Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cīņā ar sevi

 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Sveikas, dāmas!

Lai gan saprotu, ka neesmu vienīgā, kurai ir grūti un negribu panākt, lai kāds mani žēlo vai tamlīdzīgi, tomēr gribās izstāstīt savu bēdu. Kas zin, varbūt kādai rodas kāds vērtīgs padoms. :-)
Lieta tāda, ka esmu tuvu nervu sabrukumam. Draudzene smejoties saka, ka vajadzētu atrast man psihologu, bet es reāli saprotu, ka tas nav nekāds joks. Visa pamatā ir šausmīgais pārgurums - skola/darbs, brīvdienu principā nav. Skolā uztraucos par katru atzīmi, lai tikai neizkristu no budžeta. Negribu nevienam neko pierādīt, apzinos, ka par skolu man nebūs ar ko samaksāt, tāpēc mācos, mācos un mācos. Savs darbs pēdējā laikā vienkārši riebjas. Darbs ar klientiem, pati jūtu, ka esmu ļoti nelaipna, kādai man it nemaz negribētos būt, bet es nevaru to kontrolēt. Zinu, ka tas nabaga klients ne pie kā nav vainīgs un viņa vietā gribētu saņemt normālu attieksmi. Mainīt darbu neceļas roka, jo darba devējs ļauj pielāgoties lekciju grafikam un ik pa laikam darbā varu arī pamācīties. Nestrādājot vispār, paliktu pliku pak*ļu, tāpēc tas arī nav variants.
Pēdējā laikā bieži aizguļos, jūtos tik izpumpējusies. Iekāpjot gultā, momentā aizmiegu, tas ir aptuveni minūtes jautājums un nedzirdu vairs neko - ne modinātāju, ne istabas biedrenes, neko. Pēc tam ir milzīgs kauns no priekšnieka, kolēģiem. Dzīvoju kopmītnēs, kur, protams, nav nekādu mājas sajūtu un vienīgā vieta, kur es patiešām jūtos labi ir mājās pie ģimenes. Tiesa gan, samērā reti sanāk aizbraukt. Pat dzirdot dziesmas tekstā vārdu "mājas", asaras sariešas acīs.
Drauga man nav jau vairāk kā 2 gadus. Ļoti pietrūkst tās sajūtas, kad esi kādam vajadzīgs un kāds tevi gaida. Tas sāk mani iedzīt kompleksos, jo nevaru saprast vai tiešām esmu tik briesmīga.
Visam plusā vēl sākas veselības problēmas. Ja kādreiz mani raudam varēja redzēt ļoti, ļoti reti, tad tagad, nevienam neredzot, raudu kā mazs skuķis pārdienām.
Šķiet muļķīgi, ka netieku galā ar sevi un jāmeklē speciālista palīdzība. Ar ko sākt?
14.11.2015 16:58 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.10.2015
cik vēl gadus tev ir jāstudē?

vajag sev iestāstīt, ka tas ir tikai tāds posms un noteikti nepadoties. varbūt vitamīnu trūkums, utt arī? ko tgu ēd?

un rudens jau vispār ir tāds diezgan depresīvs gadalaiks..
14.11.2015 21:45 |
 
Reitings 55
Reģ: 14.11.2015
beidz čīkstēt internetā.
14.11.2015 21:47 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
maryyy, tieši tā arī cenšos sev iestāstīt. Palikuši 2,5 gadi. Jā, varbūt arī vitamīni, diezgan maz sanāk lietot augļus, dārzeņus uzturā. Nebiju arī par to aizdomājusies.

Normans, taisnība jau vien Tev ir.
15.11.2015 08:37 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Multivitamīnu+minerālu komplekss (īpaši pievērs uzmanību dzelzim un D vitamīnam)

Un gaidi labākus laikus :)
15.11.2015 08:58 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Degunu augšā! nopērc tiešām labus vitamīnus un strādā ar sevi, iestāsti,ka to vajag, ka Tu izturēsi. Saprotu,ka tas ir grūti,jo pašai ir bijis tāds posms. Tev vajadzētu atrast to,kas Tevi priecē un kkā mēģināt tomēr atrast to laiku sev, izveidot kkādus mazos rituālus ikdienā,kas sagādā prieku.
15.11.2015 09:09 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Šodien jau garastāvoklis nedaudz labāks, tā ka gaišāk skatos uz to visu. Paldies par ieteikumiem! :-)
15.11.2015 09:29 |
 
Reitings 524
Reģ: 31.07.2012
Turies!
Arī man aizgulēšanās pēdējā laikā bija liela problēma- kaut guļu normālu stundu skaitu, modinātājs vienmēr kā elles zvans. Un tad nejauši nopirku C vitamīna ripiņas un nākamajā dienā jau jutu atšķirību- vismaz normāli mosties tas man palīdz noteikti.

Palutini sevi. Stundu taču sev atradīsi? Nopērc kūku, izej pastaigā, paklausies kādu albumu, noskaties seriālu- jebko,kas Tev sagādā prieku!
15.11.2015 10:21 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Man bija līdzīgs posms dzīvē. Ko tik nemēģināju pēc ieteikumiem pašsajūtas uzlabošanai - gan veselīgu pārtiku, gan sportoju utt, bet nekā. Ja iekšā kas grauž, tad no tā ir jātiek vaļā, nevis jācenšas apiet. Izslēdzu no dzīves pilnīgi visu, kas mani ilgstoši neapmierināja, protams, bija grūti, bet tā sajūta, ka beidzot esi laimīga ir tā vērta. Tici man. Nepatīk savs darbs - ej prom, meklē citu, ir ļoti daudz darbi, kurus var ideāli apvienot ar studijām, saku no pieredzes. Skolā arī nemācīsies mūžīgi. Ja pati būsi apmierinātāka ar savu dzīvi, vairāk priecāsies, tas tev atmaksāsies un tad arī iespējams atradīsi arī mīlestību. You get what you give :)
15.11.2015 10:35 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Paņem atvaļinājumu darbā. Varbūt ir vērts aizdomāties, ka jāmeklē cits darbs. Vēl variants- studējošā kredīts uzturam+ kāds pusslodzes darbiņš. Saudzē sevi! Neviens diploms nav tā vērts, lai zaudētu veselību vai justos slikti. :-)
15.11.2015 10:58 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Jā, šķiet, ka jāmaina vai nu darbs vai dzīvesvieta. Ja dzeršu nomierinošu tēju, laikam aizgulēšos vēl biežāk. :-D Ir lietas, kas man sagādā prieku, bet ne vienmēr tam pietiek laika. Katrā ziņā centīšos sevi negruzīt un cerams būs labi.
15.11.2015 11:00 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Paziistama situaacija. Ko varu ieteikt, meeginaat pozitiivaak uz visu skatiities,mes pasi sevi ierobezojam un nesaskatam to labo kas apkaart. Priecaajies,ka Tev iespeeja macities, citiem varbuut nav,ka ir darbs utt. Zinu, tas izklausas varbuut naivi, bet nu citiem pat taa nav.
Pret klientiem, vini tiesam nav vainiigi un darbs ir darbs ,un gan jau pati neveeleetos taadu attieksmi pret sevi.
Nekad nebus slikti, dziives ritens vienmeer iet no lejas uz augshu un otraadi, nekad nebus paraak slikti , vai paraaak labi.. viss mainaas! :)
15.11.2015 11:05 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Dzer vitaminus un pie katras iespejas megini guleet. Uzkraj spekus. cikos ej gulet un cikos celies, ka tads bezspeeks?
15.11.2015 11:27 |
 
Reitings 198
Reģ: 10.11.2014
Runājot par kredītu studējošā uzturam - manuprāt, šim variantam neķerties klāt, ja vien var. Dzīve bez kredītsaistībām jau viens ir ļoti labi! Dzīve ar apziņu, ka vēl pēc studijām būs jādzīvo ar šīm saistībām arī var dzīt depresīvās domās. Priecājies un izbaudi, ka Tu esi spējīga dzīvot patstāvīgi, pati par sevi parūpēties. Kaut arī šis periods ir ļoti smags, ticu, ka pēc tiem 2.5 gadiem Tu varēsi ļoti lepoties ar sevi.
Mans ieteikums šim brīdim - ar veselīgu dzīvesveidu stiprini savu imunitāti un maziem prieciņiem ikdienā vairo pozitīvās domas! :)
15.11.2015 11:33 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Kā kuru dienu, parasti ap kādiem 23.00 cenšos būt gultā un ceļos ap 7.00. Vidēji 8h, it kā pavisam normāli, bet zinu, ka gulētu vairāk, ja vien būtu iespēja.
15.11.2015 11:33 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Tas pāriet, tas ir īslaicīgi un visu mūžu tā nebūs. Nospraud sev termiņu, piemēram, līdz tam un tam laikam un pēc tam viss, tas būs cauri un sāksies normāla dzīve. Kad biju šādā situācijā un tiešām visus ienīdu, sevi jau visvairāk, raudāju katru otro dienu. Un tas patiešām beidzās. Galīgajos sabrukuma brīžos palīdzēja tiešām doma, ka vēl trīs mēneši, un tad viss, turklāt tādā bez-brīvdienu režīmā, nemitīgā steigā laiks tiešām iet ātrāk. :)
Turies, nepadodies, kaut vai melo sev, lai kļūtu vieglāk, ja patiešām nevari atļauties mainīt apstākļus. Tas beigsies!
15.11.2015 11:57 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
Es būšu skarba - tev ir slikts laika menedžments.
Kāds tev laika grafiks darbam?- līdz cikiem?

Pati no savas pieredzes varu teikt, ka dzīvoju ar pilna laika klātieni, pilna laika darbu (kuru var mainīt tīri laika intervālos, atkarībā no lekcijām), dzīvnieku aizsardzības biedrībā brīvpratīgais darbs 2x nedēļā un trenniņi 3x nedēļā + visam dzīvoju ārpus Rīgas, bet viss atrodas Rīgā, un jāsaka, ka to var reāli izdarīt un nav nekas ekstra grūts.

Manā skatījumā tev vienkārši nav dzinuļa. Tev tavas mācības patīk? Darbs patīk? Ko tu gribētu sev kā hobiju? Redz, man visas lietas ar kurām nodarbojos patīk un dod motivāciju un spēku darīt "vairāk" un tikko tev gribas darīt to, ko dari, tā uzreiz arī tiek izdarīts vairāk.
Izdomā, ko tu vēlies darīt- mācības nepamet, bet izvēlies, gan rakstīt darbus, esejas vai ko tādu, tēmās, kuras tevi aizrauj (ja mācies ko humanitāru), ja ko citu, tur noteikti derētu savādāka tipa ieteikums, bet gan jau ko pētīt un analizēt, var darboties savās interesēs. Par darbu, ja šis nepatīk meklē paralēli citu, bet iegaumē, katrā darbā ir + un -.
Atrodi sev hobiju (liekas stulbi ieteikt vēl samazināt brīvo laiku), bet ja atradīsi hobiju, tev būs enerģija un papildus dzinulis- stulbās domas pazudīs, tu tās izliksi hobijā.

Par miegu. Gulēt no 23-07 liekas ļoti normāli ~8h miega.
Ja jūties nogurusi tev trūkst vai nu vitamīnu, vai enerģijas, vai minerālvielu. Vai arī ir kāda saslimšana, kas ietekmē noguruma rašanos. Pamēģini vienas brīvdienas izgulēties 24/7 (tās kuras ir), nākamajās, kuras tev tur sakrīt, mēģini aizbraukt pie ģimenes.
Un visbeidzot par puisi, ja strādā klientu apkalpošanā ( ja vien klientes nav 99% sievietes, piemēram kādā nez, sieviešu kosmētikas firmā vai tā), tad var atrast kādu ar ko iepazīties. Pamēģini flirtēt.

Un visbeidzot, aizej prom no datora, laiks uzradīsies :)
15.11.2015 12:31 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Rossalie, mācos klātienē, kas ir 3 dienas nedēļā. Un pilnas slodzes darbs, maiņa ir 9.00-21.00, starpā stunda pusdienlaiks.
Jā, droši vien pēc sesijas mēģināšu aiziet uz kādiem treniņiem, tad var atslēgties no visām domām un stresa. Tomēr gribās būt pozitīvākai. :-)
15.11.2015 17:54 |
 
Reitings 280
Reģ: 31.01.2011
Sveika, nelasīju ko citi raksta, bet vēlējos pateikt.Ka mēs paši pozicionēja sevi, ja domājam ka esam bezspēcīgi, neko nevaram, dzīve steidzīgi jāmaina.Tā Tu sev emocionāli tērē enerģiju un jūties emocionāli smagi, kad viss kaitina.Tāpēc, ka viss iet pa riņķi dzīvē, neko jaunu neredzam, nevaram iziet no tās sabiedrības, kur mēs ik dienu atrodamies.Labi, iespējams esi sev paņēmusi tik daudz darba, ka pati reāli nespēj tikt galā.Bet, mēs paši nosakām, pielāgojamies savai dzīvei, kā mēs vēlētos dzīvot.Viss ir Tavās rokās, noteikti kaut kur Tev vajadzētu izlādēties, izvēdināt galvu no visa.Domāt vairāk pozitīvas domas, ko Tu vēlētos? Draugu vēlies, emocionālo atbalstu, lūdzu attīsti sevi! Gan jau zini savas problēmas, kuras traucē iepazīt otru cilvēku.Vienmēr ir izeja, ja darbs sagādā problēmas vai jūti pati ka klientiem nespēj sastrādāties, pameklē paralēli citu darbu, kad atrodi tad nomaini. Viss vienkārši ir galvā, ja domājam ka nesameklēs tik labu darbu, kuru var apvienot, tad tā arī būs.Bet, ja Tu skaidri un gaiši pateiksi, darba devējam, vienosies pa laikiem tad visu var panākt, nepieciešams tikai darīt!
15.11.2015 18:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits