīsi mētājamies, bet tajā pat laikā noteikti neslauku putekļus katru dienu, uz galda man vienmēr ir radoša nekārtība, jo tā man ir ērtāk strādāt utt. Atceros laiku, kad biju Erasmus studijās ārzemēs - viena no manām dzīvokļa biedrenēm bija ārkārtīgi liela pedante - viņa katru dienu pāris h veltīja dzīvokļa uzkopšanai un bija ļoti īgna, ja kaut kur manīja kādu putekli vai tējas krūzi, kas nav izmazgāta uzreiz pēc izdzeršanas. Un reiz es biju ļoti slima, gulēju dzīvoklī ar temperatūru >39, viņa pārnāca mājās un momentā ķērās pie putekļu sūkšanas, atrāva vaļā visus logus, uztaisīja caurvēju dzīvoklī, lai viss kārtīgi izvēdinās (tas bija novembra mēnesis). Es dzīvoju caurstaigājamā istabā un viņa ļoti labi zināja gan to, ka esmu slima, gan to, ka tajā brīdī biju cieši aizmigusi, bet tik un tā sūca putekļus man tieši pie galvas. Šis un daudzi citi gadījumi man lika saprast to, ka tie cilvēki, kas ir ārkārtīgi pedantiski, ar savu tīrības māniju kļūst nedaudz akli un mēdz nerespektēt cilvēkus, ar kuriem kopā dzīvo.

Trešā lieta - es uzskatu, ka šajā situācijā jāizvācās būtu Tev. Kāpēc? Tāpēc, ka tad, ja izvāksies otra meitene, Tu nekad nezini, kas ievāksies Tavā istabiņā. Savukārt, ja izvāksies Tu, tad vari veikt izpēti un noskaidrot, uz kuru istabiņu vislabāk pārvākties. Lai nav tā, kā Tu saki - no vilka bēgdama, uzskriesi lācim. Kad man iestājās lūzumpunkts un vairs nevarēju sadzīvot ar savām istabas biedrenēm, es aizgāju pie kopmītņu pārvaldnieces, izstāstīju situāciju un palūdzu sarakstu ar istabiņām, kurās ir brīvas vietas. Viņa man šo sarakstu iedeva un tad nu es apstaigāju visas šīs istabiņas, iepazinos ar to iemītniecēm un pavēroju kartību istabiņā utt. Tas man ļāva izvēlēties sev piemērotāko variantu (Toreiz gan uz citu istabiņu tā arī nepārvācos, bet gan izvācos no kojām).

Katrā ziņā novēlu vieksmi atrisināt šo situāciju tā, lai abas puses paliek apmierinātas! :)
12.12.2015 17:30 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Es arī esmu dzīvojusi kojās studiju laikā un man laikam pamatīgi noveicās ar istabas biedrenēm. Mēs vel pie tam kopā bijām četras. :D Diez kas nav salaist vienā istabā 4 meičas, bet visas bijām zolīdas, cienījām viena otras vēlmes un vajadzības, katrai savi trauki un piederumi. Protams, nebija jau arī tā, ka ar zobiem un nagiem katrs turējās pie sava - palienējām viena no otras daudz ko, bet tas viss bija loģiski ar otras atļauju. Par to tīrīšanu - mums bija izveidots grafiks, kad un ko kura tīrīs.
Šajā gadījumā es domāju, ka tā ir vienkārši meitenes visatļautība. Labi, ok, ja jums abām vienādi šķīvji, es vel saprotu, ka var sajaukt, bet tā nemazgāšana un netīrīšana jau ir tāda kā necieņa pret sevi un savu istabas biedru. Vai tad jums nav iespēja prasīt, lai pārceļ uz citu istabu? Gan jau tev ir kāda paziņa kojās ar kuru abas varētu dzīvot kopā. Nav jau jāpacieš miskaste, tikai tāpēc, ka bail ko teikt vai iegrābties jaunos piedzīvojumos. Vismaz mums tā bija, uzraksta komendantei iesniegumu ar pamatotu iemeslu kāpēc vēlies pārvākties vai tikt vaļā no istabas biedra un to visu varēja atrisināt. :)
12.12.2015 17:43 |
 
Reitings 608
Reģ: 29.01.2009
Es Tevi ļoti labi saprotu. Kad es dzīvoju kojās, nācās istabu dalīt ar netīrīgu meiteni. Netīri trauki, neiznesta viņas miskaste, mati pa visu istabu un manās mantās utt. Trakākais bija tas, ka viņa reti mazgājas. Istaba vienmēr ļoti specifiski smirdēja. Nelīdzēja ne loga vēršana (viņai vienmēr bija auksti), ne smaržīgās sveces. Logu turēju par spīti vaļā savā istabas pusē. Viņa mēdza pucēties uz darbu, glīti saposties, uzvilkt glītas drēbes, sapūst sev apkārt smaržu mākoni kā baroka laikā, bet tas viņas nomazgātā ķermeņa aromātu nenomaskēja. Man apnika sadzīvot ar šo meiteni un es izvācos. Pēc tam no komendantes uzzināju, ka esmu jau trešā, kura izvācas no viņas :-D. Mans ieteikums ir aiziet pakonsultēties pie komendantes, varbūt ieteiks ko labāk darīt :-)
12.12.2015 19:48 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Ļoti interesanti palasīt dažādus koju stāstus ;-)
12.12.2015 20:06 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Man arī pagajšgad bija ,ahem, interesanti mājasbiedri - cūkas, ballīšu zvēri un tādi eksemplāri, ka tik turies :D Bet nu nebija viss pilnīgi slikts, gadījās arī foršas kopā būšanas un jautri vakari. Bet 80% gadījumu nevarēju sagaidīt, kad mācību gads beigsies un viņu sejas vairs nebūs diendienā jāredz.

Es vispār uzskatu, ka tam kārtīgajam nekādā gadījumā nevajadzētu izvākties - jāiet ir tikai tiem, kas cūkojas. Es arī nepiekāptos!
Un, ja pats netiek galā, ir jāiet par to runāt jau augstākā līmenī - nezinu, kā tas ir Latvijā, bet manā uniersitātē bija tāda kā kopmītņu menedžere, kurai tad attiecīgi iet klāstīt situāciju un būtu jāatrisina radusies situācija.
25.12.2015 23:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits