Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Manuprat ~80% no visiem aizbraucejiem ir kreditu vai kadu citu saistibu varaa ko vairs nespej apmaksaat... lielaka dalja no siem tiesi "treknajos" gados nemtie krediti - un te nav ne valsts, ne deputati ne kas vcits vainigs ka vienigi pashi.... nejua vaalsts tev lika nemt tos kreditus, nejua banka spieda nemt.. mes pasi lemjam vai nemt un vertejam iespejas atmaksaat...
Bankam te maza vaina ka deva vaiurak neka vajadzetu nemot vera itka aploksnu algas aridzan..

Proatams ir ari dalja tadi kas vienkarsi grib ka tik mazak darit un vairak sanemt... zinu vienu tadu tipinju kas katru gadu brauc uz arzemem lai 3-4 menesos sapelnitu - un tad atbrauc uz Lv lai nepilnu gadu dzivotu neko nedarot un pamanas vel no Lv valsts dabut kadus pabalstus par to....
08.10.2015 22:39 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
teiksu taa.. man par aizbraucejiem ir divejads viedoklis- tur butu javerte katra situacija individuali... ir gadijumi kur pilniba atbalstu aizbrauceja izveli un ir gadijumi kur gluzi preteji
08.10.2015 22:41 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji

Tas tā kkā pilnīgi neatbilst, ja runa ir par augsti kvalificētu darbu svešā valodā. Kaut vai piemēram, tā pati vācu valoda. Nu nevar sliņķis iemācīties vācu valodu, turklāt vēl specifisko, savai profesijai atbilstošo.
Tā kā man zināmie cilvēki, kuri ir aizbraukuši, visi ir augsti kvalificēti, strāda savā profesijā un ir samācījušies ātri vien papildus svešvalodu, lai varētu strādāt, tad man uzskats noteikti ir tāds, ka tie nu itin nemaz nav slinki cilvēki, tieši otrādi. Bet tā principā tā ir katra brīva izvēle strādāt LV vai kur citur un neuzskatu ne vienus ne otrus par labākiem vai sliktākiem.
08.10.2015 22:42 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
man pa lielam ir vienalga, es arii gribetu sanjemt naudu un neko daudz nedarit :D neko nosodamu tur nesaskatu. bet reti kuram taa ir
08.10.2015 22:43 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Esmu arzemes, milestibas vadita.
ir loti dazadi, gan ar labiem amatiem, gan vienkarsaku darbu daritaji. Ir kas pec studijam arzemes paliek, ir kas atgriezas.
Ir ari piedzivojumu mekletaji un pasaules apskatitaji :)
08.10.2015 22:43 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
nu lielkaka dalja aizbrauceji gan nestradaa augsti kvalificetos darbos.... rupnicu, noliktavu , zemenu plantaciju utt ierindas darbinieki....
Zinu pat vienu cilveku kurs strada arzemes kur visa brigade darba ir no latvisiem un darba reali ~90% viss notiek latviesu valodaa.. tiaki kad ienak prieksnieks ruan angliski
08.10.2015 22:44 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
nu lielkaka dalja aizbrauceji gan nestradaa augsti kvalificetos darbos....

Nezinu neko par kopējo latviešu statistiku, neesmu lasījusi tādu, tapēc par to nespriežu un nesaku ka tā nav. Saku, to ko zinu par savam paziņam un draugiem. No maniem draugiem 100% visi kas aizbraukuši ir augsti kvalificēti un strāda savā profesijā. No attālāka paziņu loka esmu dzirdējusi tikai par 2 cilvekiem, kas strāda rupnīcās.
08.10.2015 22:52 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Nepiekrītu, ka uz ārzemēm dodas tikai vieglas dzīves meklētāji. Vismaz man zināmie cilvēki, kuri izšķīrušies par soli aizbraukt, strādā fiziski smagu darbu, ilgojas pēc mājām un dzimtenes, taču nebrauc atpakaļ, jo par savu smago darbu saņem attiecīgu atalgojumu - šeit, diemžēl, tādu nopelnīt neizdevās.
Manuprāt, vispār nav ne pareizi, ne korekti par šo tēmu diskutēt, jo šī ir tēma, kurā nav tādu "pareizi" un "nepareizi". Cilvēki dodas tur, kur tiem ir labāk. Ir tādi, kuri paliek šeit un negrib doties nekur prom. Tā ir katra paša izvēle un ne citiem nosodīt to vai cilvēkus, kuri izlēmuši par labu vienam vai otram dzīves ceļam.
08.10.2015 22:53 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es arii nezinu nevienu,kas straadaatu ruupniicas vai tamlidzigas vietas, visiem normali darbi
08.10.2015 23:01 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Es drīz vien braukšu uz ārzemēm tīri naudas dēļ. Uzskatu, ka kamēr jauni tikmēr var visu ko izmēģināt.
08.10.2015 23:08 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Nu nezinu.. mana talaka un tuvaka pazinju loka teju visi strada zemu kvalificetos darbus kas arzemees ... un tie nav 1 vai 2 cilveki.. bet tuvu 10 ko zinu
08.10.2015 23:09 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
Nu nezinu.. mana talaka un tuvaka pazinju loka teju visi strada zemu kvalificetos darbus kas arzemees ... un tie nav 1 vai 2 cilveki.. bet tuvu 10 ko zinu

Nu redz mums savādāks paziņu loks. Man tieši kādi 10 vai pat vairak zināmie strādā augsti kvalificētu darbu. Tā ka paziņu loki atšķiras un tādējādi atšķiras viedoklis par to kādus darbus dara ārpus latvijas, jo redz ņemot vēra savus draugus, man būtu jāspriež ka lielākoties visi strādā labos darbos, bet tev savukārt otrādak. Gan jau patiesība ir kkur pa vidu :)
08.10.2015 23:11 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Aizbraucu Pie sava vira. Dzives apdtakli Riga man bija loti labi, bija labs darbs, jauna masina, savs dzivoklis, tadelj neaizbraucu pelnas, bet milestibas delj.

Virs ir savas jomas profesionalis, strada loti labaa amataa, loti laba valsts kompanija, lidz ar to ir nodrosinatas visas apdrosinasanas, premijas, naves gadijuma izmaksas utt.

Zinu cilvekus, kuri sheit ir uzsakushi savus biznesus- barus, pubus, partikas veikalus, bet zinu tadus, kuri strada gadiem viena darba vieta un ir laimigi.

Manas domas par arzemem- jabrauc prom, ja ir merkis - augstskola, labs darbs, savs uznemums, bet ja nav merka un vienigais plans stradat fabrika... Tad nu...
08.10.2015 23:18 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
bet ja nav merka un vienigais plans stradat fabrika... Tad nu...

manuprāt, ir cilvēku grupa, kurai neko vairāk arī nevajag vai arī neko vairāk nespēj. un tad jau labāk, ka viņi strādā ārzemēs fabrikā un kaut cik sapelna, nekā Latvijā nīkuļo. diez vai tie paši cilvēki, kas Anglijā slaktē vistas n-tos gadus no vietas, Latvijā spētu strādāt specialitātē vai veidot biznesu.
man arī paziņu lokā latvieši, kas strādā ārzemēs, strādā kvalificētus darbus, nepazīstu nevienu, kas strādātu fermās vai fabrikās, bet šaubos, ka tādi ir mazākums aizbraukušo.
08.10.2015 23:26 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Personīgi es aizbraucu jo nereāli bija atvert uzņēmumu kas nestu peļņu te latvijā, ar sadarbības partneriem uzsākām biznesu citā valstī. Man nav ne parādu, ne kredītu, bet vienkārsi gribu taa labi nopelnīt, nu vairāk nekā Latvijā pirms tam saņēmu. Katram ir savs iemesls kādēļ brauc prom un es nevienam neko netaisos pārmest!
08.10.2015 23:26 |
 
Reitings 555
Reģ: 05.01.2012
Man ir divi braali, viens - gadu nostraadaaja iirijaa, saprata, ka grib buut latvijaa, pashlaik pelna loti labi, otrs braalis - jau 7to gadu ir anglijaa, vinam tur ir labi, braukt atpakal negribaas.
paaris draudzenes aarzemees stradaa, jo brauca liidzi otrajai pusei.

Man personiigi shogad bija reaala iespeeja braukt uz Angliju, bail.. negribeeju, maacos un stradaju latvijaa.

piekriitu, ka katram ir savi iemesli kapeec aizbrauc uz arzemeem.
08.10.2015 23:30 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
TalisQualis

Piekritu, es pazistu 1 meiteni, kura neko negrib, vina nespej sagaidit, kad vares atgriezties no berna kopsanas atvalinajuma darba- fabrika.

Kad es teicu, ka planoju atvert savu uznemumu- vina teica, uij ne ne ne, tas tak tik gruti... Kam tev to vajag? Beidz akstities utt.

Bet nu, katram savs. Es zinu, ka negribu un nevaru stavet miera un gaidit- man vajag izaicinajumu, jaunu attistibu, kursus, riskus...
08.10.2015 23:32 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Mūsu iemesls ir tāds, ka ir paņemts dzīvoklis uz izpirkšanas tiesībām. Par kuru ir jāmaksā vēl četri gadi, gribam tikt ātrāk vaļā no tās maksāšanas, iemaksājot lielākas summas, tāpēc brauksim prom uz gadu, un pēc gada dzīvoklis būs mūsējais. Pat ātrāk.
Pēc tam domāsim tālāk. Pašlaik primārais ir tas.
08.10.2015 23:33 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Esmu arzemes un stradaju augsti apmaksatu darbu sava nozare. Nekad neesmu darijusi t.s "melno darbu".
Zinu latviesus, kuri strada bankas , ka ari ir vaditaji lielos starptautiskos uznemumos.
Tas viss laikam atkarigs no vides, kur cilveki apgrozas ; un nav latviesi tikai tadi nabadzini, zemenu lasitaji.
08.10.2015 23:34 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Ibio, Letiņi nekad nav mācējuši rēķināt un saprast lietas būtību, gluži tāpat kā treknajos gados. Ja strādā kautvai Anglijā kādā zemu kvalificētā darbā, reāli neko vairāk īstenībā nevar nopelnīt nekā Latvijā topašu strādājot piemēram pa 400-500 eur. Paši dzīvo vēl slkiktākos apstākļos nekā Lv dzīvoja un tad lielās ka var ko iekrāt :-D. Ja padzīvotu teiksim Anglijā tāpat kā Latvijā lielākā daļa dzīvo tad redzēs ka arī no Anglijas algas nekas pāri nepaliks - Tur dzīvošana ir dārga, teiksim paņem irē dzīvokli nejau 1 istabu vai celtnieku vagoniņu, aiziej nedēļas nogalē pastusēt, aizej kaut 1x gadā pie zobāsrta, paņem auto - tad redzēs.... arī ar Anglijas minimālo nedavilks galus, gluži tāpat kā LV- būtība sanāk nemainās - tiaki tie apmēri mainās - plikie cipari. Ja Anglijā algas pa 3-4x lielākas tad vidēji ar;i izdevumi normālai dzīvei tur ir aptveni par tikpat reizēm dārgāk.
Cita lieta ja tiec labā amatā utt....
08.10.2015 23:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits