kā izstāstīt???

 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
Esmu nonākusi pie slēdziena, ka vēlos šķirties no tagadējā drauga. esam kopā vairāk kā 4 gadus, tomēr ar katru dienu saprotu, ka šis galīgi nav mans cilvēks un pie šī cilvēka man tur tikai pieradums un pienākums, jo šķiršanās viņam būs smaga. Tā kā viņam ir problēmas ar alkoholu, aptuveni jau varat nojaust kā tas būs. ļoti baidos, ka pēc tam dzērumā nenodara sev pāri jo mani ļoti mīl, bet es vairs tā dzīvot nevēlos. Abi esam jauniņi - 20 gadi. Visa dzīve vēl priekšā. Negribu attapties vēlāk ļoti nelaimīga un palaidusi garām visu dzīvi.

It kā jau problēma nebūtu vienkārši izšķirties, bet ir tā, ka pašlaik sarakstos ar citu vīrieti un esmu nolēmusi satikties. Nē, šī vīrieša dēļ šķiršanās nenotiek, tas vairāk ir grūdiens man pa pēcpusi lai es beidzot saņemtos un aizietu. Ja arī nesanāks nekas ar šo vīrieti, vismaz es būšu beigusi neveselīgās attiecības. Tomēr nepārtraukti domāju ka tas būs, kā izskatīties manai ģimenei... Es pārtraukšu šīs attiecības un tad pēc neilga laika jau skriešu uz randiņu ar citu. Man ir bail ka mani nesapratīs, jo tagadējais draugs jau ir daļa no manas ģimenes, visi viņu ir pieņēmuši, kaut kā liekas ka tikšu pataisīta par vieglas uzvedības meiteni(t) Es negribu stāstīt ģimenei par visām mūsu iekšējām problēmām, par alkoholu un to, kas dzērumā tiek darīts, cik reizes esmu viņu stiepusi mājās, vākusi no kaut kādiem tusiņiem. Varbūt mamma nojauš, bet viņa noteikti nezina pilno ainu. Kā jūs ieteiktu to visu pasniegt ģimenei, kā izstāstīt tā, lai mani saprot un tikt vaļā no vainas apziņas? Zinu ka būs sāpīgi arī man, jo tagadējo draugu mīlu, jūtas tā nepazūd, bet nu nav vairs tas. Es gribu būt laimīga bet šķiet, ka šajās attiecībās tikai degradējos.
14.10.2015 12:27 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Par to pilno ainas stāstīšanu, es tomēr piedomātu. Nav īsti citu darīšana. Tu nezini kā dzīve iegrozīsies.. Izšķīries, tātad izšķīries, nebijāt laimīgi, iemīlējies citā, vienalga, kapēc kādam jāataisnojas? Kam Tev vajag lai citi, ģimene vai draugi slikti domā par viņu, attaisnojot Tevi?
14.10.2015 12:48 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manējā gan dzird kā viņš ieklunkurē istabā

Hm, tad visdrīzāk mamma būs ļoti priecīga, ka esi tādu puisi pametusi.
14.10.2015 12:49 |
 
Reitings 169
Reģ: 12.04.2014
Saprotu, man līdzīga situācija, jūtu, ka vajag pārtraukt lēnām uzsāktās attiecības, jo mums galīgi nesaskan nākotnes redzējums. Ja es vēlos augt un attīstīties, puisis ir apmierināts ar savu esošo situāciju, izaugsmi nevēlas, ir pret jebkādām pārmaiņām un mēģina mani atrunāt no karjeras izaugsmes, papildus mācībām, attīstības ar standarta frāzēm, ka pietiek taču ar to, kas ir, kāpēc dzīties pēc vairāk, labāk, tālāk...

No sākuma domāju, ka vienosimies, ja pats nevēlas augt, vismaz man netraucēs, bet diemžēl nesen strīdā izmeta, ka uzskata mani par alkatīgu maitu, kam dzīvē galvenais ir nauda, vienmēr dzīsies pēc katra eiro un nekad nebūs gana... (strīda iemesls - paņēmu haltūru, jo vasarā esmu pārtērējusies un baidos, ka sākoties apkures sezonai, nepietiks rēķinu nomaksai).

Sapratu, ka šādi uzskati nemainīsies, tagad domāju, kā lai paskaidroju viņam, un ko teikt draugiem, ģimenei, kas jau ir pieraduši pie viņa. Būtu alkoholiķis, ziniet, būtu vieglāk, bet tagad labs, mīlošs cilvēks :(
14.10.2015 12:49 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Man ir ļoti ļoti labas attiecības ar puiša mammu. Viņa zina ka puisis lieto grādīgos. Viņa mamma ļoti man uzticas, zina ka ar mani, viņas dēlam nekas nenotiks jo viņu pieskatīšu. Bet man taču nav jāspieskata 20gadīgs vīrietis.

tad viņa mammai tā arī pasaki, ka šķiries, atsakies no atbildības (auklēšanas) un lai viņa pati pieskata savu "bērnu" ;) ja jums ir labas attiecības un viņa daudz maz ir lietas kursā par situāciju, tad sapratīs.
14.10.2015 12:50 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
un ja meru netur un lapas ikdienaabkas noved pie jaunasnpietemsanas tad jau ir alkaans.

Sāpīgi jau atzīt bet tiešām tā ir. Nu netur mēru vispār, tās ir šausmas. Pēdējā reize vispār bija briesmīga, vilku mājas pāri visam ciematam. Zinu jau ka ļauju pret sevi tā izturēties un esmu ārdījusies, draudējusi ar šķiršanos, nekas nelīdz. Nožēloju tās reizes, kad viņš pats pēc manas bļaustīšanās ir teicis, ka vajag šķirties, bet tā arī neesam to izdarījuši. Pagrieztu laiku atpakaļ, aizbēgtu jau sen.

wee, es nemeklēju plāksteri. Mums tā komunikācija ar otru vīrieti pilnīgi nejauši veidojās un viss tā dabiski aizgāja. es laikam meklēju to kā man trūkst ikdienā - mīļuma, rūpju un cieņas. Viņš gan ir vecāks par mani, bet tiešām pat ja nekas tur nesanāktu, nu vismaz es būtu aizgājusi no šīm attiecībām. Savādāk jūtu, ka tā arī nomuļļāšu, jo man kaut kāds Mātes Terēzes sindroms piemeties(e):'-(
14.10.2015 12:52 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Tava situācija ir līdzīga manējai pirms nedaudz vairāk kā gada, vienīgi:
1) es viņu vairs nemīlēju,
2) mēs bijām kopā 6 gadus, no kuriem gandrīz 2 dzīvojām kopā, un man nebija kur iet pēc šķiršanās,
3) viņš dzēra katru dienu, bet nepiedzērās, līdz ar ko neklasificēja sevi kā alkoholiķi.

Par ģimeni. Mani tuvākie ģimenes locekļi, zināja, ka šīs attiecības agri vai vēlu beigsies, man nekas nebija jāskaidro, ka viņš dzer/degradē/utt. Tas vienkārši bija acīmredzami, ka esam pilnīgi atšķirīgi un nederam viens otram. Arī bijām ļoti jauni, kad sākām attiecības, pa šo laiku katrs ir mainījies, ir tomēr atšķirība vai tev ir knapi 16 gadi, vai 22... Tālākiem radiniekiem, protams, šķita un domādams joprojām šķiet, ka es tā ļaunā, kas pameta, bet es ne vienu brīdi netaisnojos un neko nevienam neskaidroju.
Ja Tava mamma jau kaut ko nojauš, tad viņai jūsu šķiršanās nebūs par pārsteigumu.
14.10.2015 12:52 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
LiRu, nu viņš jau arī ikdienā nav slikts cilvēks. Nu tā iedzeršana ir nedēļas nogalēs. Varbūt ne katru , bet katru otro tiešām. Un esmu spiesta iet ar viņu lai viņu vienkārši pieskatītu, jo tad vismaz nedaudz jūtu kad pietiek. Esmu nogurusi, iztērējusi visus spēkus. Man gribas lai par mani rūpējas, lai mani apčubina un mīļo, ciena. Patiesībā viņš man pārmet dažreiz to ka vēlos tālāk mācīties, kad tad kopā dzīvosim utt. Bet es jau zemapziņā meklēju dažādākās iespējas lai tikai to mirkli paildzinātu, jo nezinu, neesmu vairs pārliecināta ka vēlos ar viņu uzsākt kopdzīvi. Ja tagad ir problēmas, tad zinu ka man kaut kā var palīdzēt viņa mamma, nu par abām mēs tiekam galā. Bet tad es būšu viena, pašai būs jātiek galā un es to vairs negribu. Es gribu smelties prieku no attiecībām nevis uztraukties vai tik šoreiz dārgais neatnāks sadzēries mājās|-)
14.10.2015 12:59 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
un ari pazistama situaacija. virietis alkans draudeja pa logu lekt ja pametis. taa ir manipulaacija. ja lektu tad lektu nevienam nezinot. kads ir tas jaunais puisis ? ja bez atkaribam tad vari meginaat? katra zinaa citi alkoholiki mainas un saprot ka taa turpinot pazaudes visu un citi nesaprot. pudele neglaabj neko tiesi otradi izniicona visu. zinu ko runaaju, jo pasai bija problema ar alko. tgd jau daudz labaak.
14.10.2015 13:07 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
xtina, kārtējo reizi šajā forumā pateikšu, ka no alkoholiķa jābēg kā no nāves. Un problēma ir tieši tajā, ka tas viņam izpaužas jau 20 gados. Tu nevari vainot sevi tajā ja viņš piedzeras un dara muļķības, un nevar tikt galā ar šķiršanos. Ja tagad tā ir piedzeršanās tusiņos, tad vēlāk tā iedzeršana ievilksies 2, 3, 10 dienas, mēnesi vai kā sakritīs. Problēma ir tāda, ka ja cilvēks pats neredz, ka iedzeršana jau kļuvusi par problēmu pašam un ģimenei, tad tu tur pilnīgi neko nevarēsi izdarīt. Alkohols vienkārši apēd smadzenes un ja cilvēks no šī apburtā loka negrib tik ārā tad tā arī dzīvos. Labāk izbeidz visu kamēr pati esi jauna un visa dzīve priekšā. Un tā arī paskaidro, ka attiecības sevi izsmēlušas. Ka Tu nejūti mīlestību no viņa puses un galvenais, ka pati viņu vairs nemīli. Un, ka Tu nevari dzīvot ar cilvēku, kurš bez piedzeršanās nemāk. Viss. Punkts. Un gan jau neko viņš sev nepadarīs, pat ja draudēs. Tie draudētāji parasti ir tie, kas neko neiesāks.
14.10.2015 13:12 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
xtina, tu jau pati pareizi raksti, ka tev ne iemesla, ne vēlmes justies vainīgai, jo tev nav tā jājūtas. ja izšķiraties, tad katrs dzīvo savu dzīvi - ja apkārtējie būs tik nepieauguši, lai tevi vainotu cita cilvēka vājumā un nespējā normāli dzīvot un funkcionēt turpmāk, tad tev no tā vienkārši jādistancējas un miers.
protams, tu vari aprunāties ar viņa vecākiem pēc tam, ka nedaudz baidies par viņu un alkoholu, lai pieskata savu dēlu.
tev ir 20 gadu, netērē laiku attiecībām ar cilvēku, kur jūties nogurusi un izsmelta ;)
14.10.2015 13:12 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
MADasaHATTER, viņš nav teicis ka manis dēļ ietu lekt no loga, bet vispār ir pieminējis pašnāvības dzērumā. Pēc tam protams saka, ka tie murgi vien ir, bet nu ja kas... (t)
Otrs vīrietis ir par mani vecāks, ļoti galants, pieklājīgs, uzmanīgs, mīļš. Nu gatavs sniegt man visu, kā man tiešām trūkst. Tikušies neesam, zinu viņu no paziņu stāstiem. Atkarību nav. Protams iedzer, bet ne tā kā tagadējais... Nezinu jau kā dzīvē tur būs, katru vakaru runājam pa telefonu stundām ilgi, tik viegli un brīvi, es sen tā neesmu jutusies, ka otram tiešām interesē ko es stāstu. Saprotu jau arī to ka sākumā viss šķiet rožaini un skaisti, arī ar tagadējo man taču likās ka viss būs lieliski, lai gan jāatzist ka jau sākumā zināju par viņa aizraušanos ar alkoholu. Bija tas nedaudz pierimis bet nu ir atkal
14.10.2015 13:14 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
Es ļoti paļaujos arī uz viņa draugiem. Katrs tur ir gājis cauri šķiršanās sāpēm, ir nodzērušies to laiku bet kaut kā jau paliek vieglāk.Es būtu gatava katram pateikt lai viņu uzmana, lai viņam nekas nenotiek, jo es no tā ļoti, ļoti baidos. Es gribētu lai viņš izķepurojas no tā un atrod kādu citu meiteni, ko darīt laimīgu. Jo lai vai kā, bet mums ir bijuši arī daudzi skaisti brīži un es tiešām zinu ka viņš mani ļoti, ļoti, ļoti mīl. Man nav mērķis viņu sāpināt,bet zinu ka sāpēs un arī man sāpēs, lai vai kā tas nebūtu viegli arī man, bet tik ļoti gribas būt laimīgai man, darīt laimīgu sevi, nevis tikai domāt par citiem:-/

Anne Shirley, ir jau bijis tā ka ievelkas uz divām vai trijām dienām. Kādas divas vai trīs reizes tā, bet tas nemaina lietas būtību. Arī darbā tiek lietots alkohols. Un tad es stresoju vienmēr vai šoreiz viņš atnāks skaidrā vai nē(t)
14.10.2015 13:19 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Nu jo ātrāk šito izbeigsi, jo labāk. Lai viņš pēc tam dzer cik grib, tā vairs nebūs tava problēma. Es tavā vietā jau sen būtu aizlaidusies...Bet varbūt tas tāpēc, ka es zinu kā alkohols posta ģimeni.
14.10.2015 13:23 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
ej pie taa otraa tik nesasteidz. un ar to uzmanisanu jega nekaasa nav. tapat ja gribes kaut nakts vidu uz baru aizlavisies. ir jabut gribasspekam. tas otrais vispar zina ka esi vel precejusies un kadaa situaacijaa dzivo?
14.10.2015 13:34 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Labak atraak beigt,nekaa veelaak. Tas visu paildzinaas. Vinam tomer arii jasaprot,ka ir jaamaina sava atkariiba, ja buusi blakus, tad vins gan jau nemainiisies, ja aiziesi iespeejams kaut ko pardomaas...
Tieisi taa, esi jauna un tev viss veel prieksaa, taadi cilveeki neko labu neienesis tavaa dziive, domaaju ar gadiem bus veel sliktaak. Vinam pasam jaatiek gala ar savu probleemu.
Par to puisi ar ko saraksties, tas jau normali, varbuut pat kaut kas veseliigs izveidosies, neka ar cilveeku kas paarmeeriigi lieto alkoholu.
Veiksmi!
14.10.2015 13:51 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
MADasaHATTER , tā uzmanīšana vairāk jau tāpēc lai sev neko nenodara. Dzers tāpat, bet lai nedara sev un savai ģimenei pāri... Neesmu precējusies. Bet otrs vīrietis nezina pilnīgi neko. Neesmu teikusi ka esmu attiecībās un pietam vēl kādās. Ja varbūt nepareizi, jo visbiežāk jau tomēr pasaku ka esmu aizņemta, bet šoreiz izdarīju tā.

Lelde53 nu pagaidām man ir ļoti labas izredzes izveidot ko foršu ar to vīrieti. Jo nu... Nevaru pat aprakstīt. Saprotu ka savu lomu tajā visā spēlē arī tas ka esmu vai izslāpusi pēc mīļuma, rūpēm un cieņas. Arī seksuāli šis vīrietis nu tā pievelk, kamēr tagadējais draugs galīgi nē. Paldies!
14.10.2015 13:58 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Es tavā vietā vnk ietu iekšā tajā visā - šķirtos, ja nepieciešams, pastāstītu vecākiem/draugiem par reālo situāciju, ļautos jaunām, labākām attiecībām - ja tas ir tas ko vēlies. Darītu to, ko liek sirds. Kāda starpība ko domās pārējie, sapratīs vai nesapratīs. Tā ir tava dzīve. Labāk izdari to ātrāk, nekā vilcinies un mokies. Kāpēc būt laimīgai pēc mēneša , ja vari būt laimīga jau šodien? veiksmi! :)
14.10.2015 14:21 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
keegan, protams tev taisnība. Bet tā pienākuma sajūta pret otru cilvēku ir drausmīga. Paldies par veiksmes vēlējumiem. Tā noderēs:)
14.10.2015 14:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
xtina, iesaku Tev samierināties ar domu, ka puiša tuvinieki uz Tevi (visticamāk) dusmosies, sevišķi, kad viņš sāks no pārdzīvojumiem dzert pastiprināti..

Randiņot ar jauno pielūdzēju iesaku Tev neitrālākās vietās, lai runas paklīst pēc iespējas vēlāk :)

Iesaku sākumā lietas nokārtot ar puisi un tad runāt ar draugiem (ja tas ir nepieciešams).. lai nav tā, ka puisis uzzina pēdējais par to, ka tiek pamests.

Manuprāt, pareizi dari, ka domā par savu labklājību un nākotni.. Ja vīrietis savu alkohola patēriņu nespēj ierobežot 20 gadu vecumā.. kas tad būs vēlāk?
14.10.2015 14:38 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
cormeum, es nedomāju, ka viņa ģimene sāktu klaji mani nozākāt, iekšēji protams dusmosies un pārmetīs. Man it kā vajadzētu būt vienalga ko par mani saka tādā gadījumā, bet es jau teicu - tā pienākuma sajūta...
Randiņš jebkurā gadījumā būs citā pilsētā, jo katrs esam no savas puses. Un randiņš mums jau plānojas piektdien, bet mans draugs pašlaik atrodas komandējumā līdz nākošās nedēļas vidum. Apzinos jau cik slikti daru, nekad pat tādas domas nebija ka varētu tā darīt, bet šoreiz pati sevi nepazīstu. Liekas ka steidzu sākt kaut ko jaunu, lai ātrāk varētu atbrīvoties no vecā. Nu par pirmo randiņu gan nevienam neteikšu, to zinās tikai draudzene.
Jo vispār jau man bieži kāds izrāda uzmanību, bet es nekad neesmu pat domājusi tur satikties vai kā. Reizēm pieklājīgi atbildu, kaut ko uzsmaidu un viss. Bet šoreiz tik savāda sajūta un situācija, es pati sevi nepazīstu. Es labprāt izdarītu tā lai tagadējais draugs pamet mani, man goda vārds tā būtu vienkāršāk, bet nu ne krāpjot viņu. To negribu.
14.10.2015 14:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!