Par naudu aploksne...

 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Meitenes- vajag padomu. Ka lai ielūgumā smuki uzraksta, ka vēlos dāvanā aploksnīti, nevis kārtējo trauku komplektu... :-)
17.08.2015 09:24 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Es nelasīju visus komentārus, jo to ir pārāk daudz, bet attiecoties uz aizsākto tēmu, es zinu, ka ir speciālas mājaslapas izveidotas, kur, piemēram, tie, kas precās, var izveidot savu sadaļu viesiem, ar norādi, kāzu ceļojumam vai tml. un lietām, kam viņi paši gribēs tērēt sadāvināto naudu, - tad, uzaicinātie cilvēki, var attiecīgai konkrētajai lietai ieskaitīt daļu/vai visu nosedzošo naudu un nav svarīgi, vai tie būs 5/10/20 vai vairāk eiro. Manuprāt, ļoti forši, jo paši kāzu viesi varēs lemt, kurai lietai viņi vēlas ieguldīt savu naudu un savukārt tie, kas svin, paši jau būs izdomājuši, ko viņiem tiešām vajag un netiks gluži sadāvinātas 50 vāzes vai lietas, kas vēlāk stāvētu bēniņos.
17.08.2015 17:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Runa iet par dzimšanas dienu :D
17.08.2015 17:48 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Pierakstītas jau cik lapas... :-O Jau nauda ar' tiek skaitīta. :-O
17.08.2015 17:56 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Man vēl tāda veču kompānija- viņi tad man sapirks tur mazo sadzīves tehniku un tāds lietas, jo zin, ka es saimnieciska.
Brālēns piezvanīja un jau atviegloti nopūtās, ka es teicu, lai dāvina konvertiņu, jo krāju kārotai lietai. :-D Lūk tā lūk...
17.08.2015 17:58 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tas jau drusku savādāk ka saka pa telefonu/dzīvē nevis uz ielūgumiem sarakstīts :D
17.08.2015 18:05 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Kāzu ielūgumus ar tekstu par dāvaniņu aploksnē esmu saņēmusi diez gan bieži un man ar to nekad nav nekādu problēmu - vienmēr kāzās dāvinām naudiņu, neatkarīgi no tā, vai jaunais pāris ir to minējis ielūgumos vai nē. Bet nekad dzīvē neesmu saņēmusi ielūgumu uz dzimšanas/vārda dienu/izlaidumu, kurā būtu prasīts dāvināt naudu. Man nepatīk arī teksti ielūgumos "līdzi sava pudele", jo es nevaru iedomāties - kā es varētu doties ciemos, zinot, ka gribēšu iedzert, bet neaiznesot jubilāram pudeli. Pat tad, kad esmu šoferītis un dodos ciemos bez vīra - vienmēr man ir šampis vai vīns. Ja dodamies abi ar vīru - pie kāda jubilāra-vīrieša, tad vienmēr pudele laba stiprā alkohola.
Ar ko atšķiras dzimšanas diena no kāzām? Ar to, ka dzimšanas diena ir katru gadu, bet kāzas parasti pārim ir vienu reizi dzīvē - tas ir īpašs notikums. Uz kāzām parasti dāvinam diez gan lielu summu - kādu uz dzimšanas dienām nekad nedāvinātu. Un naudu uz dzimšanas dienām dāvinām tikai ģimenes locekļiem.

Esmu vairākas reizes rīkojusi dzimšanas dienas svinības viesu namā/pirtī ar bagātīgi klātiem galdiem, plašu dzērienu klāstu, izklaidēm un ērtībām, bet es ļoti labi apzinos, ka tāds pasākums man izmaksā vairākus simtus un, pat ja visi viesi dāvinātu naudiņu - tās izmaksas nekad neatpelnītu, gluži pretēji - pasākumu rīkoju kā svētkus sev un draugiem un ļoti bieži ielūgumos rakstu, ka ierašanās ir bez dāvanām.
17.08.2015 19:45 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.01.2014
Nesen bijusī kolēģe feisbukā ierakstīja, ka uz jubileju priecātos saņemt naudiņu, jo grib aizbraukt ceļojumā. Man tas likās mīlīgi, jo kāpēc ne - man nav grūti uzdāvināt naudu nevis kaut ko,kas varbūt dāvanas saņēmējam nemaz nepatiks, naudu pat mazāks čakars - nav jādomā, ko dāvināt. Ja uz dzimšanas dienu aicina "savējos" tad mierīgi var uzrakstīt,ka priecātos par naudiņu.
17.08.2015 19:57 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es gan neesmu miljonāre, bet arī tik nabaga ne, lai norādītu, ka vēlos saņemt dāvanu aploksnē. Vienalga, runa ir par kāzām, dzimšanas dienu vai citiem svētkiem. Labi, kāzās šo paražu saprotu, bet, manuprāt, to norādīt ir lieki, jo lielākā daļa viesu tā kā tā dāvina naudu, ja kāds paredzējis dāvināt ko citu, tad dāvinās arī ar visu aicinājumu dāvināt aploksni.

Bet dzimšanas dienā. Nopietni? Varbūt kāds ir iecerējis uzdāvāt puķes un konfekšu kasti/kādu dzirkstoša dzēriena pudeli? Varbūt kādam tiešām nav tās naudiņas konkrētajā brīdī tik daudz, aploksnē jau neliksi piecus eiro tomēr. Es ciemos aicinu tikai tuvus un sev mīļus cilvēkus, viņi zina, kas man patīk un par ko es priecāšos, arī ciemos eju labprāt izvēlos kādu jauku dāvanu, nevis ielieku naudu aploksnē. Tas man šķiet tā bezpersoniski. Vienīgie cilvēki, kuri man dāvina naudu pat Ziemassvētkos ir ģimene. Un es tiešām vairāk priecātos par mīlīgu kartiņu, tām pašām siltajām čībām un vēl kādu nieku, nevis lielāku naudas summu aploksnē. Bet nu tad ir tikai mans skatījums :)
17.08.2015 20:32 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
A, ko tad jūs parasti tādu dāvinat visiem, ja tas, ka cilvēks gaida naudu aploksnē tik ļoti atvieglo jūsu dāvanas izvēli? :D Es nekad vispār neiespringstu un vienmēr uzskatu, ka nauda vai dāvanu karte ir vislabākās dāvanas par kurām neviens nebūs bēdīgs.
Ok, izņēmums ir vecvecmammas un citi radi gados, kuriem var uzdāvināt ko mīļāku par naudu aploksnē, bet visādi citādi - draugi paši zinās kam naudu iztērēt.
17.08.2015 20:44 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Man pat tas būtu sava veida atvieglojums, uzdāvināt aploksnē naudu. Nav jālauza galva par dāvanas iegādi, kura var nepatikt/nederēt, ja cilvēku nepazīstu pietiekami labi. Kā arī mūsdienu aizņemtībā, ja vairākus mēnešus iepriekš nav piedomāts pie dāvanas, nauda vai dāvanu karte man šķiet optimāls variants. Bet atkal, saskaņojot ar jubilāru.
Jā, izzūd pārsteiguma moments, saņemot aploksni, bet būsim godīgi, neesam četrgadnieki, kas gaida Ziemassvētku vecīti. Un labāk ar aploksni apmierināts jubilārs, nekā jubilārs ar kārtējo servīzi, kurai pieliekamajā vairs nav vietas.
Pamēģini tā lietišķi to uzrakstīt ielūgumā, mani tas nenošokētu. Un veči vēl jo vairāk novērtēs, ziedus atnesīs tik un tā!
17.08.2015 20:48 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man neliekas nekas traks, ja pačukst savu vēlmi, ka dzimšanas dienā gribētos naudu, ka kaut ko īpašu gribas iegādāties. Bet ar nosacījumu, ka tas tiek neformāli pateikts klātienē, nevis ielūgumu veidā norādīt, ka vēlams saņemt tikai aploksnes.
17.08.2015 21:10 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Oo, es pat ļoti saprotu tevi. Man pašai parasti ir stulba sajūta, kad sadāvina visādas taustāmas, paliekošas lietas - ļoti maz reižu tas ir uztrāpījis uz kaut ko tādu, ko tiešām ļoti gribu vai man vajag. Visādi citādi cenšos lietas ap sevi neuzkrāt, arī pati savas esošās daudz revidēju, un man tiešām nevajag vēl vienu rotiņu vai krūzīti, bet nu ārā jau arī nemetīšu vismaz kādu laiku, jo cilvēks centies, domājis, izvēlējies, naudiņu tērējis. Nez, varbūt esmu sarežģīts apdāvināmais, bet man laikam pat pašai par sevi būtu pagrūti nosaukt, kādas lietas tad man tagad vajag.

Es, piemēram, krietni vairāk priecātos par kaut ko ēdamu, dzeramu, vai izbaudāmu (piemēram, lidojums ar deltaplānu utml). Parasti domāju ko tamlīdzīgu norādīt pie ielūgšanas, bet tā arī vēl neesmu uz to saņēmusies un turpinu saņemt lietas. Naudu laikam prasīt saņemtos tikai pašiem tuvākajiem draugiem, bet katrā ziņā neapvainotos, ja kāds man ielūgumā būtu tā ierakstījis. Manuprāt, pirmajā lapā minētie abi teksti ir ļoti jauki un atbilstoši.
17.08.2015 21:13 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Es domāju, ka viens variants ir pačukstēt visiem ko līdzīgu kā rakstīju augstāk (tas neizslēdz arī šampi un puķes, nevis aploksni dāvanā), otrs - sarunāt kādu vienu tuvāku draugu, kurš uzorganizē kopdāvanu un sazinās ar pārējiem visiem. Mums draugu pulciņā parasti visi ielūgtie priecājas, ka nav jālauza galva pašiem, un arī dāvana vienmēr ir daudz sakarīgāka tā viena lielā nekā ja katrs nopērk kaut ko pa savam.
17.08.2015 21:17 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
dāvanu karte ir vislabākās dāvanas par kurām neviens nebūs bēdīgs.


Es ienīstu dāvanu kartes :D
17.08.2015 21:21 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Uz kāzām,manuprāt,IR jādāvina nauda,izņemot tad,ja pāris ir norādījis sarakstu,parasti gan šī prakse laikam tomēr notiek ārvalstīs. Galu galā nekad nevar zināt,kas jaunajam pārim ir nepieciešams,kā arī ne visiem ir nepieciešami trauku kalni un servīzes dažādos gleznojumos. Tomēr līdz galam mēs nekad nevaram zināt,vai konkrētā virtuves ierīce(piemēram, blenderis) būs nepieciešama,vai vispār izmantos. Turklāt iespējams jaunais pāris labprātāk vēlētos piepildīt kādu vēlmi par kopīgu braucienu,kam līdz šim ir pietrūkusi nauda.

Uz dzimšanas dienu arī mēdzu dāvināt naudu,man ir daži draugi,kuriem tiešām viss ir un izdomāt,ko pirkt ir gandrīz neiespējamā misija,tādēļ es labāk izvēlos dāvināt viņiem naudu,kuru tad pēc tam var izmantot pēc saviem ieskatiem, kaut vai ielikt krājkasītē,ja vēlas,un ja uz doto momentu nav nekas nepieciešams.

Uz savām jubilejām esmu izteikusi jau laicīgi vēlmi ar to,ko vēlētos saņemt,jā,ir bijis,kad uzprasu,lai uzdāvina man naudu konkrētam mērķim,jo tajā brīdī,pašai nav bijuši papildus līdzekļi, taču vajadzība bija. Neviens paldies dievam to nav uztvēris kā apvainojumu. Arvien biežāk gan mēdzu saņemt naudu jubilejās,kas, godīgi sakot,tikai iepriecina. Jāatzīst, ka man tomēr joprojām gadās,kad kāds uzdāvina kārtējo nejēdzīgo putekļu krājēju.
17.08.2015 21:41 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Sievietēm prātā tikai nauda. Nekas dīvains.
17.08.2015 22:15 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tās, kas dzimšanas dienās citiem dāvina tikai aploksnes-cik eur jūs liekat iekšā?
18.08.2015 06:13 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Jasmins_! Ja es saņemtu šādu ielūgumu, es uz tādām kāzām neietu, pat ja būtu miljonārs.
18.08.2015 06:29 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Uzskatu ka ir normāli dāvināt naudu aploksnē
18.08.2015 09:51 |
 
Reitings 276
Reģ: 30.05.2015
Dāvināt ir normāli, bet pieprasīt, lai dāvina, gan ir savtīgi. :)
18.08.2015 09:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!