Eh... pati savulaik esmu strādājusi gan parādu piedziņā gan bankā, tapēc - diezgan labi zinu, ko rakstu :)
"Man liekas" šiet nedarbojas. Piedziņu drīkst vērst arī pret pabalstiem un pensijām (Civilprocesa likuma 72.nodaļu vajag palasīt) un, kā jau minēju - normāla situācijā, jāsaglabā parādnieka rīcībā naudas summa minimālās mēnešalgas apmērā.
Savukārt "konta apķīlāšana" nozīmē to, ka ZTI nosūta paziņojumu kredītiestādei apķīlāt kontu gadījumam, ja nu kontā mēneša griezumā ienāk naudas līdzekļi, kas pārsniedz šo summu, uz kuru nevar vērst piedziņu (turklāt, būs vienalga, vai pārdosi dzīvokli un šeit ienāks pirkuma maksa, vai mamma Tev ieskaitīs "pabalstu" iztikai).
Savukārt par to, kā katra banka organizē šo "konta apķīlāšanu" jau var runat daudz un dikti un tikai Tava banka Tev nokomentēs, kā tad īsti ir pie viņiem. Vienkārša iemesla dēļ - atšķiras banku sistēmas un tas, kā banka var un spēj (un grib) organizēt šo konta apķīlāšanu. Pārsvarā sistēmas nav tik advancēta, lai kontu varētu atstāt aktīvu (Tev pieejamu attālināti), tajā pat laikā paturot šo apķīlājumu tādu, lai banka var izpildīt ZTI rīkojumu (un likums Bankai uzliek par pienākumu to izpildīt). Ja esi izvēlējusies tādu banku, kura par naudas izņemšanu no konta prasa 13 EUR, tad jāsaka "stulbi, bet tā nu tas ir" - jo šeit jau arī tās komisijas atšķiras. Vienīgais, ko varu ieteikt - centies maksimāli ātri nokārtot savas parādsaistības ar ZTI, kaut vai aizņemoties no vecākiem vai kā...