Nav Mātes Pases!!!

 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Daudzas pārmet!!! Es uzzināju, ka esmu stāvoklī, kad biju 7 grūtniecības mēnesī, visu pārējo laiku, bija MR un nekādu pazīmju. Mazliet bija izaudzis vēders, bet domāju, ka tas no tā, ka daudz strādāju, un ēdu naktīs.Aizejot pie ginekoloģes, man pateica, ka bērniņš-dēls ir vājš, nekustās, un teica visu to sliktāko. Aizgāju pie citas, arī teica, to pašu. Abas teica, ka mazais drīz nomirs, tuvāko dienu laikā. Viena ārste sāka bļaut, kāpēc man nav ģimenes ārsta un mēģināja mani nosūtīt uz piespiedu abortu, es atteicos. Uz ko sekoja atbilde, tad staigā kamēr nenomirs.
Tātad man jādzemdē ir kaut kad decembra sākumā, skaitot pēc ārsta teiktā, ka biju 7 mēnesī un arī rēķinot, kad bija pēdējais sekss, tas man bija ar manu bijušo.
Tagad esmu jau nu 9 mēnesī, bērniņš ir dzīvs, ļoti stiprs, ļoti stipri spārdās. Es jūtu , ka mazais ir stiprs un vesels, un zinu, ka ar viņu viss ir kārtībā!
Es uzskatu, ka izdarīju pareizi neuztaisot abortu, un paturot bērnu, jo viņš ir dzīvs. Pēc tām reizēm neesmu bijusi pie ārsta uz pārbaudēm, un mātes pases man nav! Pēc ārstu apmeklēšanas nesapratu, kas vispār notiek, bija neliela depresija, un apjukums, līdz vienu dienu saņēmos, un pateicu sev ka viss būs labi un man būs bērns!!! Sāku ēst daudz augļus, nopirku grūtnieču vitamīnus, vingroju, daudz laika pavadu ārā. Lasu, visu par dzemdībām un grūtniecību!
Par šo savu notikumu izstāstīju šodien vienā sarunā, kur meitene rakstīja par lāstu un neveiksmēm viņas dzīvē.
Tad man sāka pienākt personīgas vēstules - ka esmu stulba - vajadzēja taisīt abortu - kā var nepamanīt, ka esi 7 mēnesī jau - lai eju tagad uz suņu būdu dzemdēju - ka mazais tāpat nomirs ja jau ārsti teica - ka esmu slikta māte - ka žēl manu bērnu, ka es viņu audzināšu - un vēl šo to nepatīkamu uzrakstīja!!! :-O

Mani ļoti atbalsta viena mana draudzene, kas dzīvo Dānijā, viņai pagājušo gadu piedzima meitiņa, dzemdēja Latvijā, ar Dānijas mātes pasi, kurā bija 2 lpp. Viņa esot bijusi uz 2 USG, 1 reize 8 nedēļā , pēdējā 25 nēdēļā, 1 reizi nodevusi asins un urīnu. Viss!!! Tās ir visas pārbaudes ko tur veic!!! Kopumā pie ārsta bija 4 reizes pa visu grūtniecību, kur tikai tika pļāpāts kā jūtās un vai ir sūdzības, vēl viņa bija uz midwife pulciņu, kur stāstīja par dzemdībām un kā jārūpējās par mazo, protams, dāņu valodā, ko viņa nesaprata :-D skatījās youtube video. Latvijā - dzemdību namā, kad brauca dzemdēt iesniedza šo dāņu mātes pasi, uz ko ārsti atbildēši, kas tās par lapelēm, ka tur nekā nav!!!

Varat rakstīt gan sliktus, gan labus komentārus. Esmu gatava tiem nosodošajiem arī!

Es zinu to, ka esmu laimīga, un priecīga, ka man būs dēls. Katru rītu mostos ar smaidu sejā, un sāku runāties ar mazo, un viņš sāk kustēties, nekas mani nepadara tik laimīgu un atvieglotu, kad sajūtu, ka viņš ir dzīvs!

Es tikai nesaprotu, kāpēc, tik daudzas pret to izturās kā pret kaut ko nosodamu, un grib nosodīt , pateikt ko sliktu???
02.11.2015 23:08 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Kas tieši bija minētas par muļķībām?
03.11.2015 14:06 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
Liza, priecājos par Tevi, ka esi tik stipra topošā māmiņa un cīnies par to, lai mazajam viss būtu kārtībā!
un,cik nav dzirdēts, ka ārsti nosaka nāves spriedumu, lai gan viņiem nav tiesību ko tamlīdzīgu teikt. Pēc Tavas pieredzes noprotu, ka ārste, kas Tevi pieņēma, bija vienkārši briesmone!
Novēlu Tev visu to labāko, lai viss notiek tā, kā vēlies (jo gribasspēks nosaka visu), vienīgais, jā, vari vienreiz tagad aiziet pie daktera( ja esi jau aizgājusi, super!) un turpini tādā pašā garā, kā iesāki! :)
03.11.2015 14:08 |
 
Reitings 10
Reģ: 22.05.2014
ok, var protams kā wee uz toņiem neiet un pirms dzemdībām ārstu neapmeklēt, un varbūt lielākajā daļā gadījumu tas beigsies labi, BET tu noteikti nevari zināt vai tu būsi tajā daļā kam tas beigsies labi.
Parasti jau man patīk lasīt wee komentārus, bet tomēr nevajag popularizēt bīstamus uzskatus.
Ir tomēr iemesls kādēļ šīs lietas ir valsts apmaksātas un iekļautas programmās. Regulāra toņu klausīšanās grūtniecības beigās ļauj veiksmīgi pamanīt diskomfortu bērnam, ko pati grūtniece nevar sajust. Vizītēs pirms dzemdībām var pamanīt preeklampsiju, kas var beigties letāli mātei. Un vēl ir miljons citu iemeslu, kādēļ tas tomēr būtu jādara.

Un bērnam ģimenes ārstu ir vērts atrast pirms dzemdībām, jo ne vienmēr visi ārsti pieņem jaunus pacientus, tā kā var nākties daudz paskraidīt, ko noteikti nevēlēsies darīt jau ar bērnu uz rokām.



Par autori- priecājos, ka iesi atkal pie ārsta un ceru, ka ievērosi visus norādījumus.
03.11.2015 14:11 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
eksotika - man tagad nav tas USG uz rokas, VC4 šodien ielīmēja mātes pasē, ko dabūšu 5dien. Ārste teica, ka sarakstītas muļķības.
03.11.2015 14:13 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kā notiek ģenētiskais skrīnings?
Ģenētiskais skrīnings notiek 3 etapos:

1.etaps
Visām grūtniecēm neatkarīgi no vecuma veic I trimestra (11.–13.+6 ned.) augļa ultrasonogrāfiju un kombinēto bioķīmisko skrīningu.

Iedzimto anomāliju riska aprēķinā iekļauj:
* mātes vecumu
* kakla krokas biezumu
* brīvā βHGT un PAPP-A seruma līmeņa vērtības

1. Pacientes ar riska aprēķinu
03.11.2015 14:13 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kā notiek ģenētiskais skrīnings?
Ģenētiskais skrīnings notiek 3 etapos:

1.etaps
Visām grūtniecēm neatkarīgi no vecuma veic I trimestra (11.–13.+6 ned.) augļa ultrasonogrāfiju un kombinēto bioķīmisko skrīningu.

Iedzimto anomāliju riska aprēķinā iekļauj:
* mātes vecumu
* kakla krokas biezumu
* brīvā βHGT un PAPP-A seruma līmeņa vērtības

1. Pacientes ar riska aprēķinu
03.11.2015 14:16 |
 
Reitings 743
Reģ: 31.08.2015
Varbūt tiešām padalies,ar tām sliktajaām dakterēm,ginekoloģem :-)
03.11.2015 14:18 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nez kāpēc nevar ielikt visu aprakstu... Jebkurā gadījumā - autores stāsts neizklausās reāls.

PS: Tādās valstīs kā Dānija, kur autore minēja, ka analīzes ir daudz retākas, šādā situācijā viņai bērnu visdrīzāk uzreiz pēc dzimšanas atņemtu, jo šeit ir labi jūtama bezatbildība un bērna interešu ignorēšana divu mēnešu garumā.
03.11.2015 14:18 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Varbūt tiešām padalies,ar tām sliktajaām dakterēm,ginekoloģem


+++

Ja šādi ārsti eksistē, to vārdus vajadzētu zināt.
03.11.2015 14:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
bet tomēr nevajag popularizēt bīstamus uzskatus.


nevajag baidīt cilvēkus, domāju, ka vautore pati apzinās risku kuru ir uzņēmusies.

Vizītēs pirms dzemdībām var pamanīt preeklampsiju,


pirmā tās pazīme ir pastiprināta tūska , piepams pirksti, potītes u.t.t to nevar pats nepamanīt , ja nav uzņemti daudz kg un neesi vienkārši tukla , ja autore nezināja , ka ir stāvoklī līdz 7 mņesim , tad loģiski , ja tūssku nepamanīt būtu neiespējami .

Un bērnam ģimenes ārstu ir vērts atrast pirms dzemdībām, jo ne vienmēr visi ārsti pieņem jaunus pacientus, tā kā var nākties daudz paskraidīt, ko noteikti nevēlēsies darīt jau ar bērnu uz rokām.


piezvanīju uz Arsu un pierakstījos uz vizīti nākamajā dienā , bija pieejamas arī mājas vizītes uz nākošo dienu, bet neredzēju vajadzību .
03.11.2015 14:19 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Kad uztaisīja USG, sākās pārmetumi, ka tur nekā laba nav u.t.t., tad devos pie otras ginekoloģes, kur abas man arī sāka stāstīt par abortu un visu pārējo ko rakstīju iepriekš!
Nu vispar jau pierunasana/sava veida spiesana uz abortu ir ar likumu sodaama.
03.11.2015 14:26 |
 
Reitings 10
Reģ: 22.05.2014
Preeklampsiju bieži pavada tūska, bet tā nav vienmēr.


Protams, ka cerams autore apzinās riskus, bet šo forumu lasa arī daudzi citi, tādēļ arī minēju par bīstamiem uzskatiem.

Nav man vēlme uzbrukt tev wee, man patīk lielākā daļa tavu uzskatu un vienmēr lasu tavus komentārus ar interesi. Bet es esmu medicīnas darbinieks, tādēļ manā uztverē tie daži izteikumi ir bīstami.
03.11.2015 14:27 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Dr. Krūmiņa, un otra bija ar krievu uzvārdu, ar gaišiem matiem. 5dien varēšu atsūtīt Jums abu ārstu pilnos vārdus un uzvārdus.
03.11.2015 14:29 |
 
10 gadi
Reitings 1237
Reģ: 15.12.2009
Aaaaa un man bija kolēģe.. no rīta vadītāja saka,ka meiča nebūs darbā ,jo naktī piedzemdejusi.. un neviens..ari vina pati to nezināja :D un.. viņa bija bēdīga,jo apvēlusies, bet ārsts vinai bija izrakstījis zāles,neauglības ārstēšanai!!!! Tpc domāja, ka apaĺīgums,mr trukums no zālēm.. a nekā.. auglīga un viss forši :) tagad 2.bebis piedzima :):-D
03.11.2015 14:36 |
 
Reitings 53
Reģ: 22.12.2010
Tu bērnu arī pie ārsta nevedīsi? Bērnam arī nebūs ģimenes ārsta? Grūtnieču vitamīnus pati izdomāji, kādus dzert? Aizgāji un aptiekā plauktā paņēmi? Analīzes pirms tam uztaisīji, kādi vitamīni vispār tev ir vajadzīgi? Tev ir sajēga, ka to, kādus uztura bagātinātājus ir jādzer, var noteikt tikai pēc asins ainas? Tu tiešām domā, ka grūtniecei pietiek ar augļu ēšanu, nopietni??? Pēc tik stulbas uzvedības nav jautājumu, kur rodas nelabvēlīgās ģimenes. Arī, ja paveiksies un bērns piedzims vesels, kā TAGAD saka ārsti.... saproti, ka tu uzvedies idiotiski. Labi, ka bērnu atstāji, bet nu viss pārējais, ko raksti ir vienkārši sviests.
Strādāju reproduktoloģijas klīnikā.
03.11.2015 14:42 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Godīgi sakot..es neticu!
Daudz no tā, kas te minēts autores rakstītājā šķiet ..murgains.

Bet, ja nu tiešām ir tā, kā saki un Tev ir papīriski pierādījumi, kur nosūta uz abortu, tad....pret dakterēm var ierosināt lietu, kā arī var piedzīt morālo kompensāciju!
03.11.2015 14:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un bērnam ģimenes ārstu ir vērts atrast pirms dzemdībām, jo ne vienmēr visi ārsti pieņem jaunus pacientus, tā kā var nākties daudz paskraidīt, ko noteikti nevēlēsies darīt jau ar bērnu uz rokām.


man vitamīnus teica dzert ginekoloģe pirmajā vizītē , bez jebkādām analīzēm un vitamīnus teica , ka varu izvēties pati kurus gribu... runa ir par grūtnieču vitamīniem ....
03.11.2015 14:46 |
 
Reitings 10
Reģ: 22.05.2014
Hmm, nav Vasiļjeva ?
03.11.2015 14:47 |
 
10 gadi
Reitings 447
Reģ: 31.01.2009
Jūs kaut kādas dīvainas esat. (t) Kāpēc grūtniecei vispār kaut kas papildus jādzer?? Jādomā, kas pašām ar veselību nav kārtībā, ja vajag uztura bagātinātājus un vitamīnus!
03.11.2015 14:49 |
 
Reitings 53
Reģ: 22.12.2010
wee, tad Tev sūdīga ginekoloģe
Mēs tā neiesakām savām pacientēm. Es esmu medmāsa, neesmu ārste, bet zinu. Pirmais ir vienmēr asins aina. Piemēram uz dzelzi. Tas, ka dzelzi vajag ir skaidrs, bet devu?
Man šādi bija vienreiz ar endokrinoloģi. Viņa man pēc usg (man samazināts) noteica tiroksīna devu. Es, protams, viņu pasūtīju un aizgāju uz gulbja laboratoriju.
03.11.2015 14:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits