Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sievietes vērtība

 
Reitings 10
Reģ: 30.08.2015
Svaicinātas, dāmas!
Kopš TV parādījusies šī dziesma https://www.youtube.com/watch?v=YBHQbu5rbdQ, manu prātu nodarbina jautājums. Man nav īsti skaidrs, pēc kā tiek noteikta sievietes vērtība. Atcerējos vēl TV redzētās reklāmas ar saukli "Tu esi tā vērta!". Neatceros, kādam produktam bija šis sauklis. Pirms dažām dienām sēdēju bārā, netālu sēdēja divas sievietes, viena raudāja, otra viņai teica :"Nu, beidz! Tu esi vairāk vērta!"

Tā mans prāts sāka pārdomāt situāciju.
Man ir skaidrs, pēc kā nosaka nekustamā īpašuma vērtību. Kad pirku māju, zināju, kāpēc man jāmaksā tāda cena. Kopš iegādes dienas šī īpašuma vērtība ir tikai augusi, bet tas joprojām ir mans īpašums un tāds paliks, kamēr pats neizlemšu, ka man to vairs nevajag.
Man ir šķirnes suns. Nesen kucēnu nopirku. Skaidrs, ka šī suņa cena ir tāda tāpēc, ka tas ir tīras šķirnes suns ar labiem ciltsrakstiem. Ja es no šī suņa izaudzināšu izstāžu medaļnieku, suns joprojām būs mans un tāds paliks, ja neizlemšu to pārdot.
Es to stāstu tāpēc, ka nesaprotu sekojošo - kas veido sievietes vērtību un, kāpēc tad, kad esmu šo, manā skatījumā iedomāto, vērtību nosedzis, sieviete pati ir tiesīga izlemt, kad viņa būs vērta vairāk, pieprasīt nosegt šo papildvērtību un, gadījumā, ja es atsakos to darīt, vai neesmu spējīgs, ir tiesīga mani pamest?

Varbūt jūs man viesīsiet kādu skaidrību, kas ir tā mistiskā vērtība un kā tas vispār strādā? (t)
30.08.2015 15:56 |
 
Reitings 263
Reģ: 28.06.2015
Izskats (seja, augums, svars)
Seksuāla pieredze - jo lielāka jo zemāka vērtība
Vecums - jo vecāka jo zemāka vērtība

Tak nav tā nekāda raķešu zinātne. Principā 25 gadīgai sievietei ar vairāk kā vienu seksuālu partneri 'vertība ir ļoti tuva nullei.
30.08.2015 16:07 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.08.2015
Seksuāla pieredze - jo lielāka jo zemāka vērtība

Šis parametrs īsti neder. Kaut kādā mērā atgādina odometra attīšanu.
30.08.2015 16:14 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.08.2015
Vispār es gribu pašu sieviešu viedokli par tēmu. Nav manīts, ka veči staigātu apkārt, kladzinādami, ka ir vērti to vai šo.
30.08.2015 16:20 |
 
Reitings 1246
Reģ: 21.05.2014
1)gudra
2)izītota
3)sakopta, skaista
4)izpalīdzīga, labs draugs

Tā vērtība jau nav tāda kā nekustamajam īpašumam, bet cilvēcìgas vērtības. Un sievietes vērtību skala ne ar ko neatšķirās no vīrieša, tas pats attiecas arii uz otru dzimumu.
30.08.2015 16:20 |
 
Reitings 1246
Reģ: 21.05.2014
* 2)izglītota
30.08.2015 16:20 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Es nezinu, vai var taa izteikties, bet to nosaka dazadu iipashibu kopums - raksturs, izskats, harizma.
pirmais, kas nosaka vertibu nepazisamu cilveku acis, protams, ir izskats, bet peec tam jau tik pat liela nozime ir raksturam un iipashiibam.

Piebildishu, ka nevar taa nosvert, jo vertejums atkariigs no vertetaja, cik cilveku, tik gaumju.
30.08.2015 16:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Viss ir vērts tieši tik, par cik to beigu beigās izdodas pārdot ;)

Sievieti, teiksim, var iztirgot orgānos - melnajā tirgū nierei ir liela vērtība. Var pārdot prostitūcijai, arī, zin, neslikti var uz sievietes nopelnīt. Dzīvības apdrošināšanas kantoriem arī ir savi aprēķini par to, kāda vērtība ir mūsu tētiem, mammām, vīriem un sievām. Valsts līmenī arī tiek rēķināts, cik cilvēkam ir vērtība.

2012. gadā ASV valdība aprēķināja, ka vidēji vienam amerikānim vērtība ir
Today, the U.S. Office of Management and Budget puts the value of a human life in the range of $7 million to $9 million.


Ta kā aprēķinu metodes ir daudz un dažādas, savu "formulu" izvēlamies mēs pašas :)

Izņemot Garnier (?) reklāmu par "tu esi tā vērta!", dzīve es gan biežāk dzirdu tieši pretējo - "viņš nav tā vērts".
30.08.2015 16:36 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
:-D
30.08.2015 16:38 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.08.2015
Ta kā aprēķinu metodes ir daudz un dažādas, savu "formulu" izvēlamies mēs pašas

Tieši tas ir tas, ko es nesaprotu. Kā arī to, kāpēc tas vispār ir vajadzīgs?
Izņemot Garnier (?) reklāmu par "tu esi tā vērta!", dzīve es gan biežāk dzirdu tieši pretējo - "viņš nav tā vērts".

Idejiski tas nozīmē vienu un to pašu.

Kāpēc sievietēm tas ir vajadzīgs?
30.08.2015 20:01 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Viss ir vērts tieši tik, par cik to beigu beigās izdodas pārdot

Sievieti, teiksim, var iztirgot orgānos - melnajā tirgū nierei ir liela vērtība

57days Labāk pateikt vienkārši nevar!
30.08.2015 20:04 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.08.2015
Viss ir vērts tieši tik, par cik to beigu beigās izdodas pārdot

Manā skatījumā sieviete ir nerentabls veids, kā tērēt naudu. Pārdot taču viņu nevar un pamukt viņa arī var, kad ienāk prātā.
30.08.2015 20:23 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Diezgan glupi.. Ne vienmēr vārdam "vērtība" var piesiet naudisku summu. Var būt morāla, vēsturiska, sentimentāla, emocionāla un cita veida vērtība.. Brīdī, kad draudzene draudzenei saka, ka "viņa ir vairāk vērta", tiek mērīts ieguvums/zaudējums no attiecībām ar konkrēto vīrieti.
Formula ir šāda:
INA (ieguvums no attiecībām) = ieguldījums attiecībās (darba, naudas, nervu, laika u.c. veidos) / ieguvums no attiecībām (emocionāls, praktisks, aprēķina u.c. veida ieguvums)
Ja koeficients ir zem 1, tad attiecības, kas sagādā sirdsāpes, turpināt nav vērts, un draudzene izsaka secinājumu: "Nu, beidz! Tu esi vairāk vērta!", t.i., draudzene otram ir spējīga piedāvāt augstāku ieguvuma koeficientu no attiecībām, nekā saņem pretī.
Tas viss ir tieši tik vienkārši :)
30.08.2015 20:23 |
 
Reitings 57
Reģ: 21.08.2015
Tu esi kaut kā vērts vai neesi.. To jau nosaka, pirmkārt, pēc tā, kādas cilvēkam ir morāles vērtības, ja tās pēc vispasaules standartiem ir augstākas kā kādam citam vai kaut kādā konkrētā kontekstā, saprotams, ka kaut kas vai kāds nav tā cilvēka vērts.
Par sloganu no Loreal "Tu esi tā vērta".. Saprotu to kā piesaistes saukli, kas it kā izceļ produkta kvalitāti, tai pat laikā brendu, un it kā pasaka, ka šis pasaulslavenais un kvalitatīvais zīmols ir cienīgs arī vienkāršas lauku tantes (par piemēru).
Lai arī cik filozofisks un retorisks šis jautājums būtu, racionālā cilvēka acīm mūsdienās viss ir kaut kādā vērtē. Diemžēl.. :-/
30.08.2015 21:39 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, ja nopietnāk, tad, mana uztverē "tu esi vairāk vērta" teicienā pieminētā vērtība ir no tās pašas sērijas, kas tā vērtība, kura ietverta vārdā "mazvērtības kompleksi".

"Mazvērtības kompleksi" nenozmē, ka es uzskatu, ka mana niere ir lētāka, nekā Anniņas niere.

Tādā vīriešu/sieviešu/attiecību kontekstā, nāk prātā sieviete drusku zem 30, kura nešķiras no vīrieša, jo "kuram tad es vairs būšu vajadzīga", "es jau labāku nedabūšu" utml. Te, manuprāt, nekāda sakara nav ar materiālām vērtībām, un pat ne morālām.

Bet tādā ārpus attiecību kontekstā, cilvēka vērtību nosaka tas, cik nozīmīgs šis cilvēks ir citiem cilvēkiem.
30.08.2015 22:54 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.08.2015
Bet tādā ārpus attiecību kontekstā, cilvēka vērtību nosaka tas, cik nozīmīgs šis cilvēks ir citiem cilvēkiem.

Bet ja es klubā iepazīstos ar meiteni un viņa pēc otrā randiņa jau uzskata, ka man viņai jādāvina iPhone, jo viņa ir tā vērta. Kā šito saprast?
30.08.2015 22:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ajj, atkal sākas apbižoto puikiņu raudas.... Es jau domāju, diskusija par globālākām lietām, a nē, alkatīgā mātīte iPhonu paprasīja....
30.08.2015 23:02 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.08.2015
Ajj, atkal sākas apbižoto puikiņu raudas.... Es jau domāju, diskusija par globālākām lietām, a nē, alkatīgā mātīte iPhonu paprasīja....

Man nekas tāds nav prasīts. Apkārt tas notiek bieži, tik bieži, ka grūti nepamanīt. Tā sieviešu tendence uzsvērt savu vērtību un uz tā pamata pieprasīt kaut ko to vai šo - kurai tas būs iPhone, kurai ceļojums, kurai gribēsies, lai visus rēķinus apmaksā vīrietis. Vienmēr pamatojums ir vērtība. Tāpēc arī aizdomājos, kā tas sanāk. Kaut kā neesmu manījis, ka tā uzvestos vīrieši. Vīrieši par kaut kādām nenosakāmām vērtībām nerunā. Sievietes pamatā par to vien. Tas par iPhone bija tikai piemērs.

Tāpat es nesaprotu sieviešu vēlmi pret vienlīdzību itvisā, bet, kad viņām tas tiek dots, atkal tiek piesaukta mistiskā vērtība un prom dāmīte ir. Esot vairāk vērta. Kā to saprast?
30.08.2015 23:07 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
viņa pēc otrā randiņa jau uzskata, ka man viņai jādāvina iPhone

Neesmu vienīgais kuram iPhone trauma :D :D :D

Vispār es gribu pašu sieviešu viedokli par tēmu. Nav manīts, ka veči staigātu apkārt, kladzinādami, ka ir vērti to vai šo.


!!!
20.09.2015 23:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Džemmai Skulmei nupat palika 90 gadi.Lieliska māksliniece,aktiva un skaista sieviete saviem gadiem.Vērtība?Milzīgs briljants,tādu līmeni autoram nekad nesasniegt!
20.09.2015 23:54 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Cilvēks bieži vien savu vērtību nosaka balsoties uz sava egoisma un ambīcijām. Ļoti subjektīvs vērtējums, taču nepieciešams izdzīvošanai.

Patika switched on komentārs!
21.09.2015 00:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)