Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ginekologs

 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Labvakar visiem.
Es gribēju pastāstīt par savu problēmu un cerams ka no jums iegūt vismaz drosmi no atbildēm.

Ļoti liels kauns teikt, bet savos 25 gados nekad neesmu bijusi pie ginekologa. Kā jau lielākoties visiem, man ir bijušas drausmīgas bailes no tā pirmā apmeklējuma. Jau sen jaunībā bija bailes pierakstīties, bet pierakstījos un pat tad esot vel vairāk bailīga tā arī neaizgāju toreiz.
Ilgi sevi kaunināju par to ka neaizgāju kad vel bija pieņemams vecums, bet tagadējā vecumā mani māc vel lielākas bailes, jo tomēr vecākai paliekot es saprotu ka sen jau bija laiks, bet tagad tās bailes arī ir pāraugušas tik tālu ka liekas ka pat ārsts mani nosodītu.

Man nekad pa sievišķo līniju nav bijušas problēmas, vismaz nekas tāds dēļ kā ārsts būtu bijis neatliekams gadījums. Es sevi kopju, sekoju tomēr līdzi lai viss būtu labi, bet tomēr es jau arī neesmu ārsts lai to pilnvērtīgi noteiktu vai viss ir labi.
Man ir bijuši trīs patstāvīgi partneri manā dzīvē, ar pirmo mēs neaizsargājāmies visu attiecību laikā, bet viņam es arī biju pirmā un tur nu nevajadzētu domāt par to ka kas ir saķerts seksā vismaz nekas par to neliecināja. Ar pārējiem diviem partneriem esmu vienmēr aizsargājusies un arī nekad nav bijušas sūdzības vai sajūta ka kaut kas nav labi.
Partneri arī nekad nav izteikuši kādas nepatikas vai ko tādu kamēr sniedz orālo, pašreizējais pat ar prieku to dara un viņam to patīk darīt, tā kā arī no tā viedokļa sūdzības nav bijušas.

Es drīzāk viss vairāk baidos nevis no tā ka man ko varētu atklāt, bet gan no tās ārsta attieksmes kurš varētu mani nosodīt vai arī tā izturēties kas mani iedzītu vel vairāk kompleksos ka nevēlētos to pat atkārtot.
Vel mani uztrauc tas ko ārsts domātu kad redzētu mani tur lejā, man tomēr reizēm skujoties mēdz ka vēlāk tur uzmetas kāda pumpiņa/ieaudzis matiņš un tad nu es iedomājos ka ārsts to redzētu un atkal nāk prātā tas ka kauninātu vai padomātu ka es sevi nekopju.

Es gribēju dzirdēt jūsu domas un pieredzi, varbūt vel kādai ir bijis kā man un ir tam tikusi pāri un tomēr saņēmusies un aizgājusi?

Vel arī vēlētos dzirdēt par pirmajām pieredzēm pie ginekologa, cik traki tas bija?

Un pavisam labi būtu ja kāds arī varētu ieteikt kādu ārstu kurš būtu saprotošs un padarītu to pieredzi kaut cik vieglāku man.

Godīgi sakot es pat nesaprotu to kā tas viss process notiek aizejot pie šī ārsta, kas man arī interesē, jo gribētos jau tomēr saņemties un aiziet, bet pirms tam gribētos jau visu zināt kas un kā un morāli sagatavoties.

Es sevi par šo esmu tā nosodījusi jau tik ilgu laiku, bet dūša nav arī aiziet. :-/:-(
23.10.2015 23:27 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
a kápéc tev ginekologam jásaka, ka tu atnáci pirmo reizi???
un kautréties par ieaugushu matinju??? nopietni? domáju vinji tádus brínumus redzéjushi, ka tavi matinji vinjus neinteresés
23.10.2015 23:34 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
a kápéc tev ginekologam jásaka, ka tu atnáci pirmo reizi???


++

Vienkārši ej un saki, ka vēlies pārbaudīties un viss. Pārējo ārsts pateiks.
23.10.2015 23:35 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2014
Ārsts ir ārsts, tas ir viņa darbs nevis pēta,kas,kādai ir ieaudzis vai,kāda pumpa uzmetusies. Tāpat arī tas,ka neesi bijusi pie ginekologa viņai nav obligāti jāsaka. Vari pateikt,ka sen,sen atpakaļ biji un tagad esi otro x. Manuprāt arī tas īsti ārstam neinteresē,jo kā jau teicu- tas ir viņa darbs.
23.10.2015 23:36 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Nu man jau liekas ka pēc manas sejas izteiksmes jau varēs pateikt ka esmu tur pirmo reizi jo neprotu bailes noslēpt un pat nezinātu kas man jādata kā ienāktu pa durvīm iekšā.
Tāpēc arī vēršos pie jums lai varbūt mani apskaidrotu.

Un jā, tās bailes ka aiziešu pie nepareizā ginekologa arī baida kurš ko varbūt pateiks tā ka nu tas mani nobaidīs.
23.10.2015 23:38 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Normaals aarsts nekad tevi nenosodiis un nekauninaas. Vinjam/vinjai nav taadu tiesiibu un ja tas notiek, vienmeer ir iespeeja nomainiit aarstu.

Kaa arii ginekologam absoluuti neinteresees kaada matinju frizuura tev tur ir, ginekologs tavus dzimumorgaanus noveertees no mediciiniskaa viedoklja kaa aarsts, nevis kaa nez kaads stilists.

Protams, ginekologa viziite nav nekas emocionaali patiikams, bet veseliibas deelj vienreiz gadaa to var iztureet. Aarsts izjautaas tevi par suudziibaam, intiimo dziivi, iztaustiis kruutis, paarbaudiis uz kreesla, iespeejams, panjems analiizes un tas arii viss. Ja nav suudziibu, nekam nevajadzeetu buut fiziski saapiigam vai iipashi nepatiikamam. Vareesi uzdot sevi intereseejoshus jautaajumus.
23.10.2015 23:38 |
 
Reitings 1660
Reģ: 27.10.2010
Es laikam labāk pie ginekologa, nekā zobārsta eju. Tur tiešām nav nekas, no kā baidīties vai kautrēties. Un tev nemaz nav jāstāsta, ka neesi nekad bijusi.
Sākumā uzdos pāris elementārus jautājumus (kā izsargājies, vai kādas sūdzības utt.), pēc tam apskatīs uz krēsla, noņems uztriepi, usg, pārbaudīs krūtis. Atceries, ka neesi ne pirmā, ne pēdējā. Uz tiem plikumiem ārsts ir atskatījies ik dienas, vairāku gadu garumā, tā kā par pumpiņām vai matiņiem arī tev neko neaizrādīs, kā arī diez vai ko neredzētu ieraudzīs.
Pie tam, vismaz man, pēc tam forša sajūta, ka esmu bijusi un viss ir kārtībā.
23.10.2015 23:38 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Helele*, jā man arī gribās šausmīgi saņemties un iegūt to sajūtu pēc tam ka tiešām viss ir labi, jo principā sūdzību man nekad nav bijušu ka kas liktos ka nav kārtībā.

Protams ar prātu jau saprotu ka ārsts nav stilists un viņam tas ir pie vienas vietas ka man tur ieaudzis matiņš vai pumpiņa, bet nu no emociju puses liekas ļoti bailīgi to iedomāties.

Es pavisam muļķīgi jūtos jautājot, bet kā tad viss notiek, ieej pie ārsta, viņš palūdz lai izģērbjas un apsēžas vai tur ir kaut kāda secība kas un kā, vai man kailai pilnībā jāģerbjas vai pa priekšu tikai bikses un vēlāk augšu kad krūtis pārbauda?.. Ak es jūtos tik muļķīgi ka tik vienkāršas lietas nezinu pat. :-/
23.10.2015 23:44 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Tev aarsts visu pateiks, kad jaagjeerbjas un kas jaadara. Vari bikshu vietaa labaak uzvilkt kleitu vai briivus svaarkus, ko vari vienkaarshi pacelt uz augshu un nav uz kreesla jaajuutas pilniigai kailai.
23.10.2015 23:47 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Galveno kārt arī gribētu zināt vai kāda nevarētu ieteikt ārstu Rīgā kurš tomēr būtu saudzīgāks pret mani un principā maigāks? Jo ir jau arī dzirdēti tādi stāsti kur ārsts ir ļoti rupjš, nevis valodā, bet tieši veicot pārbaudes.
23.10.2015 23:48 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Sylph paldies, par kleitu tas ir labs ieteikums, pati to nebūtu iedomājusies pat (s)
23.10.2015 23:49 |
 
Reitings 1660
Reģ: 27.10.2010
Uz jautājumiem sākumā atbildi apģērbta. :-D Kad aicina doties uz krēsla, tad velc bikses nost un kāp uz krēsla. Krūtis (vismaz man) pārbauda tur pat, liekot vienk apģērbu pacelt uz augšu.
23.10.2015 23:52 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Helele*, hehe jā tā jau arī sapratu ka jautājumus kamēr uzdod tikmēr nav jāsēž plikai.

Vispār kādas ir iespējamās kaites kuras var būt, bet kuras nemaz tā nevar atklāt bez pārbaudes? Vai lielāoties jau tomēr ir kādi simptomi ja kaut kas nav labi?
23.10.2015 23:54 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Vel arī mani interesēja, tas gan pagaidām ir tikai tā intereses pēc, ja man gribētos noskaidrot vai esmu auglīga, tad man pa priekšu jāvēršas pie ģimenes ārsta vai arī tādas pārbaudes var veikt ginekologs?

Es no ārstiem neko nejēdzu, atvainojos par visiem jautājumiem (s)
23.10.2015 23:56 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Vispār kādas ir iespējamās kaites kuras var būt, bet kuras nemaz tā nevar atklāt bez pārbaudes? Vai lielāoties jau tomēr ir kādi simptomi ja kaut kas nav labi?


Pashas nopietnaakaas lietas nesaap un simptomus neizraada ilgi. Tas nav domaats, lai biedeetu, bet vienkaarshi informaacijai.
23.10.2015 23:56 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Sylph, njā cerams tomēr ka nekas slikts man nebūs tad jau, bet to tad tikai pārbaudoties varētu noskaidrot.
23.10.2015 23:58 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Ir analiizes, ko veic augliibas noteikshanai. Par to visu aprunaasies ar ginekologu.
23.10.2015 23:58 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Sylph, cik tādas analīzes varētu izmaksāt apmēram nav nojausmas?

Ja jau saņemšos iet pie ginekologa, kam jau sen ir laiks, tad gribētos kārtīgi pārbaudīties.
24.10.2015 00:00 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Gruuti pateikt konkreetu skaitli, bet leeti tas noteikti nav. Un apdomaa vai tas ir vispaar nepiecieshams, jo taadas analiizes parasti veic taadaa gadiijumaa, ja nesanaak palikt staavoklii un ir pamatotas aizdomas, ka ar augliibu vareetu buut probleemas. Ja tev ir taada situaacija, tad tas, protams, ir savaadaak.
24.10.2015 00:06 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.10.2015
Sylph, es drīzāk par to esmu aizdomājusies dēļ pirmajām attiecībām, mēs bijām kopā 5 gadus un neaizsargājāmies, pielietojām izvilkšanas paņēmienu kas manās acīs jau tā ir nedrošs, bet nu tā arī 5 gadu laikā nevienu reizi nebija avārijas situācija vai grūtniecība, tāpēc tas manī vienmēr ir bijis tāds jautājums, vai mums vienkārši noveicās vai tomēr tam ir iemesls?

Gribētos to noskaidrot tā vienkārši, lai zinātu jau uz priekšu, kā ne kā, pašlaik jau arī lēnām iet uz to ka tuvākajos gados, ja paveiksies, vēlētos tomēr bērniņu.
24.10.2015 00:09 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man arī agrāk bija paniskas bailes no šī ārsta. Bet saņēmos un aizgāju. Pie zobārsta nepatīkamais process ir daudz ilgāks :D Bija kkadi 20 gadi gan toreiz. Bet daktere jau neprasa kuru reizi es nāku. Vienkārši pasaki, ka gribi profilaktiski pārbaudīties. Meitenes jau pareizi saka, ka ārsts visu pateiks - kad kas jādara.
Par auglības pārbaudēm - man šķiet, ka sievietēm šis pasākums ir diezgan sarežģīts un bez jēgas jau arī nepārbaudīs. NU man tā liekas. Ja nu vienīgi jau labu laiku centies palikt stāvoklī, bet bez rezultātiem.

Saņemies un pieraksties, tas tiešām nav nekas TIK ļoti briesmīgs :)
24.10.2015 00:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits