Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Palīdzība no tām, kas pārzina krimināllikumu.

 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Sveikas.
Jautājums zinošajām - vai man ir tiesības zināt krimināllietas gaitu, ja esmu cietusī?

Nozaga datoru no dzīvokļa, ir zināmas konkrētas personas, tās arī ir nosauktas. Lieta skaitās apstādināta,jo neesot noskaidrotas konkrētas personas, vairāk gan tā ir izmeklētāja bezdarbība un , iespējams, pazīstami cilvēki izmeklētājam.

Paldies :)
20.08.2015 21:56 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Krimināllikumu nepārzinu, bet, iegooglējot Tavu jautājumu, parādās uzreiz linki, kurus var palasīt. Jā, Tev ir tiesības.
http://www.zinisavastiesibas.lv/lapa_l08.htm
20.08.2015 22:03 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Paldies.
Šajā pie tiesību apraksta diemžēl nav atsauces uz likuma pantiem, par kuriem būtu ļoti pateicīga.

Šobrīd izmeklētājs cenšas mani pārliecināt par to, ka man nav vispār nekādu tiesību neko zināt. Tikai to, ka lieta ir apstājusies. Aizdomas ir par to,ka konkrētās personas nemaz nav nopratinātas, bet no šī jautājuma viņš izvairās. :(
20.08.2015 22:14 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Ir tā, ka es esmu lasījusi likumu un no tā es saprotu, ka man ir tiesības, bet es būtu ļoti pateicīga par padomu no kāda, kas to mācās vai ar to nodarbojas. Ar konkrētu pantu.
20.08.2015 22:22 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Varbūt šodien kāda var izpalīdzēt? :)
21.08.2015 08:33 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Tev jāatsaucas uz Kriminālprocesa likumu šajā gadījumā, ne uz Krimināllikumu, jo tieši tas regulē cietušā procesuālās tiesības. Konkrētāk - detalizēts uzskaitījums ir 6.nodaļā.

Nav neviena norma, kas noteiktu, ka cietušajam ir tiesības iepazīties ar lietas materiāliem pirmstiesas izmeklēšanas laikā, tomēr 98.p. 1.pk. paredz tiesību iepazīties ar kriminālprocesa reģistru un pieteikt noraidījumu tajā ierakstītajām amatpersonām. Tātad, ja Tev ir aizdomas par izmeklētāja bezdarbību, pieprasi reģistru (kur, manuprāt, nebūs redzami visi lietas materiāli, bet gan veiktās darbības izmeklēšanas gaitā un personu saraksts, kas darbības veikušas) un drīksti pieteikt noraidījumu - lai šis izmeklētājs tiek aizstāts ar citu, jo Tev ir aizdomas par izmeklētāja saistību ar aizdomās turēto (šim, cik atceros, arī bija kaut kāds pants, bet uzreiz neatradīšu, kurš).
21.08.2015 09:22 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Pajautaa savam izmekleetaajam, vai VP iekšējās drošības birojs domās tāpat kā viņš ... Dzeltenā prese arī Latvijā ir, turklaat tai katastrofaali truukst interesantu teemu ...

Jaunkundz, sho jautaajumu nerisina Cosmo klachu forumaa. Iesaakumam iemaacies darboties ar to pashu veco labo Google.
21.08.2015 09:33 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
ja ir zināmas personas vai tu nosauc kādu ko tu aizdomās tad izmeklētājam noteikti ir jāpārbauda šī informācija. Ja tas nav izdarīts laika gaitā tad tā ir bezdarbība.
Katrā ziņā iesaku sākumā painteresēties pie paša izmeklētāja pirms skriet un sūdzēties IDB ;-)
21.08.2015 09:40 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
KL 175.panta 3.daļa, vismaz tā izriet no tava stāstītā

http://likumi.lv/doc.php?id=88966
21.08.2015 09:42 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10567
Reģ: 29.01.2009
Ja Tu lietas ietvaros esi atzīta par cietušo (ar lēmumu vai rezolūcijas veidā), nevis tāpēc, ka tā uzskati, jo Tev nozaga datoru, tad raksti attiecīgajam iecirknim (norādot izmeklētāju pie kuras ir lieta) iesniegumu, kurā izsaki lūgumu iepazīties ar lietas materiāliem, kā arī uzdodot konkrētus jautājumus.
21.08.2015 09:53 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
DieKleineHexe, tu jau ka mans izmekletajs - vins man piedavaja uz bez tabu uzzvanit. Bet nu es to neuztveru tabloidu un dzelteno sensaciju limeni, tas nav vienigais risinsjums ;) un par cosmo klacam - seit vispar apgrozas dazadu profesiju parstaves, kuras medz izteikt kompetentu viedokli. Tapec pajautaju te ;)

Scandinavian, paldies. Par cietuso esmu atzita ar lemumu, nevis pati atzinos.
Sobrid ar mani mieriga veida komunikaciju ir uzsacis cits izmekletajs - e-pastu veida gan. Tas, kam ir lieta, bija sokets, ka painteresejos par lietu - man vispar neesot tiesibu pec vina teikta.
Ta ka-paldies ;)

Par likumiem un googli - esmu iepazinusies un lasijusi, bet visus likumus var tulkot divejadi. Vienkarsi parliecibai vajag. ;)
21.08.2015 13:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)