Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

žēlsirdības māsa

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Nezinu, kā lai noformulē visu to, ko gribu uzrakstīt. Man sāk nepatikt sev piemītošā īpašība - pārlieku lielā žēlsirdība, žēlīgums. Nemaz nerunājot par to, ka sirds lūzt visādu dzīvnieku dēļ (pamesti, nosaluši, noplukuši, utt. sunīši un kaķīši; ievainoti vai nobraukti dzīvnieki ceļa malā, utt.), žēl redzēt trūcīgus vai nelaimīgus, vai vientuļus cilvēkus, iedomāties, kā ir būt 'viņu ādā'. Žēl bomzīšu, žēl pļēguru, kuri ir pazaudējuši iespēju nodzīvot savu vienīgo dzīvi labāk... Tādu, kuriem nespīd baltā gaisma tuneļa galā..
Bez tā visa, es jūtu līdzi arī tiem, kuriem būtu jāsaņem pēc nopelniem. Un te arī mana problēma. Lasu par to traģisko negadījumu ar riteņbraucējiem. Smagās mašīnas šoferim draudot 10 gadi cietumā. Atkal ļoti žēl. Un tā var turpināt..
Ko ar sevi darīt? Esmu savas dzīves laikā izbesījusi gan mammu, gan tagad draugu ar savu "pīkstēšanu" un citu žēlošanu. Gribētos sevī ieprogrammēt mūžīgo dzīvesprieku un padzīt to "koncentrēšanos" uz bedīgo realitāti visapkārt.
Kā ir ar jums? Dzelzs sievietes vai raudules?
28.10.2015 12:46 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Lab, tas pēdējais vārds tomēr laikam nevietā.
28.10.2015 12:48 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Man arī daudz kā žēl, pēdējā laikā nelasu negatīvās sadaļas ziņās un necenšos skatīties un žēlīgām pamestu dzīvnieku bildēm!

Tu tāpat visus neizglābsi, jā, tu vari just līdzi, tas arī viss :'-(
28.10.2015 12:52 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Man tieshi otraadaak..visi parmet nezhelibu..aukstumu un "ieshanu paari likjiem"... vienigais,kas man ir svets-ghimene!!!! Ir bijushas situacijas,kad sirds atmaigst-taa pati Zolitudes traghedija..tad gan biju izsista no lidzsvara..dedzinaju svecites un nosutiju katram savam ghimenes loceklim emocijas...skumigi arii par Garkalni..bet kopumaa esmu veesi noskanjota pret bomzishiem,vecishiem,dzivniecinjiem,beglju berniem utt utt...mani dziive ir paaraak spaardijusi,lai uztrauktu 90% tas,kas mani neskar..
28.10.2015 12:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tu tāpat visus neizglābsi
Šos vārdus man reizēm velta tuvinieki, jo daudziem gribas (arī cenšos) palīdzēt (ir žēl, sirds sāp līdzi utt.)
Neteiksim, ka tas ļoti grauj manu un apkārtējo dzīveskvalitāti... jo pēc dabas esmu dzīvespriecīga un pozitīva būtne, tomēr kaut ko jau tas no sevis paņem :)
28.10.2015 13:00 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Ir,protams, žēl. Uznāk tādas dienas, kad tiešām paliek žēl kādu vecu cilvēku, vai cilvēkus ar invaliditāti. Uz bomžiem un dzērājiem tiešām neskatos ar žēlsirdību. Bet nu man nav tā, ka visu dienu domāšu par to un nāks raudiens un vēl citiem stāstīšu cik man žēl. Bet esmu raudulīgais tips, tikai mani var saraudināt skarbāki vārdi no kāda, ne tāda attieksme :-D
28.10.2015 13:02 |
 
Reitings 478
Reģ: 12.06.2012
Nesaprotu, kāpēc nevar žēlot. :D Ja esi tāda, izpaudies un neapstājies pie vienas lietas. Iesaisties organizācijās, gaļu tad cerams jau need.. Ja kādam besī, kā saki, līdzjūtība, tas ir ļoti dīvaini..
28.10.2015 13:03 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Cenšos necepties un nepārdzīvot par lietām, kas mani neskar.. Pietiek ar savām problēmām.

Bet vispār mani iežēlināt var ar dzīvniekiem. Tas gan nenozīmē, kas es viņus neēdu. :D
28.10.2015 13:06 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
Tevis uzrakstītajā saskatīju nozīmīgas līdzības ar sevi - arī žēloju kā nosalušus kaķīšus, tā bomžus, sanarkojušos jauniešus, pensionārus, kuri trinas ap nocenoto preču plauktiem lielveikalā. Mēdzu aiziet galējībās - žēloju pat cilvēku, kurš manā acu priekšā no mana maka izvilcis naudu un vienā mierā iebāzis to sev kabatā. Manā gadījumā līdzjūtība nereti robežojas ar muļķību, jā.

Tāpat bieži slīgstu pārdomās par šo cilvēku - bezpajumtnieku, narkomānu, noziedznieku izvēlēm un to saknēm pagātnē. Būtībā uzskatu, ka nav augstāku un zemāku cilvēku, bet tas jau ir mazliet cits stāsts (turklāt, šis pieņēmums nonāk zināmā pretrunā ar žēlumu).

Mans ieteikums - pārvērt daļu žēluma produktīvā rīcībā. Piesakies par suņu staidzinātāju tuvākajā patversmē, palīdzi vientuļai sieviņai uznest piektajā stāvā iepirkumu maisus, nopērc cimdus vai koka karoti no večuka tunelī. Būsi darījusi nedaudz gaišāku šo cilvēku ikdienu, turklāt mazāk laika veltīsi bezrezultatīvai līdzjūtībai, kas pati par sevi nekur neved (toties, nenoliedzami, dara mūs cilvēcīgākus).
28.10.2015 13:09 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Raudu un žēlojos teju par visu. Un cenšos palīdzēt, cik nu varu. Ja man ir iespēja palīdzēt un kādam uzlabot dzīves kvalitāti kaut nedaudz, es palīdzu. Tas mani iepriecina un uzlabo ne tikai nelaimē nonākušā dienu, iespējams, pat dzīvi, bet arī manu. Katrs sīkums, katrs smaids, noziedotais eiro, vai pie veta aiznestais kaķis no ielas ir man svarīga dzīves sastāvdaļa.
28.10.2015 13:13 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Es domāju, ka esmu vienīgā tāda! :D Es gan laikam neesmu tik traks gadījums, kā Tu, jo man īsti nav žēl dzērāju utt.
Visvairāk sirds sāp par dzīvniekiem. Es vsp brīnos, ka neesmu vēl vairāk viņus uz mājām atnesusi. Paldies maniem vecākiem, ka viņi manus mazos draugos uzņem savā lielajā lauku mājā. (7 suņi +5 kaķi).
Un ļoti žēl ir bērnu, kuriem trūkst ēdiena, apģērba utt. Pagājušajā nedēļā mani aizkustināja viens stāsts. Izlasīju, izbimbājos, sapratu, ka varu kaut ko darīt lietas labā...Un izdarīju! Pašai ap sirdi palika silti! Un, jā, mēs nevaram izglābt/palīdzēt visiem, bet mēs varam censties! :)
Kamēr šī palīdzība neaiziet galējībās! Respektīvi - atdod visu, bet pats paliec uz roltoniem!
28.10.2015 13:15 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Esmu taada pati. Varu uzzinaat, ka kaadam kas slikts atgadiijies un dienaam par to domaat.
Taapat arii ikdienaa, ja kaads tiek nostaadiits netaktiska situaacijaa, man ir loti nepatiikami, pilniigi uz savas aadas juutu taa cilveeka staavokli ( briinos, ka ir taadi, kuriem tieshi patiik citus taadaas situaacijaas nostaadiit un izjust veel kaifu:-D), bet nu, jaa, esmu paarjuutiiga, nervi man vispaar nekaadi:-/
28.10.2015 13:26 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Atcereejos:D vakar staavu pieturaa pie TC ar pirkumu maisiem, blakus maate ar pusaudzi meitu, meitene izskatiijaas loti noskumusi, laikam nenopirka to, ko gribeeja(es taa izfantazeeju savaa galvaa:-D), izskatiijaas loti vienkaarshi geerbta, tad nu es staaveeju un domaas vizualizeeju, ka kaadreiz vinai buus laba karjera un varees pikt, ko gribees.
Baac, tagad rakstu un shkiet, neesmu normaala(t):-D
28.10.2015 13:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man ir vienalga par visiem izņemot man tuviem cilvēkiem un lietām kuras notiek man apkārt un skar tieši mani vai manus tuvos. Es absolūti nedomāju par kaut kādiem notikumiem,traģēdijām vēljovairāk par rajona bomžiem un alkāniem , šo enerģiju labprāt ieguldu citur ....

Šķiet vienīgais , kā man var uzspiest uz žēlumu , tas ir veci cilvēki , it īpaši ap ZS laiku. vienmēr cenšos , kādam sarupēt kādus krājums un izdarīt ko labu ..... , bet es te runāju par tīrīgiem un kārtīgiem cilvēkiem , origo bomžus man nav un nebūs žēl .....
28.10.2015 13:34 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
"Bagāts viņš, bet mīkstu sirdi- redzot nabadziņu raudam, tūdaļ kabatā bāž roku- izvelk savu nēzdodziņu" (Veidenbaums)
Ja šis nav tavs gadījums, ne tikai žlo, bet domā, kā aplīdzēt, tad viss kārtībā. ja tikai žāl un žēl - nu kaut ko vajad darīt. izdomā 1 virzienu, nodefinē sev, ka tevi vajag tur un mēģini visu pārējo tik ļoti sirdī tomēr nelaist.
28.10.2015 13:35 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Es arī esmu tāda līdzjūtīgā pasaules glābēja :D bet mani visvairāk satrauc dzīvnieki, maznodrošinātas/trūcīgas/vientuļas ģimenes ar kaut kādām veselības problēmām vai īpašām vajadzībām... un vientuļi jaukie pensionāri... (t)
Par bēgļiem, bērniem, bomžiem utt, es tik ļoti nesatraucos...
28.10.2015 13:43 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Es laikam vairāk bēdājos par nomocītiem, pamestiem dzīvniekiem... Cilvēki pa lielam tomēr sev vēl var palīdzēt un izkļūt no grūtām situācijām.
28.10.2015 14:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Taapat arii ikdienaa, ja kaads tiek nostaadiits netaktiska situaacijaa, man ir loti nepatiikami, pilniigi uz savas aadas juutu taa cilveeka staavokli
+++
28.10.2015 14:38 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Esmu baigā žēlotāja. Man šitā vienmēr priekšnieks pārmet - visu pasauli neizglābsi. Visiem mēdz kaitināt, ka esmu pārāk laba, nekad nevienu neapkrāpšu, sliktu neizdarīšu, melot nemāku, visus žēl. Visvairāk bērnu un dzīvnieku - tās ir kategorijas, kuras vispār nedrīkst aizskart. Bet jā, žēl arī par bēgļiem un pārējiem. Reizēm man gan pārmet, ka tā vietā, lai žēlotu visu pasauli, labāk, lai pažēloju savējos mājām - tā jau reizēm ir, bet šķiet, ka citiem nav tik labi apstākļi, kā, piemēram, manējiem mājās.. Nu kaut kā tā...
28.10.2015 14:42 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Tāda čīkstētāja es it kā neesmu. Man sāp sirds par netaisnībām - pret dzīvniekiem, pret pensionāriem, pret invalīdiem, pret valstīm kopumā. Bet tādās situācijās es nebēdājos, man drīzāk uznāk dusmas, jo visos šajos gadījumos kāds/-i citi līdzcilvēki ar savu rīcību to ir izraisījuši.
28.10.2015 14:48 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Es esmu mērena žēlotāja, taču es to vairāk daru pie sevis. Jo kaut kā šķiet, ka visi "vaj,vaj,vaj, cik žēl" šiem cilvēkiem/dzīvniekiem tāpat neko nelīdzēs. Tāpēc es līdzcilvēkiem ar savu žēlošanu neuzbāžos, jo nu.. manā paziņu lokā ir žēlotājas - čīkstules un man tas diezgan krīt uz nerviem. :D
28.10.2015 14:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits