Pelnām nevienlīdzīgi

 
Reitings 204
Reģ: 18.04.2013
Vīrietis pelna 600 eiro, sieviete pelna 1000, kā sadalīt maksājumus? Dzīvo sievietes dzīvoklī
Palasot diskusiju par maksājumu dalīšanu, lielākajai daļai vīrieši visu apmaksā. Vīrietis meklē labāk apmaksātu darbu, bet pagaidām ir kā ir
Kādi butu jūsu uzstādījuši ar šādām algām?
11.09.2015 14:25 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
da nekā sarežģīta, maksājat visu uz pusēm. tas, ka kažoks pašai būs jāpērk ir vairāk kā skaidrs :D
11.09.2015 21:59 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Kas jūs to naudu kapā ņemsiet līdzi?

Redz traģēdija vīrietis pelna mazāk bezmaz vai jāšķirās

Redz vecim viss ir jāapmaksā un jūsu ieguldījums ir "emocionāls" bet vecis ir bezvērtīgs mēsls, kuram bez naudas pelnīšanas nav nekāda pievienotā vertība
.
+
11.09.2015 22:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu man no nākamā gada draud vēl "skaistāka" situācija Tagad abi pelnam katrs apmēram pa 1000 eur. Bet no jaunā gada es pelnīšu 2400 eur. Bet viņam tie paši 1000. Wot ko man darīt?
11.09.2015 15:10 | nos
krat ceļojumam ;-)
19.09.2018 10:34 |
 
Reitings 356
Reģ: 11.09.2012
Rīdziniece, tas ir 2015.gads... Un situācija nenotika. Finansiālā situācija ir tāda pati kā bija
19.09.2018 10:58 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Ar interesi palasīju diskusiju. Šausmīgas materiālistes tās sievietes. :-D Tāda sajūta, ka attiecības naudā mēra. Nav brīnums, ka cilvēki tik daudz šķirās.
Es vispār šo par problēmu nekad neesmu uzskatījis. Tērē katrs kamēr ir nauda, un kad beidzas, tad otrs pārskaita, lai veikalam pietiek. Nekad neesmu sapratis, kas tās par attiecībām (nopietnām), kur katru mēnesi pāris rēķina, cik, ko un kurš maksās un tā tālāk.
Bet laikam šis modelis strādā tikai tajos gadījumos, ja neviens no partneriem nav egoists, kas mūsdienās ir problēma. Visbiežāk kādam tas ir super dārgs hobijs vai vaļassprieks, kur ar galvu nedraudzējoties viena alga tiek visa sagrūsta kautkādos maksājumos, lai apmierinātu savu ego.
19.09.2018 11:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vai pareizak 15 gada beigas...gandriz 16 gads tapec jau tur saki ka no jauna gada
19.09.2018 11:23 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Kāda atšķirība kurš pelna vairāk vai mazāk, mēs dzīvojam pasaulē, kur abien ir līdzvērtīgas iespējas
Mums ir tā, ka tas kurš vairāk saņem vairāk arī maksā kopīgos izdevumus.
Un nevar teikt, ka viens iegulda vairāk otrs mazāk, daudz var ieguldīt, kopīgā saimniecībā, arī bez materiālām vērtībām.
Attiecībās kur valda darba attiecību likumi, būs problēmas, un lielas. Nekāds lielās algas nepalīdzēs attiecībām, ja ģimenē būs materiālisma sadalījums.
Zinu piemērus, kad treknajos gados sieva mārketinga darbos pelnīja 2-3x vairāk nekā vīrs valsts darbā. Un bieži, pat citu cilvēku klātbūtnē, atkārtoja ka viņa viena var nodrošināt ģimeni ar 3 bērniem utt
Bija krīze sieva palika bez darba, un ar savām prasībām, nodzīvoja bezdabniekos vairāk kā gadu. Tagad vīrs ir iestādes vadītājs un saņem 3x vairāk par sievu.
19.09.2018 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Atceros, lasīju rakstu par veiksmīgām sievietēm, kuras ir vienas pašas. Proti, viņām dzīvē ir izdevies daudz ko sasniegt -laba izglītība, vadošs labi atalgots amats vai savs bizness, izskats, bet noturīgas attiecības nekādi neizdodas izveidot. Tad nu rakstā tika analizēti iemesli kāpēc tā notiek -vāji vīrieši u.tml. Tomēr vislabāk atmiņā palicis komentārs zem raksta. Doma sekojoša -lai kā mūsdienās netiktu uzsvērta dzimumu līdztiesība, sievietēm gēnu līmenī iekodēts dzimtas turpināšanai meklēt kādu stiprāku, aizsargāt spējīgu īpatni. Tas notiek neapzinātā līmenī. Mūsdienās tas nozīmē vēl veiksmīgāku, vēl vairāk pelnošu. Savukārt, jo veiksmīgāka sieviete dzīvē ir, jo statistiski mazāk vīriešu, kuri atbilst meklētajam. Te jau komentāros arī atklājās, ka bieži dzimumu līdztiesība darbojas līdz brīdim, kamēr partneris atnes mājās mazāku algu, tad sieviete kaut kādā ziņā sāk izjust zināmu diskomfortu.
19.09.2018 12:01 |
 
Reitings 232
Reģ: 08.04.2018
RedJasper, mans draugs domā tieši tāpat ;-) patīk, ka par naudu attiecībās nav jādomā, jo tā tiek tērēta kopīgi, un ja kāds grib ko sev nopirkt, arī par to nav jāattaisnojas vai jāsarunā ar otru.
Nekad negribētu strīdēties par naudas sadalījumu un nekad negribētu dalīt naudu attiecībās :-D
19.09.2018 14:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ilggadējā laulībā, protams, materiālā situācija var mainīties ne reizi vien.. un tas ir tikai normāli, ka pāris viens otru atbalsta.
Bet uzsākot attiecības.. man jau šķiet, ka pašam vīrietim būtu diezgan liels diskomforts, ja sieviete pelna krietni vairāk. Piemēram.. sieviete nopērk smaržas, kas atbilst viņa pārtikas tēriņiem mēneša garumā. Somiņa vairāku algu apmērā.. tie paši ceļojumi..
19.09.2018 14:40 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bet uzsākot attiecības.. man jau šķiet, ka pašam vīrietim būtu diezgan liels diskomforts, ja sieviete pelna krietni vairāk.

cormeum, nu un ko darīt? Jānis, alga 600 uz rokas. Viņam patīk Ieva, alga 1000 uz rokas. Ievai viņš arī dikti patīk. Netikties? Par kopīgu nākotni pat nedomāt? Pagaidām šķirties, līdz kamēr Jānim neizdosies tikt pie lielākas algas, nekā Ievai? Un tad, pēc 5 gadiem, zvanīt Ievai un aicināt uz nākamo randiņu?
19.09.2018 15:38 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Jānis, alga 600 uz rokas. Viņam patīk Ieva, alga 1000 uz rokas. Ievai viņš arī dikti patīk. Netikties?

Ja studenti, lai tiekas. Bet pieņemsim, ka tie nav studenti, bet tā ap/virs 30. Apmēram tā sanāks:
1.diena: Sapazīšanās. Diskotēka. Spīdīga bumba griežas. Jānis jau izmaksājis pirmo šampi, nolemj, ka Ieva visticamāk vairs negribēsies šampi, lai nesareibst.
2.diena: Pirmais randiņš. Ieva saka, ka gribot palidot ar deltaplānu, Jānis atbild, maķītim nav ne vainas, aicina šo tur.
20.diena: Ieva pēta Grieķijas tūres, Jānis pavīpsnā, ka tur nav ko redzēt. Akmeņi vien. Ieva atver Ēģipti, Jānis atgriežas pie akmeņiem un piedāvā Igaunijas ūdenskritumus.
40.diena: Kopdzīve rit pilnā sparā. Ieva saprot, ka Jānim ne tikai naudas nav, bet arī ambīcijas. Lai vai cik Jānis gudri runāja par mērķiem, viņš tomēr negrasās pamest darbu un meklēt ko jaunu. Jo tāpat tak labi.
60.diena: Ieraksts cosmo forumā ar jautājumu, ko darīt, ja vīrietis nenopelna tik cik sieviete, neko nevēlas un viņam nemaz nav ambīciju. Meitenes iesaka šķirties. Ieva šaubās vēl, jo mīl tak.
61.diena: Jānis nav ar pliku roku ņemams, pirmais apčakarē Ievu un sāk sist kanti Līgai.
...
Stāsta morāle - nu nav tā, ka ļoti bieži vispār kas sanāk starp cilvēkiem brieduma gados no dažādiem sociāliem slāņiem. Ievai visticamāk Jānis jau sākumā liksies par prastu, bet Jānis tikai iespraust gribēs. Parasti cilvēkus vieno līdzīgs intelektuālais prāts un labklājības līmenis. Ja Jānis pelnītu 1000 un Ieva 600, tad gan kas sanāktu. Jo vīriešiem reti interesē sievietes materiālais stāvoklis, galvenais, lai ir atbilstošs intelektuālais līmenis.
19.09.2018 16:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
RedJasper, tātad tu balso par "netikties, jo tāpat viss slikti beigsies". Lielā mērā tev var piekrist, jā. Bet nu, kāpēc tās 60 dienas vismaz nepamēgināt? Kamēr Cosmo konsīlijs nav nolēmis, ka jāšķiras, var tak iemēgināt to Jāni, a ja nu izrādas, ka gan ambīcijas ir, gan arī velas kaut ko vairāk? Jo nu, būsim godīgi, 600 un 1000, ta nav tik dramatiska atšķirība, lai vajadzētu runāt par dazādiem sociālajiem slāņiem. Tur Ievai vēl pāris karjeras pakāpienu pietrūkst.
19.09.2018 16:28 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Jo nu, būsim godīgi, 600 un 1000, ta nav tik dramatiska atšķirība

Itkā nav, bet tomēr liela, gandrīz divtik vairāk Ieva pelna :-D
Viens var atļauties teātri katru mēnesi, otrs reizi gadā. Viens var paceļot, otrs nekad. Nu tie ir dažādi sociālie slāņi kaut kādā mērā :-D Mikrolīmenī :-D
Tas starp 1600 un 2000 ir maza atšķirība, bet jo mazāka summa, jo vairāk jūt.
19.09.2018 16:38 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Man psihologiski nav pienemams virietis, kuram ir mazak naudas ka man pasai. Vai ari, kurs nevar atlauties tadu dzivesveidu, pie kada esmu radusi ( ar vai bez viriesa). Tas parversas par cienas jautajumu un ar virieti, kuru necienu, attiecibas but nespeju.
Es loti labi saprotu un pienemu situacijas, kad ir kadas islaicigas naudas grutibas un jaierobezo terini- tas ir normali. Bet ilgtermina sievietei vairak - tas nav man.
19.09.2018 16:47 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Vīrietis pelna 600 eiro, sieviete pelna 1000, kā sadalīt maksājumus? Dzīvo sievietes dzīvoklī

Uz pusēm :-) Vīrietis jau tā ir ieguvējs, ka sievietei pieder dzīvoklis, kā arī, ja dzīvotu viens, tad maksātu pilnu maksu, bet te - tikai pusīte.
19.09.2018 16:56 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vairums, vai daļa sieviešu uzskata ka vīrietim būtu jāpelna vairāk, lai būtu iespējamas normālas attiecības.
Kaut gan abiem ir vienādas iespējas iegūt izglītību, strādāt, veidot karjeru un iegūt labu atalgojumu.
Sievietes var ieņemt tos pašus amatus ko vīrieši un to pašu atalgojumu. Kāpēc vīrietim ir jāpelna vairāk.
Bet lai veidotos labas attiecības, pie vienādiem darba nosacījumiem vīriešiem būtu jāpelna vairāk, tikai tāpēc ka viņi ir vīrieši.
Tad sievietes to uzskatīs par diskrimināciju.
Sievietes grib, lai atalgojums būtu vienāds ar kolēģiem vīriešiem, bet ja ir attiecības, tad kolēģim vīram ir jābūt labāk atalgotam.
I ribku sjest i na*uj sest.
19.09.2018 17:06 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es uzskatu, ka Ieva var mierīgi tikties ar Jāni pat, ja Ieva pelna 3000 mēnesī un uzturēt viņu... ja abi pat dziļi sirdī ar šādu dzīvesstilu ir harmonijā.. un šo harmoniju pat neietekmē apkārtesošā sabiedrība.
19.09.2018 17:42 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Dionysus- loti interesants viedoklis,un taa arii ir,ja labi padomaa.
Man no peedeejaam sarunaam ar "saviem viiriesiem" ir radies priekstats,ka noteikti labaak juutaas tas viirietis,kurs var uztureet gimeni,ne tas ,kuram sieva pelna vairaak.Viirietis laikam taa ir radiits,ka gribaas to "valdiisanas sajuutu",to gaadaasanu par gimeni.
19.09.2018 17:44 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Nauda tiek likta kopā, vienalga kurš pelna vairāk un tad arī visu kopējo naudu kopā arī tērē. Es uzskatu ka stabilās attiecībās nav tāds mans un tavs, bet gan mūsu.

Mums ir precīzi tas pats.
19.09.2018 17:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!