Vilionata nerunā muļķības,gan koriģēšanas ziņā metāliskās no nemetāliskajām neatšķiras nekā(arī ne pa žokļiem), vienīgais aspekts, kas ir atšķirīgs ir estētika, gan arī runājot par cenu, var redzēt, ka cilvēkam nav bijusi absolūti nekāda saskarsme un zināšanas par šīm lietām, vai, ja ir bijusi tad, kad visa šī ortodontijas nozare vēl nav bijusi tik attīstīta kā pašlaik, kā arī trūkst komentāri par to Tavu "speciālisti", ja apgalvo ko tādu.
Kā arī gribu piebilst, ka zobu ekstrahēšana (izraušana ortodontiskos nolūkos) absolūti nav saistīta ar izvēlētās ortodontiskās aparatūras veidu( lingvālās, metāliskās, keramiskās(estētiskās), pašliģējošās), JO, ortodintijas mērķis ir izveidot pareizu sakodienu, liekot vienādības zīmi- skaistu smaidu. Un ja žoklis ir pārāk mazs un ir radies šis saspiestais/ šķībais zobu stāvoklis, tad ir jāekstrahē jebkurā gadījumā, jo pareizs sakodiens citādāk nevar veidoties, kas ir arī pats svarīgākais(jo, ja nepareizs sakodiens, zobu stāvoklis, rodas pastiprinātas problēmas higiēnai(līdz ar to karies risks ir augstāks, un augstāka bojāšanās), kā arī, iespējams, pastiprināts zobu nodilums, kas ilgtermiņā dos daudz lielāku skādi, nekā, izraut zobus, kuru funkcija dabiski ir aizvietojama). Parasti tiek ekstrahēti 1. premolāri( 4.zobi skaitot no viduslīnijas), kuriem nekāda īpaša funkcija nav, un pacients nav reāls zaudētājs, jo pastāv arī 2.premolāri utt, kas lieliski pilda šī ekstrahētā zoba funkciju..
Tieši to pašu varu teikt par absurdo apgalvojumu par izmaksām, ka "daudz neatšķiroties" estētiskās no lingvālajām, estētiskās izmaksā vidēji - 500eur, lingvālās- vidēji 2000eur(cena tāda, jo neizgatavo pie mums uz vietas LV un materiāls ir daudz specifiskāks nekā metāls, keramika vai safīrs, nemaz nerunājot par to, ka tās tiek pilnīgi individuāli izgatavotas, pretēji klasiskajām breketēm, kur, tā, lielos vilcienos, mainās tikai breketu aparatūras ķermeņa- "kvadrātiņa" lielums atkarībā no zoba anatomiskajām īpatnībām)(TĀS IR TIKAI UZLIKŠANAS IZMAKSAS, neierēķinot loku maiņu utt). To ir grūti nosaukt par nelielu atšķirību.
Daļēji varu piekrist fifa rakstītajam, bet tikai daļēji, jo pats ortodontiskās aparatūras keramiskais ķermanis nav balts, bet gan caurspīdīgs, un tieši tā pat arī ir ar fiksējošajām gumijām, kas katru vizīti tiek mainītas. Problēma, kapēc rodas neestētisks izskats ir tāpēc, ka mūsu uzturā tiek lietoti zobos krāsojoši pārtikas produkti(+kaitīgie ieradumi, apgrūtināta higiēna), un ja, no emaljas gludās virsmas ir vienkārši šo pigmentu notīrīt, tad no ortodontiskās aparatūras ne, un šis aplikums un pigments tur "pieķeras" un paliek vairāk, līdz ar to pēc kāda laika šīs keramiskās breketes kļūst, manuprāt, vēl neestētiskākas. (Pirms kāda laika pašai bija keramiskās breketes, lai arī tajā laikā jau studēju šo jomu, tā pat nevarēju pilnībā izvairīties no šī pigmenta palikšanas, un domāju, ka tas nav arī iespējams, pirmās 2-3 ned. skats bija ļoti labs, estētisks, bet pēc tam, pa gabalu izskatījās kā totāli aplikti zobi ar aplikumu(lai arī cik pareizi koptu). Bija reizes, kad bija jāstaigā līdz pat 50 dienām, un, nu, jutos ļoti nelaimīga), savā ziņā labāk izvēlēties metāliskās breketes, jo vairs jau nav tie laiki, kad vajadzētu par to kautrēties, ka ir breketes, tas ir tikai apsveicami, ka cilvēkam ir vēlme un finanses regulēt savu smaidu, un arī attieksme nav tāda pret to. (Ja man būtu iespēja izvēlēties, tad noteikti liktu metāliskās, vai apzeltītās)
Reizēm pārņem šausmas lasot šeit kaut ko par mutes dobuma veselību, jo tas, kas tiek šeit rakstīts ir totāls ārprāts, pilnīgi nepamatots.
Nevarēju atturēties uzrakstīt šo garo penteri, jo bailes vien iedomāties, ko tik šeit nevar salasīties, ja vēl ir kādi jautājumi autorei, tad droši vari uzrakstīt vēstuli man, palīdzēšu kā varēšu :-)