Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tas pats - vīrieša/sievietes nauda. esmu apjukusi

 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Gribas pačīkstēt :'-(
Pēdējās dienās draugs kkāds sabesījies. Šodien izdevās izvilināt iemeslu - nauda.
Es strādāju (pilna slodze, virsstundas, normāla vidējā LV alga, sanāk gan dzīvei, gan atlikt mantojuma lietu sakārtošanai). Viņš studē pēdējo gadu, strādā pusslodzi, mamma viņam katru nedēļu sūta kko uz kontu.
Dzīvokli maksājam precīzi uz pusēm, saimniecības lietas pērku es. Paliek pārtika. Šodien viņam jautāju, vai varu kā palīdzēt, lai nav jābesās par naudu. Uz ko dabūju baigo belzienu (metaforiski). Izrādās, ka viņam visnepatīkamākais no tēriņiem ir pārtika darba dienās (es darba dienām mājās no darba nāku ap 20, bet viņš jau no 12iem pa mājām, tāpēc darba dienās viņš ir uz veikalu gājējs). Es darba dienu vakaros ēst netaisu - jau tā atnāku 20os,vēl uz veikalu, tad jāēd pus10 vakarā - man ļoti nepatīk ēst kotletes naktī, viņš bez gaļas nepaēd vnk. Oktobra sākumā uzvārīju viņam veģetāru zupiņu, joprojām piemin. Tā kā viņš ir mājās visu dienu, parasti kko uztaisa pusdienās, to mēs abi paēdam arī vakarā, kad es atnāku (vakariņas). Nedēļas nogalēs brokastis,pusdienas, ēšanu ārpus mājas maksāju es, kkādu kārumiņu bieži atnesu mājās arī darbadirnās. Tad nu viņš man šodien pateica,ka man būtu jāmaksā vairāk par ēdienu.
piedāvāju viņam kopīgu pārtikas budžetu - uztaisīt kontu, kurā kopīgi liekam finanses pārtikai un izmantojam - sen pie tam - pateica "atkal man viss jādara" un pēc mirkļa paziņoja, ka tas neko neatrisinās.
piedāvāju dot viņam nedēļas sākumā naudu pārtikai, lai jau necieš tādas mokas, kas rodas man iedodot no sava sagatavotā ēdiena mazliet - neko neatbildēja.
Un tad vēl klausījos kādus aprēķinus, ka ir 5 darba dirnas un tikai 2 brīvdienas... karoč sapratu, ka viņš jūtas, ka manis barošana ir ielākā problēma, kāpēc viņam naudas nav.
Jautājums: vai tiešām esmu briesmonis-naudas izsūcējs, ja vakariņās ēdu vīrieša sagādāto ēdienu?
Otrs: mazliet jūtos jau pēc nospiesta kukaiņa, jo eju darbā, tīru māju, rūpējos par savu un viņa ģimeni un pretī saņemu to, ka apēdu visu viņa naudu. Kad bija saruna par palikt kopā vai šķirties prombraukšanas kontekstā, nolēmām kopā, lai vai kas, bet ...
Tagad braucu uz dažām dienām viena pabūt, un.. jo vairāk km no mājām, jo absurdāk jūtos par šo situāciju. Es neuzskatu, ka viņam mani jāuztur, bet to, ka viņš skaita, cik viņam izmaksā rīsi, ko apēdu.. un nesaprotu, vai man jāuztur vīrietis,kas pats iet darbā, saņem stipendiju un regulāru finansiālu atbalstu no mammas un tēta? Tam sarakstam jāpievieno arī "draudzene ieskaita"?
29.10.2015 15:58 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Kā man riebjas sīkumaini vīrieši!
29.10.2015 16:02 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Ja Tu pērc saimniecības lietas, tad varbūt pieraksti, cik tualetes papīra un dušas želejas viņš patērē. Varbūt to var iemainīt pret tiem rīsiem, kurus Tu apēd.

Absurda situācija. Nekad neesmu uzskatījusi, ka kādam otrs ir jāuztur, bet šādu kapeiku pi*eju par vīrieti arī grūti nosaukt..
29.10.2015 16:04 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Sorry,bet šķiet,ka Tev tomēr ir draugs slinķis vai skopulis vai abi divi kopā.Neizklausās pēc normāla nobrieduša vīrieša attieksmes.Varbūt apakšā tomēr ir cita sāpe?

Abi ar draugu strādājam pilnu slodzi+ejam uz haltūrām.Par mašīnu maksā viņš+īre un komunālie,par pārtiku un mūsu izklaidēm maksāju es.Nav tā,ka viņš nenopirktu pārtiku,ja palūdzu.Ēst pa lielam gatavoju es.Viņš gatavo, bet reti,kad vairāk laika un kad iedvesma.

Manējais ir čīkstējis par ēšanu.Es ieteicu - ja nezini ko gribi ēst.Gatavo pats!Nu kā,divi varianti - vai pasaki,ko gribi ēst vai gatavo pats,ja es nemāku izdabāt.Nomierinājās un sarāvās.Laikam jau tik slikti un negaršīgi negatvaoju.

Ir skaidrs,ka vīrietim vajag gaļu.Manējais saka,ka varētu mēs mazāk est to gaļu. :-D Man vairāk gribās.:-D:-D

Par ķirbju krēmzupu mums secinājums abiem viens - ēst var bet paēst nevar!:-D
29.10.2015 16:05 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Ak Dievs, es nekad nedzīvotu kopā ar tādu kapeiku pīī.
29.10.2015 16:07 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
++++ Zakjim ...jo vinsh vairaak maajaas un vairaak teeree to visu... vnk brrrr...

FUUUUJJJJ!!!!

Man kaut kaa vienmeer ir veicies ar viirieshiem... viens pat bija tiiiiiiik uzstaajiigs, ka pat wc izmaksaaja, kad bijaam kur kopaa, jo luk virietim ir jaarupejas par sievieti...
29.10.2015 16:07 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Cik ilgi vīrietim vel jāstudē?
Nu nepatīkama situācija, bet nu tad jāmeklē kompromis. Ja jau vīrietis ir mājās no 12 tad lai iet un dara mājas darbus un attiecīgi tu tad maksāsi vairāk par pārtiku. Piemēram lai viņš iet un tīra māju, mazgā drēbes utt.

Nez, izklausas ka tu viņam drīz būsi mātes vietā.(t)
29.10.2015 16:08 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
viens pat bija tiiiiiiik uzstaajiigs, ka pat wc izmaksaaja, kad bijaam kur kopaa, jo luk virietim ir jaarupejas par sievieti...


Tas jau gan man liekas arī kā galējība :D Ka pat negrib ļaut par labierīcībām maksāt :D Bet nu jā, šajā gadījumā tas būtu labāk nekā skopums.
29.10.2015 16:11 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Kā man riebjas sīkumaini vīrieši!

Tas gan, bet situāciju neatrisina.

Ejiet iepirkties reizi nedēļā pa lielam : gaļas kkādas, dārzeņus, maizi, graudus, piena produktus, utml. Un daliet tēriņus uz pusēm. Pa nedēļu gatavojiet no tā, kas ir. Ja (drīzāk "kad", nevis "ja") nedēļas vidū pārtika aptrūksies, varēsi pateikt sorry, kurš tad te visu nedēļu bijis mājās no plkst.12 un visu norījis?:-D
29.10.2015 16:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Manuprāt, te vīrietim vajag smadzenes bišku iestādīt pareizā vietā... Viņš vai nu neredz, vai negrib redzēt reālo situāciju. Faktus studijā! :D
29.10.2015 16:12 |
 
Reitings 220
Reģ: 05.06.2015
Tev nevajag šī vīrieša dēļ palikt Latvijā. Paskatījos to diskusiju, kur gribēji braukt prom un veidot karjeru.

Negribas iedziļināties, bet nobrīnījos, kā var mācīties un strādāt pusslodzi un tai pat laikā būt mājās 12 dienā.
29.10.2015 16:12 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kāpēc viņš neiet strādāt, ja katru dienu pēc 12iem ir brīvs? Lai iet un pelna!
29.10.2015 16:13 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Man vairāk šķiet, ka vīrietis nejūt sevis piepildījumu, tādēļ piesienas. Sanāk iet uz veikalu, taisīt ēst, bet tu labi pastrādā un atnāc mājās, kad viss jau gatavs. Un vispār gan jau uz tām ārzemēm tāpat ņemsi un aizbrauksi.
29.10.2015 16:15 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Negribas iedziļināties, bet nobrīnījos, kā var mācīties un strādāt pusslodzi un tai pat laikā būt mājās 12 dienā.


+ Ja jau ir tik agri mājās tad jau mierīgi var atrast darbu uz pilnu slodzi un nečīkstēt par naudām. Vai vismaz haltūras atrast.
Vai divus pusslodzes darbus, viens tas kas jau ir tagad un otrs varētu būt vakara pusē kaut kur citur.
29.10.2015 16:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vispār autorei ir zināms konkrēti, cik naudas ir viņas vīrietim? Tomēr, ja viņam tās naudas salīdzinoši ir mazāk, laikam nebūtu godīgi prasīt par visu maksāt uz pusēm. Te varbūt derētu iedalīt pienākumus un mājas darbus vairāk vīrietim, bet naudas lietas tad vairāk uzņemties pašai, jo pagaidām situācija ir tāda, kāda tā ir.
29.10.2015 16:15 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
parasti kko uztaisa pusdienās, to mēs abi paēdam arī vakarā, kad es atnāku (vakariņas).


tad sanāk, ka viņš to sagatavoto ēd pusdienās un vakariņās, tu tikai vakariņās? loģiski laikam būtu, ka tu tur varbūt ceturtdaļu apēd un to tad arī viņam atmaksā. Bet šajā situācijā lakam prātīgāk būtu tieši pajautāt- cik viņš no tevis grib? un vai beigu beigās ar visa izmaksāšanu nedēļas nogalēs tu tik un tā esi tā, kas pārmaksā (ja ķļūstam sīkumaini, kāds tavs draugs noteikti ir.)

bet vispār šķiet ļoti neforša situācija, viņš taču tāpat gatavotu priekš sevis, viņam žēl, ka draudzene vakarā paēd?
29.10.2015 16:15 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Tev nevajag šī vīrieša dēļ palikt Latvijā.

Piekritīšu šim, nekas, ka nav attiecināms uz šo tēmu.
29.10.2015 16:16 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Strādā pusslodzi par sanitāru - iet uz diennaktīm nedēļas nogalēs, tāpēc pārējo laiku mājās.
Kad piedāvāju labāku darbu ( ar labu algu), atteica, jo sanākot mācības kavēt. Prioritātes vietā, bet es jūtos draņķīgi.
29.10.2015 16:20 |
 
Reitings 231
Reģ: 26.05.2015
Ideju es saprotu, ka pats kapeikas nopelna + vecāki iedod un no tās nelielās summas jāuztur divi. Ar laiku piebesītu. Ja nebūtu saskārusies dzīvē ar šo- ar bļautu- ak , kāds kapeikp*sējs, ko tu ar viņu dari?! :-D

Idejiski, man ar draugs pagaidām pa mājām dzīvojas- i drēbes izmazgā, i vakariņas uztaisa (gatavojam svaigu ik katru ēdienreizi). Vienu dienu, kā ierasts, prasu, kas būs vakariņās - pateica, ka tas, ko uztaisīšu. Labi, es uz dibena, bet spītīgi aizgāju pēc darba uz veikalu-sapirkos + kārumi. Un zini- ar maziem ienākumiem točna nepaviltu tā ik reizi. Un man būtu pilnīgi vienalga, cik tas otrs pērk tualetes beržamos. Te, protams, jautājums, par taupību :-) bet puiša domu - es saprotu, viņš tikai nepateica tādā veidā kā autore gribētu to dzirdēt. Un pluss vēl puikam var būt kompleksi par to, ka nevar atļauties to, ko vienaudži, piemēram, vai uzturēt visu.
29.10.2015 16:21 |
 
Reitings 177
Reģ: 28.10.2015
Man tas viss kopumā liekas aplami, lūk piemērs, ka "mīlestība mūs pabaros" nestrādā.

1. Jā, ja viņš ir mājās no 12.00, pietiek taču laika atrast vēl to vienu darbu uz pusslodzi, ja vīrietim trūkst naudas, jādomā, kā nopelnīt, nevis teikt, ka viņa draudzene par daudz ēd, es atvainojos.

2. Tiešām - reizi nedēļā taisiet lielo ieprikšanos. Ok, pienu, maizi nevar tā iepirkt uz priekšu, bet visu pārējo pa lielam gan. Un tad nu lai pats skaita cik rīsu pakas apēd.

3. Zinu, ka manai vienai paziņai reiz bija, ka ar draugu veikalā katrs maksāja par to, ko apēd, jo viņai tajā mirklī likās, ka negrib maksāt par viņa aliņiem un čipsu pakām, lai tērētu naudu par pārtiku uz pusēm. Nu jau viņi sen kā pašķīrušies.

4. Jums jāsadala vīrišķās un sievišķās lomas. Nu neesi Tu kalpone un naudas maks, galu galā. Lai tad tīra māju un pērk ēst, tad naudu daliet kaut kā.
29.10.2015 16:22 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es saku ka jādara tā. Abi divi vienu mēnesi uzskaitiet visus izdevumus, kaut vai visus čekus saglabā utt. Tad arī skatās kurš tad cik apmēram mēnesī iztērē naudu un arī vai tiešām ir tā ka tevvajadzētu vairāk maksāt un viņam mazāk.

Bet tas ka tu daudz ko maksā un vel papildus māju kop gan man liekas smieklīgi, tad jau vīrietis vismaz tos mājas darbus varēja uzņemties, vai darbu uz pilnu slodzi iegūt.

Karoče viņam ir škrobe ka nevar pašapliecināties darbā kārtīgā, škrobe ka jāsēž pie plīts un škrobe ka nav naudas savas gana priekš saviem izdevumiem un tad jāprasa tā nauda citiem.
29.10.2015 16:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits