Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve kopmītnēs /istabas biedrene

 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Patlaban ar istabas biedreni dzīvojam kopā mazāk par gadu.

Jau agrāk rakstīju, ka istabas biedrene bieži vien ēd no maniem šķīvjiem (abām bija balti) un atstāj tos pusnetīrus, tas ir, tikai noskalo tos ar ūdeni, tie paliek taukaini un piekaltuši ar ēdienu. To atrisināju, nopērkot sev citus, krāsainus. Nu vairs pieķēza un nenomazgā tikai savus.

Bet es vairs nespēju dzīvot kopā ar viņu. Vienkārši nevaru. Viņa ir katastrofāla cūka (jā, patiešām katastrofāla). Visur istabā ir bardaks, viņas gulta, pagulte, plauktiņš, galda gals ir vienkārši haosā un netīrībā. Galds, uz kura gatavojam, pēc viņas VIENMĒR paliek nobārstīts ar kafiju, cukuru un musli, ledusskapi viņa netīra, nereti no viņas plauktiem izmetu sapuvušus tomātus un gurķus, kas smird pa visu ledusskapi.

Nerunājot par to, ka viņas mati ir VISUR! Jā, pat savos dvieļos es tos esmu atradusi (dvieļi stāv netālu no vietas, kur viņa ķemmē matus). No istabas grīdām bieži vien var parūkas taisīt.

Lieki teikt, ka viņa aiz sevis nevāc vispār. Toties es esmu tīrības un kārtības mīle, kas tikai tāpēc, lai pašai nav jādzīvo šajā cūku kūtī, vienmēr savāc. Bļāviens, es jūtos kā viņas māte, kas vāc aiz viņas, tas nav normāli!

Istabā cenšos ierīkot patīkamu gaisotni, lai pašai būtu forši te atgriezties (esmu nopirkusi lampiņas, izrotājusi, bieži vien vakarā iededzinu kādu smaržīgu sveci...), bet man jau te riebjas! Katru reizi, kad esmu izgājusi un atgriežos kojās, atverot istabas durvis, goda vārds, sejā iecērtas tāds sastāvējis un smirdīgs gaiss. Logus viņa never vaļā vispār, to daru es un pat tad man ir jāklausās kunkstēšanā.

Esmu mēģinājusi runāt ar viņu, bet tas vienmēr beidzas ar viņas histēriju, jo, goda vārds, meitenes, viņa ir maza bērna prātā! Pieaugusi 20 gadus veca sieviete, bet uzvedas kā mazs bērns! Viņa uzskata, ka es pārspīlēju un viņa jau TĀ aiz sevis vācot (kas ir klaji meli!). Visas šādas sarunu reizes ir beigušās ar strīdiem un ilgām nerunāšanām. Attiecības vispār jau mums ir vienkārši šausmīgas.

Ko es gribu no jums: kā lai es pieklājīgi un neaizskarot viņu pasaku, ka viņai ir jāizvācas? Es saprotu, ka rīkošos cūcīgi, bet nekā citādi es nevaru. Pati izvākties es negribu, jo esmu šajā istabiņā ieguldījusi gana daudz. (Jā, starp citu, visas koplietošanas preces - rūteris, miskaste, tējkanna, utt - ir mans un par šo visu viņa ne kapeiku nav piemetusi, slota.) Un kad man to teikt? Es saprotu, ka pieklājīgi būtu pagaidīt līdz semestra beigām, tad arī teikt vai brīdināt viņu laicīgi?

Es zinu, ka gari, bet ceru, ka izlasīsiet un palīdzēsiet. Goda vārds, sirds pilna, vienkārši nespēju vairs.
11.12.2015 17:13 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Godīgi pasaki, ka nevēlies ar viņu dzīvot kopā.
Es domāju, viņa arī baigi neiebildīs. Jums vienkārši nesaskan.
11.12.2015 17:17 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Es šajā gadījumā īpaši neiespringtu uz pieklājību. Tev ir tiesības uz sakārtotu un komfortablu dzīves vidi, jo tomēr kopmītnēs tiek pavadīts daudz laika, pieļauju, ka arī mācīties cūku kūtī nav viegli, kas var iespaidot tavus akadēmiskos saniegumus. Es ietu runāt ar kādu, kas kopmītē ir galvenais un izstāstītu situāciju, ja 20 gadīgs cilvēks ir par stulbu sarunai.
11.12.2015 17:19 |
 
Reitings 173
Reģ: 29.01.2009
Pati izvākties es negribu, jo esmu šajā istabiņā ieguldījusi gana daudz. (Jā, starp citu, visas koplietošanas preces - rūteris, miskaste, tējkanna, utt - ir mans un par šo visu viņa ne kapeiku nav piemetusi, slota.)

Tevis nosauktās lietas ir pārvietojamas uz citu istabiņu. Ja vien neesi taisījusi tur kādu remontiņu, kura dēļ tiešām būtu vērts palikt tajā istabā, ieteiktu pašai izvākties uz citu istabu. Jo pašlaik neredzu problēmu pārvākties tev :)
11.12.2015 17:21 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, tu jau nekā nevari pateikt, ka viņai ir jāizvācas, jo tās ir kopmītnes, kas nepieder tev. Situāciju saprotu, bet jāmēģina pārvākties, visticamāk, būs tev.
11.12.2015 17:22 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Piekrītu, meitenes, par to pārvākšanos - vairāk vai mazāk es esmu iespītējusies.

Man bail par to, ka pārvācoties, es tikšu pie divām tādām pašām meitenēm. Tā teikt, no vilka bēgot, uzskriešu lācim.
11.12.2015 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, tik ļoti netīrīgi, ka nenomazgā traukus, tikai noskalo, jau pārāk daudz cilvēku nav. Es esmu dzīvojusi kopumā ar 8 meitenēm kopmītnēs un vēl ar kādiem ap 10 cilvēkiem (protams, ne vienlaicīgi) dzīvokļos, mājās, un mana pieredze rāda, ka tik netīrīgi ir kādi 10-20% un pārsvarā tomēr puiši. Tā kā tīri statistiski tā iespējamība uzdurties uz līdzīgu nekārtību nav liela.
Cita lieta, ja tev vispār ir pretenziju pret daudzām lietām - troksni, ballītēm, smaržām, ciemiņiem utt.. Tad varbūt jēdzīgāk ir sākt meklēt kādu istabiņu, jo kojas ir kojas un tur pārsvarā nav tāda jēdziena kā "20 gadus veca pieaugusi sieviete" :D
11.12.2015 17:31 |
 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
Baidies tālāk vai dzīvo ar cūku!
11.12.2015 17:34 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Cita lieta, ja tev vispār ir pretenziju pret daudzām lietām - troksni, ballītēm, smaržām, ciemiņiem utt


Nē, mana lielākā pretenzija ir vienkārši netīrība. :D Ciemiņi vai smaržas mani galīgi netraucētu.

Baidies tālāk vai dzīvo ar cūku!


Skarbi, bet patiesi gan ;)
11.12.2015 17:37 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Nu bet, ja viņa izvāksies, tāpat ieliks svešu cilvēku iekšā, ne?
11.12.2015 17:39 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu tad vienkārši padomā loģiski - tev te jau tā riebjas. Cik trakāk gan vēl var būt? :D
Varbūt nomierinās, ja teikšu, ka man bijušas labas attiecības ar 7 no 8 kopmītņu biedrenēm. Ar vienu puslīdz ciešamas, bet tas bija uzskatu nesaderības, ne dzīvesstila dēļ. Nez, varbūt man ļoti paveicās, bet vispār es nedomāju, ka tu uzskriesi "lācim".
11.12.2015 17:42 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Ehh, kojas... Es nekad neaizmirsīšu kā mani sagaidīja jauna istabas biedrene, kas bija tikko pārvākusies uz mūsu istabiņu - krūšturi pa galdu, biksītes arī (jau kaut kad nēsātas!!!) un sapelējuši trauki... Biju uz pauzes, tāpat kā vecāki, kas atbrauca man līdzi, lai varu atstāt mantas, kuras pat nevarēju tur kaut kur nolikt, jo pat manā gultā, uz mana galda, visur bija tās meitenes mantas :D Atstāju dusmīgu zīmīti, lai viss būtu savākts, kad atbraucu. Liela bija mana vilšanās, ka nekas būtiski nebija mainījies :D Tāpēc es tik ļoti labi saprotu autori, bet lai vai kā - nu neko baigo taču istabiņā ieguldījusi neesi. Tas, ka esi nopirkusi lampiņas vai paklāju, tiešām ir to nervu vērts? Aizej pie vadītājas un lūdz iet dzīvot citā istabiņā, jo ar šo meiteni nespēj sadzīvot. Es arī godīgi pateiktu, ka meitene ir nekārtīga, ko tur slēpt... Vispār dažreiz apbrīnoju cilvēkus, kas tādā bardakā var dzīvot, pietam, kojās, kur jebkurā brīdī var ienākt vadītāja vai komene. Es aiz kauna zemē līstu, ka man istaba tādā bardakā(s)
11.12.2015 17:50 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Ko es gribu no jums: kā lai es pieklājīgi un neaizskarot viņu pasaku, ka viņai ir jāizvācas?


Īstenībā jau Tev nav nekādu tiesību viņai likt izvākties, jo tās ir kojas, viņai tur atrasties ir tādas pašas tiesības kā Tev, tas nav Tavs dzīvoklis, tas, ka jums nesakrīt izpratne par kārtību dzīvesvietā, nepadara Tevi tur par saimnieci.

Vienīgi varat abas vienoties, ka nedzīvosiet kopā. Es gan domāju, ka loģiskāk izvākties būtu Tev, jo Tu esi tā, kuru neapmierina situācija. Un gan jau Tev būs gana spēka pārnest uz citu istabu tējkannu.
11.12.2015 18:02 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Pretiigi! Pateiktu lai vacas prom, it seviski ja nespej sakopt aiz sevis un vel izmanto i tavu tejkannu i wifi un pareejo..
11.12.2015 18:06 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
viņai tur atrasties ir tādas pašas tiesības kā Tev


Man ir tiesības uz normālu vidi, man ir tiesības dzīvot sakārtotā istabā.
Un tikpat labi varētu izvākties viņa, jo viņa ievācās pie manis.
11.12.2015 18:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Kapec nevari panemt to skivi un paradit - re kur netirs, kapeec nevar to galdu paradit, matus, dushu un visu parejo??
11.12.2015 18:10 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Kapec nevari panemt to skivi un paradit - re kur netirs, kapeec nevar to galdu paradit, matus, dushu un visu parejo??


Bet es esmu to darījusi!!! Esmu vairākkārt teikusi, lai sāk vākt savus matus, vairākkārt atkārtojusi, ka galds ir jāsakopj, bet nekas vienkārši neuzlabojas!
11.12.2015 18:13 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Atceros savu mēnesi ilgo pieredzi kojās. Drausmas! Man ievācoties jau manā segpārvalkā bija slaucīti mati, palags - ar tonālo krēmu. Redz vienai nebija dvielis sākumā un seja&mati bija jāslauka kaut kur. Pie gultas mantu kaudze - maisiņš pie maisiņa. Trauki nemazgāti, istaba pienēsāta ar zemēm, skapī vietas nebija. Meitenes bija divas, viena ok, bet tā otrā - šausmas. Nekādas cieņas. Pati aizvācos uz dzīvokli. Ko iesaku - sākumā ieviest sarakstu ar istabiņas uzkopšanu. Ja nelīdz - runā, bet mierīgā tonī. Vai jau konkrēti nobildē un parādi tās nevīžīgās lietas. Vai arī saki kā ir - kādai ir jāizvācas. Taisat kaut izlozi kura.
11.12.2015 18:13 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nu paga, re kur ir netirs galds - paskai vinai, ludzu notiri, un atkarto taa visu laiku, kamer vinjai tu apniksi un pati aizmuks :D
11.12.2015 18:14 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
manā segpārvalkā bija slaucīti mati, palags - ar tonālo krēmu. Redz vienai nebija dvielis sākumā un seja&mati bija jāslauka kaut kur. Pie gultas mantu kaudze - maisiņš pie maisiņa. Trauki nemazgāti, istaba pienēsāta ar zemēm, skapī vietas nebija.



Lasu un briinos!!!! Vai tieshaam meitenes ir tadas cukas?:-O:-O:-O
11.12.2015 18:15 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Nu paga, re kur ir netirs galds - paskai vinai, ludzu notiri, un atkarto taa visu laiku, kamer vinjai tu apniksi un pati aizmuks


Haha, arī variants :D :D
11.12.2015 18:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits