Aborts

 
Reitings 80
Reģ: 02.09.2015
Sveikas,
Ko jus daritu ja jusu meitai 15-17 gados pieteiktos berns? Liktu taisit abortu vai paturetu bernu?
un kapec?

Ja ta notiktu ar manu meitu liktu veikt abortu(lai cik nezeligi tas skanetu) Jo neuzskatu ka taja vecuma berns butu gatavs rupeties veel par kadu.....
15.10.2015 17:27 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
schoco, pateica tā skarbi, bet manas domas ir līdzīgas. Es būtu ļoooooti vīlusies, ja kaut kas tāds notiktu. Uz abortu gan neliktu iet un visticamāk, ka nemaz neļautu.
15.10.2015 18:20 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Neko nespiestu un nemoralizētu. Ja vēlētos paturēt-atbalstītu un palīdzētu, ja gribētu abortu-palīdzētu atrast "labu ārstu" un atbalstītu. Tā būtu tikai viņas pašas izvēle.


++

15-17 gados vairāk nav bērns, kam teikt, ko darīt/nedarīt.
Stāvoklī var arī palikt izsargājoties, nekas nav 100% drošs.
15.10.2015 18:29 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Bet man gan bija 17!
Un, schoco, gudriniece, neesi iedomājusies, ka palikt stāvoklī var arī izsargājoties??? Jaunietis darījis visu kā vajag, bet te, mamma, vēl vairāk zāģē...


Bet, kur problēma? Ja mammas zāģēšana nepatīk, lai pieaugušie, t.i. topošie vecāki izvācas no vecāku mājām un dzīvo savā miteklī!

Jā, sliktā mamma, liek uzņemties atbildību par savu rīcību. :( Neļauj spēlēt pieaugušajos, neuzņemas atbildību par meitas rīcību. Ja meitene ir gatava seksam, lai ir gatavam teikt arī "nē" jaunībai un tās izpriecām. Apbērnojies? Ok, laipni lūgta pieaugušo pasaulē! Ne jau māte saīsināja meitas jaunību, bet meita pati, par ko mātei jāuzņemas atbildība un jāplikšķina plaukstiņas?
15.10.2015 18:29 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Abortu neļautu taisīt. Uzskatu, ka bērns nav spējīgs objektīvi pats izlemt, taisīt abortu, vai ne. Var nākties pēc gadiem nožēlot savu izvēli.
Ja nu piespiedu kārtā laistu bērnu pasaulē,bet to nožēlotu, es uzņemtos visas rūpes un audzinātu bērnu kā savu.
15.10.2015 18:32 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ne jau māte saīsināja meitas jaunību, bet meita pati, par ko mātei jāuzņemas atbildība un jāplikšķina plaukstiņas?


bērns nepārvērš jaunu meiteni par vecu kraķi, nesaīsina pēkšņi mūža ilgumu, lai to dēvētu par jaunības saīsināšanu. pēc tavas loģikas neviens nedrīkst nodarboties ar seksu vismaz līdz 40, kad `jaunība beigusies` un iekrist var arī izsargājoties. (t)
15.10.2015 18:37 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es jau arī uz to lieku uzsvaru, ka varbūt bērns ir superlabs/paklausīgs/apzinīgs un tā tālāk, bet var gadīties visādi!
15.10.2015 18:39 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
bērns nepārvērš jaunu meiteni par vecu kraķi, nesaīsina pēkšņi mūža ilgumu, lai to dēvētu par jaunības saīsināšanu. pēc tavas loģikas neviens nedrīkst nodarboties ar seksu vismaz līdz 40, kad `jaunība beigusies` un iekrist var arī izsargājoties.


Bērniem ar seksu vispār nevajadzētu nodarboties. Ja pienāk vecums, kurā persona izlemj, ka ir gatava stāties dzimumattiecībās, tātad apzinās arī riskus un ir pietiekami pieaugusi. Tas, ka personai ir 15, nenozīmē, ka nepastāv atbildība par savu izvēli, sākot ar seksa partneri un beidzot ar grūtniecību.
15.10.2015 18:43 |
 
Reitings 555
Reģ: 05.01.2012
Nekādā gadījumā abortu. Ja jau tik pieaugusi, ka var nodarboties ar seksu, tad arī jāuzņemas atbildība. Protams, palīdzētu, jo zinu, ka mana mamma darītu ar mani to pašu, atbalstītu un palīdzētu.
15.10.2015 18:43 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Viss jau atkarīgs no ģimenes audzināšanas/domāšanas/uzskatiem u.tml...

Vienu mamma atbalstītu/palīdzētu/saprastu, citu mamma no mājas izliktu!
15.10.2015 18:46 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Grūtniecība 15,16 gadu vecumā, jau ir liela mācība. Neuzskatu, ka man meita būtu jāterorizē par to, ko vairs neizlabot. Tas situāciju neizmainīs. Atbalstītu savu bērnu, kura puncī aug mans mazbērns, cik vien iespējams. Katrā ziņā, ja meita iekritusi, tā ir tikai mana vaina, ka neesmu iemācījuso meitai tādas lietas. Ne par savām kļūdām man viņu bārt.
15.10.2015 18:48 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Krikstiine, es savu mammu ienīstu par tādu izvēli manā vietā.. Iedomājos, mani piespiestu dzemdēt bērnu, kuru negribu un pēc tam to audzināt. Tā jau ir vēl lielāka dzīves čakarēšana - neviena puslīdz atbildīga būtne pēc tam bērnu nepametīs, tikai dusmosies par sarežģījumiem, ko tas dzīvē ir radījis, jo lielāka vainas apziņa rastos piedzimušo bērnu pametot. Un tā tie aizvainojumi krātos un laimīgāku noteikti nepadarītu.. Pat arī tad, ja bērns pēc tam ir mīlēts un lolots, iekšēji nepametīs sajūta, ka būtu varējusi darīt to vai to un dzīvē sasniegt šito, ja mamma būtu ļāvusi taisīt abortu. Nav svarīgi vai tas būtu izdeviens, bet būtu ko vainot un dusmoties, ja dzīve neizdotos, kā nākas.
Protams, varbūt domas mainās pēc dzemdībām, man bērnu vēl tuvākajā laikā nebūs, tāpēc grūti spriest, bet jau no tīņu gadiem nav gribējies un arī tagad abortu taisītu ilgi nedomājot - dzīvei citi plāni un galīgi nejūtos gatava tādai atbldībai un laika patēriņam.
15.10.2015 18:52 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Bērniem ar seksu vispār nevajadzētu nodarboties. Ja pienāk vecums, kurā persona izlemj, ka ir gatava stāties dzimumattiecībās, tātad apzinās arī riskus un ir pietiekami pieaugusi. Tas, ka personai ir 15, nenozīmē, ka nepastāv atbildība par savu izvēli, sākot ar seksa partneri un beidzot ar grūtniecību.


kas seksā ir tik briesmīgs, ka ar to nedrīkstētu nodarboties jaunieši 15 gadu vecumā, pareizi izsargājoties? ar seksu nodarbojas visi (ne aseksuāli cilvēki), it īpaši pusaudži hormonu trakošanas laikā, kad iepazīst savu ķermeni, citu ķermeni, mācās par dzīvi, sabiedrību un sevis izprašanu. Pēc likuma seksuālās attiecībās drīkst stāties no 16 gadu vecuma, attiecīgi visi tavi argumenti par bērns un sekss neattiecas uz jauniešiem no 16 gadiem. Tu nosodi cilvēkus par to, ko viņi paši nav tīši darījuši (pieņemot, ka ir lietota izsargāšanās).

Un ļooooti daudzos gadījumos persona 15 gados ir uzņēmusies atbildību - lietojot OK, lietojot prezīšus un tāpat iekrīt!
15.10.2015 19:01 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Cilvēki nenodarbojas ar seksu tikai pēcnācēju radīšanai. Mēs to daram kaifa un baudas pēc arī.
15.10.2015 19:01 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Inky, puļķis ar diviem galiem. No vienas puses, uzņemies atbildību par to, ko sastrādāji.
Otrkart, tikpat labi, ja lautu veikt abortu, man var visu dzivi pec tam pārmest, kadeļ Tu man ļāvi veikt abortu? Es, muļķa berns, vel neko nesapratu. Ko tad? Tapat kā berni tagad vaino vecākus, kuri tiem ļavuši neiet uz treniņiem. Es tagad būtu varbut čempions.
15.10.2015 19:02 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es jau arī uz to lieku uzsvaru, ka varbūt bērns ir superlabs/paklausīgs/apzinīgs un tā tālāk, bet var gadīties visādi!


Man jau liekas, ka superlabi, paklausīgi un apzinīgi BĒRNI ar seksu nenodarbojas.
15.10.2015 19:05 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ja nezinaajaat, tad Latvijaa abortu bez vecaaku/aizbildnju atljaujas legaali var veikt no 16 gadu vecuma, taa ka filozofeet par to, ka juus vareetu aizliegt 16-17 gadiigai meitenei veikt abortu, ir lieki. Jums taadu tiesiibu juridiski nav.

Kas attiecas uz abortiem liidz 16 gadu vecumam, tad liidzautoram (ja pilngadiigs) pienaakas pants par pedofiiliju, ja jau visu peec likuma :-D
15.10.2015 19:07 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Bet es šajā jautājumā vispār esmu vecmodīga un aizspriedumaina, jo uzskatu, ka to var darīt tikai tad, kad jau esi gatavs gan emocionāli, gan materiāli uzņemties atbildību un vajadzības gadījumā audzināt mazuli.
15.10.2015 19:07 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Aaaa, jaa, aizmirsu piebilst, ka piespiest veikt abortu arii jums nav juridiski nekaadu tiesiibu, par to draud kriminaalatbildiiba 8-)
15.10.2015 19:08 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Winterra, ja persona stājās seksuāla rakstura attiecībās, tīri brieduma ziņā es to par bērnu neuzskatu, bet par jaunu sievieti, vīrieti, kas saprot, ko dara. Un pilnīgi vienalga - izsargājies vai nē, ja ir pieteicies bērns, atbildību uzņemsies pa pilnu programmu, nevis nometīsi mammucim un brauksi tusēt, jo
Cilvēki nenodarbojas ar seksu tikai pēcnācēju radīšanai. Mēs to daram kaifa un baudas pēc arī.Un ļooooti daudzos gadījumos persona 15 gados ir uzņēmusies atbildību - lietojot OK, lietojot prezīšus un tāpat iekrīt! ..ko viņi paši nav tīši darījuši (pieņemot, ka ir lietota izsargāšanās).


Es neko nenosodu, man ir vienalga, ko dara citi. Es atbildēju uz jautājumu, kas tika jautāts tēmā.
15.10.2015 19:10 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Man jau liekas, ka superlabi, paklausīgi un apzinīgi BĒRNI ar seksu nenodarbojas.

Annie, ļoti labi pateici!
Un ļooooti daudzos gadījumos persona 15 gados ir uzņēmusies atbildību - lietojot OK, lietojot prezīšus un tāpat iekrīt!

Nopietni? Es nezinu nevienu, goda vārds, nevienu gadījumu savu draugu lokā, kuri būtu iekrituši. Jāsāk domāt, ka tā vrb tāda moderna atrunāšanās :D
15.10.2015 19:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits