Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Migrēna - kurai, kas un kā

 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Sveikas dāmas! Arī es mocos ar šo šausmīgo kaiti - migrēnu. Beidzot arī saņēmos un pierakstījos pie neirologa, jo sāpes briesmīgas un parastie pretsāpju līdzekļi nepalīdz. Tikai gribēju pajautāt, kādas pārbaudes parasti, veic, cik ilgs laiks nepieciešams, lai noteiktu, ka tā ir migrēna, lai izrakstītu zāles?
Zinu, ka tā īsti to nevar noteikt, migrēnu konstatē, ja tiek izslēgtas visas citas slimības- to gan es zinu uz 100%, ka man ir migrēna, ne kas cits, un pieļauju, ka tieši no orālās hormonālās kontracepcijas. Vai vēl kādai šī problēma, kā tiek galā? Man lēkmes uzrodas lielākoties pirms mēnešreizēm, bet tad tā, ka nekas nepalīdz. Tikai klusums, tumsa, un stingri ap galvu apsiets auksts, slapjš dvielis. Bet tā, nu mirsti vai nost. Paldies Dievam, migrēnas lēkmes nav TIK bieži, kādas 5 vai 6 reizes mēnesī tikai, bet vienalga, kad ir, tad neizturami. Vakar bija, jūtu pēc priekšvēstnešiem, ka kuru katru brīdi sāksies atkal.
Tātad, vēlējos pajautāt, kurai vēl ir, kā tiekat galā ar to un cik ilgi tiek veiktas pārbaudes/ kādas? Kādas zāles un cik dārgas izraksta?
Un pie tam, nav tā, ka liek pārtraukt lietot hormonālo kontracepciju? Man no tā bail...
26.10.2015 16:50 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Tev OK ir svarīgāka par savu veselību? No prezervatīva lietošanas nenomirsiet. ;-) Un marš pie ārsta, 5 lēkmes mēnesī ir daudz!
26.10.2015 16:57 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Drauga mammai bija. Cilvēks baigi mocījās, līdz atrada iemeslu. Man vajadzēja špricēt pretsāpju zāles + miega zāles :-/
Izrādās vaina bija kakla zonā. To jau es vińai sen kad teicu, ka noteikti tiek nospiests kāds nervs. Ilgstoši sēžot nervs nospiežās (jo skriemełi ir nobīdījušies) un sāk nenormāli sāpēt galva. Tagad vińa iet uz masāžām un viss ir ok.
26.10.2015 16:58 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Jā, iespējams, jo es zinu, ka man ir deformēts mugurkauls un spiež uz smadzenēm. Agrāk sāpēja galva ikdienā, kā vienkāršas galvassāpes, bet kad sāku dzert OK parādījās izteiktas, ļoti spēcīgas migrēnas lēkmes. Tad labāk parastās galvassāpes, nevis to murgu. Visa plecu daļa sāp, kad migrēna un takā skudriņas skrien pa turieni. Sēdošs darbs, protams.
Saprotu, Artemzija, bet tā pierasts pie OK, ka es vispār nevaru iedomāties citu izsargāšanās metodi. Nenomirsim, bet abiem galīgi nepatīk.. Bet nu ja ārsts pateiks nē, tad jau neko. Un kā tās pārbaudes, ilgi notiek?
26.10.2015 17:00 |
 
Reitings 5
Reģ: 20.12.2014
man palīdz citramons
26.10.2015 17:08 |
 
Reitings 430
Reģ: 21.06.2013
Man tieši OK palīdzēja tikt no migrēnas valā (nu varbūt ka sakritība...) kaut gan instrukcijā rakstīts, ka migrēnas slimniekiem nav ieteicams lietot.
5-6 reizes mēnesī tas ir ļoti bieži. Man ir 5 mēnešos reizi un to griezos pie ārsta.
Man arī palīdz citramons.
26.10.2015 17:19 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Citramons man necik nepalīdz, ja nu tikai Ibumetin 2 400g bet arī nē... Vajag ko stiprāku noteikti
26.10.2015 18:36 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Cik es zinu, tad ir grūti konstatēt migrēnas celoņus, bet galvenais ir atrast cēloņus, jo tad var zināt, kā no tās izvairīties. Daudzi cilvēki arī bieži jauc citas galvas sāpes ar migrēnu, jo ir vairāki galvas sāpju veidi, atkarībā no zonas, kur ir šīs sāpes, pēc kurām var noteikt, vai tā tiešām ir migrēna. Man ik pa laikam ir glavas sāpes, pieļauju, ka tā ir migrēna, jo citreiz nekas nepalīdz un tik ļoti sāp, ka rauj uz vemšanu, bet uz speciālām pārbaudēm neesmu bijusi. Es parasti lietoju saridonu, ja pavisam slikti, tad sumatriptānu. Zinu, nedaudz novirzījos no tēmas jautājuma.
26.10.2015 18:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Neesi mēģinājusi citas OK tabletes?
26.10.2015 18:52 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Ja pašai ir aizdomas uz ok kā izraisītāju, kādēļ vismaz tās tabletes nenomaini uz citām vai kontacepcijas veidu kā tādu ? Migrēnas lēkmes, pie kam tik 'briesmīgas', ar parastajiem pretsāpju medikamentiem neremdinošas un biežas, ir gana nopietna blakne.
Nu i' loģika. Tērēs laiku, naudu neirologam + migrēnas medikamentiem (kas nebūt nav lēti), bet ok turpina lietot. Ja ķermenis brēc nē, kādēļ jāspiež kas tāds, kas tam manāmi nepatīk?
26.10.2015 18:54 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Un visai loģiski, ka liks pārtraukt to ok. Vismaz šī veida. Šai metodei ir n - tās variācijas, ko var mēģināt uz riņķi. Sākot no pilna mēneša tabletēm, uz 21 dienu un 7 brīvas, tāpat riņķi, spirāles un plāksteri .. jēziņ.
Varbūt ka tā tava migrēna nav nemaz tik briesmīga, kā saki, ja jau ok 'tik svēta'. Atceroties savas lēkmes pirms pāris gadiem .. ja aizdomas kristu uz ko konkrētu - pārtrauktu to nekavējoties un atsākt pat zelta loceklis nebūtu gana liela motivācija :D
26.10.2015 18:58 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
man bija līdz kādam 20 gadu vecumam, vismaz 2-3 reizes mēnesī. zāles nekad nepaspēju laicīgi iedzert, jo tas viss uznāca pēkšņi un tad vismaz 2 dienas pagāja pie poda vemjot. pēc tam atkal kā no jauna piedzimusi.
pārgāja, kad sāku dzīvot viena.
kad lietoju OK, tad bija galvassāpes atpakaļ, tikai nekad ne līdz vemšanai, bet drīzāk vairākas dienas vienkārši ļoti spiedoša sajūta galvas aizmugurē.
26.10.2015 19:05 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Man ir tapat, bet tur nekas nepalidz, esmu izstaigajusi arstu arstus, man tieshi tapat kaa Tev, tajaa periodaa. Tagad dzeru vnk kalciju un nakssveces elju, kaa ieteica meitenes cosmo.
26.10.2015 19:26 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Atvainojos par kluudam - no telefona rakstu :D
26.10.2015 19:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits