Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zvērināts tiesu izpildītājs

 
Reitings 172
Reģ: 24.11.2015
Labrītiņ,
Jautājums par ZTI. Vai ir iespēja, jeb likumiski vai tā drīkst - rakstīt iesniegumu ZTI, lai neietur naudu kamēr ir bezdarbnieku pabalsts ( respektīvi, lai nebloķē kontu, kamēr nav darba ienākumi) ?
Un vai viņi drīkst vispār ieturēt no VSAA pabalsta?
24.11.2015 09:37 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Saskaņā ar Civilprocesa likumu, piedziņu var vērst arī uz bezdarbnieka pabalstu, tomēr, atkarībā no tā, par ko ir parāds, atšķiras summa, kura jāatstāj parādnieka rīcībā. Ja tā ir parasta parādu piedziņas lieta, tad parādniekam jāatstāj naudas līdzekļi minimālās mēnešalgas apmērā + saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

Šajā ziņā likums ir "nepielūdzams". Līdz ar to iesniegumu jau Tu vari rakstīt, bet ZTI to neizpildīs, jo viņam ir tiesības bloķēt kontu arī attiečībā uz bezdarbnieka pabalstu.
24.11.2015 10:08 |
 
Reitings 172
Reģ: 24.11.2015
Nu jā, saprotu. Bet piemēram, ja bezdarbnieka pabalsts ir 320 EUR apmērā - viņi nevar no manis neko paņemt, jo man ir šis noteiktais minimums. Bet viņi bloķē kontu, jo es nemaksāju iemaksas vairs - tīri finansiāli nav iespējams, ne ka negribētu. Un ejot uz banku izņemt naudu - man 13 EUR jāmaksā par izņemšanu.
Es šajā gadījumā domāju par to, ok viņi man bloķē kontu..bet nu es jau tā pat visu izņemšu bankā tad un viņiem nekas nenonāks ( žēl tikai tos 13 eur, kuri jāatdod par jaunībā sastrādātām kļūdām :( )
24.11.2015 10:25 |
 
10 gadi
Reitings 855
Reģ: 12.02.2011
man liekas, ka tur bija saistīts kaut kas ar procentiem, ko no algas, pabalsta drīkst atvilkt? vai es kļūdos vai citu situāciju iztēlojos
24.11.2015 10:33 |
 
Reitings 172
Reģ: 24.11.2015
Nu man arī liekas, ka drīkst atvilkt - ja pats nemaksā protams - no darba algas. Un no VSAA pabalstiem it kā nedrīkst. Bet tas esot atkarīgs no ZTI. Bet nu, ja šobrīd tā situācija ir tāda, ka BP ir zem noteiktā iztikas minimuma ( minimālās algas), tad vai nevar iepauzēt, un līdz ko sāks nākt darba alga - tad atkal turpnāt šo maksāšanu.
24.11.2015 11:26 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
vai tad iztikas minimums un minimālā alga ir viens un tas pats?
(pagaidīšu darba dienas beigas, tad varu apjautāties kādam zinošam :) )
24.11.2015 11:30 |
 
Reitings 172
Reģ: 24.11.2015
TalisQualis
Nu re es esmu tieši tik nezinoša, lai nezinātu arī to :D :D
24.11.2015 11:35 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Eh... pati savulaik esmu strādājusi gan parādu piedziņā gan bankā, tapēc - diezgan labi zinu, ko rakstu :)

"Man liekas" šiet nedarbojas. Piedziņu drīkst vērst arī pret pabalstiem un pensijām (Civilprocesa likuma 72.nodaļu vajag palasīt) un, kā jau minēju - normāla situācijā, jāsaglabā parādnieka rīcībā naudas summa minimālās mēnešalgas apmērā.

Savukārt "konta apķīlāšana" nozīmē to, ka ZTI nosūta paziņojumu kredītiestādei apķīlāt kontu gadījumam, ja nu kontā mēneša griezumā ienāk naudas līdzekļi, kas pārsniedz šo summu, uz kuru nevar vērst piedziņu (turklāt, būs vienalga, vai pārdosi dzīvokli un šeit ienāks pirkuma maksa, vai mamma Tev ieskaitīs "pabalstu" iztikai).

Savukārt par to, kā katra banka organizē šo "konta apķīlāšanu" jau var runat daudz un dikti un tikai Tava banka Tev nokomentēs, kā tad īsti ir pie viņiem. Vienkārša iemesla dēļ - atšķiras banku sistēmas un tas, kā banka var un spēj (un grib) organizēt šo konta apķīlāšanu. Pārsvarā sistēmas nav tik advancēta, lai kontu varētu atstāt aktīvu (Tev pieejamu attālināti), tajā pat laikā paturot šo apķīlājumu tādu, lai banka var izpildīt ZTI rīkojumu (un likums Bankai uzliek par pienākumu to izpildīt). Ja esi izvēlējusies tādu banku, kura par naudas izņemšanu no konta prasa 13 EUR, tad jāsaka "stulbi, bet tā nu tas ir" - jo šeit jau arī tās komisijas atšķiras. Vienīgais, ko varu ieteikt - centies maksimāli ātri nokārtot savas parādsaistības ar ZTI, kaut vai aizņemoties no vecākiem vai kā...
24.11.2015 11:44 |
 
Reitings 172
Reģ: 24.11.2015
Nu jā - zinu ka piem Swedbankā pat var no bankomāta izņemt šo te summu, kura pienākas.
596.pants. Summas, uz kurām nevar vērst piedziņu
Piedziņu nevar vērst uz:
1) atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju slimam bērnam, apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu;
2) kompensācijas izmaksām par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citām kompensācijām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;
3) darbiniekam izmaksājamām summām sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;
4) sociālās palīdzības pabalstiem;
5) bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

Bet vai tad šajā 4. punktā nav skaidri pateikts? Jeb es vienkārši nemāku lasīt likumu :(
24.11.2015 11:52 |
 
10 gadi
Reitings 855
Reģ: 12.02.2011
to ko internetā sapratu, tad kaut kur virs 200 euro ir, minimālā alga par kādiem 100 euro liekas lielāka. kaut kā tā:-)
24.11.2015 12:27 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Sociālo pabalstu veidus definē Valsts sociālo pabalstu likuma 3.pants:

3.pants. Valsts sociālo pabalstu veidi

(1) Regulāri izmaksājamie valsts sociālie pabalsti ir šādi:

1) ģimenes valsts pabalsts;

2) bērna kopšanas pabalsts;

3) pabalsts aizbildnim par bērna uzturēšanu;

4) atlīdzība par aizbildņa pienākumu pildīšanu;

5) atlīdzība par audžuģimenes pienākumu pildīšanu;

6) pabalsts transporta izdevumu kompensēšanai invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās;

7) valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts;

8) atlīdzība par adoptējamā bērna aprūpi;

9) bērna invalīda kopšanas pabalsts;

10) pabalsts invalīdam, kuram nepieciešama kopšana.

(2) Vienreiz izmaksājamie valsts sociālie pabalsti ir šādi:

1) bērna piedzimšanas pabalsts;

2) apbedīšanas pabalsts;

3) atlīdzība par adopciju.
24.11.2015 13:42 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Ir ZTI, kas bloķē vaļā pēc iesnieguma, bet ir, kas nebloķē. Centies sarunāt. Sarunā, ka maksāsi mēnesī konkrētu summu pati. Kaut mazu. Tad ir iespēja, ka atbloķēs.
Bet principā, ja jāatstāj tev ir 360 eur, tad tas nekas, ka ienāk tikai 320 eur. Var atteikt atbloķēšanu ar atrunu, ka nevar jau zināt vai tev pēkšņi neienāk kādi lieli naudas līdzekļi un ZTI tos nebūs ieturējis un tādejādi nebūs izpildījis lēmumu.
24.11.2015 14:06 |
 
Reitings 172
Reģ: 24.11.2015
Nu man ieteica, ka varu rakstīt iesniegumu un pielikumā pievienot to VSAA lēmumu par BP piešķiršanu . Un respektīvi to, ka tā jau viņi redz, ka ienākumi tā pat ir mazāki par minimālo un paliks vēl mazāki - ja netiks atrasts darbs. Jo līdz ko darbu atrod -tā jau jebkurā gadījumā pašai man jāziņo par to ZTI, ka strādāju.
Bet pēc Aether ieliktā panta, saprotu, ka šobrīd sanemu algu ne pabalstu :D :D :D Tad rodas jautājums - pie kā tad iedalās BP - ja tas nav sociāls pabalsts. ( bet maksā no VSAA) :D :D :D
24.11.2015 14:12 |
 
Reitings 177
Reģ: 15.10.2015
Kukuruza, parādnieks ar ZTI neko nevar "sarunāt"! ZTI darbojas piedzinēja, nevis parādnieka interesēs.
ZTI vienmēr sūtīs pie kreditora, lai vienojas ar kreditoru. Un tikai pēc piedzinēja pieteikuma var atlikt izpildu darbības un atbloķēt kontu.
Tā, ka Autorei varu ieteikt mēģināt vienoties ar pašu kreditoru, ka maksāsi pa daļām pašam kreditoram (protams, pēc tam samaksājot arī ZTI izdevumus), bet kreditors, lai nosūta iesniegumu ZTI ar lūgumu atlikt izpildu darbības.
24.11.2015 14:17 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Bet pēc Aether ieliktā panta, saprotu, ka šobrīd sanemu algu ne pabalstu Tad rodas jautājums - pie kā tad iedalās BP - ja tas nav sociāls pabalsts.


Tas, kas neierakstās pie izņēmumiem tiek skatīts pēc tādiem pašiem noteikumiem kā alga. :) Tas pats attiecas arī, piemēram, uz pensiju...
24.11.2015 14:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits