Dzīve kopmītnēs /istabas biedrene

 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Patlaban ar istabas biedreni dzīvojam kopā mazāk par gadu.

Jau agrāk rakstīju, ka istabas biedrene bieži vien ēd no maniem šķīvjiem (abām bija balti) un atstāj tos pusnetīrus, tas ir, tikai noskalo tos ar ūdeni, tie paliek taukaini un piekaltuši ar ēdienu. To atrisināju, nopērkot sev citus, krāsainus. Nu vairs pieķēza un nenomazgā tikai savus.

Bet es vairs nespēju dzīvot kopā ar viņu. Vienkārši nevaru. Viņa ir katastrofāla cūka (jā, patiešām katastrofāla). Visur istabā ir bardaks, viņas gulta, pagulte, plauktiņš, galda gals ir vienkārši haosā un netīrībā. Galds, uz kura gatavojam, pēc viņas VIENMĒR paliek nobārstīts ar kafiju, cukuru un musli, ledusskapi viņa netīra, nereti no viņas plauktiem izmetu sapuvušus tomātus un gurķus, kas smird pa visu ledusskapi.

Nerunājot par to, ka viņas mati ir VISUR! Jā, pat savos dvieļos es tos esmu atradusi (dvieļi stāv netālu no vietas, kur viņa ķemmē matus). No istabas grīdām bieži vien var parūkas taisīt.

Lieki teikt, ka viņa aiz sevis nevāc vispār. Toties es esmu tīrības un kārtības mīle, kas tikai tāpēc, lai pašai nav jādzīvo šajā cūku kūtī, vienmēr savāc. Bļāviens, es jūtos kā viņas māte, kas vāc aiz viņas, tas nav normāli!

Istabā cenšos ierīkot patīkamu gaisotni, lai pašai būtu forši te atgriezties (esmu nopirkusi lampiņas, izrotājusi, bieži vien vakarā iededzinu kādu smaržīgu sveci...), bet man jau te riebjas! Katru reizi, kad esmu izgājusi un atgriežos kojās, atverot istabas durvis, goda vārds, sejā iecērtas tāds sastāvējis un smirdīgs gaiss. Logus viņa never vaļā vispār, to daru es un pat tad man ir jāklausās kunkstēšanā.

Esmu mēģinājusi runāt ar viņu, bet tas vienmēr beidzas ar viņas histēriju, jo, goda vārds, meitenes, viņa ir maza bērna prātā! Pieaugusi 20 gadus veca sieviete, bet uzvedas kā mazs bērns! Viņa uzskata, ka es pārspīlēju un viņa jau TĀ aiz sevis vācot (kas ir klaji meli!). Visas šādas sarunu reizes ir beigušās ar strīdiem un ilgām nerunāšanām. Attiecības vispār jau mums ir vienkārši šausmīgas.

Ko es gribu no jums: kā lai es pieklājīgi un neaizskarot viņu pasaku, ka viņai ir jāizvācas? Es saprotu, ka rīkošos cūcīgi, bet nekā citādi es nevaru. Pati izvākties es negribu, jo esmu šajā istabiņā ieguldījusi gana daudz. (Jā, starp citu, visas koplietošanas preces - rūteris, miskaste, tējkanna, utt - ir mans un par šo visu viņa ne kapeiku nav piemetusi, slota.) Un kad man to teikt? Es saprotu, ka pieklājīgi būtu pagaidīt līdz semestra beigām, tad arī teikt vai brīdināt viņu laicīgi?

Es zinu, ka gari, bet ceru, ka izlasīsiet un palīdzēsiet. Goda vārds, sirds pilna, vienkārši nespēju vairs.
11.12.2015 17:13 |
 
Reitings 6
Reģ: 22.11.2015
Šajā situācijā es vispirms skaidri pateiktu tai meitenei, ka viņas uzvedība un paradumi nav normāli. Ja viņa nevēlas izvākties vai atkal sarīko histēriju, tad var runāt ar komendanti un izskaidrot situāciju. Bet jebkurā gadījumā tev pašai vieglāk būtu izvākties.
11.12.2015 18:19 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Nesaprotu šito "kā man pateikt, ka viņai ir jāizvācās". Problēma ir tev - jāizvācās ir tev. Viņai viss apmierina. Godīgi sakot, tās lietas, ko tu nosauci, nav nemaz tik trakas, šķiet, 50% vēl pārspīlē. Sajauca traukus - ok, nopirki citus, vairs nejauc, kas pierāda, ka tiešām iepriekš neskatījās, kādus tieši ņēma, nevis mērķtiecīgi ņēma tavus. Mati - visiem tie krīt, jo īpaši redzams tas būs garāku matu īpašniecēm, jā, protams, normāli ir tos savākt, bet ne vienmēr sanāk momentā un pie kam ko turi dvieļus vietā, kur viņa ķemmē matus (acīmredzot pie spoguļa)? Vari tos pārvākt. Tev nav nekādas daļas gar VIŅAS galdu, gultu un pārējo, ir cilvēki, kam labāk patīk 'mākslinieciskais haoss', nemaz nevar zināt, vai tiešām tur ir tāda nekārtība, ka bail vai vienkārši dators, grāmatas, papīri samesti vienkopus, kas tavā skatījumā ir nekārtība, nevar zināt, vai ledusskapī 100 gadus veci tomāti vai tikai vakar sabojājušies tomāti, ko viņa nepaspēja izmest. Problēma ir TAVA, tāpēc domā pati, kur izvākties. Normāli kojās nedala - tā ir tava tējkanna, bet tas ir mans televizors. Tur, kur man nācies saskarties, visur dalās ar mantām un neprasa nekādu naudu, tāpēc tava piebilde par naudu vispār wtf. Kojās iemītnieki pat taisa remontu istabām, bet vēlāk pārvācās, tāpēc ņem padusē savu tējkannu un ej citur.

P.S. Pati esmu kārtīga, bet mani netracina arī cilvēki, kas ir mazāk kārtīgi, visvairāk tracina tie, kuri cenšas uzspiest savu kārtību/uzskatus citiem.
11.12.2015 18:23 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Lieki teikt, ka viņa aiz sevis nevāc vispār. Toties es esmu tīrības un kārtības mīle, kas tikai tāpēc, lai pašai nav jādzīvo šajā cūku kūtī, vienmēr savāc. Bļāviens, es jūtos kā viņas māte, kas vāc aiz viņas, tas nav normāli!


Un vispār, ja mana istabas biedrene kārtotu MANU nekārtīgo galdu, gultu u.c. istabas daļu, es viņai sadotu pa ausīm. Kādā sakarībā manu kārtību izjauc kaut kāda cita meitene?
11.12.2015 18:30 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Katru reizi, kad esmu izgājusi un atgriežos kojās, atverot istabas durvis, goda vārds, sejā iecērtas tāds sastāvējis un smirdīgs gaiss. Logus viņa never vaļā vispār, to daru es un pat tad man ir jāklausās kunkstēšanā.

Šito atceros vidusskolā kā murgu - ārā sals, iekšā nekurina, bet kādam vienmēr vajag logu vaļā un vienalga, ka pārējie salst ar visām jakām mugurā. :D
OK, svaigs gaiss ir ļoti nepieciešams, bet ja notiek tā, kā aprakstīju, tad čīkstēšanu saprotu, pati čīkstēju, kad tā darīja..
11.12.2015 18:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
koshka tu ta sacepies ka nodomaju ka esi ta istabas biedrene.:-D
11.12.2015 18:33 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Rīdziniece, nu par tevi var padomāt, ka esi daudz kas, jo katrā diskusijā par kaut ko cepies.. Konkrēti atceros par tām kleitām, ko meitene pārdeva, varēja padomāt, ka esi tās meitenes māte.
11.12.2015 18:35 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
(Jā, starp citu, visas koplietošanas preces - rūteris, miskaste, tējkanna, utt - ir mans un par šo visu viņa ne kapeiku nav piemetusi, slota.)
ir kas tads ko lieto tu bet pirkusi ir vina? Pat kojas nevienam nav otrs pilkniba jauztur. Nu piemeram televizoru nopirkusi vina?
11.12.2015 18:35 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
skaidrs esi gan ta meitene, es uzmineju! (l)(l)
11.12.2015 18:36 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Esmu nodzīvojusi kojās 4 gadus un man ir bijušas 4 istabas biedrenes. Visgrūtāk man gāja ar vienu - situācija bija varbūt ne tik dramatiska, bet līdzīgi. Ja tīrīja matu ķemmi un tur sakrājušos matus gribēja izmest, vienmēr aizmeta garām misenei, ausu kociņus netīrus arī nekad nevarēja trāpīt, drēbes nelocīja, bet meta kur pagadās, vispār tāds cilvēka tips - nu ir tādas meitenes, tas nav nekāds baigais izbrīns.
Bet - tā kā problēma ir tev, nevis viņai, tad tev tā jārisina (slikti jūties tu, nevis viņa). Vai nu liecies mierā un izvēdini, kad atnāc, skaidri paskaidro, kur var likt savus puvušos šķīvjus, kur ne - vai izvācies.
Man palīdzēja stingru robežu novilkšana. Ne par ko citu kā tikai tehniskajām sadzīves detaļām nerunāju - bija viņa tur ar mani vienā istabā, nu un. Reizēs, kad īpaši gribēju iegriezt, vēl iekūpināju vīraku, kas viņai riebās :D Ar laiku - samierinājos un pieradu un man vairs netraucēja tas, ka man viss pedantiski, bet viņai haoss.
Bet nu tai laikā netusējos cosmo forumā un man neviens neieteica pārvākties - man bija tikai viens risinājums - izdusmoties līdz pāriet un ļaut viņai būt tādai, kāda ir.
Tagad esam labākās draudzenes - kad pie viņas ciemos aizeju, joprojām šauminos, kā var būt tik haotisks cilvēks, bet nu.. Ko tu padarīsi :-)
11.12.2015 18:36 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Atceros, vienreiz, kad man sabesīja, ka atstāj uz kopējā galda netīrus traukus un aizbrauca uz nedēļas nogali mājās, es viņai tos traukus ar netīro pusi uz leju uz gultas noliku. Vairs netīros traukus neatstāja uz nedēļas nogalēm :D:D:D
11.12.2015 18:38 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Nu, protams, ka esmu. (l)

Kārtības izpratnes visiem atšķiras, ko var redzēt tajā tīrīšanas mānijas diskusijā. Viena tīra logus 2x nedēļā, cita - 2x gadā.
11.12.2015 18:42 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Rīdziniece, nu par tevi var padomāt, ka esi daudz kas, jo katrā diskusijā par kaut ko cepies..


:D ha, ha, ha
11.12.2015 18:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja viena to dara ar kimiju un stundam ilgi, kamer cita ar mikroskiedras lupatinu iztira pat lielos logus bez kimijas dazu minusu laikaa. ;-)
11.12.2015 18:44 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Es to cuuku paarmaaciitu, un izvaaktos vinja ne es :-D Konkreeti pasaki - taa, no shiis dienas es piesaku karu tev un tavam aizgaldam. Nu un taalaak izpaudies peec sirds patikas.
Vispaar ir dzirdeeti trakaaki gadijumi, ka meitene (jeb kaa taadu nosaukt?) ''iipashajaas dienaas'' redzamaa vietaa atstaaj savas paketes... izlietotas. fui, fui, fui.
Kur taadas rodas? :-O
11.12.2015 18:45 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Kārtības izpratnes visiem atšķiras, ko var redzēt tajā tīrīšanas mānijas diskusijā. Viena tīra logus 2x nedēļā, cita - 2x gadā.


nu, nu, te jau ir runa par to, ka pats shkjiivjus nevar aiz sevis nomazgaat, ka tur KOPEEJA ledusskapii vecus produktus un mati? Man un manai maasai, kura dzivo pie manis, krit mati ara taa, ka es nezinu, bet mes vinus izkemmejam virs izlietnes, savacam izkritushos no izlietnes, iztiram kemmi un viss. Kadas problemas? Ir atskiriba tiriba un but konkretai cuukai, kas ir shii meitene. NU ka var nenomazgaat kartigi skivjus? Ka tur paliek piekaltis ediens?
11.12.2015 18:57 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Drusku ne pa tēmu, bet esmu novērojusi, ka cosmo gandrīz visas ir tās pedantiskās un kārtību mīlošās, visām tām nevīžām un netīrelēm, par kurām te klīst briesmu stāsti, laikam ir kāds savs forums, kur apgrozīties. :-D:-D
11.12.2015 19:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ntireles nepiedalas sajas temas :-D vai ari klaviatura salieta un netira nevar rakstit.:-D
11.12.2015 19:05 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
vai ari klaviatura salieta un netira nevar rakstit.


:-D:-D:-D:-D:-D:-D
11.12.2015 19:07 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es pieļauju, ka Kubietei pat pašai ar sevi nekad nav garlaicīgi :D
11.12.2015 19:09 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es pieļauju, ka Kubietei pat pašai ar sevi nekad nav garlaicīgi



Daudzaam butu tas japamaacaas, but pilnvertigai ari pashai ar sevi ;)
11.12.2015 19:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits