uzturlidzekļi bernam

 
Reitings 15
Reģ: 29.06.2011
sveikas!varbūt šeit ir kāda,kas ir saskarusies ar uzturlīdzekļu piedziņu.man ir dēls 7 gadi,esmu nolemusi pieprasīt alimentus,šķīrušies esam 4 gadus(nebijām precējušies) un ar dēlu viņš nav kontaktejies 3 gadus,nav pat interesejies kā klajas,pilnigi nekāda saskarsme,kā arī protams nav neko maksājis.
zinu,ka jāaizpilda prasības pieteikums maza apmēra uzturlīdzekļu piedziņai,bet kā pareizi to visu noformēt.?
08.08.2015 13:13 |
 
Reitings 15
Reģ: 29.06.2011
dzimšnas apliecībā viņš ir,kā arī bērnam ir viņa uzvārds.jā draudzene protams to zin,un ir dzirdejusi tikai viņa versiju par mūsu attiecībām tāpec lidzko agrāk centos vēl kaut kā sazināties viņa vēl klupa man virsū,bet pats labākais vēl pateica-maniem bērniem gan būs tēvs.redz es esot tā sliktā,un esmu vainīga ka manam bērnam nav tēva.kā arī piebilda,ka mana bērna tēvs ļoti milot bērnus,ka viņa redz kā viņš kontaktējas ar citiem bērniem.nu jā..situācija srežģita.
ar viņa māti kontakts man ir,viņa mazbērnu apciemo kad ir iespēja
08.08.2015 14:47 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Cik vispār ir tie uzturlīdzekļi lieli !? Nav tā, ka izdevīgāk ir dzīvot bez tās naudas nekā šitā čakarēties ?
08.08.2015 14:51 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
tu nevari vinjam pazvaniit? Kad vinjs ir darbaa? Paskaidrot, ka berns ies skolaa, vajag to un to? Ka tas viss kas notiek NAV normaali? Bernam vajag teevu? Jums tak nav nekas dalaams! Vinjam jauna dzive, attieciibas...Tev sava dziive...

Vispaar nesaportu taas "draudzenes", kuras nelauj tikties ar bernu no citaam attiecibaam... un vispaar nesaprotu virieshus, kuriem vienalga par svau beernu....
08.08.2015 14:52 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nav tā, ka izdevīgāk ir dzīvot bez tās naudas nekā šitā čakarēties ?



es noteikti riikotos shaadi... Ziimuljiem un mugursomai "sakasiitu".
08.08.2015 14:53 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
wee - manuprāt, viņai sanāk minimālie - 108 eur :D
08.08.2015 14:53 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Cik vispār ir tie uzturlīdzekļi lieli !?


110 eur/mēnesī.
08.08.2015 14:54 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Jēziņ! Es esmu pilnīgā autā par jauno draudzeni! :-D Bet, ja nopietni, es ieteiktu izmēģināt 101 variantu mediācijai, strādāt un censties, lai bērna tēvs varētu būt bērna dzīvē, jo tas ir ārkārtīgi svarīgi. Un es to saku no, tajā skaitā, šķirtas ģimenes bērna pozīcijas. Tas, ka tev ir labs kontakts ar viņa māti, ir brīnišķīgi. :-)
08.08.2015 14:54 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ir ļoti daudz gadījumu, kad tas tie mazie alimenti, beigās ir apgrūtinājums, piemēram, ja vecākiem ir ļoti sliktas attiecības. Zinu piemērus, kad piedzen alimentus, bet tēvs turpina nemaksāt, bet visus turpmākos gadus, sieviete ar bērnu, nevar izbraukt no valsts.


Ja vīrietis nespēj maksāt, šo naudu sieviete saņem no valsts un pēc tam šis vīrietis ir parādā valstij un vienā jaukā dienā viņam var pieprasīt šo naudu atpakaļ. Pabalsta lielumu aprēķina no vīrieša algas. Ja tā liela, attiecīgi- lielāks ir arī pabalsts.

Zinu piemēru - paziņai bērna tēvs nelikās ne zinis un pēc dažiem gadiem bērna tēvam reāli sāka pieprasīt naudu, ne sieviete, bet sociālais darbinieks ( iepriekšējais bija vecā kaluma, kam bija kopīgas paziņas ar bērna tēvu un tāpēc viņam neko neprasīja). Tagad bērna tēvs lūdzas, lai sieviete uzraksta, ka līdzekļi viņai nav vajadzīgi. Viņa tā arī bija domājusi, bet sociālā darbiniece ieteica aizmirst pašlepnumu, jo bērniem šie līdzekļi noderēs, ja ne tagad, tad vēlāk. Acīmredzot šajos gados viņš bija labi pelnījis, ka šī summa sakrājusies diezgan liela.
08.08.2015 14:56 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
dindiņš Tā nu gan man arī likās, bet beigu beigās izrādās, ka mainīt tas neko nemaina. Ja valsts maksā alimentus, vēlāk tos pieprasa no tēva. Kaut arī tēvs atsakās maksāt, vai arī pierāda, ka nav spējīgs to darīt, valsts vienalga turpina maksāt alimentus. Nauda ir bijusi, nauda ir maksāta, tur jau valsts vairs iekšā nejauksies un nesāks spriest par to, ka bērns naudu nav saņēmis tieši no tēva un tādā gadījumā viņam pret tēvu nav pienākums. Šeit jau valsts gribēs savu naudiņu, kuru kādreiz maksāja. Sanāk ja tev dod un tu ņem, tad vēlāk tev jādod un valsts ņems.
08.08.2015 14:58 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es laikam vienkārši sastādītu sarakstu ar lietām kuras bērnam nepieciešamas , vai ja ir kādi pulciņi, lai viņš maksā pa tiešo par tiem .... ja nē, tad nē ... ko nu vairs .... !
vispār man nepatīk, ka 2 pieauguši cilvēki šitā perās, tas bērns taču nav kāda lieta ,kuram uzspiest komunikāciju ar tēvu, kur skaidri redzams, ka viņam pajāt ....
08.08.2015 14:59 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Tas par to jauno draudzeni man atgādināja :

:D
08.08.2015 15:02 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Dodoo, nu gan stulbums augstākajā pakāpē.(t)
08.08.2015 15:05 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nauda ir bijusi, nauda ir maksāta, tur jau valsts vairs iekšā nejauksies un nesāks spriest par to, ka bērns naudu nav saņēmis tieši no tēva un tādā gadījumā viņam pret tēvu nav pienākums.


To naudu vēlāk pieprasa no tēva, tā kā viņš līdz mūža galam oficiālā darbā strādāt nedrīkst, jo citādāk no šis algas viņam valsts pieprasīs apmaksāt parādu par nesamaksāto bērnu naudu.

Tām, as saka, lai neķēpājas ar to - kā jūsuprāt šai sievietei vajadzētu izdzīvot bez līdzekļiem. No kā viņai iztikt tagad?
Un pasakiet, lūdzu, cik daudz ir reāli bijuši gadījumi, kad bērniem ir piespiests maksāt par tēvu? Un lūdzu bez visiem "viena tante teica", "es kaut kur tramvajā noklausījos sarunā" un līdzīgus "piemērus iz dzīves" ;-)
08.08.2015 15:05 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
dindiņš Bilde pilna taisnības! :-D
08.08.2015 15:06 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Katrā ziņā sieviete jau var celt galvu cik augstu grib un būt neatkarīga, bet tos minimālos alimentus vajadzētu pieprasīt kaut vai aiz principa, lai kungs neizdomā vēl 10 bērnus uztaisīt un pamest.
08.08.2015 15:09 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
kam tev to naudu, ja bērnu ignorē?

ja saņemsi naudu, tad bērnam tēva vecumdienās būs pienākums viņam palīdzēt. bet ja tagad naudu nesaņemsi , tad bērns var tāpat ignorēt tēvu , kā viņš tagad.


A kāda kuram daļa kāpēc cilvēkam naudu vajag? Bērnam tak ēst un apģērbties arī vajag un ja jau mācēja uztaisīt, tad lai māk parūpēties. Es tikai brīnos, ka tu tos alimentus izdomāji tikai tagad pieprasīt, nevis tos gadus atpakaļ. (t)
08.08.2015 15:14 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Katrā ziņā sieviete jau var celt galvu cik augstu grib un būt neatkarīga, bet tos minimālos alimentus vajadzētu pieprasīt kaut vai aiz principa, lai kungs neizdomā vēl 10 bērnus uztaisīt un pamest.


+

Tā nauda ir nevis sievietei, bet bērniem. Šo faktu dažas sievietes aizmirst. Ir arī gadījumi, kad vīrietis maksā, bet naudu sieviete izmanto sev un bērni no tās neko nesaņem.
08.08.2015 15:14 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Un pasakiet, lūdzu, cik daudz ir reāli bijuši gadījumi, kad bērniem ir piespiests maksāt par tēvu? Un lūdzu bez visiem "viena tante teica", "es kaut kur tramvajā noklausījos sarunā" un līdzīgus "piemērus iz dzīves"


Šis vēl nav moderni (informācijas trūkums publiskajā telpā) un tie vecie, kas paši nav kasīgi un gudri, ir par skopu, lai noalgotu juristus.
08.08.2015 15:14 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Aktuālāk ir izslēgt no mantojuma.
08.08.2015 15:17 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
Un pasakiet, lūdzu, cik daudz ir reāli bijuši gadījumi, kad bērniem ir piespiests maksāt par tēvu? Un lūdzu bez visiem "viena tante teica", "es kaut kur tramvajā noklausījos sarunā" un līdzīgus "piemērus iz dzīves"


Kā jau minēju, esmu dzīvs piemērs tam! Neviens nesāka slīkt pārdomās, par to, ka par mani maksāja valsts, jo tēvs to vienkārši nedarīja. 3 mēnešus atpakaļ, mans brālis sāka labprātīgi segt ārstēšanās izdevumus par tēvu, jo viņš vienkārši ir spējīgs maksāt. Tēvam palika sliktāk, ārstēšanās vairs nelīdzēja un viņš tika ievietots pansionātā. Tad ,brālis saprata, ka viens nevarēs maksāt 600 euro mēnesī, tikai par tēvu vien un tā nu es saņēmu vēstuli, kurā arī bija minēts, ka tas nu ir mans pienākums un ja es neesmu vientuļā māte vai bezdarbniece, tad nu nāksies maksāt. Es sapratu, ka tagad maksāšu par svešu cilvēku. Gāju uz sociālajiem, prasīju, stāstīju, ņēmos un darījos. Izbēgt neizdevās vienalga. Galu galā viss process apstājās, jo slimība izrādījās spēcīgāka. Bet viss tas tik tiešām ir un reāli tas ir.

Neviens jau nesaka, ka būtu muļķīgi tagad kaut ko pieprasīt, jo bērns ir bērns un jāaudzina viņš ir, lai vai kā tur, bet ja ir iespēja izvilkt pašas spēkiem, tad labāk ne no viena, neko, nekad neņemt.
08.08.2015 15:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits