Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tām, kurām ir suns

 
Reitings 53
Reģ: 22.12.2010
Sveiki!

Gaidu komentārus, ieteikumus, pieredzi par šādu tēmu - maza/vidēja auguma suns dzīvoklī.
Man nenormāli patīk suņi, jau vairākus gadus es gribu kādam dot mājas. Bērnībā, dzīvojot ar vecākiem, mums vienmēr bija suns un es tik ļoti mīlu dzīvniekus (izklausīsies dīvaini, bet daudz vairāk kā bērnus), ka visu laiku svārstos - ņemt vai neņemt. Jo problēma ir tāda, ka es dzīvoju dzīvoklī. Zinu, ka suns ir jāved ārā regulāri un tā ir atbildība - jo vecākiem vienmēr ir bijis suns, par kuru arī es rūpējos. Bet vecāki dzīvo lielā mājā ar pagalmu un vienmēr kāds bija mājās, kurš suni varēja izvest ārā un pabarot. Bet dzīvoklis - vai tas sunim nebūs mokoši? Māja un dzīvoklis ir divas dažādas lietas un to saprot tikai tie, kas paši ir mājā dzīvojuši. Visvairāk jau - kamēr esam darbā, suns būtu viens. Treniņu dienās vispār suns būtu viens par 12 stundas. Kā jums šķiet, vai tas ir reāli? Vai šo domu atmest?
21.10.2015 16:10 |
 
Reitings 53
Reģ: 22.12.2010
Dzīvojot dzīvoklī, skatos, ka pagalms ir pilns ar suņiem. Un tad domāju - vai tiešām šiem cilvēkiem kāds vienmēr ir mājās? Vai tomēr tie visi suņi pa dienu dzīvo vieni? Jo suņu dzīvokļu mājās ir daudz, tas ir fakts.
21.10.2015 16:11 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Treniņu dienās vispār suns būtu viens par 12 stundas. Kā jums šķiet, vai tas ir reāli? Vai šo domu atmest?


Atmest.
21.10.2015 16:13 |
 
Reitings 53
Reģ: 22.12.2010
Dienas, kad ir treniņi un grafiki tā varētu sakrist ir mēnesī apmēram 4-5 reizes.
Ehh, nu kā šitā var būt. Kaķi alerģijas dēļ nevaru ņemt. Suni dēļ dzīves apstākļiem un ritma.
21.10.2015 16:15 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Protams, ir reāli, tikai meklē suņu šķirni, kas nav pārāk aktīva, + sklaties, cik pati aizņemta esi - ja piem visu dienu neesi mājās, tad tiešām nevajag dzīvnieku mocīt. Ja strādā normālu darbu no 8-17, ar mierīgu suni nebūtu problēmas :-)
Pati laikā, kad dzīvoju dzīvoklī, paņēmu Jorkšīras terjeru. Viņam vajag daudz uzmanību un aktivitātes, atnācu pēc darba, nebija man miera :-D Tagad dzīvoju privātmājā, ir vēl viens suns. Pa dienu viņš ir izspēlējies, ir, kas izlaiž ārā, viņš izskrienas, un vakarā viss ir ok.
Vnk padomā par attiecīgo suņu šķirni. Man sirds sāpēja, kad, dzīvojot, tipiskajā dzīvokļu rajonā, tantiņas tur dzīvoklī vācu aitu suni, ved siksniņā pastaigāties, tante pati kna[i kustās, un sunim tik daudz enerģija :-/ Blakus 2istabu dzīvoklī tika turēti 3 labradori, visi grib skriet, aktivitātes utt, bet ir tikai pastaigas 3x dienā ap kvartālu. Briesmīgi..
21.10.2015 16:17 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Skatoties, kaads dziivoklis. Mums ir 3 istabu dziivoklis un vaacu aitu suns tajaa labi juutas, bet daudz dabuu arii izskraidiities pa aaru, kad staigaajam, tad paaris stundas noteikti. Bet mums nav taa, ka ilgstoshi neviena nav maajaas. No riita pastaigaajam ap 6:00 un tad jau ap kaadiem 13:00 beerns ir maaajaas no skolas un var nodarboties ar suni.

Tik ilgi - 12h suni vienu atstaat nav labi, dziivniekam buus garlaiciigi un skumji un no vientuliibas tas var arii sastraadaat kaadus nedarbus.
21.10.2015 16:17 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
āaa par to, ka 12 h dienā būtu viens.. Nē , tad gan neņemtu.
21.10.2015 16:17 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Paņem zivtiņas, putniņus, kādu kāmīti vai tml.
21.10.2015 16:18 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es vispār šādu ideju, dzīvojot dzīvoklī, pat neapsvērtu, bet tā esmu es. Tavā gadījumā arī neņemtu, jo pati raksti, ka visu dienu pavadi prom no mājām un citreiz pat tās ir ļoti ilgas stundas. Nezinu, kā īsti ir, bet vai vispār suns var iztikt tās 12 stundas bez dabisko vajadzību nokārtošanas? :D
Sunim vajag pastaigas, daudz lielāku uzmanību, nav kā kaķis, kurš var visu dienu gulšņāt un nokārtoties kastītē. Mans ieteikums - neesi egoiste, bet nu dari, kā gribi :)
21.10.2015 16:20 |
 
Reitings 53
Reģ: 22.12.2010
Zinu, ka jāapsver arī suņa šķirne būtu, jo viņi ir tik dažādi. Vecākiem tagad arī ir jorks un viņš tik tiešām ir aktīvs un prasa daudz uzmanības :) Tai pat laikā kaimiņiem ir čivava un viņš, lai arī ir aktīvs, tomēr pašpietiekamāks un uz cilvēkiem viņam vairāk vienalga, kā jorkam.

Man te dzīvokļu mājā kaimiņiem ir divi milzu šnauceri. Labi, ka pie manas mājas ir mežs - dabuj vakarā izskrieties vismaz.
21.10.2015 16:21 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Tas ir kaut kāds dīvaisn mīts, ka sunim dzīvoklis ir slikti. Suns ir bara dzīvnieks, vairums suņu tik un tā no saimneika reti atkāpjas, ko dod mizlu dārzs, ja sunstev turpat vien blakus ņemas. Un ņeties viņš var tikapt labi istabā. Vairums dzīvokļu suņi pat kustas vairāk kā privātmāju- kad viņus staidzina, tad viņiem nav izvēles kā iet un viss. Nu būdas sunim kur tā staigāt daudz, ja tā ir viņa idkeina - apmet loku un guļ būdā. Un suns guļ ļoti daudz stundas dienā - vaiirums suņu kamēr neviena nav mājās vienkārši guļ. Bet, protams, tev vajag stabilu darba laiku, tikai vienu 8 stundu slodzi (tas ir kādas 10-11 stundas masikums vari būt prom no mājas).
21.10.2015 16:22 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ja tu sunim nevari veltīt to laiku tad nevajag ņemt. 12 stundas sunim būt vienam dzīvoklī nebūtu labi (t)
21.10.2015 16:22 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
. Nezinu, kā īsti ir, bet vai vispār suns var iztikt tās 12 stundas bez dabisko vajadzību nokārtošanas?

Jā, ja tā pieradis. Kucēns nē, pieaudzis var.
21.10.2015 16:24 |
 
Reitings 53
Reģ: 22.12.2010
Es zinu, kādas ir atšķirības starp kaķi un suni. Tāpēc arī svārstos Ja nebūtu alerģijas, man būtu jau kādi 10 kaķi, jo tos dzīvoklī var turēt bez problēmām.

Laikam tā doma būs jāatmet, jo ne bieži, bet reāli ir tādas dienas, kad 12h neesam ar draugu mājās. Būtu pārāk traki zināt, ka sunītis tikmēr viens. Nokārtoties suns var arī kastē - vecāku jorks nokārtojas gan kastē, gan ārā. Bet nu tā vientulība :'-(
21.10.2015 16:27 |
 
Reitings 260
Reģ: 05.07.2013
Dzīvoju dzīvoklī. Pirms 3 mēnešiem ar draugu paņēmām Franču buldogu. Pirmkārt tāpēc, ka šī šķirne draugam bija svarīga, otrkārt ja viņš ir viens, ir liels miega mice.
Mums ir tā, ka abi strādājam, un mājās jau arī neesam 24/7. Un suns reāli pavada mājās viens aptuveni 8 stundas. Bet tā kā es strādāju maiņu darbu, tad ir nedēļas, kad tikai brīvdienās 24/7 kāds ir ar viņu, vai manās brīvajās dienās, kas arī ir 3/4 reizes nedēļā.
Bet visi kaimiņi apbrīno mūsu suni, jo viņš esot kluss, un nemaz nevar nojaust, ka viņš pie mums ir. Arī dienās, kad esam mājās, viņš lielāko daļu pavada guļot, jo tāda viņam daba. Bet protams, tas nemazina faktu, ka aiz garlaicības viņš taisīs ''krāmus'', bet kad cilvēks blakus tā gribēs arī dauzīties un visu kā jau dzīvniekam pieklājas. ;)

Arī mūsu dzīvokļu rajonā ir daudz suņu, un tieši šķirnes suņi- franču buldogi, jorkšīras terjeri, mopši, pa kādam taksim arī gadās.

Tā kā nebūsi ne pirmā ne pēdējā, kam dzīvoklī būs suņuks, tikai skaties, kādu šķirni vēlies ņemt :)
21.10.2015 16:28 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Šķirnes kaķi pa 500EUR gan jau var atrast tādu, no kura Tev nebūtu alerģijas ;)
21.10.2015 16:29 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Kādreiz trijatā(ar mani), tagad divatā mamma ar māsu rūpējas par suni.Mums ir hina un pekinieša krustojums (mazs suns).Vedam ārā trīs reizes dienā, varētu arī divas.Mūsu meitene viena dzīvojas ļoti mierīgi,ja neviens nav mājās tad viņa guļ.Ir sagrauzusi zīmuļus un stīpiņas.

Spalvas ir daudz rudenī un ziemā.
21.10.2015 16:29 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Arī mūsu dzīvokļu rajonā ir daudz suņu, un tieši šķirnes suņi- franču buldogi, jorkšīras terjeri, mopši, pa kādam taksim arī gadās.

Tā kā nebūsi ne pirmā ne pēdējā, kam dzīvoklī būs suņuks, tikai skaties, kādu šķirni vēlies ņemt

+++ paziņai ir mopsis, mierīgs, guļava un dikti jauks :)
21.10.2015 16:30 |
 
Reitings 53
Reģ: 22.12.2010
Agī, kādas šķirnes?
21.10.2015 16:30 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Es arī ieteiktu kaķi, žurku vai ko tml, vai gaidītu, kamēr piem būs otra puse, ar ko dzīvosiet kopā, un kas varēs suni izlaist ārā tajos pašos 5-6. Un arī, skatoties šķirni - man otrs suns ir pekinietis, tas tiešām visu dienu var gulēt. Jorks spēlēties var visu dienu, un visas brīvdienas, kad esmu mājās, viņš staigā pakaļ, ir gatavs spēlēties, un prasa daudz uzmanību.
Kādēļ Tev ir alerģija tieši no kaķiem? Abiem taču ir spalvas, vai tas ir kas cits?

Nu, pa lielam - vetārste teica, ka suns 24 h var iztikt bez "dabisko vajadzību" kārtošanas, bet nu - tas ir tā, ja sunim slikti piemēram, viņš negrib iet ārā, tad jāsatraucas tikai tad, ja viņš diennakti nav bijis ārā, un labi jau tas arī, protams, nav.
21.10.2015 16:30 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits