studējot nestrādāju - draugam tas nepatīk

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Sveiki visām!

esmu studente, nestrādāju jo vecāki var manu ikdienu un studijas finansēt. Nemetu naudu uz visām malām, ekonomēju, ļoti respektēju to, ka varu saņemt atbalstu no vecākiem.
Mans draugs gan studē, gan strādā un bieži vien dzirdu no viņa pārmetumus, ka es studiju laikā nestrādājot un man esot pārāk daudz brīva laika.
Ko jūs domājat par šo?
Man darbs un karjera ir svarīga, bet tas ka pagaidām nestrādāju mani nepadara par sliktāku vai slinkāku cilvēku. Ko jūs domājat par cilvēkiem, kurus finansē vecāki un viņi paši nestrādā kamēr studē? Vai jums ir bijis tāpat?
Šai situācijā aizdomājos par sievām kuras vispār finansē tikai viņu vīrieši un pašām nav nekas jādara...kā šie vīrieši to vispār pieļauj? Vai viņus tiešām nedusmo ka šī sēž mājās un nekā nedara?

Padalieties pieredzē un domās. :-)
09.08.2015 13:39 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Un tad vienmēr saka kad redz manu kontu "nu kā var nestrādājošam cilvēkam būt tāda nauda uz konta?"

Kāpēc jālien otra cilvēka makā? (t) Izklausās, ka viņam tiešām ir nopietnas problēmas ar skaudību. Nevaru iedomāties kā ir dzīvot kopā ar cilvēku, kas visu laiku pārmet par to, ka tev ir nauda, bez maz jājūtas vainīgai par to un jāslēpj visi skaitļi. Fuj.
09.08.2015 14:08 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
Nu jā, iespējams, viņam mazliet sāp sirds, ka situācija ir tāda, kāda tā ir, ka viņam jāraujas, bet citam tas jau ir iedots. Tā dzīve ir iekārtota.

Par citiem jā, bet ne jau par mīļoto vai tuvo cilvēku... par tuvajiem ir jāpriecājas, ne jātrin zobs kāpēc viņam tā paveicies, bet man ne?
09.08.2015 14:09 |
 
Reitings 3616
Reģ: 06.05.2014
Ja ir iespēja nestrādāt, tad nepadodies spiedienam. Darbi ir dažādi, bet ne vienmēr var kaut ko tādu atrast, kur normāli maksā un ko savienot ar studijām. Man bija jāizvēlas - studijas vai darbs. Protams, naudas garša parāva mani uz darba pusi.
09.08.2015 14:09 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Erde, Tev ir 23 gadi, ja Tu pateiktu vecākiem, ka pastrādāsi un to vēlētos, tad tā arī darītu. Un kāpēc uzreiz nenolikt eksāmenus? Es strādāju, labi mācos, visu paspēju, protams, man nav pilnas slodzes darbs un nav arī nekāds pagaidām manā profesijā. Es aizeju, izdaru savu darbu un eju mājās, tās ir 70 stundas mēnesī. Protams, ja uzreiz gribas darbu meklēt nopietnāku, tad varbūt arī šis un tas ir jāpakavē, bet laikam ne par to ir runa, saprotu, ka Tu nemaz negribi strādāt, bet centies tam rast attaisnojumus. Nevajag. Ja negribi, tad nestrādā.
09.08.2015 14:11 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
Izklausās, ka viņam tiešām ir nopietnas problēmas ar skaudību. Nevaru iedomāties kā ir dzīvot kopā ar cilvēku, kas visu laiku pārmet par to, ka tev ir nauda, bez maz jājūtas vainīgai par to un jāslēpj visi skaitļi. Fuj.

Man jaunībā tā bija... Arī bāza acīs katru kapeiku ko vecāki man iedeva.. mācījos tad vidusskolā.. un ja ko pirkām tad naudu metām uz pusēm, bet vēl nebija labi...
09.08.2015 14:12 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Tas gan ir jocīgi, ka pārmet to, ka ir pārāk daudz brīvā laika. Ja Tu dari tajā laikā visādas muļķības, tad gan var pārmest. Tā tiešām izklausās pēc skaudības, diemžēl. :(
09.08.2015 14:15 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Vispār jau studēšanu tāpēc sauc par studēšanu, ka cilveks studē. Tas nozīme ka ne tikai apmeklē lekcijas, bet arī patstāvīgi sēž pie gramatam un mācās. Man augstskolā pasniedzēji teica ka studentam 4 stundas dienā ir lekcijas un 4 stundas ir patstāvīgais darbs pie gramatam. Tās ir 8 stundas dienā jeb normāla darba diena. Kā cilvēkam var but pārāk daudz brīva laika? Ja autore tikai lekcijas apmeklē un pie gramatam sēžas tikai divus vakarus pirms eksāmena/zpd nodošanas tad logiski ka draugs pārmet brīva laika ir par daudz. Draugs ir dumš ja pārmet to ka Tu nepārdod narvesenā kafiju vai frī kartupeļus Makdonaldā nevis to ka vairak laika nevelti studijām.
Es ieteiktu vairak laika veltīt savai attīstībai, var but vel kādu valodu sākt apgūt. Stradat Tu vienmer paspēsi aiziet, bet tāds brīdis kad varēsi citu apstākļu netraucēta mācīties Tev dzīvē vairak nebūs. Ja nu vienīgi apprecēsies ar turīgu vīrieti, bet kas to zina kā dzīve iegrozīsies. Tā ka izmanto iespēju. Stradat iet ir verts tikai tad ja darbs ir tiesa veida saistīts ar apgūstamo jomu.
09.08.2015 14:18 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Atceros vienu meiteni kura pati rāvās visādos darbos un teica ka nekas nav sliktāks par cilvēku kurš nekad nav strādājis. Es tā nedomāju. trīs mēnešu praksi es pabeidzu studijās izcili.

Riebjas kad cilvēkus mēra pēc darba, es saprotu ka ja man nekā nebūtu un es dzīvotu uz vecāku pēdējām kapeikām un negribētu strādāt, tad tā ir cita lieta. Es ļoti cienu ka vecāki mani atbalsta, naudu nemetu uz visām malām.
Vienkārši riebjas sabiedrībā tas negatīvais uzskats par tiem, kuriem varbūt ir paveicies ka viņus atbalsta un viņiem nav jāpiestrādā savai iztikai un studijām.
09.08.2015 14:18 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
erde, un šķiet, ka nesapratīsi arī. Ja tev rūpētu vecāki tik ļoti, tad tu nevis teiktu viņiem, ka jāiet pastrādāt, bet vienkārši ietu un pastrādātu. Mana ģimene arī ir gatava mani uzturēt, taču man ir svarīgi kāda es izaugu kā personība, man ir svarīga pieredze, kura man pašai nāktu par labu. Es arī pirmo studiju gadu nestrādāju, kamēr iejutos tajā visā un ģimene negribēja, lai to daru, bet otrajā sāku strādāt. Neko nenožēloju, jo pati sev pierādīju uz ko esmu spējīga un guvu lielisku pieredzi saskarsmē ar cilvēkiem un dažādu situāciju risināšanā.
Tas ir mans viedoklis. Tu jautāji, ko domājam un es arī pateicu. Ja nevari sagremot tā ir tava problēma.
Un no vienas puses tavu draugu saprotu.. Ir grūti un sāpīgi dzīvot ar kādu, kuram nav jāpiedomā kā izdzīvot nākamo nedēļu. Parādās atšķirība prioritātēs un dzīves uzskatos. Tomēr arī pārmest nav pareizi.
09.08.2015 14:20 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Varbūt viņam tas liekas netaisnīgi - tev viss tiek pasviests, viņam par to ir jācīnās.

Kāpēc meitenei ir jājūtas vainīgai par to, ka ''viņai viss tiek pasviests''? Viņai vajadzētu augstsirdīgi atteikties no vecāku atbalsta, pat ja viņi mierīgi var (un vēlas) visu nodrošināt? Šo te nosodījumu es nekad neesmu sapratusi. Piekrītu Anno Domini, izjust nenovīdību pret tuvāko cilvēku tikai par to, ka viņai ir vairāk paveicies ar materiālo situāciju ir vienkārši nepareizi.
09.08.2015 14:21 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Savu brīvo laiku pavadu lasot grāmatas, dažkārt nodarbojos ar sportu, ja iet runa par brīvdienām. Bet studiju laikā gan jāpacenšas ar mācībām, man ir tiešām daudz laika sagatavoties, bet to arī izmantoju. Nu drīz jau sākšu rakstīt bakalauru un blakus bakalauram daži eksāmeni, studiju darbi.
09.08.2015 14:24 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
"nu kā var nestrādājošam cilvēkam būt tāda nauda uz konta


Vinam skauž.

Ja Tev ir 23 tad ko Tu studē- maģistros, otru augstāko vai medicīnu? 23 jau vajadzētu meginat atrast darbu savā profesija.
09.08.2015 14:25 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Es arī studiju laikā nestrādāju, jo vecāki spēja visu nodrošināt (par ko viņiem lielākais paldies!) un viņiem galvenais bija, lai varu noturēties budžetā, labi mācīties. Varbūt, ja varētu savienot darbu savā sfērā, būtu mēģinājusi. No drauga nekādus komentārus nedzirdēju, viņš saprata situāciju un priecājās par to, ka varu nestrādāt. No citiem gan dzirdēju visādus komentārus no sērijas - kā tu atļaujies nestrādāt, var taču strādāt jebkur, galvenais ir strādāt, vecākiem nauda nekrīt no debesīm utt. Vot atļāvos nestrādāt un neko nenožēloju, tāpēc nejūtos sliktāka vai slinkāka.

Kāpēc jālien otra cilvēka makā? Izklausās, ka viņam tiešām ir nopietnas problēmas ar skaudību. Nevaru iedomāties kā ir dzīvot kopā ar cilvēku, kas visu laiku pārmet par to, ka tev ir nauda, bez maz jājūtas vainīgai par to un jāslēpj visi skaitļi. Fuj.

Pievienojos šim!
09.08.2015 14:28 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Blondie

arī cilvēks kurš studē tāpat un nekrāmē apģērbu H&M veikalā var izaugt par personību.
09.08.2015 14:29 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
man ariii izklausaas peec skaudiibas. tev nav jaajuutas vainiigai vai kaa savaadaak, bet ar draugu gan dereetu aprunaaties taa kaartiigi.
izmanto sho iespeju, kad vari veltiit laiku studijaam. straadaat veel paspeesi, visa dziive priekshaa.
09.08.2015 14:29 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
mistalee

pilnīgi mana situācija, tikai mani arī draugs laikam nesaprot.
09.08.2015 14:30 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Erde, tik pamanāma tava attieksme pret parastiem darbiem :D redzi, ne visiem var vecāki visu nodrošināt, ir arī jāliek frī kartupeļi vai jākrāmē drēbes, lai normāli izdzīvotu studiju laikā, un tāpat visu var paspēt un praksi pabeigt izcili, kā tu iepriekš teici.
Ja tu nevēlies nosodījumu izjust, kādēļ nievājoši izsakies pret tiem, kas strādā parastu darbu?
09.08.2015 14:30 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
Piekrītu, tomēr paskatoties uz cilvēkiem sev apkārt.. tas jau ir savādāk. Nu ko katram sava dzīve un vērtības. :)
09.08.2015 14:30 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
izmanto sho iespeju, kad vari veltiit laiku studijaam. straadaat veel paspeesi, visa dziive priekshaa.


šo te man vienmēr saka vecāki.
09.08.2015 14:31 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
Apple_pie, arī ++
09.08.2015 14:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits