Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Likumu punktu, apakšpunktu citēšana darbā

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Augstskolā jānodod darbs, bet darba procesā sapratu, ka būs jācitē tekstā arī likuma panti? Kā pareizi noformē pantu, apakšpantu citātu tekstā? Skolas norādījumos tikai teikts, ka atsaucē jānorāda pilna informācija- panta nr, likuma nosaukums, izdošanas laiks, bet pašā citātā?
Nu piemēram
1) variants - atstāj šādi citātu - tieši tādu, kāds nokopēts tikai pēdiņās un pievienojot atsauci lapas apakšā
877.pants. Lūgums par procesuālās darbības veikšanu ārvalstī
(1) Lūgumu par procesuālās darbības veikšanu ārvalstī raksta atbilstoši šā likuma 678.pantam un tam pievieno dokumentus, kas būtu nepieciešami, ja procesuālā darbība tiktu veikta Latvijā saskaņā ar šo likumu.


2)variants..šādi atstāj tekstā citātu un nenorāda panta nr, apakšpunkta nr un tikai atsaucēs atklāj panta nr, likuma nosaukumu, likuma izdošanas datumu...
Lūgums par procesuālās darbības veikšanu ārvalstī
-Lūgumu par procesuālās darbības veikšanu ārvalstī raksta atbilstoši šā likuma 678.pantam un tam pievieno dokumentus, kas būtu nepieciešami, ja procesuālā darbība tiktu veikta Latvijā saskaņā ar šo likumu.
14.10.2015 12:15 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Es atkal pārāk gari sarakstīju. Vienvārdsakot 2 varianti ko "iecitēju", kurš pareizais kā noformēt pantus citējot??? :D
14.10.2015 12:20 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Es rakstītu kaut kā tā:

Civilprocesa likuma 877.p.1.d. nosaka, ka "Lūgumu par procesuālās darbības veikšanu ārvalstī raksta atbilstoši šā likuma 678.pantam un tam pievieno dokumentus, kas būtu nepieciešami, ja procesuālā darbība tiktu veikta Latvijā saskaņā ar šo likumu."

Citāta beigās, protams, atsauces numuru un lapas apakšā - pilnu info par konkrēto normatīvo aktu un pantu, kā teikts metodiskajos norādījumos.
14.10.2015 12:21 |
 
Reitings 750
Reģ: 04.04.2014
Mans piemērs:

Vides aizsardzības likuma 2.panta pirmajā daļā ir noteikts, ka "likuma mērķis ir nodrošināt vides kvalitātes saglabāšanu un atjaunošanu, kā arī dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu".1

1 Vides aizsardzības likums: LR likums, Latvijas Vēstnesis Nr.183, 15.11.2006.

(Ja tu pārveido pantā minēto tā, lai doma paliktu, bet būtu saviem vārdiem uzrakstīts, tad tas būs nevis citāts, bet atreferējums, kuru pēdiņās neliks, bet atsauce būs. Kā arī katrai augstskolai savi metodiskie noteikumi attiecībā uz darbu noformējumu. Vienkārši apskati!)

P.S.
Civilprocesa likuma 877.p.1.d. nosaka


Šādi neraksta. Pirmkārt, vārdu "pants" un "daļas" raksta ar vārdiem, kā arī daļu skaitu ar vārdiem. Otrkārt, likums neko nevar noteikt (piemēram, es varu noteikt kaut ko), bet likumā var būt tikai noteikts, norādīts u.c.
14.10.2015 12:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!