Dzīve kopmītnēs /istabas biedrene

 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Patlaban ar istabas biedreni dzīvojam kopā mazāk par gadu.

Jau agrāk rakstīju, ka istabas biedrene bieži vien ēd no maniem šķīvjiem (abām bija balti) un atstāj tos pusnetīrus, tas ir, tikai noskalo tos ar ūdeni, tie paliek taukaini un piekaltuši ar ēdienu. To atrisināju, nopērkot sev citus, krāsainus. Nu vairs pieķēza un nenomazgā tikai savus.

Bet es vairs nespēju dzīvot kopā ar viņu. Vienkārši nevaru. Viņa ir katastrofāla cūka (jā, patiešām katastrofāla). Visur istabā ir bardaks, viņas gulta, pagulte, plauktiņš, galda gals ir vienkārši haosā un netīrībā. Galds, uz kura gatavojam, pēc viņas VIENMĒR paliek nobārstīts ar kafiju, cukuru un musli, ledusskapi viņa netīra, nereti no viņas plauktiem izmetu sapuvušus tomātus un gurķus, kas smird pa visu ledusskapi.

Nerunājot par to, ka viņas mati ir VISUR! Jā, pat savos dvieļos es tos esmu atradusi (dvieļi stāv netālu no vietas, kur viņa ķemmē matus). No istabas grīdām bieži vien var parūkas taisīt.

Lieki teikt, ka viņa aiz sevis nevāc vispār. Toties es esmu tīrības un kārtības mīle, kas tikai tāpēc, lai pašai nav jādzīvo šajā cūku kūtī, vienmēr savāc. Bļāviens, es jūtos kā viņas māte, kas vāc aiz viņas, tas nav normāli!

Istabā cenšos ierīkot patīkamu gaisotni, lai pašai būtu forši te atgriezties (esmu nopirkusi lampiņas, izrotājusi, bieži vien vakarā iededzinu kādu smaržīgu sveci...), bet man jau te riebjas! Katru reizi, kad esmu izgājusi un atgriežos kojās, atverot istabas durvis, goda vārds, sejā iecērtas tāds sastāvējis un smirdīgs gaiss. Logus viņa never vaļā vispār, to daru es un pat tad man ir jāklausās kunkstēšanā.

Esmu mēģinājusi runāt ar viņu, bet tas vienmēr beidzas ar viņas histēriju, jo, goda vārds, meitenes, viņa ir maza bērna prātā! Pieaugusi 20 gadus veca sieviete, bet uzvedas kā mazs bērns! Viņa uzskata, ka es pārspīlēju un viņa jau TĀ aiz sevis vācot (kas ir klaji meli!). Visas šādas sarunu reizes ir beigušās ar strīdiem un ilgām nerunāšanām. Attiecības vispār jau mums ir vienkārši šausmīgas.

Ko es gribu no jums: kā lai es pieklājīgi un neaizskarot viņu pasaku, ka viņai ir jāizvācas? Es saprotu, ka rīkošos cūcīgi, bet nekā citādi es nevaru. Pati izvākties es negribu, jo esmu šajā istabiņā ieguldījusi gana daudz. (Jā, starp citu, visas koplietošanas preces - rūteris, miskaste, tējkanna, utt - ir mans un par šo visu viņa ne kapeiku nav piemetusi, slota.) Un kad man to teikt? Es saprotu, ka pieklājīgi būtu pagaidīt līdz semestra beigām, tad arī teikt vai brīdināt viņu laicīgi?

Es zinu, ka gari, bet ceru, ka izlasīsiet un palīdzēsiet. Goda vārds, sirds pilna, vienkārši nespēju vairs.
11.12.2015 17:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Daudzaam butu tas japamaacaas, but pilnvertigai ari pashai ar sevi
tiesi ta! Un ja kadai ir ar sevi garlaicigi , esot vienai jamirst garlaiciba nu nozelojami tas manuprat ir!
11.12.2015 19:13 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es jau nesaku, ka tas ir kas slikts :D Tikai priecājos Tev līdzi. :D
11.12.2015 19:14 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es nekad nespeetu dziivot kopaa ar nekaartiigu,netiiriigu cilveeku.Laikam apsveertu domu par kaut ko taadu,ka varbuut ir iespeeja samainiities -kaada cita meitene naak dziivot tavaa istabinaa ,un taa nekaartiigaa meitene iet dziivot kopaa ar to ,kas ir uz "vinas vilna".Ja cilveeki nesapas ,taa ir nervu bojaasana.
Tas noteikti ir jaaizrunaa!
11.12.2015 19:19 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Bet vispaar, es esmu dzivojusi ar draudzeni - cuuku (mes gan vairs neesam draudzenes) meenesi, kad mans dzivokls bija remontaa, plus veel bija citi iemesli kadlej abaam bija izdevigi dzivot, nu ziniet, taa ir katastrofa!!!!!!!!!!
11.12.2015 19:29 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Story-lai cik interesanti tas neizklausiitos,bet tiem loti nekaartiigajiem cilveekiem nepatiik kaartiiba!Vinus tracina,ka viss taa kaartigi salikts vietaas utt.Liekas ,sie cilveeki labi juutaas tiesi tur ,kur ir-iisi sakot-nekaartiigaa videe!
11.12.2015 19:33 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nee, tai meitenei patika, ka es vai vinas maasa, kura biezi naaca visu sakartoja.... :D es iztiriju ledusskapi, izmetu ljoti vecus salatus, edienus, desas atliekas utt. vinja pateica, vai cik forshi, ka iztiriji, a to man besii ledusskapi tirit! :D vienigais par ko es brinijos, kaa vinja pirms tam dzivoja ar savu draugu 5 gadus.
11.12.2015 19:38 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Story-izklausaas ,ka taads taadu atrod!:-D
11.12.2015 19:39 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
visas dzīvokļu biedrienes un biedrs, ar ko līdz šim esmu dzīvojusi, ir bijuši cūkas. ciešu. :D
11.12.2015 19:42 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Kapec nevari panemt to skivi un paradit - re kur netirs, kapeec nevar to galdu paradit, matus, dushu un visu parejo??
Šis man atgādina kā mazu bērnu, kuram ar pirkstu visu laiku baksta. Noliec to, izmazgā to, aiznes to. Visu priekšā jāpasaka. :-D(t)
11.12.2015 20:03 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Šī iemesla dēļ, studiju gados pat nemēģināju dzīvot kojās. Es neesmu pedants, bet man patīk sakārtota vide. Ar citu haosu es nespētu sadzīvot.
11.12.2015 20:06 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nav gan nācies dzīvot ne ar vienu citu vienaudzi kopā (izņemot manu vīru, bet tas neskaitās), taču sen zināms fakts - daudzas sievietes patiesībā ir ļoti nevīžīgas. Un nav runa par nesimetriski pēc lieluma sakārtotām grāmatām uz galda, vai kādu nomestu jaku uz krēsla, vai nesaklātu gultu, bet tiešā veida - netīrību, nevīžību un cūciskumu globālākos apmēros. Sevišķi jaunas meitenes...

Iesaku ieklausīties Story ieteikumos un vēl pie reizes vari piemetināt, ka, ja reiz māte nav iemācījusi būt kārtīgai, tad to izdarīs dzīve, tāpēc, lai nevis dusmojas, bet reāli paskatās uz sevi no malas.
11.12.2015 20:19 |
 
10 gadi
Reitings 4050
Reģ: 02.01.2011
es vispār uzskatu, ka ir cilvēki, kuri vienkārši nav piemēroti dzīvei kojās. man bija tādas kursabiedrenes, izvācās pat vēl īsti neievākušās.
varbūt tev būtu labāk īrēt istabu kādā dzīvoklī? jo tiešām nevar zināt kādu cilvēku ieliks šīs vietā, ja arī panāksi, ka viņu no istabas izmet :)
11.12.2015 20:25 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
Lai gan nekad neesmu dzīvojusi kojās, ļoti saprotu tavu situāciju. Kad dzīvoju ar māti, mums bija /ir ļoti atšķirīgi uzskati par to, kas ir tīrs un kārtīgs.

šoreiz piekritīsu uzskatam, ka tas visnotaļ, nav speciāli darīts, bet gan aiz ta ka pārak ļoti "vējš" galvā meitenei. Par izvākšanos, ticamākais savu nervu labā tas būs jādara tev.
11.12.2015 20:27 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, ja Tev kaut kas nepatīk, tad jāizvācas pašai. Kāpēc viņai tas jādara, ja viņu viss apmierina?!
11.12.2015 20:37 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Un kaapeec autore iedomaajusies, ka vinja pateiks tam siveenam izvaakties un siveens izvaaksies :-D Siveens tikpat labi var atbildeet, ja autorei kaut kas nepatiik, lai tinas :-D

Ej un apspried savu probleemu ar koptmiitnju vadiibu/komendanti, izklaasti vinjai savus argumentus. Tev pashai nav nekaadu pilnvaru izlemt, kas un kaa paarvaaksies, pat, ja taa neveelamaa persona ir siveens.

Kaa arii teoreetiskaa spriedeleeshana par to, ka nopirki tejkannu, vai ievaacies pirms siveena, sho pilnvaru nesniedz :-D
11.12.2015 20:38 |
 
Reitings 1343
Reģ: 24.11.2015
DieKleineHexe(l)(l)(l)(l)
11.12.2015 20:39 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
DieKleineHexe
+++
11.12.2015 20:42 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es arii piekriitu raganinai!:-)
11.12.2015 20:52 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Ticiet vai nē,bet daudzas jaunās sievietes ir tiešām nekārtīgas un haotiskas!

Pati esmu dzīvojusi kojās kopā ar divām meitenēm, kas savstarpēji bija draudzenes un kursa biedrenes. Ar vienu no viņām man saskanēja izpratne par kārtību,bet ar otru nē. Mūždien viss galds bija nokrāmēts tikai ar viņas mantām un pūderiem. Visur viss mētājās. Kamēr pa nedēļas nogalēm biju mājās, aizbraucot atpakaļ, mana gulta bija piekrāmēta ar viņas mantām un apkārta ar visādām viņas drēbēm, halātiem.
Ēdamgalds nokrāmēts, ledusskapī tikai viņas paika. Vēl bija neapmierināta,ka pie viņām ievācas trešais cilvēks.

Necietu,ka bieži mācījās pa naktīm pie lielās griestu lampas. Un katru rītu (!!!) jau 5os žāvēja ar matu fēnu ~30 min savus matus. Drausmīgi!

Varētu te daudz un dikti sarakstīt,bet negribas vairs to visu murgu un haju atcerēties!|-)
11.12.2015 20:55 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ej un apspried savu probleemu ar koptmiitnju vadiibu/komendanti, izklaasti vinjai savus argumentus.


Un vini autori pasutis labi talu ar tadiem sikumiem, darit kompitnu vadibai nava kaa tramdit studentus del kaut kadas pedantiskas tirules zelabam. Kada autorei dala gar istabas biedrenes traukiem, gultu, galdu un vinas partikas produktu deriguma terminiem? Ne visi cilveki spej garantet to, ka vina mati kaut kur neaizcelo un katram ir sava izpratne par tiribu un kartibu. Man nav zel ka cilveki dzivo pedantiska tiriba un kartiba, bet lai to dara sava dzives telpa nevis dalita istaba.
Nav brinums ka autores istabas biedrene tiek novesta lidz histerijai, man ari butu histerija ja mani kads nepartraukti dresetu kaa mamma par nesaklatu gultu vai nemazgatiem traukiem, jaa, jaa, esmu cuuka un no ritiem gultu neklaju un traukus nemazgaju, man tam nav laika, es neesmu mazs berns, pie mammas nedzivoju un nevienam nav tiesibas parmest man manu kartibu!
11.12.2015 20:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits