Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

pirkšanas mānija

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Sveikas. Mani nu jau ilgu laiku ir apsēdusi pirkšanas mānija, ja saprotat ko ar to domāju. Līdz ko nauda ir rokā(makā, somā, uz kartes) domāju kur viņu iztērēt. Un ne jau svarīgās precēs, bet tādās tiešām nenozīmīgās - apavi, drēbes, milzum daudz kosmētikas. Ja arī nauda vēl nav, tad jau plānoju kur to likšu kad būs. Agrāk tāda nebiju, varēju iekrāt, lai nopirktu telefonu, datoru, veļasmašīnu, bet tagad viss aiziet dažās dienās kā esmu to dabūjusi. Jūtos kā maza meitenīte kad eju garām veikaliem, skatlogiem, jo gribu visu visu sev. Bet man jau viss ir. Gribu vnk nopirkt, un tad pārsvarā aizmirstu par to, ka esmu nopirkusi. Kaut tā pati kosmētika - man mājās ir vismaz 20 dažādi pūderi, padsmit skropstu tušas, tonālie, matu zieķi tādi un šitādi. Un ja es pirktu to lētāko, bet nē, man vajag trīs pūderus no mac, un vēl no citām dārgām firmām. Un tā ir ar visu. Nopērku, dienu papriecājos, un domāju par nākamo. Ar ko tas varētu būt saistīts? Un kā laboties, un spēt dzīvot tā, lai nebūtu pēc tam jāož pirkstos? Varu piem 200 eur iztērēt 2 ,3 dienās. Un tad mēneša beigās nav pat ko ēst. Piemēram - es zinu, ka man ir vajadzīgs jauns telefons, tam jāiekrāj, bet es vairs nemāku to darīt. Jūtos tiešām nožēlojami.
06.11.2015 12:06 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Kolīdz saņem algu, to daļu, ko esi aprēķinājusi šiem tēriņiem, liec krājkontā.
Ja nedēļu domāsi, ka bez tā un šitā nevari dzīvot, tad ziņa bankai un vēl pēc 7 dienām tiksi pie tās naudas, nopirksi to lietu.
06.11.2015 12:08 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Mm,man arii pedeeja laikaa ir tadaa lieta.Ok, varbuut ne tik liela kaa Tev, bet man gribas pirkt un pirkt.. esmu kritusi arii uz kosmetiku, dreebeem .. varu skatiities un priecaties :D
Saak tracinaat tas,ka nopeerku kko un loti atri apniik, kaa Tev. Saakuma ir taada forsa sajuuta un prieks,peectam jau skatos un gribas veel,kkada lielum maanija uznaakusi.
Peedeejaas dienaas gan,kad sttaigaaju pa veikalu censos apdomaat,nekas jau cits nepaliidzees, es tomeer nevaru atrast iisti kas patiik,iedzen tas mani stresaa. bet labak taa nekaa nopeerku un apniik un pat nelietoju no pirkuma neko.
06.11.2015 12:11 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
uzliec kartei limitu cik 3 dienās vari iztērēt naudu. neiznem visu uzreiz. Es iznemu parasti 200 eiro mēnesi vienreiz, ielieku aploksnē, pierakstu uz aploksnes cik iznemu konkreta dienā.
06.11.2015 12:21 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
pagajuso menesi ari daudz drebem iztereju naudu, vnk biju ar draudzeni shopinga ieteica ko panemt, un pati vel atseviski ari sapirku dazas vajadzigas mantas, ilgu laiku tagad neiepirksos
06.11.2015 12:22 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nosūtīju Tev vēstuli
06.11.2015 15:40 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Iztērējies tā, ka mēneša pēdējās dienas tik tiešām jādzīvo uz ūdens un roltoniem. varbūt tad nākmreiz atcerēsies
06.11.2015 15:50 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Kad ej veikalā ieslēdz smadzenes. Visiem viskautko gribās, bet padomā no vienas puses tev pilna māja ar sūdiem, kas tev apnīk jau nākamajā dienā, bet tev nav pats svarīgākais - telefons.

Padomā kautvai no tās puses, ka tev to visu vajag arī lietot, tad sanāk, ka izmetīsi naudu misenē pēc kāda laika. (t)

Man ar ir tā, ka gribas šito un to, bet tad es sāku domāt kam man tas utt., tas palīdz :)
06.11.2015 15:54 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Izrevidē krājumus un atliec malā tās lietas, ko tiešām lieto regulāri. Varbūt proporcija uz laiku remdēs pirkšanas kāri ;)

Bet, domājot ilgtermiņā, droši vien jāmēģina saprast, kas tam visam par iemeslu. Vai tu mēģini sev kaut ko emocionāli kompensēt?
Tagad jau dzīvesstila blogi un instagrami ir ļoti populāri; smukas meitenes, tonna ar produktiem un daudzas sekotājas mēģina līdzināties. Tā vispār ir interesanta tēma un man nešķiet, ka no tā var pilnībā distancēties, vismaz ne lielākā daļa cilvēku. Šeit ir raksts par vienu no Instagram meitenēm un to, kā viņa uzbūra šķietamo perfektumu: http://www.buzzfeed.com/stephaniemcneal/a-teen-instagram-star-is-editing-her-photo-captions-to-show
06.11.2015 16:00 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Vienā filmā reiz šopaholiķe sasaldēja savu kredītkarti. Varbūt noder? Ja nu galīgi nekas nelīdz.
06.11.2015 16:20 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Iemesls - visticamāk dzīvē kā trūkst - vai tā būtu mīlestība, pašizaugsme, vientuļa jūties vai kas cits. tādā veidā cilvēks cenšas rast mantās mierinājumu. būsi laimīgāka un apmierinātāka, neprasīsies tik daudz patērēt.
06.11.2015 16:31 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
man parasti gruutaak ir teereet reaalu naudu, jo tad to fiziski to atdodu..

un nekaardini sevi, neej garaam veikaliem.. esi vairaak kopaa ar draudzeneem/draugu un dariet kko kas novestu domas no shopinga

atstaaj naudu maajaas, iedod mammai vai draudzenei, lai paglaabaa to.
06.11.2015 17:16 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Iespējams, ka pēdējā laikā ir palielinājušies ienākumi un Tev to gribas izbaudīt tā sievišķīgi. Iepirkšanās mānijas mēdz pāriet, mainoties dzīves apstākļiem (ne vienmēr finansiālajiem).
06.11.2015 17:22 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
man bija līdzīgi, kad vairākus gadus nācās dzīvot ļoti taupīgā režīmā, lai iekrātu lielam pirkumam un katru reizi, kad biju veikalā un kaut ko gribējās, domās vienmēr teicu sev, ka to naudu labāk atlikt, tad būs vairāk sakrāts un varēs veikt labāku lielo pirkumu. Tajā laikā ļoti sevi ierobežoju un pat no kosmētikas gandrīz neko nepirku, izņemot tušu un lūpu balzāmu. Un tad, kad tas periods beidzās, man vienkārši nonesa jumtu, jo beidzot varēju sākt pirkt lietas, kuras biju gribējusi, sajutos atkal sievišķīga. Nu tāds bija skaidrojums manai pirkšanas mānijai, un tas bija diezgan likumsakarīgs iznākums, manuprāt. Paanalizē sevi, kā jau meitenes teica, dzīvē droši vien kā trūkst.
06.11.2015 18:09 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Parasti, kad man sākas kādas finansiālas grūtības, es diezgan stipri pārdzīvoju, ka nevaru sev atļauties to un nevaru atļauties šito, bet nu jau kādas 2-3 mēnešus sanāk naudu tērēt tikai visnepieciešamākajam (jo vairāk naudas vienkārši nav) un es saprotu, ka neko vairāk man īsti arī nevajag.
Tu saki, ka agrāk tev nav bijusi tik liela tērētkāre - varbūt vajag padomāt, paanalizēt, kas ir mainījies pa šo laiku? Vai tas saistīts ar to, ka tev ir vairāk naudas vai varbūt tu, pērkot lietas, centies kompensēt kādas emocijas, kuru tev trūkst? Man jau liekas, ka šāda tipa problēmām bieži ir arī psiholoģiskais cēlonis.
Doma par krājkontu ir auglīga, jo dos tev laiku nopietni apsvērt, vai tiešām tev vajadzīgs tas, ko esi ieplānojusi pirkt un tad jau pamazītēm ir cerība atradināties no šīs izšķērdības.
06.11.2015 18:43 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Es nezinu vai palīdzētu ja atstātu naudu mājās vai neietu gar veikaliem, jo kad būtu jāiet pēc garās dienas mājās, es mainu virzienu un eju veikalu virzienā. Un es to daru tā, ka kājas pašas iet uz turieni. Bieži neapzināti tas notiek. Un pat bez naudas prātā ir doma - pirkt pirkt pirkt. Un dažreiz nav nozīmes ko - galvenais kaut ko. Bet protams daudzi ir arī tādi pirkumi, kurus izdaru pēc iepriekšējas plānošanas. Bet tikai ne to, ko vajag.
Un jā, apzinos, ka tās laikam vairāk psiholoģiskas problēmas, bet diemžēl psihologiem neticu, jo ja runāju par kaut kādiem saviem pagātnes notikumiem kas man sāp, tad uzvelkos, un varu nedēļu būt neomā un domās par to kas bija.
06.11.2015 22:32 |
 
Reitings 4
Reģ: 06.11.2015
Vai nav tā, ka tev vienkārši nav ko darīt? Ja dienas būtu aizņemtas un aizpildītas, neatliktu laika tik daudz domāt par pirkšanos.
06.11.2015 22:41 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
No savas pieredzes. Izrevidē krājumus, tā ļoti izteikti. Atstājot pašu, pašu minimumu. Sākumā liekas traka doma, kā tā, izmetot/atdodot, reāli pirks vairāk, bet nē. Visu to ko esi sapirkusi tu nelieto kāda iemesla dēļ, krāsa, smarža, faktūra utt. Ja pilnīgi visu savu bagātību izrevidēsi, tev paliks tikai pašas mīļākās lietojamās lietiņas un skaidri zināsi kas tev trūkst. Jā, kāda neliela daļiņa kā atalgojums būs, varēsi piepirkt klāt, bet nebūs vairs tonna ar mantām un man vismaz pārgāja pirkšanas vēlme, jo katru reizi, kad atvēru maku, man bija žēl izdot naudu par kaut ko, ko vēlāk vajadzēs atdot, tāpēc, katru nākamo pirkumu ekstra rūpīgi pārdomāju.
06.11.2015 22:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits