Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve BEZ piena un piena produktiem uzturā

 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Sveikas, jaukās, šajā burvīgajā sestdienā!

Vēlējos papļāpāt ar meitenēm, kuras piekopj virsrakstā pieminēto dzīvesveidu (piespiedu kārtā vai savas izvēles dēļ - vienalga). :)

Lieta tāda, ka nesen uzzināju, ka man ir alerģija pret pienu un piena produktiem. (Pret pašu pienu, Alfa un Beta -laktoalbumīnu un visvairāk pret kazeīnu). Tad nu izslēdzu visus produktus, kas satur pienu no sava uztura.

Bet patiesībā iet ļoti grūti. Biju kefīrmīlis, maizītes nevarēju iedomāties bez sviesta, biezpiens brokastīs bija īsts našķis. Tāpēc meklēju alternatīvas, kā varētu sakārtot savu uzturu.

Tad nu īsti pie apspriežamās tēmas: kā jūs veidojat savu uzturu? Piemēram, ko smērējat uz maizītēm? Es pagaidām graužu sausas (piemēram, ar tomātu pa virsu :D ). Kas ir produkti, no kuriem esat atteikušās vispār un kuriem ik pa laikam tomēr sakāt "jā"? (Piemēram, kūkas... nu vairumā taču ir sviests! :D ).

Patlaban es vienkārši par visu esmu apmulsusi un gribu parunāt ar kādu līdzīgo :)
19.09.2015 17:16 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Mans uzturs lielākotiess nemainās, jo pienu nedzēru īpaši, be pankūkās ļoti labi der sojas piens, krējumu aizietoju ar mandeļu vai rīsu krējumu, kas labi der arī mērcēs.

Ar kūkām ir traki :D nav vēl variantu.
Gribu pamēģināt vienus mafinus izcept ar mandeļu krējumu, moš sanāks.
jācep kūkas pašai.
19.09.2015 17:26 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
O, rīsu krējums? Nebiju dzirdējusi! :)
Vakar papētīju savas pilsētas Rimi piedāvājumu - atradu sviestu, kurš itkā nesaturot laktozi (sliktākajā gadījumā satur ļoti maz) un pienus. Būs jāpameklē arī krējums :)
19.09.2015 17:28 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Es, laikam, nebūšu labs piemērs, jo man nav alerģijas, es piena produktus nelietoju kopš dzimšanas - nepatīk un negaršo. Pienu, kefīru nedzeru vispār. Biezpiens arī ir pilnīgi izslēgts. Krējums var būt kaut kur iemaisīts, bet reizēm tāpat jūtu to garšu un neēdu, ja viņš tur ir, salātos, piemēram. Sviestu uz maizēm nesmērēju, bet nu kaut kādos ēdienos jau viņš tāpat ir iekšā, tad nu tas baigi netraucē. Nemeklēju arī ar ko aizstāt, jo nekārojas absolūti nekas no tā.
19.09.2015 17:37 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Nē, te galīgi nav sliktu piemēru! :) Gribu tikai zināt, kā ēd citas (zinu, skan diezgan stulbi :D ). Ja agrāk man ļooti garšoja salāti ar tomātiem, gurķīti un krējumu, tad tagad krējuma vietā tos ēdu ar eļļu. Putras brokastīs vāru ūdenī, ne pienā.

Bet, meitenes, ar ko jūs našķojaties? Saprotu, augļi, želejas konfektes un tā :D Bet man pēdējā laikā prasās šokolādi! Pavisam melnajā šokolādē taču nav piena, ne? Neesmu tām vēl pētījusi sastāvu :)
19.09.2015 17:42 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es gan nekādu padomu dod nevarēšu, jo kefīrs un jogurti ir neatņemama mana ikdienas sastāvdaļa, bet ieinteresēja šis:

Putras brokastīs vāru ūdenī, ne pienā.


Ir garšīgas? Reiz ļoti sev atpakaļ bija beidzies piens un vārīju ūdenī, man jau šķita diezgan nekāda, bet tagad bieži lasu, ka daudzas vāra ūdenī. Hmm? :-|
19.09.2015 17:47 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Pameklē saistībā ar vegan.lv - tur gan izslēdz visus dzīvnieku izcelsmes produktus, bet recepšu tur ir. Vēl forša grupa facebook ir - "Jā, tas ir vegānisks"
Tur bija ieteikums ar ko aizstāt biezpienu - zaļos griķus uz nakti ieliek ūdenī un no rīta sablenderē ar kādu banānu vai ko grib - esot biezpiens, kas biezpiens!
Pati gan vēl meklēju, kur ir tie zaļie griķi!

Vēl dikti daudz recepšu ir pinterest -
https://www.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=lactose+free+recipes&term_meta=lactose|autocomplete|0&term_meta=free|autocomplete|0&term_meta=recipes|autocomplete|0


Un runājot par desertiem.. Neiespējami? Ha! Es jau sen neredzu jēgu lietot jēlas olas kaut kur produktos, sviestam sen ir aizstājēji un piens jau nu vispār elementāra lieta!


Visforšākos krējuma un piena aizstājējus atradīsi Stockmann.
Tur ir gan vegānais putukrējums, parastais krējums (auzu un rīsu) un vis visādi augu izcelsmes pieni! (l)
Varu ieteikt - Prisma veikalos augu pieni ir vislētākie!
19.09.2015 17:53 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Man agrāk katrs rīts iesākās ar krēmsieru /svaigā siera maizītēm! Bet, kopš nelietoju piena produktus - alternatīvas ir dažādas!
Lietoju tofu sieru (ir Rimi, Stockmann), humuss (Rimi, Stockmann, Prisma, Top!), pesto dažādi.

Redz, kur saraksts ar piena produktu aizvietotājiem - http://klab.lv/community/veg/tag/-+piena+prod.+%22aizvietot%C4%81ji%22
Ar visām adresēm un cenām.



Par šokolādēm runājot, ne visas melnās šokolādes ir bez piena :-( Jālasa sastāvi!
No sākuma tas izskatās šausmīgi grūti, bet ar laiku acis tā piešaujas!!! :D :-D:-D
19.09.2015 18:01 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
ir jau sojas piens, mandelu piens. auzu piens. ir loti daudz veidu kaa uztaisiit kukas bez piena, pat bez olaam.
vnk papeeti vegaanu uzturu, ir loti daudz produktu, ar kuriem vari aizstaat
19.09.2015 18:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Izvēlies bez laktozes alternatīvas! Prizmā ir daudz (nezinu gan, vai tava pilsētā ir Prizma). Piens bez laktozes, jogurts bez laktozes...


Valio varētu būt Rimi, viņiem ir specialā bez-laktozes sērija:

http://valio.lv/produkti/_group/lactose

Sviesta vietā margarīns :)


Ieplāno ilgāku laiku veikalā, izlasi visus mazos burtiņus uz iepakojumiem, atklāsies brīnumu lietas :) Daudz kur nav laktozes.
19.09.2015 18:26 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Paldies par padomiem! Man visvairāk bail no tā kazeīna, jo pret to analīžu rezultāti rādīja trakāko alerģiju :D Tādu jau uz iepakojumiem nenorāda, vai ne?

Man ož pēc tā, ka būs jāiet pie uztura speciālista runāt par šo visu. Jo pagaidām man tā ir pilnīgi tumša bilde.
19.09.2015 18:36 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
mincis, kazeīns ir biezpienā, to es tikai zinu. noteikti vel kaut kur.
19.09.2015 18:49 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
nu biezoienā ir vairak kazeīns neka pienā, toes domaju.
19.09.2015 18:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Štrunts par analīzēm, tu ēdot krējumu, dzerot litriem kefīra un piekožot no paciņas sviestu esi kaut kad jutusi kaut kādus alerģiskus simptomus?

Ja nē, tad sūti alergologu dillēs.

Man pēc tiem viņu testiem pret pienu alerģijas nav, realitāte, drusku svaigi slaukta piena mana kafijā, un es kasu sarkanas pumpas pa visu ķermeni 3 dienas.
19.09.2015 18:55 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Tieši gribēju jautāt, kā Tev izpaužas šī alerģija? Vai ir tiešām slikta labsajūta un tagad jūties labāk?
19.09.2015 19:08 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Jā, ja godīgi, nu jau pēc 2 nedēļu "bez piena" dzīves pašsajūta ir daudz labāka, pēc ēdienreizēm vēders nav kā balons un sejas ādā uzlabojusies tā, ka radinieki prasa, ko es ar sevi esmu izdarījusi :)
19.09.2015 19:10 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Man gan alerģija nav atklāta, bet jūtos labāk, ja piena produktus izmantoju uzturā mazāk. Sviesta vietā lieku uz maizes avokado (nu traki gardi ar tomātu un citronpipariem ).
Kūkām sviesta vieta var likt kokosa sviestu vai kādu neitrālu eļļu (kā piemēram, vīnogu kauliņu eļļu).
Kafijas, kakao dzeru biežāk ar sojas/mandeļu/lazdu riekstu pienu. Gatavoju arī putras ar šiem pieniem.
Krējumu vari aizstāt ar kādu jogurtu bez laktozes. :)

Biezpienam alternatīvu nezināšu gan (pie mums Vācijā ir mājas siers un Philadelphia krēmsiers bez laktozes).
19.09.2015 19:12 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nelīdzēšu ar padomu, jo envaru iedomāties savu dzīvi bez piena produktiem, bet melnajā šokolādē nav piena :) Palasi sastāvu šokolādēm un izvēlies to, kurā nav :)
19.09.2015 19:16 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Pienu aizstāju ar sojas pienu. Tiesa, parasto sojas pienu nevaru iedzert, tāpēc izvēlos vaniļas. Nesen atklāju arī sojas desertus- vaniļas, šokolādes un karameļu.
Cenšos atturēties no piena produktiem, bet ir reizes kad pret kūkas gabalu, saldējumu vai kādu garšīgu krējuma mērci, ir neiespējami atturēties. Pārsvarā ciemos. Visi ēd, bet es nē..nu kā tas var būt?! :D Tā, nu ik pa laikam maitāju savas analīzes.
19.09.2015 19:19 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Man arī uzstādīja pāris gadus atpakaļ "Piena produktu alerģija" diagnozi. Pusgadu neēdu sviestu, pienu, jogurtus, sieru u.c produktus, un godīgi sakot jutos šausmīgi. Svars nedaudz nokritās, sāka sāpēt locītavas, zobi. Beigās atmetu ar roku un sāku lietot uzturā piena produktus. Tīru pienu tiesa nedzeru (nu tikai tik cik pie kafijas pieleju), pārējos produktus ēdu, alerģijas izpausmes vairāk neparādās, nu varbūt pāris reizes gadā, bet ļoti minimāli. Izvēlos labāk ēst piena produktus, jo tad jūtos labāk :)
19.09.2015 19:43 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Skaties uz to no labās puses - būsi veselīgāka.
https://www.facebook.com/darren.gaudry/videos/10207858077514587/
19.09.2015 20:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits