Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LKA starpkultūru sakari

 
Reitings 14
Reģ: 16.09.2015
Heyoo ☺️☺️
Ceru, ka kāds var man pastāstīt nedaudz par Latvijas Kultūras akadēmijas Starpkultūru sakaru programmu. Es tieši lūkojos uz Latvijas-Francijas. Būtu noderīgi uzzināt pašu studentu viedokli, kā arī jautājums ir, ko tieši var darīt pēc šādu studiju beigšanas..?
Ceru uz jūsu palīdzību
16.09.2015 20:31 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Pēc studiju beigām būsi cilvēks ar plašu redzesloku, labiem pamatiem kultūras izpratnē, augstu kvalitātes kontroles skalu un labi pārvaldīsi izvēlēto valodu. Ko var darīt? Vēstniecības, kultūras iestādes utt.
16.09.2015 20:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bijusī kaimiņiene pabeidza, apmierināta (10 g atpakaļ pabeidza). Šobrīd Francijā. Strādā. Ko konkrēti - nezināšu teikt.
16.09.2015 20:43 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Esmu pabeigusi kultūras sakarus. Esi gatava uz to, ka jāstudē 4 gadus, bet beigās būs akadēmiskais bakalaurs=nekādas profesijas, un reāli praksē pielietojama kompetence būs valodas zināšanas. Darba tirgū būs jākonkurē ar cilvēkiem, kam ir ne tikai valodu prasmes, bet arī citas kompetences un iemaņas. Ir forši un interesanti studēt visādas literatūras, vēstures un filosofijas, bet drusku pa maz dzīvē noderīgu zināšanu. Studijas ir izteikti akadēmiskas, jālasa daudz literatūras. Ā, un bakalaurs ir mākslās. Ja tas viss apmierina, uz priekšu ;)
16.09.2015 20:55 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
ZIn, par to akadēmisko diplomu... Nedomāju, ka tas ir būtiski. Vismaz man nevienā darba vietā neviens nav prasījis uzrādīt diplomu. Turklāt, neskatoties uz to, ka oficiāli tas saucās bakalaurs mākslās, manuprāt bija diplomā norādīts arī studiju virziens. Vai tad ne?
16.09.2015 21:13 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nu, ja mērķē uz tādām darbavietām, kurām nav nepieciešams diploms, easy :D tad jautājums, priekš kam studēt, var uzreiz iet strādāt. Pa 4 gadiem var dabūt kādu sakarīgāku izglītību, un paralēli mācīties valodu. Neskatoties ne uz ko, es nenožēloju savu izvēli, es daļēji apzinājos, uz ko gāju, bet, ja ir vēlme strādāt kultūras jomā - Latvijā tās ir ļoti ierobežotas iespējas, un pārsvarā salīdzinoši zemu atalgotas. Es nekritizēju, es vienkārši saku, kā ir ;)
16.09.2015 21:35 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es arī nē... Vienkārši interesējos, kur prasa uzrādīt diplomu? :) Un, vēl jo vairāk, kur saka - eu, tev diploma nosaukums pārāk vispārīgs. Arī mūzikas akadēmijā, ja nemaldos, iegūtā izglītība ir bakalaurs mākslās. Nedomāju, ja uz diploma būtu rakstīts - operdziedātājs - diploma ieguvējs mācētu labāk dziedāt.
Es te protams filozofēju par tēmu, bet man dzīvē problēmas nav sagādājis "bakalaurs mākslās". Tikai palīdzējis. Un daudz. Bez Kultūras akadēmijas izglītības es nebūtu es. Vērēju šo augstskolu ļoti augstu. Un nespēju iedomāties to salīdzināt ar "sakarīgāku izglītību + valodas kursiem". Manuprāt, sakarīgākas, savā jomā, par Kultūras akadēmiju nav.
Es domāju, ka Kultūras akadēmijā nestudē diploma dēļ, bet zināšanu.

Es gan neesmu specs starpkultūru sakaros. Es studēju radošajā nozarē. Manā gadījumā darba tirgū nevienam neinteresē mans diploms, bet gan tas, ko spēju izdarīt.
16.09.2015 21:54 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jautājums bija par starpkultūru sakariem, un es runāju tieši par starpkultūru sakariem, es nefilozofēju par tēmu. Ja tu esi beigusi, piem., aktierus vai horeogrāfus, tā ir pavisam cita lieta. Tur Latvijā konkurences LKA nav :)

Piesakoties kādai vakancei, CV parasti norāda iegūto izglītību, es neesmu mēģinājusi melot :D tad ar norādīto info ir jātiek līdz darba intervijai. Sākot strādāt, man ir bijušas 2 darbavietas, 1 te un viena arī ārzemēs, kur lūdza arī atnest diplomu, tās nav kultūras iestādes, vienkārši kompānijas, kuras ievēro formalitātes. Vēl es to bakalauru mākslās minēju, jo mani piem. interesē tālākās studijas, un daži varianti atkrīt, jo tur pieprasa diplomu citā nozarē (kaut vai tajās pašās humanitārajās zinātnēs).

Operdziedātājs māk dziedāt, aktieris māk tēlot, bet starpkultūru sakaru beidzējs māk runāt svešvalodā... problēma tikai tajā, ka pavisam nedaudzi citu izglītību ieguvušie māk dziedāt vai tēlot augstā līmenī, bet augsta līmeņa valodu zināšanas ir daudziem :) tikai viņiem ir ne tikai valodu zināšanas, bet tās zināšanas, kādas ir starpkultūru sakaru beidzējam - mākslas, literatūras, filosofijas vēsture utt., būsim atklāti, reti kur noder.
16.09.2015 22:13 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Tu mani atspēkoji. :) Var redzēt, ka esi LKA beigusi. :D

Bet tomēr, aktuāls jautājums... Vaitad diplomā nav norādīts studiju virziens? Es nekad neesmu pievērsusi uzmanību, bet man šķita, ka ir.
16.09.2015 22:21 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Protams, ka programma tiek norādīta :) un tad visi brīnās - koa? (runājot tieši par starpkultūru sakariem). Jo tās nav ne starptautiskās attiecības, ne mākslas studijas, ne filoloģija, ne tulkošana... tas ir kaut kas grūti klasificējams.
Par skolotāju nevar strādāt, jo tur vajag pedagoģisko izglītību (var strādāt par pasniedzēju valodu skolās, woohoo), par tulku grūti strādāt, jo LKA sniegtās zināšanas tulkošanā ir tikai mazs ievadiņš, ar kuru nepietiek (un tulku darbs arī nav nekāda medusmaize), vēstniecībā kāda vakance ir reizi 100 gados, un arī, ne jau par diplomātu tur ņems :D Kultūras iestādes... piemēram? hmm, emmm... kultūras centri? tur, lai tiktu kādā normālā vakancē, vajadzētu zināšanas menedžmentā, un, jā, pieredzi kultūras jomā, bet ar praksi šajā programmā ir tā - tā nav obligāta (akadēmiskā izglītība tak), var iziet, bet tad prakses vieta jāatrod pašam studentiņam :)
Realitāte - nomācoši lielākā daļa šīs programmas beidzēju strādā ļoti attālās no kultūras jomās, kam vairāk paveicas, kam mazāk, bet tas vairāk atkarīgs no paša cilvēka, iegūtās zināšanas, un vēl jo mazāk, diploms, tajā spēlē diezgan niecīgu lomu.
16.09.2015 22:45 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Es pati esmu pabeigusi SKS Latvija-Zviedrija. Man studijas patika un likās interesantas, izņemot pāris priekšmetus. Es gan studiju sākumā nezināju ar ko es varēšu nodarboties, bet pilnīgi iespējams, ka skandināviem citas iespējas kā frančiem. Manā gadījumā ir ļoti daudz darba piedāvājumu dažādās vietās, kur galvenokārt prasa valodu nevis diplomu BET diploms ir nenoliedzami svarīgs, ja gribas kāpt pa karjeras kāpnēm. 'Pēc manas pieredzes, diplomu prasa ja pretendē uz augstākiem amatiem lielākās kompānijās. Un foršais ir tas, ka vari sākt no praktiski pilnīgas nulles (piemēram, klientu apkalpošanas centrā) un attīstīties tajā pašā uzņēmumā vai citā līdzīgā.

Piekritīšu tam, ka lielākā daļa beidzēju, vismaz no skandināvu kursa, nestrādā ar kultūru saistītās jomās. Bet tas jau kā kuram gribas un kāds kuram ir mērķis. Man negribējās studēt filoloģiju LU, jo tas likās pārāk sausi, turklāt sapratu, ka tulka darbs man galīgi nebūtu pa kaulam, nemaz nerunājot par skolotāja amatu.
16.09.2015 23:49 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jā, izvēlēties studēt skandināvu valodas ir prātīgi, ja gribas samazināt savas iespējas palikt vispār bez darba - skandināviem darbs klientu apkalpošanas centrā piem. bankā vai kādā citā starptautiskā uzņēmumā, kura tirgi Latvijā nemaz nav, bet administratīvais centrs ir Latvijā, lai ietaupītu uz dārgo skandināvu darbaspēku, noteikti atradīsies. Un tādā amatā parasti darba devējam ir vienalga, vai esi beidzis filologus, filosofus, vai LKA, vai vispār neko neesi pabeidzis. Tipiski, ka šo programmu studēt izvēlas tie, kuri nezin, ko dzīvē darīt, man arī tā bija :)
17.09.2015 08:31 |
 
Reitings 14
Reģ: 16.09.2015
Aha studijas izklausās interesantas vien visu valodu dēļ, bet ar tām darba iespējām būtu tā pagrūtāk...Hmm un vai ir kaut kādas prakses vietas vai apmaiņas programmas studiju laikā?
17.09.2015 09:02 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Suneyshine manas draudzenes pabeidza Spāņu un Britu sakarus un labi zinu viņu kursabiedrus un viņu tālākos ceļus dzīvē un varu teikt, ka puse no visiem aizbrauca apmaiņā uz Spāniju vai UK, daļa no viņiem tā arī Latvijā neatgriezās, daļā pēc LKA pabeigšanas aizbrauca prom. Tie, kas palika Latvijā daži strādā valodu centros par pasniedzējiem, daļa vēstniecībā vai ĀM, daļa tulko gan rakstiski, gan mutiski, bet lielais vairums strādā pilnīgi nesaistītos darbos un tiešām lielākais ieguvums ir valoda.

Un tur tomēr ļoti mākslinieciski cilvēki vairumā mācās un ļoti daudz īpatnējas literatūras, ko lasīt un tie priekšmeti arī - jābūt ar novirzi uz mākslu un kultūru, lai patiktu, jo man kā ciparu cilvēkam tās šķita tīrākās šausmas, ko meitenes mācījās :D
17.09.2015 09:21 |
 
Reitings 14
Reģ: 16.09.2015
Carrrie, aha es tagad arī esmu vairāk saistīta ar eksaktajiem mācību priekšmetiem skolā, tomēr esmu arī liela lasītāja, kā arī man patīk ar mākslu saistītās lietas, tomēr nespēju spriest kā tas būtu studijās. Un lai gan man patīk tādas lietas, kuras apgūst starpkultūru sakaros, manuprāt, ļoti svarīgi ir tas vai ir iespējams pēc studijām vispār atrast darbu savā jomā :-|(t)
17.09.2015 09:34 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 15.05.2013
Kurš bija tas profesors, kas reiz izteicās, ka šo programmu vienīgā reālā jēga ir sagatavot inteliģentas sievas ārzemniekiem? :D

Zinu diezgan daudz kultūras sakaru beidzēju, bet reāli savā jomā strādā retais. Ir klientu centros, ir valodas kursos un vēl kaut kur, bet lielākā daļa pilnīgi citās jomās. Apdomā labi šādu izvēli.
21.09.2015 17:23 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Viss jau ir pateikts. Šo izglītību noteikti nenožēloju, lai arī studijas bija visai smagas (milzīgs informācijas apjoms jāapgūst, jāizlasa, kā arī patstāvīgi daudz jāstudē, lai tiktu visam līdzi - gan specialitātes priekšmetiem, gan pārējiem). Ar šodienas pieredzi un skatījumu gan būtu izvēlējusies citu izglītību, bet ko nu vairs :) Šobrīd darba dzīve ir iekārtojusies veiksmīgi, taču nav izteiktas saistības ar akadēmijā apgūto.

Ja godīgi, akadēmija vislielāko ieguldījumu deva tieši personības veidošanā. Daži lekciju kursi bija ārkārtīgi aizraujoši un man tuvi. Protams, valodas zināšanas arī ļoti augstā līmenī - nevienos kursos to nebūtu iespējams tik padziļināti apgūt 4 gadu laikā (no pilnīgas nulles). Un arī mūsu kursā visi paspēja aizbraukt Erasmus apmaiņā. To gan iesaku izdarīt pēc iespējas ātrāk, otrajā vai trešajā kursā, jo tas ir milzīgs atspēriens valodas apguvē - dzīvošana tās valsts vidē.

Kādi Tev ir citi studiju virziena varianti?
21.09.2015 21:07 |
 
Reitings 1
Reģ: 07.01.2016
@aizspogulija Tumans :D
07.01.2016 21:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits