Uģis Kuģis - Sievišķība

 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Sveikas! :)

Gribēju uzsākt sarunu vai dzirdēt Jūsu domas par šo jauno-veco aizsākumu, par ko runā Uģis Kuģis, par vīrieša un sievietes lomu. Viņš ir kļuvis ārkārtīgi populārs facebook vidē, kas liek domāt, ka tiešām sākam atgriezties pie kā zināma? Pie kaut kā, kas trūcis?
Pati pēc šķiršanās sāku aktīvi meklēt sievietes/vīrieša jautājumus, bija aktuāli un principā šķiet, ka tas, par ko viņš runā, ir īsts un aktuāls arī šodien.

Kā jums šķiet, vīrietis sagādnieks, sieviete pie pavarda - vēsture vai esošs modelis? Vai arī abi dzimumi tomēr vienlīdzīgi? :)

Man pašai par pārsteigumu, ļoti šāds modelis izrādījās derīgs.
22.10.2015 17:25 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Nezinu gan par ko si persona raksta, lasijusi neesmu, bet zetons vecakiem par varda un uzvarda salikumu:-D
23.10.2015 10:56 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Vai arī abi dzimumi tomēr vienlīdzīgi?


Kādai tiešām vēl rodas šāds jautājums?:-/
23.10.2015 10:58 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Tā kā es neesmu nekāda feministe kā, šķiet, lielais vairums šeit, tad man viņa teksti liekas saistoši un uzrunājoši.
Cik nu esmu lasījusi viņa ierakstus Feisbukā, tad pārsvarā tie ir adresēti vīriešiem ar domu - mīliet savas sievietes, vairāk rūpējieties par viņām, lutiniet un samīļojiet, tad arī viņas jums atbildēs ar to pašu. Tiešām nesaprotu, ko tik šausminošu jūs tur saskatāt? :D
23.10.2015 11:05 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Piekrītu, ka sievietei nav jāstrādā naudas dēļ..
23.10.2015 11:38 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
+++ Lovisa
23.10.2015 11:39 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Reizēm es čīkstu draugam ,ka vēlos vairāk romantikas, ziedu, konfekšu kastes un pilnu vannu ar ziedlapām. Bieži manī pamostas tas sievišķīgais čīkstulīgums, ka aij, ko es te plānoju, tas taču jādara vīrietim! Taču tad es atceros, ka negribētu šādu modeli. Ja jau es prasu no vīrieša šo "vīrišķo rīcību" un durvju atvēršanu visur kur ejam, tad jau man arī ir jābūt mūžīgi smaidošai, kleitiņā un priekšautā ģērbtai dāmiņai, kas vīru sagaida ar izberztu māju un siltām vakariņām. Bet es tā negribu. Man patīk atnākt mājās, iekrist dīvānā un ļaut, lai man pagatavo ēst draugs. Man patīk skatīties tv un netīrā kreklā grauzt saulespuķu sēkliņas. Man patīk, ka mans draugs lielākoties dara visus mājas darbus. Tapēc tas nav tik viennozīmīgi. Protams, var sapņot par nez kādiem 60 gadu attiecību modeļiem, bet cik ilgi tas darbojas un cik ilgi tas abus apmierina? Vieglāk ir, kad viss ir līdzsvarā – varbūt pat ja tas neatbilst romantisko filmu scenārijiem. Nu, vismaz es neesmu gaisīgā būtne, kas par spīti nogurumam aptekalēs savu vīrieti.
23.10.2015 12:50 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
''Sievietei būs attiecības tikai tad, kad viņa pilnībā pakļausies vīrietim''

Vēmiens nāk no šādiem tekstiem.

Un skumji paliek par tām, kas atvērtu muti, un kā šeit tika minēts, valgām acīm, šo stulbumu klausās kā dieva vārdus.
23.10.2015 12:59 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
+++ GOLDEN
Saskatu tajā tekstā un idejā sevi :D
23.10.2015 13:06 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
''Sievietei būs attiecības tikai tad, kad viņa pilnībā pakļausies vīrietim''

Vēmiens nāk no šādiem tekstiem.

Un skumji paliek par tām, kas atvērtu muti, un kā šeit tika minēts, valgām acīm, šo stulbumu klausās kā dieva vārdus.


Tas ir lielisks attaisnojums pasivitātei nenobriedušām sievietēm, kuras nevēlas uzņemties pašas atbildību par savu dzīvi un tās kvalitāti. Tāpēc arī klausās, mutes atvērušas.
23.10.2015 13:07 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es nevaru izlasīt viņa tekstus bez saviebšanās. Kaut kad bija viens par to, ka sievietei jādzīvo mājās, lai bērni varētu celties, cikos grib, lai viņi varētu iet gulēt, cikos grib, dauzīties pa peļķēm un citas asprātības.
Man riebjas mājasdarbi - tīrīt, mazgāt, gludināt, nemūžam nepiekristu būt tikai "pavarda sargātāja" bez sevis apliecināšanas profesionāli. Labāk strādāju un samaksāju kādam, lai māju uztur tīru un ēst uztaisa.
Nevar visas sievietes salikt vienā katliņā un uzskatīt, ka visas grib tā dzīvot.
23.10.2015 13:08 |
 
Reitings 225
Reģ: 16.09.2015
O, viens krišnaīds atradis veidu kā pelnīt naudu, ir ok, lai jau veicas;) Mērķauditorija šoreiz tātad- sievietes, ar to arī viss izteikts.
23.10.2015 13:27 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
O, viens krišnaīds atradis veidu kā pelnīt naudu, ir ok, lai jau veicasMērķauditorija šoreiz tātad- sievietes, ar to arī viss izteikts.

+1
23.10.2015 13:28 |
 
10 gadi
Reitings 1476
Reģ: 17.01.2013
Beibe.Marta- tas nav vina istais vards un uzvards.
23.10.2015 13:33 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
un durvju atvēršanu visur kur ejam,


Tas ir kaut kas tāds anormāls? Es esmu pie tā ļoti pieradusi un lielākā daļa manu draugu un paziņu tā arī rīkojas, jebkurai sievietei.
23.10.2015 13:44 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Labi, par to durvju atvēršanu taisnība, tas tiek darīts, bet nu es nezinu, prasu paklanīšanos manā priekšā :D
Nez, man tas šķiet smieklīgi. Sēdi takā feja un blenz ar gara acīm uz veci. Man vnk žēl to sieviešu parasti - intereses - mājas un bērnu kopšana. Domāju, ka sieviete ir radīta kam vairāk, kā tikai vīrietim un sīkajiem - arī izklaidēm, iedzeršanai un gariem vakariem darbā.
Protams, ir īpašības, kas piestāv tikai sievietēm un kas tikai vīriešiem, bet nu tie pārspīlētie uzstādījumi, ka tētis strādā bet mamma skaista man besī. Nevaru iedomāties, ka man sestdienā būtu jāmostas, jāsapucējas un jāpagatavo vīrietim brokastis. Lai šis to dara man! :D
23.10.2015 13:51 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Man laikam ir ļoti paveicies ar vīrieti, jo viņš veido mūsu attiecības pēc šādiem vēdiskiem vadmotīviem un mūsu domas te lielā mērā sakrīt. (Tiesa, es strādāju, bet darbs kaulus nelauž un stresu arī nerada. Vīrietis ir teicis, ka varu arī nestrādāt, ja to nevēlos..)
Es par savas dzīves mazo mērķīti uzskatu darīt laimīgu savu vīrieti, jo tad arī es esmu laimīga-uz mani tas strādā. Nevajag visus tos tekstus uztvert tik ļoti burtiski, nav runa par vergošanu virtuvē un grīdu beršanu caurām dienām. Sieviete, kura pazīst savu vīrieti , zina, kas dara viņu laimīgu. Jūs pamēģiniet izdarīt kaut ko no tīras sirds, lai darītu otram cilvēkam prieku- vienlaikus arī pašas kļūsiet priecīgākas ( pēdējais teikums atgādina Līzi Krīzi :D )
23.10.2015 14:13 |
 
Reitings 150
Reģ: 21.05.2015
Pasaule ir pārpildīta ar informāciju un šis vīrietis ne ar ko neizceļas, imho. Neapspriedīšu viņa idejas, bet neredzu neko tik gudru, lai būtu sajūsmā. Man pat bija diezgan garlaicīgi lasīt.
23.10.2015 14:24 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Forši, ka padalijaties :)

Man laikam tas paķēra, jo bija spēcīga ieteikme no attiecībam, kur vīrietis nesniedza man to azotes sajūtu un, kad analizēju, sapratu, ka bieži uzvedos pati kā vīrietis.

Es atkal nejūtu pakļaušanos vīrietim kā ko pazemojošu, es to izjūtu kā sievietes ieguvumu. Sieviete vienmēr var iegūt visu, bet es vairs nepieprasu, tagad mācos palūgt sievišķīgi, tas laikam bija tas, kas man iztrūka. Protams, vēl neskaitāmas lietas, tomēr likās interesanti apjaust abas enerģijas un kā iegūt vēlamo, nelaužot sevi.
Noteikti nedomāju, ka visas grib gatavot ēst vai būt saimnieciskas, doma bija - vairāk paļauties uz vīru, neskriet varbūt pa priekšu.

Pieļauju, ka daudzām tas ir pašsaprotami, bet katram šis stundas nāk savā laikā :)
23.10.2015 14:28 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Nē, tas nenāk savā laikā. Nenotiek tā, ka Tu pēkšņi 40 gados saproti - aj, tagad pietiks, sekošu nu vīram! Nē, ir dažādi ģimenes modeļi un dažādas attiecības. Katrs dzīvo pēc tā, kas patīk. Piemēram, es varu teikt, manā ģimenē valdu tomēr es, es nosaku visu utml. Un tas NEKAD nemainīsies, kā nekad nav mainījies manā ģimenē. Un mūs ar draugu tas apmierina. Es nespētu sēdēt un gaidīt uz vīrieti, tikai paļauties uz viņu. Es pati paļaujos uz sevi, savu prātu un ātrumu - es esmu domātājs, draugs darītājs, tieši tik vienkārši.
Un jā, reizēm es jūtos vīrišķīga, stiepjot maisus, plānojot rēķinus un kliedzot pa telefonu uz Rīgas siltumu par aukstiem radiatoriem, taču nedomāju, ka sievišķību nosaka tas, cik lielā mērā pakļaujies vīram. Kamēr abus apmierina modelis un savstarpējā saskare, tikmēr viss ok. Es māku gan noskrieties kā zirgs, gan pagatavot gardu kūku un pamasēt draugam muguru. Un tas tiešām ir krietni labāk, nekā sēdēt un klusi kā pelītei gaidīt uz vīra lēmumiem, taču kad šis aiziet pie kādas, kura spēj kaut ko pati, palikt pie sasistas siles un neko nemācēt. Bet nenosodu, ir noteikti cilvēki, kuriem šāds modelis der un viss super- manu spītnieces dabu nevienam vecim neapvaldīt vienkārši. :D
Jo nedrīkst aizmirst, ka ir jau dažādi cilvēki, kur Tu pat gribēdama paļauties uz viņu varbūt nespētu, jo viņam bija bērnībā cits ģimenes modelis - kur galva ir mamma. Piemēram, es zinu, ka bez manas plānošanas un simts reižu atgādināšanas mūsu mājās nekas nenotiktu - man kā priekšniekam viss draugam jāatgadina, lai izdara, tapēc ja es vnk sēdētu un blisinātos uz viņu šis ātri vien no manis aizmuktu :D
23.10.2015 14:38 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Varu tikai piebilst, ka sieviete jau negaida uz vīrieti tikai, tu pareizi saki, sieviete doma, vīrs dara. Tu liec klajā savu vēlmi, ideju un vīrietis to realizē, tikai bieži, jau pasniedzot kā savu domu :) Bet nu pavisam var piekrist, nav vienādi attiecību :) Es esmu vienkārši ļoti arhaiska, laikam, tas arī viss :D
23.10.2015 14:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits