Nav Mātes Pases!!!

 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Daudzas pārmet!!! Es uzzināju, ka esmu stāvoklī, kad biju 7 grūtniecības mēnesī, visu pārējo laiku, bija MR un nekādu pazīmju. Mazliet bija izaudzis vēders, bet domāju, ka tas no tā, ka daudz strādāju, un ēdu naktīs.Aizejot pie ginekoloģes, man pateica, ka bērniņš-dēls ir vājš, nekustās, un teica visu to sliktāko. Aizgāju pie citas, arī teica, to pašu. Abas teica, ka mazais drīz nomirs, tuvāko dienu laikā. Viena ārste sāka bļaut, kāpēc man nav ģimenes ārsta un mēģināja mani nosūtīt uz piespiedu abortu, es atteicos. Uz ko sekoja atbilde, tad staigā kamēr nenomirs.
Tātad man jādzemdē ir kaut kad decembra sākumā, skaitot pēc ārsta teiktā, ka biju 7 mēnesī un arī rēķinot, kad bija pēdējais sekss, tas man bija ar manu bijušo.
Tagad esmu jau nu 9 mēnesī, bērniņš ir dzīvs, ļoti stiprs, ļoti stipri spārdās. Es jūtu , ka mazais ir stiprs un vesels, un zinu, ka ar viņu viss ir kārtībā!
Es uzskatu, ka izdarīju pareizi neuztaisot abortu, un paturot bērnu, jo viņš ir dzīvs. Pēc tām reizēm neesmu bijusi pie ārsta uz pārbaudēm, un mātes pases man nav! Pēc ārstu apmeklēšanas nesapratu, kas vispār notiek, bija neliela depresija, un apjukums, līdz vienu dienu saņēmos, un pateicu sev ka viss būs labi un man būs bērns!!! Sāku ēst daudz augļus, nopirku grūtnieču vitamīnus, vingroju, daudz laika pavadu ārā. Lasu, visu par dzemdībām un grūtniecību!
Par šo savu notikumu izstāstīju šodien vienā sarunā, kur meitene rakstīja par lāstu un neveiksmēm viņas dzīvē.
Tad man sāka pienākt personīgas vēstules - ka esmu stulba - vajadzēja taisīt abortu - kā var nepamanīt, ka esi 7 mēnesī jau - lai eju tagad uz suņu būdu dzemdēju - ka mazais tāpat nomirs ja jau ārsti teica - ka esmu slikta māte - ka žēl manu bērnu, ka es viņu audzināšu - un vēl šo to nepatīkamu uzrakstīja!!! :-O

Mani ļoti atbalsta viena mana draudzene, kas dzīvo Dānijā, viņai pagājušo gadu piedzima meitiņa, dzemdēja Latvijā, ar Dānijas mātes pasi, kurā bija 2 lpp. Viņa esot bijusi uz 2 USG, 1 reize 8 nedēļā , pēdējā 25 nēdēļā, 1 reizi nodevusi asins un urīnu. Viss!!! Tās ir visas pārbaudes ko tur veic!!! Kopumā pie ārsta bija 4 reizes pa visu grūtniecību, kur tikai tika pļāpāts kā jūtās un vai ir sūdzības, vēl viņa bija uz midwife pulciņu, kur stāstīja par dzemdībām un kā jārūpējās par mazo, protams, dāņu valodā, ko viņa nesaprata :-D skatījās youtube video. Latvijā - dzemdību namā, kad brauca dzemdēt iesniedza šo dāņu mātes pasi, uz ko ārsti atbildēši, kas tās par lapelēm, ka tur nekā nav!!!

Varat rakstīt gan sliktus, gan labus komentārus. Esmu gatava tiem nosodošajiem arī!

Es zinu to, ka esmu laimīga, un priecīga, ka man būs dēls. Katru rītu mostos ar smaidu sejā, un sāku runāties ar mazo, un viņš sāk kustēties, nekas mani nepadara tik laimīgu un atvieglotu, kad sajūtu, ka viņš ir dzīvs!

Es tikai nesaprotu, kāpēc, tik daudzas pret to izturās kā pret kaut ko nosodamu, un grib nosodīt , pateikt ko sliktu???
02.11.2015 23:08 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Ja ginekoloģe tev piedāvāja abortu 7. grūtniecības mēnesī, tad tam praktiski vienīgais ticamais iemesls ir augļa pataloģijas. Jeb arī tev šķiet, ka kāds veic vēlos abortus kā sodu par laicīgu nestāšanos grūtniecības uzskaitē? Un ka ginekologu, kuri velta 10(!) gadus, lai izmācītos profesionālais viedoklis ir mazvērtīgāks nekā tava intiuīcija?
Es saprotu, ka gribas ticēt, ka viss nokārtosies un būs labi, bet šobrīd tavas fantāzijas kļūst bīstamas tavai veselībai, dzīvībai un nākotnei :-O
03.11.2015 00:23 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
NordicBelle - vienīgais, kas mudināja viņus veikt man abortu bija tas, ka mazais nekustējās un sirdspukstus slikti dzirdēja. Prasīju vai mazajam nav dauna sindroms vai kas cits kaišs, atbildēja, ka nē!!!

Tā arī darīšu, rīt piezvanīšu uz VC4, un pierakstīšos pie ginekologa, izlasīju, ka tur visas analīzes vienā reizē uztaisa, tikai ka baigo naudu būs jāsamaksā ap 100euro :-/
03.11.2015 00:32 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
paldies Valerija :-)
03.11.2015 00:40 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tu esi pārkāpusi likumu, jo neesi stājusies uzskaitē. Tu neesi rūpējusies par augli kā tas ir noteikts reglamentā. Un nevajag izdomāt, ka mātes pase ir tikai mātes pase. Tā ir bērna un mātes medicīniskā karte, kurā tiek apkopoti visi nepieciešamie dati. Tā nav grāmatiņa tikai svara izmaiņu piefiksēšanai. Jebkura darbība, kura nav veikta, bet būtu bijusi jāveic, lai novērstu tādas vai citādas lietas, ir vērtējama kā vardarbība un vienaldzība. Ja bērns piedzims ar pataloģijām, atpalicību, vienalga ko citu - tevi ne tikai vainos sabiedrība, bet arī likums atzīs par vainīgu.
Pārstāj dzīvot burbulī - debesis nav rozā un vienradźi nav īsti. Nevis domā par iešanu pie ārsta, bet aizej. Beidz muldēt par kaut kādu neoficiālu darbu - kur Tu mazo liksi. Glupa zoss, goda vārds.
03.11.2015 00:40 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
vienīgais, kas mudināja viņus veikt man abortu bija tas, ka mazais nekustējās un sirdspukstus slikti dzirdēja

Nu kur šitā var fantazēt! Jā, divas ginekoloģes pēc kārtas teica: "bērns guļ, nekustās, davai drošības pēc abortēsim! " Pēc šitiem taviem tekstiem māc konkrētas šaubas par tavu spēju uztvert realitāti :-(
03.11.2015 00:45 |
 
10 gadi
Reitings 447
Reģ: 31.01.2009
stella, kas tās par muļķībām? Veselības aprūpe NAV obligāta!
03.11.2015 00:52 |
 
10 gadi
Reitings 447
Reģ: 31.01.2009
Gaidu likuma pantus! :D
03.11.2015 00:52 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr - miss pareizā un viszine! Varbūt, pati atver grāmatu un likumus savus palasi. Neviens nesoda, par nestāšanos uzskaitē :-D Pārkāpusi likumu, ja tā padomā, tad tā ir katra cilvēka izvēle stāties uzskaitē vispār vai nē. Tikai šeit Latvijā ir jātaisa simtiem analīžu, un katru mēnesi jāskraida pie ārsta.
Es jau uzrakstīju, ka rīt pierakstīšos pie ārsta, nu piekasījusies klāt te viena.
03.11.2015 00:53 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Viena meitene atsūtīja privātu vēstuli. Dzemdēja Rīgas dzemdību namā, bez mātes pases, un neviens neko nepārmeta. Tikai uzņemšanā, mazliet izbrīnījās. Viņas stāsts atšķirās no manējā, bet mātes pases nebija, un analīzes netika veiktas! Un, ka pabalstus visus piešķīra.
stellaglmr, nevaj gudrot un stāstīt par likumiem, ja pati tos nepārzini. Es saprastu, ja pati būtu gājusi tam cauri, un 100% zinātu, bet nekā jau tu nezini. Bet, nu taisnība tev par to, ka jāaiziet tomēr pie ārsta. :-)
03.11.2015 01:06 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Izmantojiet googli, nemaz nav grūti atrast visu šo informāciju. Katra kura ir bijusi stāvokī zin kādēļ ir jāstājas uzskaitē un zin, ka izmeklējumus veic likumā noteiktajā kārtībā. Bet tev jau viss zināms, tikai Tu neko nezini. Bet visu citu zini. "Kolka Kūl".

P.S. Vispār sāk likties, ka Tu vnk centies izkrāpt mantas. Nebūtu jau pirmā ar tik mistiski tupu safabricējumu. Nevaru iedomāties nevienu tik savādu sievieti eksistējam. :-D
03.11.2015 01:08 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr, 1. jāstājās uzskaitē, lai tikai sekotu veselības stāvoklim 2.Un lai varētu iet pirmsdzemdību atvaļinājumā, lai izrēķinātu datumus. VISS!
Aha, "gribu savākt bērnu mantas un pārdot" :-D
03.11.2015 01:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu man šoreiz būtu vienalga par mātes pasi un par iespēju iegūt pabalstus šajā stāstā, bet neapmeklēt ārstus un paļauties tikai uz savu intuīciju - tas vispār ir akmens laikmets... :-/

Jā, divas ginekoloģes pēc kārtas teica: "bērns guļ, nekustās, davai drošības pēc abortēsim! "

+
Kaut kā tiešām neticās, ka ārstes tā arī teica un, ka tam visam apakšā nebija kāds reāls patoloģiju iemesls.
Un man nesaprast, kā var 7 mēnesī nejust bērna kustības, toties tagad tu tās jūti vnk ideāli un spēj labāk par ārstiem noteikt, ka viss ir kārtībā... (t)
03.11.2015 01:43 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tu esi pārkāpusi likumu, jo neesi stājusies uzskaitē. Tu neesi rūpējusies par augli kā tas ir noteikts reglamentā. Un nevajag izdomāt, ka mātes pase ir tikai mātes pase. Tā ir bērna un mātes medicīniskā karte, kurā tiek apkopoti visi nepieciešamie dati. Tā nav grāmatiņa tikai svara izmaiņu piefiksēšanai. Jebkura darbība, kura nav veikta, bet būtu bijusi jāveic, lai novērstu tādas vai citādas lietas, ir vērtējama kā vardarbība un vienaldzība. Ja bērns piedzims ar pataloģijām, atpalicību, vienalga ko citu - tevi ne tikai vainos sabiedrība, bet arī likums atzīs par vainīgu.

:-O Ja taa ir taisniiiba, tad tik tieshaam labaak ir pie dzimumdziives uzsaakshanas sapakot chemodaanus un doties kur citur. Kaada vardarbiiba, kaada vienaldziiba ja sieviete pat nav nojautusi ka ir staavoklii??? Kas par marasmu? Ne pirmais ne peedeejais gadiijums kad gruutnieciibas paziimes ir vispaar nepamanamas un ja ir bijusi ik pa laikam asinjoshana, tad var mieriigi taas notureet par meeneshreizeem, it iipashi ja sieviete nav ljoti tievinja. Turklaat arii aarsti kljuudaas, it iipashi ja savaa galvaa iedomaajaas ka sieviete patvaljiigi nav gaajusi pie aarsta un tad arii attieksme no daziem aarstiem kljuust pavirsha. Autorei ieteiktu peec iespeejas aatraak doties pie sakariiga aarsta, izskaidrot situaaciju un veikt vajadziigos izmekleejumus.
03.11.2015 04:41 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Bērnam ģimenes ārstu arī jau sameklē,tas arī ir obligāti pirms dzemdībām.
03.11.2015 08:13 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Man arī ir zināms gadījums, kad sieviete līdz vēlam laikam nezināja, ka ir stāvoklī. Dzīvoja laukos, padruknas miesasbūves, gadi 45-46. Cikls bijis neregulārs, tad mr pazudušas pavisam. Šī nodomājusi, ka klimakss sācies. Tad kaut kas pasmērējies un viņa vēl vairāk noticējusi, ka vecuma izpausme. Beigās sajutusi kaut kādu kņudināšanu. Aizgājusi pie ārsta un tas pateicis "Apsveicu, pēc 2 mēnešiem dzemdēsiet." Tā nu viņa tika pie veselīga 6.bērna - puisēna.

Pabalstus tev neatņems, bet par slimnīcu un dzemdībām gan var likt samaksāt:-/
03.11.2015 08:32 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Tieši tādēļ, ka tik vēlu uzzinātu par grūtniecību, es nevis spītētos un paļautos uz intuīciju, bet veiktu visus iespējamos izmeklējumus, lai zinātu, ka ar mazo viss ir vislabākajā kārtībā. Sameklētu savu dakterīti, noskaidrotu aptuveno dzemdību datumu, lietotu vitamīnus, piekoptu veselīgu dzīvesveidu. Protams, mazulim, attīstības ziņā, vissvarīgākie ir tieši paši pirmi mēneši, bet zinu, ka sev nepiedotu, ja nebūtu darījusi kaut minimumu sava bērna un ķermeņa labā.
Ļoti ceru un novēlu, lai mazais cilvēciņš, kas Tevī mīt, ir pilnīgi vesels :)!
03.11.2015 08:34 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Izmantojiet googli, nemaz nav grūti atrast visu šo informāciju. Katra kura ir bijusi stāvokī zin kādēļ ir jāstājas uzskaitē un zin, ka izmeklējumus veic likumā noteiktajā kārtībā.


izmēklējumi ir valsts apmaksēti un tapēc īpaši vēlami , bet neviens nevar mani piespiest ar varu veikt kādas analīzes, skrīnungus un visu pārējo. + neviens nevar sodīt par to, ka meitene nezināja , ka ir stāvoklī .... citas uzzin , ātrāk citas vēkāk .... tiešām tas nav nekas tik neticams , ka meitene nezināja ....
03.11.2015 11:12 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ja stasts nav izoddmats, jo nu busim realas, izklausaas ka seriala. ja vien to neesi izdarijusi, ludzu pasaki sho arstu vardus kuri ar tevi taa runaja un kuri tevi tik vienkarsi palaida prom.
03.11.2015 11:15 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Es zinu, ka viss beigsies labi. Un šī bija tiešām tā reize, kad pēc ilgiem laikiem ieklausījos sevī, un pateicu sev, ka neveikšu abortu, ka bērniņš tak dzīvos un piedzims vesels! Pilnībā izslēdzu visu ko ārsti man teica!

7. menesi netaisa abortu, bet stimulee dzemdibas.
03.11.2015 11:16 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Veel kas, iesaku ar steigu nonjemt savu apgarotibas pliivuru un doties pie arsta. Neviens arsts nekad, ne pie kadiem astakliem neliks abortet bernu jo vinjam nepartik sieviete/izbesijusi sieviete/sodisanas peec utt. Tacu beidz sapnjot milais cilvek.

Vispar izlasot visu, man palika baisi, tiesdi autores izturesanas del.
03.11.2015 11:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits