studējot nestrādāju - draugam tas nepatīk

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Sveiki visām!

esmu studente, nestrādāju jo vecāki var manu ikdienu un studijas finansēt. Nemetu naudu uz visām malām, ekonomēju, ļoti respektēju to, ka varu saņemt atbalstu no vecākiem.
Mans draugs gan studē, gan strādā un bieži vien dzirdu no viņa pārmetumus, ka es studiju laikā nestrādājot un man esot pārāk daudz brīva laika.
Ko jūs domājat par šo?
Man darbs un karjera ir svarīga, bet tas ka pagaidām nestrādāju mani nepadara par sliktāku vai slinkāku cilvēku. Ko jūs domājat par cilvēkiem, kurus finansē vecāki un viņi paši nestrādā kamēr studē? Vai jums ir bijis tāpat?
Šai situācijā aizdomājos par sievām kuras vispār finansē tikai viņu vīrieši un pašām nav nekas jādara...kā šie vīrieši to vispār pieļauj? Vai viņus tiešām nedusmo ka šī sēž mājās un nekā nedara?

Padalieties pieredzē un domās. :-)
09.08.2015 13:39 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Saka ka saviem bērniem obligāti liks strādāt no vismaz 20 gadu vecuma.


A labāk uzreiz no 18. Kā tik pilngadība klauvē, uzreiz pa pakaļu un ārā no mājām.


Un tad vienmēr saka kad redz manu kontu "nu kā var nestrādājošam cilvēkam būt tāda nauda uz konta?"


Piedod, bet te meitene viena pareizi teica, ka tā ir elementāra skaudība.

Studējot bakalauros, vecāki mani pilnībā finansēja, bet pati arī strādāju, pelnīju izklaidēm, drēbēm utt. Un nē, neuzskatu, ka tāpēc būtu slinkāka vai citādi nepilnvērtīga. Ļoti pateicos vecākiem par sniegto iespēju!

Toties tagad strādāju daudz un varu atļauties apmaksāt vecākiem dažus rēķinus, palīdzēt ar remontiem, kaut ko nopirkt mājām utt.
Strādāt jau paspēsi - viss mūžs priekšā. Cita lieta, ja Tu nemācītos, bet diendieā sēdētu dīvānā un lakotu nagus.
09.08.2015 15:31 |
 
Reitings 414
Reģ: 03.02.2013
A labāk uzreiz no 18. Kā tik pilngadība klauvē, uzreiz pa pakaļu un ārā no mājām.


Man draudzenes ģimenē situācija šāda. Meitenei pāri 20, bet viņa vēl studē. Vecāki viņu pilnībā finansē (un var arī to mierīgi atļauties). Viņa ar pateicību un pazemību to pieņem, cītīgi mācās, palīdz mājas un ārpus Rīgas lauku mājas darbos, utt utt.

Viņas brālis tikko pabeidza vidusskolu un vecāki paziņoja, ka viņam ir vasaras laikā jāizvācās un jāpelna pašam - jo džekam ir pilnīgi cita attieksme un nepateicība.

Nu lūk.

Nevajag visus vecākus uztaisīt par nabagiem, kas knapina pēdējos santīmus, lai uzturētu bērnus. Ir vecāki, kas to var atļauties un viņi arī ir spējīgi pieņemt saprātīgu lēmumu, kā un cik ilgi to darīt. Un visas meitenes, kas ļaujās vēl tikt uzturētas (jo kuram Tētim gan negribētos savu princesi atbalstīt), nav nepateicīgas kapeiku pisējas. Esmu viena no trīs māsām. Es zinu, kā ir, kad Tēvs ar prieku mums atdod visu savu naudu. :D

Kam tad vēl vīrieši strādā, ja ne dēļ sievietes (arī meitas).
09.08.2015 15:35 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Autore, es Tevi ļoti labi saprotu ....
Es esmu vairākus gadus tāpat vien nestrādājusi un nemācījusies - baudīju dzīvi . Nav citu darīšana kur Tu ņem vai kas Tev dod naudu ! Brīvā laika nevar būt par daudz un vispār kad man kāds ko līdzīgu saka , parasti norakstu uz to , ka citiem kremt , ka es tā varu a viņi nē , nu būsim godīgas cik cilveku labprātīgi strādātu algotu darbu ( lūdzu nejauciet ar hobijiem , kas var nest peļņu ), ja būtu iespēja saņemt +/- to pašu naudu nestrādājot !?
09.08.2015 15:38 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
meksikanka - manuprāt precīzi atbildēji.
09.08.2015 15:39 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
būsim godīgas cik cilveku labprātīgi strādātu algotu darbu ( lūdzu nejauciet ar hobijiem , kas var nest peļņu ), ja būtu iespēja saņemt +/- to pašu naudu nestrādājot !?

Bija reiz Facebook raksts par meiteni, kurai bagātie saziedoja naudu ceļojumam uz Antarktīdu.. lielākā daļa plīsa pušu aiz skaudības... Kas tik tā meitene nebija... nekauņa un briesmone... :-D Un es toreiz arī cepos uz sevi, ka man tas neienāca prātā pirms viņas.. malacis viņa.
09.08.2015 15:44 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Delilah, ļoti gudri vecāki. Ja bērns nespēj ar pateicīgu pieņemt to, ka vecāki viņam var atvieglot dzīvi, tad tiešām jāpiemēro citas pieejas, jo ir iespēja vēl kārtīgu cilvēku izaudzināt (tas par to dēlu runājot). Runājot par meitu, izskatās, ka viņa jau tā ir krietns un adekvāts cilvēks, kas novērtē to, ka viņai ir nodrošināta salīdzinoši viegla dzīve. Nauda viņu nesabojāja un tas arī ir sava zi';nā rakstura rādītājs
09.08.2015 15:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tā , kas aizbrauca to pingvīnus skaitīt !? :D :D nu forši, kapēc , ne !?
Drīzāk man šķiet, ka cilvēkiem kuri pa lielam , gan bērnībā ir redzējuši kā vecāki ,gan vēlāk ,ir skaitījuši katru santīmu/centu , nesaprot līdz galam , ka citiem uzturēt savu bērnu arī 25 gados nesit kabatā robu. Tie vecāki kuri šo var atļauties neēd pēc ta visu mēnesi sakaltušu maizi un šķidru dārzeņu zupiņu :D
09.08.2015 15:48 |
 
Reitings 414
Reģ: 03.02.2013
meksikanka, jā, apmēram tāds arī ir mērķis - paprovēt no tā džeka tomēr cilvēku uztaisīt. :D

Man vispār viņas vecāki ir tāds kā mērķis dzīvē - kāda es reiz gribētu būt :)
09.08.2015 15:50 |
 
Reitings 160
Reģ: 17.07.2010
Es gan studēju, gan strādāju. Uzskatu to par pašsaprotamu, jo vēlos palikt neatkarīga no vecākiem.
09.08.2015 16:12 |
 
Reitings 228
Reģ: 30.07.2015
Neviens nav tiesīgs aizrādīt un mācīt Tevi dzīvot, ja vecāki brīvprātīgi ir piekrituši Tevi tādā veidā atbalstīt un Tu tiešām cītīgi mācies, ne izklaidīgi attiecies pret ikdienu un bezjēdzīgi izšķērdē naudu. Te jau tie viedokļi un uzskati ir dažādi, vieni pēc iespējas ātrāk grib tikt pie absolūtas neatkarības no vecākiem, citi labprāt pieņem atbalstu līdz pat pēdējam un ne vienā, ne otrā neredzu neko sliktu.

Kas attiecas uz draugu, viņš noteikti ir neapmierināts ar to, ka Tava dzīve ir vienkāršāka nekā viņam. Iespējams Tu vari atļauties vairāk, neesi tik nogurusi kā viņš u.c. Tev gan nevajadzētu justies par to vainīgai un ir ļoti žēl, ka mīļotais cilvēks nevar priecāties par to, ka Tev ir šāda iespēja.
09.08.2015 16:16 |
 
Reitings 499
Reģ: 26.07.2015
es tur nesaskatu neko sliktu.
Ja finansiāls atbalsts ir, visas pūles tiešām tiek veltītas mācībām nevis slinkošanai, manuprāt, tas ir labāk, nekā rauties darbā, kavēt lekcijas, uzkrāt parādus mācībās un stresot.
+++
Varbūt draugam tiešām skauž (?), ka Tev ir tik daudz brīva laika, kamēr viņš raujas darbā.
Domāju tā pat. ;-)
09.08.2015 16:18 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Manuprāt, nav nekādas vainas studiju laikā nestrādāt, ja to var atļauties. Kā noprotu, tad esi pabeigusi otro vai trešo kursu (atkarībā no tā, cik gadu programma tev ir). Šis ir īstais brīdis meklēt darbu savā jomā, jo zināšanas tev jau ir, bet bakalaura rakstīšanas laikā vari pati plānot savu laiku, lai tas netraucētu darbam.
Par puisi... Nu, varbūt viņam ir zināma netaisnīguma sajūta, ka viņam jāraujas, bet tev nē. Tikpat labi varbūt viņš grib tevi pamudināt uzņemties vairāk - tevis pašas labā -, bet neprot to nokomunicēt. Pastāsti mierīgi, atklāti un bez pārspīlējumiem, kā tas liek tev justies.
09.08.2015 16:19 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Tev gan nevajadzētu justies par to vainīgai un ir ļoti žēl, ka mīļotais cilvēks nevar priecāties par to, ka Tev ir šāda iespēja.

Mīlestība ir lēnprātīga,
Mīlestība ir laipna,
Tā neskauž
,
Mīlestība nelielās,
Tā nav uzpūtīga.
Tā neizturas netikli,
Tā nemeklē savu labumu,
Tā neapskaišas,
Tā nepiemin ļaunu.
Tā nepriecājas par netaisnību,
Bet priecājas par taisnību.
Tā apklāj visu, tā tic visu,
Tā cerē visu,
Tā panes visu.
Mīlestība nekad nebeidzas.

Es piekritīšu vairumam, diemžēl tavam vīrietim, kādu iemeslu dēļ skauž. Varbūt mēģini ar viņu runāt, jo savādāk, kā jau iepriekš minēja, būs grūta kopdzīve.
09.08.2015 16:24 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
izbaudi so laiku, cik ir pensionesanas vecums Latvija , 65? paspesi nostradaties :D
09.08.2015 16:54 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Ļoti, ļoti pazīstama situācija, jo arī pati esmu tādā bijusi. Tiesa gan, tolaik nestudēju, vienkārši, kā rakstīja wee, baudīju dzīvi. Kamēr dzīvokļa biedri strādāja no rīta līdz vakaram, es atļāvos laiku veltīt saviem hobijiem, garām pastaigām, vasaras baudīšanai. Rezultātā pretī saņēmu nievājošus, nepatīkamus vārdus no pārējiem par spīti tam, ka maksājumus veicu laicīgi un pilnā apmērā. Beigu beigās no dzīvokļa izvācos, bet ne par to ir stāsts. Gluži vienkārši šis gadījums man lika saprast, ka ir cilvēki, kuri vienkārši nespēj izturēt to, ka viņiem jāpūlas vaiga sviedros, lai nopelnītu naudu, kamēr kāds cits var atļauties to pašu nestrādājot. Katram dzīve iegrozās savādāk un nevienam nav tiesību nosodīt un tiesāt otru par to, kādu dzīves modeli katrs pats izvēlējies.
09.08.2015 17:01 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Es domāju, ka katrs var strādāt/nestrādāt tiešām pēc savām/vecāku iespējām. Ja studijas ir klātienē, tiešām neko nosodošu nesaskatu. Izglītība ir ļoti svarīga.
Par sevi varu teikt, ka esmu izmēģinājusi gan strādāt, gan nestrādāt, bet tā kā studēju ko ļoti specifisku un laikietilpīgu, tad pati dzīvē pārliecinājos cik ļoti darbs var savā ziņā traucēt, radīt lieku stresu, nogurumu (es gan strādāju nakts maiņas, jo visu dienu aizņema mācības), pat veselības problēmas, - piemērs no dzīves - nekad, tiešām nekad mūžā nebiju ģībusi, bet tajā periodā, kad man bija darbs un kolokviji, sanāca noģībt pat 2 reizes un ne jau no neēšanas, - tad arī sapratu, ka tāda slodze ir par traku, bet lai vai kā, ja strādāšanai nav spiedošas vajadzības, tad vismaz pirmajos kursos labāk veltīt laiku mācībām. Darba iegūšana nav nekas slikts, bet nav uzreiz jānoliek visi tie, kas nestrādā, katram var būt savi iemesli, ja slodze būs par lielu, varbūt tagad, jaunam esot, viss būs kārtībā, bet vecumdienās tas ļoti iespējams atsauksies uz veselību - gan miega apnojas veidā, gan arī kā citādi.
Par Tavu puisi varu teikt, -diemžēl japiekrīt pārējām meitenēm - izklausās pēc skaudības. Tiešām nesaprotu, kāpēc daudzi ir tik skaudīgi, katram dzīvē dotas savas priekšrocības, katrs tās izmanto kā māk, varbūt vienam paveicas ar vecākiem, citam ar darbu, vēl citam ar veiksmīgu darījumu, bet kāpēc jāskauž, nesaprotu.
09.08.2015 17:03 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Vai tas, ka 23 gadīgu studenti vecāki pilnībā uztur, ir vai nav pieņemami, ietekmē cilvēka audzināšana un dzīves pieredze. Nav nekāds noslēpums, ka visām ģimenēm nav vienādas materiālās iespējas, tāpēc nešķiet dīvaini, ja cilvēkam, kuram pašam dzīvē viss bijis jāizcīna saviem spēkiem, šķiet netaisnīgi, ka kādam citam tas viss tiek pasniegts uz paplātes. Tieši tāpat cilvēki, kas nezina, kā ir visu izcīnīt saviem spēkiem, nereti nesaprot tā otra cilvēka psiholoģiju.

Autores situācijā to, cik viedokļu atšķirības un dažādie uzskati par naudu var ietekmēt pāra attiecības nākotnē, jālemj autorei pašai. Tomēr domāju, ka tas kādā brīdī var novest pie neatrisināmām domstarpībām.

Pašai situācija, ka cilvēkam 23 gados (ja vien tas nav medicīnas students) nav savu iztikas līdzekļu pat higiēnas preču iegādei un savām izklaidēm, nešķiet pieņemama. Cilvēkam arī 30 gados var nebūt vajadzība strādāt, jo vecāki ir spējīgi savu visnotaļ pieaugušo bērnu uzturēt. Cik tas ir pieņemami, gan lai katrs lemj pats.
09.08.2015 17:13 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Kaada tam puisim dariishana? Ja vinjam pasham nav vinja jaauztur, neredzu, par ko shim vajadzeetu tik briesmiigi uztraukties.

Kad studeeju, mani arii uztureeja vecaaki.Studijas nepabeidzu, saaku straadaat un taalaak nodroshinaaju sevi pati. Ja vien vecaaki ir gana turiigi un vinjiem taadeelj nav peedeejaas bikses jaapaardod, neredzu neko nosodaamu.
09.08.2015 17:33 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Skaudība vulgaris :D Ja tu viņam nedīc naudu, tad kāda gan viņam par to daļa. Es ar savām studijām arī vnk fiziski nespēju savienot pastāvīgu darbu.
09.08.2015 17:43 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Izglītība ir forša lieta, bet tāpēc daudzām sievietēm panākumi bieži kā no gaisa krīt. Pārsvarā vidusmēra vīrietis no jaunības strādā pilnu slodzi un nemaz nevar atļauties lauzt savu gateršķika likteni, jo jāstrādā un jāmaksā par savu dzīvi. Ne man iespēja uz čļena palēkāt, ne mammai pupu pazīst. Bet jaunas sievietes gan, studē, braukā ar Touareg. Viņām iespēju daudz - ja papucis neuztur tad onkuļiem pasūkā. Karjeras augšupeja arī bieži atkarīga no berzes strap vagīnu un peni. Man ļoti skauž.
09.08.2015 17:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits