Nav Mātes Pases!!!

 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Daudzas pārmet!!! Es uzzināju, ka esmu stāvoklī, kad biju 7 grūtniecības mēnesī, visu pārējo laiku, bija MR un nekādu pazīmju. Mazliet bija izaudzis vēders, bet domāju, ka tas no tā, ka daudz strādāju, un ēdu naktīs.Aizejot pie ginekoloģes, man pateica, ka bērniņš-dēls ir vājš, nekustās, un teica visu to sliktāko. Aizgāju pie citas, arī teica, to pašu. Abas teica, ka mazais drīz nomirs, tuvāko dienu laikā. Viena ārste sāka bļaut, kāpēc man nav ģimenes ārsta un mēģināja mani nosūtīt uz piespiedu abortu, es atteicos. Uz ko sekoja atbilde, tad staigā kamēr nenomirs.
Tātad man jādzemdē ir kaut kad decembra sākumā, skaitot pēc ārsta teiktā, ka biju 7 mēnesī un arī rēķinot, kad bija pēdējais sekss, tas man bija ar manu bijušo.
Tagad esmu jau nu 9 mēnesī, bērniņš ir dzīvs, ļoti stiprs, ļoti stipri spārdās. Es jūtu , ka mazais ir stiprs un vesels, un zinu, ka ar viņu viss ir kārtībā!
Es uzskatu, ka izdarīju pareizi neuztaisot abortu, un paturot bērnu, jo viņš ir dzīvs. Pēc tām reizēm neesmu bijusi pie ārsta uz pārbaudēm, un mātes pases man nav! Pēc ārstu apmeklēšanas nesapratu, kas vispār notiek, bija neliela depresija, un apjukums, līdz vienu dienu saņēmos, un pateicu sev ka viss būs labi un man būs bērns!!! Sāku ēst daudz augļus, nopirku grūtnieču vitamīnus, vingroju, daudz laika pavadu ārā. Lasu, visu par dzemdībām un grūtniecību!
Par šo savu notikumu izstāstīju šodien vienā sarunā, kur meitene rakstīja par lāstu un neveiksmēm viņas dzīvē.
Tad man sāka pienākt personīgas vēstules - ka esmu stulba - vajadzēja taisīt abortu - kā var nepamanīt, ka esi 7 mēnesī jau - lai eju tagad uz suņu būdu dzemdēju - ka mazais tāpat nomirs ja jau ārsti teica - ka esmu slikta māte - ka žēl manu bērnu, ka es viņu audzināšu - un vēl šo to nepatīkamu uzrakstīja!!! :-O

Mani ļoti atbalsta viena mana draudzene, kas dzīvo Dānijā, viņai pagājušo gadu piedzima meitiņa, dzemdēja Latvijā, ar Dānijas mātes pasi, kurā bija 2 lpp. Viņa esot bijusi uz 2 USG, 1 reize 8 nedēļā , pēdējā 25 nēdēļā, 1 reizi nodevusi asins un urīnu. Viss!!! Tās ir visas pārbaudes ko tur veic!!! Kopumā pie ārsta bija 4 reizes pa visu grūtniecību, kur tikai tika pļāpāts kā jūtās un vai ir sūdzības, vēl viņa bija uz midwife pulciņu, kur stāstīja par dzemdībām un kā jārūpējās par mazo, protams, dāņu valodā, ko viņa nesaprata :-D skatījās youtube video. Latvijā - dzemdību namā, kad brauca dzemdēt iesniedza šo dāņu mātes pasi, uz ko ārsti atbildēši, kas tās par lapelēm, ka tur nekā nav!!!

Varat rakstīt gan sliktus, gan labus komentārus. Esmu gatava tiem nosodošajiem arī!

Es zinu to, ka esmu laimīga, un priecīga, ka man būs dēls. Katru rītu mostos ar smaidu sejā, un sāku runāties ar mazo, un viņš sāk kustēties, nekas mani nepadara tik laimīgu un atvieglotu, kad sajūtu, ka viņš ir dzīvs!

Es tikai nesaprotu, kāpēc, tik daudzas pret to izturās kā pret kaut ko nosodamu, un grib nosodīt , pateikt ko sliktu???
02.11.2015 23:08 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Mjaa,staasts kaut kaads neticams liekas.Jau vien tas ka MR tev bija katru meenesi,bet tu jau biji staavoklii neliecina ne par ko labu.Un diez vai 2 dakteres tev liktu iet uz abortu,man liekas,ka no saakuma tevi ieliktu slimniicaa un kaadu laiku noveerotu un ja tieshaam viss butu slikti,tikai tad pienjemtu kaadu kardinaalu leemumu.Savas veseliibas un naakotnes deelj,aizej vismaz tagad pie aarsta.Un nav obligaati jaaiet par maksu pie privaataajiem.Tev vajag nodod analiizes,uztaisiit usg,lai zinatu kaa beerninjsh gulj,vai tev pashai nav nekaadi iekaisumi vai infekcijas.Shtrunts par to maates pasi,veseliiba tomeer ir svariigaaka,jo tagad tu atbildi ne tikai par sevi.
03.11.2015 11:40 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Jā, divas ginekoloģes pēc kārtas teica: "bērns guļ, nekustās, davai drošības pēc abortēsim! "


Autore vai nu neizdevies trollis, vai nu jāiet ārstēties. Kādā pasaulē tu dzīvo?
03.11.2015 11:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu bet pa lielam tāpat neko vairs neizdarīsi ...
03.11.2015 11:55 |
 
10 gadi
Reitings 1237
Reģ: 15.12.2009
Es nesaprotu.. 7.mēnesi 2dakteres pateica,ka viss ir slikti.. Tu iespitejies.. tad raksti, ka n nu esi 9.mēnesī? Tad sanāk,ka 2 mēnešus nedarīji neko? Negāji pie ārstiem? Tā sapratu.. bet tad citā vietā raksti,ka jādzemdē decembrī
03.11.2015 12:02 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Ir kaut kāds iemesls, kāpēc 2 ārsti ir teikuši to, ko teikuši. Neiedziļināšos tavā situācijā, mani šausmina cilvēki, kas pakļauj sevi un savas ģimenes tādām lietām savas tumsonības dēļ, kad cilvēki, kas zin labāk, saka, ka jādara savādāk. Man vispār nav ne mazāko šaubu, ka tie ārsti tev teica ko pavisam citu, bet tu šeit atstāsti tikai savu interpretāciju, jo esi taču pati gudrākā.

Es ceru, ka tavs bērns dzīvos ilgi un laimīgi.
03.11.2015 12:07 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
hei, hei visām :-)
Šorīt pieceļoties, zvanīju uz VC4, lai pierakstītos pie ārsta, teicu, ka grūtniece, un steidzami, lai ātrāk, tad piedāvāja šodien 09:45, piekritu, tad nu uzvilku, kas pa rokai un braucu uz centru.
Ieejot iekšā, viss smaržoja pēc kafijas (l)
Tātad, izstāstīju visu sīkumos, kas ar mani notika, parādīju USG ar aprakstu, ko man toreiz iedeva. Uz ko sekoja atbilde, ka tur neko neredz, ka nav nekādu pataloģiju, un USG vispār uztaisīts nepareizi, ka neredz nevienu iemeslu, lai sūtītu mani uz abortu. Tagad ir tie jaunie aparāti, un ka daudzi nemaz nemāk ar viņiem rīkoties!!! Takā , abas ārstes bija no vienas poliklīnikas - Aura, tad teica, ka iespējams negribēja mani ņemt uzskaitē, jo nav ģimenes ārsta, bet jābūt necilvēkam, lai tā darītu! Un, pēc pieredzes var pateikt, ka neesmu ne pirmā ne pēdējā, kuru negrib ņemt uzskaitē, un arī ar USG atnāk, kur neko neredz un neko nevar saprast.
Mierīgā balsī teica, lai guļos, ka pārbaudīs mazo, tad mani.
Tātad esmu 35 nedēļā un 4 dienas, dēla svars 2,200, bet teica, ka nav ko uztraukties, ka tieši pēdējā mēnesī mazulis aug visvairāk, ar bērnu viss kārtībā, un mani arī :-) ieteica dzert vairāk šķidrumu! Paņēma analīzes, teica, ka būs gatavas piektdien, tad arī izsniegs man manu mātes pasi. Protams, ka vēl skatīsies analīzes, bet tā viss super! (l) ja viss būs labi ar analīzēm, tad uz pārbaudēm nebūs jāiet! Vēl, piebilda, ka iespējams dzemdības notiks pēc 40 nedēļas, bet lai neuztraucos.
Runājot par dzemdībām, pateica, ka Rīgā, tikai stradiņos un dzemdību namā ir par brīvu, uz kurieni arī visas ved! Dzemdību namā, lai iedodu mātes pasi, un neiesaistos dialogā ja sāks ko pārmest, ka tikai tagad ir uztaisīta, lai neņemu galvā tā teikt, lai sagaidu dēlu mierīgā atmosfērā :-)
Pastāstīja par dzemdībām, kas un kā notiks. Un, ka laicīgi jākrāmē dzemdību soma, ka tur neviens neko pār brīvu nedos, un ka pat dzemdējot jābūt savam apģērbam! Lai pie tā piedomāju tuvākajā laikā. Ieteica atrast labu ģimenes ārstu, kas mazo atbrauks apskatīt pēc dzemdībām mājās. Uzdeva dažus jautājumus, un kopumā tas arī viss. :-)
03.11.2015 12:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu redz , cik forši !
man prieks, ka tev viss labi :-)
03.11.2015 12:23 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Ir kaut kāds iemesls, kāpēc 2 ārsti ir teikuši to, ko teikuši. Neiedziļināšos tavā situācijā, mani šausmina cilvēki, kas pakļauj sevi un savas ģimenes tādām lietām savas tumsonības dēļ, kad cilvēki, kas zin labāk, saka, ka jādara savādāk. Man vispār nav ne mazāko šaubu, ka tie ārsti tev teica ko pavisam citu, bet tu šeit atstāsti tikai savu interpretāciju, jo esi taču pati gudrākā.

Es ceru, ka tavs bērns dzīvos ilgi un laimīgi.


++++++

Cik esmu bijusi pie ārstiem pārsvarā viņi konkrēti un paplašināti paskaidro kādēļ jāveic kādas manipulācijas un ārsti zina labāk. Nu droši ka viņi tik strupi tev nepateica kā tu raksti gan jau ka pamatojums bija garāks, tikai tiešām tu domā ka esi gudraka un zini labāk ārstu darbu. Nu labi pieņemsim ka tu izlemi cīnīties par bērniņu un neveikt abortu, malacis un ir daudz tādu sieviešu kurām pasaka ka bērnam ir kāda vaina un jāveic aborts, bet viņas izlemj atstāt bērniņu BET ir vien BET viņas vēl intensīvāk sāk meklēt ārstu palīdzību un un uzklausa citu profesionālu viedokļus nevis nu man divas ārstes pateica ko sliktu tagad viss sēdēšu divus mēnešus uz pakaļas un neiešu pie ārstiem jo viņi man sāka sliktas lietas.. Tiešām rozā brilles... Un paralēlā pasaulē..
Ko tu darīji tos 2mēnešus no septītā mēneša kad pateica ka jāveic aborts? Atradi pediatru? Biji vēl pie citiem ārstiem? Biji uz ģenētikas centru? Utt...
03.11.2015 12:27 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Priekš par bērniņu ka viss kārtībā :-)

Un varbūt tad padalies kā sauc tas divas ginekoloģes uz kurām nevajadzētu uzrauties citām sievietēm?
03.11.2015 12:38 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
hei, hei visām
Šorīt pieceļoties, zvanīju uz VC4, lai pierakstītos pie ārsta, teicu, ka grūtniece, un steidzami, lai ātrāk, tad piedāvāja šodien 09:45, piekritu, tad nu uzvilku, kas pa rokai un braucu uz centru.
Ieejot iekšā, viss smaržoja pēc kafijas
Tātad, izstāstīju visu sīkumos, kas ar mani notika, parādīju USG ar aprakstu, ko man toreiz iedeva. Uz ko sekoja atbilde, ka tur neko neredz, ka nav nekādu pataloģiju, un USG vispār uztaisīts nepareizi, ka neredz nevienu iemeslu, lai sūtītu mani uz abortu. Tagad ir tie jaunie aparāti, un ka daudzi nemaz nemāk ar viņiem rīkoties!!! Takā , abas ārstes bija no vienas poliklīnikas - Aura, tad teica, ka iespējams negribēja mani ņemt uzskaitē, jo nav ģimenes ārsta, bet jābūt necilvēkam, lai tā darītu! Un, pēc pieredzes var pateikt, ka neesmu ne pirmā ne pēdējā, kuru negrib ņemt uzskaitē, un arī ar USG atnāk, kur neko neredz un neko nevar saprast.
Mierīgā balsī teica, lai guļos, ka pārbaudīs mazo, tad mani.
Tātad esmu 35 nedēļā un 4 dienas, dēla svars 2,200, bet teica, ka nav ko uztraukties, ka tieši pēdējā mēnesī mazulis aug visvairāk, ar bērnu viss kārtībā, un mani arī ieteica dzert vairāk šķidrumu! Paņēma analīzes, teica, ka būs gatavas piektdien, tad arī izsniegs man manu mātes pasi. Protams, ka vēl skatīsies analīzes, bet tā viss super! ja viss būs labi ar analīzēm, tad uz pārbaudēm nebūs jāiet! Vēl, piebilda, ka iespējams dzemdības notiks pēc 40 nedēļas, bet lai neuztraucos.
Runājot par dzemdībām, pateica, ka Rīgā, tikai stradiņos un dzemdību namā ir par brīvu, uz kurieni arī visas ved! Dzemdību namā, lai iedodu mātes pasi, un neiesaistos dialogā ja sāks ko pārmest, ka tikai tagad ir uztaisīta, lai neņemu galvā tā teikt, lai sagaidu dēlu mierīgā atmosfērā
Pastāstīja par dzemdībām, kas un kā notiks. Un, ka laicīgi jākrāmē dzemdību soma, ka tur neviens neko pār brīvu nedos, un ka pat dzemdējot jābūt savam apģērbam! Lai pie tā piedomāju tuvākajā laikā. Ieteica atrast labu ģimenes ārstu, kas mazo atbrauks apskatīt pēc dzemdībām mājās. Uzdeva dažus jautājumus, un kopumā tas arī viss.



Es priecājos, ka tev viss kārtībā un tā, ka bērns ir vesels un bez patoloģijām!

Bet nu tomēr nākamreiz vairāk piedomā pie lietas nopietnības, jo tev reāli šoreiz ir paveicies, ka esi laimīgi izgājusi cauri. Nav tā, ka mātes pase ir tikai dokuments, tu tomēr esi izlaidusi daļu ļoti svarīgu izmeklējumu, ko nu jau veikt vairs nevar USG nenosaka dauna sindromu vai citas patoloģijas arī sirds patoloģijas tev vairs nevar redzēt.

Tikai, tad, kad sagaidīsi dzemdības un mazo noliks tev uz krūtīm un pateiks, ka viss kārtībā tu varēsi mierīgi uzelpot.

Lai veicas!
03.11.2015 12:39 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Es arī sekoju līdzi gan Tev, gan MoonPrincess un tikai ļoooti gribēju uzrakstīt, ka kopējam viedoklim nepievienojos. Es ļtoi labi zinu, ka lietas var mainīties stundas laikā, dienas laikā dzīve var apgriezties kājām gaisā.
Es NEKAD NEKAD nesapratīšu šo stulbo pasauli - KĀ var vispār ienākt prātā piedāvāt abortu pēc 7. mēneša?! Tas ir pretlikumīgi! Un ārsti to zin! Un par kādiem mātes pases likumiem jūs te runājat?!
Un KĀ var vispār iedomāties privāti rakstīt vēstules un mēģināt kādu kaunināt? Samazgas kaut kādas :D Nopietni.

Ko Tev iesaku, ko uzreiz iedomājos, ir sakontaktēties ar kādu no (JĀ!) mājdzemdību vecmātēm, viņas arī ļoti cieši sadarbojas ar visiem atbalsta fondiem, palīdzības mājām un tamlīdzīgi. + viņām ir ļoti nopietns un atvērts skats tieši uz šādiem gadījumiem, kad ārsti sava SLINKUMA, nevēlmes uzņemties risku dēļ labāk izvēlas ieteikt grūtniecei abortu 7. mēnesī! Bez īpašas iedziļināšanās. Silti iesaku izstāstīt visu, visu situāciju, neko nemelot un nepārspīlēt.

Ja man kāda šmara kaut ko tādu pateiktu, es vienkārši ietu gaisā!

Es neko neatbalstu, nezinu visu līdz saknei, taču liekas, ka šā brīža situācijā viss, kas jums abam ir nepieciešams, ir atbalsts un sapratne. Tā kā turieties, esiet stipras.

+ Varbūt jums ar MoonPrincess ir jāiedraudzējas? Tomēr draugus bieži atrod nelaimē :)
Veiksmi!
03.11.2015 12:52 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Autore, nemūžam neticēšu, ka divi ārsti tevi aizsūtīja uz abortu, jo negribēja ņemt uzskaitē. Kas par murgu?!?! 7.mēnesī vispār neviens un nekur abortu neveic!
03.11.2015 12:56 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Schogetten. Es ticu, es arī esmu bijis vairākkārtējs ārstu nolaidības upuris. Pati macos medicīnu un zinu, ka 50% no maniem kursabiedriem būs slinki, tikai naudaskāri un nezinoši speciālisti.
03.11.2015 13:01 |
 
Reitings 28593
Reģ: 11.02.2015
bļā, stellaglmr, chill.
Meitene taču ne jau ļaunu prātu neveica nepieciešamās pārbaudes, viņa nezināja, ka kaut kāds īpašāks stāvoklis viņai vispār būtu!!!
Zinu arī tādu vienu gadījumu iz dzīves, bet nu tur vispār māte-kašmariņš. Gadiem ilgi seksojās bez izsargāšanās, cikls neregulārs, nu, ja reiz vienreiz nepalika stāvoklī, tad jau arī nepaliks. Bet nu reiz tomēr palika gan. Protams, džusene par to nezināja, turpināja dzerstīties apkārt, smēķēt. Uzzināja 5. mēnesī, gribēja pati abortu taisīt, bet nu, protams, tas nav atļauts. Tad jau it kā pierāvās, bet tāpat zinu divus tusiņus, kur autā piedzērās... (t)
Un tak, ja tāda piedzemdēja un neviens viņu uz menteni neaizrāva (tāpat kā tos 100 māšu alkoholiķu, narkomānu, kas vispār nereti mājā, pie pakša piedzemdē), prāts vispār šādā situācijā ko pārmest un par to draudēt?!

Lielākais prieks, ka Liza M. ir ar pozitīvu skatu uz notiekošo un nepadodas. Redz, mātes intuīcija tomēr izrādījās vietā. Vēl jau, protams, lai viss raiti līdz pašām dzemdībām iet un arī puikiņš piedzimst vesels!!!
03.11.2015 13:02 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Atkaartoshos-neviens aarsts nesuutiis uzreiz uz abortu 7 meenesii.Kaadu laiku noveero slimniicaa,taisa katru dienu analiizes,ik paardienas usg.Un ja beerninjsh ir dziivs,tad neviens abortu netaisa,pat ja vinjam buutu kaada patologija.
03.11.2015 13:03 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Madara. Es ne tikai izstudēju, bet arī strādāju medicīnā un mani kolēği savu zināšanu robežās dara visu iespējamo, lai glābtu cilvēku dzīvības. Kādu gan naudu iegūtu 2 ginekologi, kuri it kā aizsūtīja meiteni uz "abortu", ja nu viņi to neveiktu paši kādā pagrabā?
03.11.2015 13:08 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Madara - Paldies! Nu ar moonprincess ir cits stāsts!
always_sarcastic* - jā vajadzēja, tagad to esmu sapratusi, bet neko jau vairs nemainīs. Un katra no mums visu uzstver un rīkojās citādāk.
Schogetten - veic, tās saucās piespiedu manipulācijas, ja apdraud sievietes vai bērna veselību. Ko ārtse man teica, ka neesot sirdspuksti gandrīz, ka bērns nav attīstījies, un ka viņš tuvākajās dienās nomirs, un sāks manī pūt, ja netaisīšu abortu, būs asins saindēšanās un vēl nezin kas :-/
03.11.2015 13:13 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Tu esi pārkāpusi likumu, jo neesi stājusies uzskaitē. Tu neesi rūpējusies par augli kā tas ir noteikts reglamentā. Un nevajag izdomāt, ka mātes pase ir tikai mātes pase. Tā ir bērna un mātes medicīniskā karte, kurā tiek apkopoti visi nepieciešamie dati. Tā nav grāmatiņa tikai svara izmaiņu piefiksēšanai. Jebkura darbība, kura nav veikta, bet būtu bijusi jāveic, lai novērstu tādas vai citādas lietas, ir vērtējama kā vardarbība un vienaldzība. Ja bērns piedzims ar pataloģijām, atpalicību, vienalga ko citu - tevi ne tikai vainos sabiedrība, bet arī likums atzīs par vainīgu.
Pārstāj dzīvot burbulī - debesis nav rozā un vienradźi nav īsti. Nevis domā par iešanu pie ārsta, bet aizej. Beidz muldēt par kaut kādu neoficiālu darbu - kur Tu mazo liksi. Glupa zoss, goda vārds.


Stellukam aizvērās, laikam sveces jātīra :D
03.11.2015 13:21 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
reina - šausmas :-O bet zinu kā tā dzīvē notiek. Un ārste VC4 pateica, ka es nebūtu vienīgā, kas bez mātes pases un pārbaudēm dzemdē? un piedzims veseli bērni, jo mazulis jau visu paņem no mātes vitamīnus, un visu ko viņam vajag! Ja būtu problēmas, tad grūtniece to sajūt. Es esmu vesela, nelietoju ne alkoholu, ne arī smēķēju, un draugs arī bija vesels, nesmēķēja, dažreiz, iedzēra aliņus, bet tas jau ok :-D
03.11.2015 13:24 |
 
Reitings 170
Reģ: 09.09.2015
Bērna veselīgums neaprobežojas tikai ar taviem un tava partnera paradumiem- smēķē vai nē. Tas nav veselīguma rādītājs. Cik vesels ir tavs bērns to var noteikt cilvēks ar tam izsniegto diplomu un attiecīgo pieredzi, nevis māmiņa ar savu intuīciju.
03.11.2015 13:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits