Motivacijas trukums, liekais svars un pedejais gads ellē.

 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
Sveiki! Esmu nonakusi tada ka dilemma, nevaru isti izlemt ko darit.
Tatad mana problema ir kadi 25 liekie kilogrami. Esmu 166cm gara un sobrid sveru 85kg, man driz bus 18. Mans vislielakais svars ir bijis 90kg(tas bija sogad junija sakuma) Pa siem gandriz diviem vasaras menesiem man ir izdevies tikt vala no 5kg un es par to loti priecajos, tapat saprotu, ka tas ir tikai sakums.
Sovasar esmu paspejusi paviesoties gan pie brala Zviedrija, gan masas Lielbritanija, kur esmu vel tagad. Kamer esmu te, viss ir labi. Masa saperk daudz auglisus un darzenisus. Es piedomaju pie ta ko edu un censos ari kaut cik pa dienu pakusteties(parasti eju pastaigas) Svars nak nost palenam, bet tomer nak.
Problema sakas taja, ka augusta beigas man bus jaatgriezas Latvija. Tur mani sagaida pedejais mokosais gads pirms busu briva. Tatad vecaki ed loti daudz baltmaizi, ceptus kartupelus, visadas desas, bet tadas lietas ka augli un darzeni neperk gandriz ne maz. Sanak, ka man nav no ka uztaisit salatus, vai nav ko pielikt auzu parslu putrai brokastis, jo visa medus burka ir notesta dazas dienas un maja nestav rieksti, rozines vai kas tads, jo atri tiek notiesats(Mammai ir problemas ar paskontroli un skil ieksa visu, ko redz) Lai tiktu pie kaut kadas kabatas naudas, esmu atteikusies no skolas pusdienam. Ta vieta eju uz veikalu un noperku kaut ko veseligu, budzets sanak 5eur nedela. Dazreiz iedod vairak piem., kadus 10eur, bet ar piebildi, ka uz divam ned. Es, protams, labu gribedama sapirku darzenisus un auglisus, lai ir ko est. Tad 10nieks bija cauri viena nedela, par to bija kaskis KUR TIK DAUDZ VAR IZTERET!
Japiemin ka pagaiso gad es ari biju pie masas, tad es sveru 80kg un tris menesos nokritos uz 74kg. Tad es biju tik prieciga! Dereja skaistas drebes, es ielidu 12 UK izmera. Visi mani prieki palenam beidzas, kad atgriezos Latvija. Tur pa lenam iekritu vecajos ieradumos, liekas centos apest ari daudzas negativas emocijas. ( Tetim ir problemas ar alkoholu, biezi notiek stridi. Mammai ari ir loti smags un gruti panesams raksturs. Vina biezi mani apvaino un nolama par sikumiem, ja kaut kas nav ta ka vina grib. Japiemin, ka maja ir nolaista lidz kapeikai. Remonts bija pirms 30 gadiem, jumts ir caurs. Ja udens tek uz drebju cupu, tad paliek apaksa blodu, Nav vannas vai dusas vai tualetes. Mes dirsam lauka un curajam spaini, bet mazgajamies 1x ned. metala vannele visi tris viena udeni, man ta nekas, jo eju pirma. Vecakiem ir daudzi krediti, mamma nesen ir sanemusies vel tris atros kreditus. Vecaki grimst ar vien dzilak sava nabadziba un velk mani sev lidzi. Mamma visu laiku ir nokunkstejusies lika, vinai vienmer kaut kas sap(pati jau vainiga, jo ir 40+ liekais svars un ikdiena pieedas lidz nemanai un tad vemj un kunkst, ka ir slikti)
Tagad jau paliek skumji apzinoties, ka bus taja cauruma jaatgriezas, esot tur atceros, ka gandriz katru dienu karojas sokoladi. Tad nopirku un viena pati viisu noriju, uz to bridi kamer edu biju laimiga.
Tatad sobrid es gribu but pozitivi noskanota un ticet, ka varu turpinat zaudet svaru ari Latvija, bet vesture ir pieradijusi, ka tas nestrada. Gada laika, ko biju Latvija es pienemos svara par 15kg.
Es runaju ar brala sievu, kas uzreiz pateica, ka es nepareizi domaju. Es zinu, ka ta ir, bet pozitiva domasana mana gadijuma nestradaja. Tad vina man pajautaja TAD KADA JEGA TEV TAGAD IR CENSTIES UN UPURETIES, TAD LABAK TAGAD NEMAZ NEVAJAG SAKT
Sava jega tajos vardos ir, bet man liekas, ja nedarisu kaut ko tagad kamer varu, tad kad es atsaksu nakosreiz, varbut, svars nebus tik liels un es spesu kaut ko saglabt.
Man tada dusma bija par vienam smukam biksem, kuram 12 UK izmers, kas vairs neder. Atceros, ka vilku vinas uz skolu, tad vinas palika ar vien ciesakas lidz saka spiest un beigas vispar kaja ieksa nelida.
Tatad cilveki, jums ir kadi padomi vai ieteikumi?
24.07.2015 00:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man ir grūti noticēt visam, kas rakstīts, kaut vai tāpēc, ka es jau sen būtu lūgusi palīdzību pašvaldībā, lai kaut kā uzlabotu dz.apstākļus, kā arī domājusi par darbu. Es tiešām nesaprotu, kāpēc vasarās jābrauc uz ārzemēm atpūsties, ja var atrast darbu un pelnīt naudiņu (svars arī mazinās, ja darbojas). Un laukos ir darbs, vienīgi jāstrādā ir daudz un smagi.


Laukos patiesībā pat daudziem tādi apstākļi ir un pat vel trakāki gadījumi ar. Pirmo reizi kad es ar ko tādu saskāros es burtiski biju šokā, pēc tam kad jau atkārtoti bija ar to jāsaskaras tad jau pieradu. Vasarā tad vismaz nav tik traki, parasti jau laukos ir kāds ezers vai kas tāds kur var aiziet nopeldēties, tad nu tā mazgāšanās nav tik traka lieta. Pati atceros ka tik pat kā lūdzos katru dienu iet uz ezeru lai varētu ielīst ūdenī jo karstās vasaras dienās svīšana u nviss cits kopā rada tādu pretīgu sajūtu.

Labierīcības jau gan kaut kādas varēja sataisīt, ja jau ir sava zeme tad kaut vai sirsniņmājiņu uztaisīt, tas jau būtu labāks variants, bet nu jā, ja tēvs nav no darītājiem tadn u ir kā ir.

Vispār varbūt tu vari māsai/brālim palūgt lai tev kādu naudiņu iedod lai varētu to pataupīt priekš tā ēdiena, bet tas jau atkarīgs cik traki ir un vajag.

Es jau arī domāju ka vasarā nevajadzētu braukt atpūsties, bet gan strādāt jo tā tiešām būtu gan nauda gan spēks, gan arī svars ietu nost un pašai prieks, bet tai pašā laikā varu arī cilvēcīgi saprast ka cilvēks grib arī tikt no tādiem apstākļiem prom :-/
24.07.2015 14:34 |
 
Reitings 51
Reģ: 13.11.2011
Ja šis ir patiess stāsts, tad pāris lietas gan nelīmējās kopā, bet kopumā piekrītu iepriekš minētajam. Skolu vajadzētu pabeigt, un rast motivāciju (Kura ir acīmredzama) stingri mācīties valodu, iet uz konsultācijām un izmantot skolotāju cik vien var(kamēr valodas mācība ir par brīvu). Un tad lai māsa palīdz varbūt iekārtoties. Latvijā no tāda vecuma ir pagrūtāk sākt stabilu dzīvi, bet nav neiespējami.

Kas attiecas uz lieko svaru- sporto. Tas neprasa naudu. Šobrīd ir iespējas apmeklēt arī vairākus bezmaksas treniņus ārā, ko vada dažādās vietās (jāmeklē pēc tuvākās pilsētas). Ja nedzīvo pilsētā, tad laukos vēl jo vairāk... Sporto pati, gan jau botas ir (skolā sporta stundās jau ar kaut ko sporto..), kusties,peldi(ir taču vasara!!), galu galā gan jau arī ir kaut kāds dārzs, ja dzīvo laukos.. un vasarā tur arī vajadzētu augt viskaut kam (ja vien ir iestādīts, vai vismaz ogu krūmi un ābeles). Pie tam, ja dzīvo laukos- mežs pilns ar sēnēm un ogām.
Tos pašus treknos kartupeļus jau var ēst, tikai ne tik lielām porcijām. Ja kustēsies un nesēdēsi internetā, tie nekādu ļaunumu nenodarīs.
Un ja esi tik apzinīgā vecumā, paņem tos dažus kartupeļus uzvāri sev atsevišķi un neliec tās mērces un sāli.. sākumā ēdiens liksies bezgaršīgs, pēc tam iepatiksies.

Nezinu cik maksā tagad pusdienas skolā,bet pieļauju, ka par 5 eur varētu arī nepaēst. Bet ja ir iespējams ēst kompleksas pusdienas,es to izmantotu. Ja nē, tad tiešām mēģini varbūt tos pašus nopirktos dārzeņus mājās pagatavot un paņemt līdzi. Un dārzeņi ir lēti. Augļi nē.
Un nevar ēst tikai dārzeņus un augļus, svarīgi ķermenim ir ēst arī citus produktus, iekļaujot tos pašus makaronus, lai enerģija ir. Jo sportot neēdot nav prāta darbs.
Dzer daudz ūdeni. Tas ir bez maksas.

Un vecākiem vari censties palīdzēt ar savu labo piemēru, nevis nolikt viņus līdz ar zemi. Gan jau viņiem dzīve piespieda šādus apstākļus Varbūt ir vēl laiks viņiem spēt saņemties tikt atpakaļ uz ceļa..

Un ja vēl Tev ir pieejams internets, tad to vien vari darīt kā izpildīt dažādus vingrinājumus, ko var redzēt kaut vai youtube.com.

Lai veicas!
24.07.2015 14:45 |
 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
b]Miss Joker
Nav ta ka es negribetu pa vasaram stradat, sovasar braucu tiesi ar merki pa vasaru pastradat. Nostradaju 1o dienas picerija pie melnajiem. Ta vispar bija sapiga pieredze, darbs nekads tur neiznaca, es jau stradaju citigi, neko sliktu par mani neteica. Sanaca ta, ka prieksnieks man uzmacas un nacas pamest darba gaitas.
Ari Zviedrija esmu stradajusi pa vasaru, es izvadaju reklamas ar riteni un nopelniju sev portativo datoru.
Tagad ari Lielbritanija gribetos pastradat, bet lai oficiali stradatu vajag dokumentus nokartot, protams, masai ieminejos, lai karto. Es tak stradat gribu, bet vina zina, ka tas personas numurs aiznem paris menesus un tad isti vairs jegas nav, jo vasara cauri.
Kamer vel Zviedrija biju bralis caur saviem sakariem centas darbinu atrast, bet neizdevas, jo es nepilngadiga un zinu tikkai anglu val., ne zviedru val.
Ta ka sevi es par slinku neuzskatu, es loti gribu but patstaviga un pelnit savu naudu, visus pedejos gadus esmu sapnojusi par brivibu un neatkaribu.
Vel ir ari lieta tada, ka savu nopelnito naudu majas nevar vest. Nav ta, ka es te glabasu sev naudu savam vajadzibam, vienmer mammai ir darisanas un vajadzibas. Tad atskan: Meitin nu ludzu aizdod, nauda pazud ar galiem un atpakal vina neatdod, es jau vairak neprasu.
Ir bijis, ka bralis uzdavina naudu uz izlaidumu, a mammai vajadzibas un bija jaatdod, citadi sak kliekt, kada es negele un skopule.
24.07.2015 16:46 |
 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
Vakara pirms lidojuma uz Lielbritaniju es sarunajos ar mammu skaipa. Vina atklati pateica man un masai, ka tad kad es atbrauksu atpakal uz LV vinai nebus, ko man dot, jo naudas nav. Vina pateica masai, ka ja vina mani tik loti grib, tad var sapirkt visu skolai. Bez maz vai sarakstu jau sataisijusi, masai noskaita: to, to ,to vajag. Ko man darit? Man ir reali kauns mammas vieta, it ka vinai ir mani janodrosina, bet vina pasaka, ka naudas nav un nebus. Tagad ari pateica, ka nemaz nemaksas man tiesibas, es jau zinaju, ka auto apliecibai bus pasai japelna, bet tomer cereju uz kaut kadu atbalstu. Vina vairs nevarot mani nodrosinat, tad nu jaunums. Katru reizi, kad sazvanamies skaipa vina nedara neko citu ka kunkst, stradat vina neiet. Tetis ari ir zaudejis darbu, tagad uz pabalstiem dzivo un nem tik atros kreditus.
Bralis un masas tikai pasmaida par visu vinu bezsakaru, bet man ta ir realitate, ikdiena. Ir jau mani novedusi mamma ari lidz asaram, nesen vini manu suni noindeja ai zurku indi, ne speciali, bet tomer. Un vinas liki vienkarsi aiznesa uz mezu un kaut kur apraka, necilveki! Pat kapu manai Pepei neuztaisija:-(
24.07.2015 17:05 |
 
Reitings 205
Reģ: 02.05.2014
Lasiiju par svaru un te pekshni saku lasit, cik sliktos apstakljos dzivojat. Vareji vnk pateikt, ka ir slikti dziivesapstaklji maajaas. Tas taa, iekrita aciis paaraak.

Te uzreiz saprotams, ka tu eed, kad juuties nelaimiiga/nomaakta. Man arii taa ir. Citi, kad streso need neko, es pat nepamanu, ka esmu kaut ko apeedusi, taapeec sevi turu grozhos un censhos nestresot. Ar gadiem iemaacaas. Pati sveru kadreiz virs 90kg, taapec zinu, ko runaju.

Un treshas, ko gribeju piebilst, ja paarstasi eest augljus, svaru nometiisi veel aatraak.
24.07.2015 17:09 |
 
Reitings 205
Reģ: 02.05.2014
Es tak stradat gribu, bet vina zina, ka tas personas numurs aiznem paris menesus un tad isti vairs jegas nav, jo vasara cauri.


Ammmm, neesmu parliecinata, kaa ir tad, ja esi nepilngadiiga, bet stradat VAR arii bez National Insurance number. Vismaz paaris meneshu. To es arii zinu 100%.
24.07.2015 17:15 |
 
Reitings 985
Reģ: 27.04.2015
Ūdenskritums. Ka Tu domā, kada veida mēs Tev varetu palīdzēt ?

Varbut meitenes, pa visam savācam naudu un nopērkam meitenei biļeti un viss?
24.07.2015 17:22 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Varbut meitenes, pa visam savācam naudu un nopērkam meitenei biļeti un viss?


Ej dēt, kas tev naudu kāds prasa? Meitene varbūt vēlas vienkārši izrunāt to visu? Gudrā atradusies. Nevari palīdzēt, nu nelien tad.
24.07.2015 17:28 |
 
Reitings 985
Reģ: 27.04.2015
K.C. Diemžēl man nav tādas dotības ka vistai un nevaru iet dēt.

Es nesaprotu, kas ir runājams šajā situācijā. Meitenei vajag palīdzību dažādas nozares. Cilvēks nevar tādos apstākļos dzīvot, ja vecāki ir tie, kas padara situāciju tikai sliktāku no meitenes stāstītā. Meitene labi apzinās, ko tiesi vēlas no savas dzīves un apzinās apstākļus, kas traucē. Man tiesām ir dziļi žēl meiteni.
24.07.2015 17:34 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Labi, es sacepos, man liekās, ka tu vinai normāli uzbrauc. :-)
24.07.2015 17:38 |
 
Reitings 985
Reģ: 27.04.2015
Nē, tas nebija uzbrauciens meitenei.
24.07.2015 17:45 |
 
Reitings 68
Reģ: 23.07.2015
galvenais, ka viss vēl var būt labi.. Un ja esi ko apjēgusi, un ir mērķi.. tad visam vajadzētu būt labi.. Varbūt pat lielākā problēma nav liekais svars.. :)
man paklausoties māsu, ar viņas draudzeni paliek slikti.. kuras runā par kaut kādu tauku atsūkšanu , gan no rokām, vēdera.. krūšu palielināšanu utt. kaut gan viņas ir slaidas un ļoti ok..
vnm ir problēmas , svarīgāk ir laba , sakopta vide sev apkārt.. kur var normāli domāt, dzīvot, un visu pārējo darīt.
8-)8-)
24.07.2015 17:57 |
 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
Antigone
Man liekas, ka es seit mekleju kaut nelielu moralu atbalstu, kaut mazliet sapratnes. Ir atradusies daudzi tik jauki cilveki, kas ieteica sanemties un kaut ko darit lietas laba. Es runaju ar masu, vina nav sajusma par manu spozo ideju, bet netaisas staties man cela. Vinai nepatik tas, ka es pametu skolu pedeja gada, bet vina ari pilniba saprot manu situaciju un iemeslus, jo pati tur pat ir izaugusi. Ta ka sanak, ka viss ir manas rokas, ar varu jau lidmasina neiesedinas un uz LV neaizvilks. Man paliek zel masas, jo vina mates acis paliks par vainigo saja situacija, bet es negribu vairs mocities tur ar viniem. Liekas, ka spesu vinu pierunat, lai palidz man nokartot to personas numuru. Tad bus jaatrod darbs un dzivoklis un jadzivo, tad jauredzes.
24.07.2015 22:06 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Mes dirsam lauka un curajam spaini, bet mazgajamies 1x ned. metala vannele visi tris viena udeni, man ta nekas, jo eju pirma.


Varēji jau smukāk pateikt :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
24.07.2015 22:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja ir "ārā", kur dirst, tad, teorētiski, jābūt arī pleķītim, kurā dārzeņus audzēt (mēslojums arī būs), paciņā sēklu maksā ap 20 centiem.
24.07.2015 22:24 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Amm ātros kredītus reti kurš vairs dod ja nav darba vietas , takā...
24.07.2015 22:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kopumā runājot, nav nemaz arī slikts lēmums palikt UK un meklēt darbu. Jā, protams, vidējā izglītība ir svarīga, bla bla bla, bet nu, ja TIEŠĀM ir vēlme izglītību turpināt, tad vidusskolu var pabeigt talmācība. Ja vēlmes izglītību turpināt nav, tad nav arī tik dramatiska atšķirība, 11 vai 12 klašu izglītība (būšu neētiska - CV var to pēdējo klasi piemelot, fabrikas, istabenes un oficiantes darbā neviens nepārbaudīs, ja sevi labi parādīsi, tad tapat varesi tikt pie paaugstinājuma).
24.07.2015 22:28 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
nu vispār jau man viena pazīstama meiča arī aizvācās prom uz vāciju, jo LV bija nelaimīga. viņai arī bija nepabeigta vidusskola un viņa arī pabeidza vidusskolu tālmācībā.
diploms kabatā, strādā vācijā viss kārtībā. salīdzinoši jūtas labāk, ir tādas lietas, kas pietrūkst un ir tādas, kas nepietrūkst.

man arī bija līdzīgs stāsts, bet es aizgāju otrā virzienā, man nebija arī baigi lielas iespējas ēst veselīgi un es iekritu anoreksijas nagos. pēc tam 7 gadus mocījos tikt vaļā no tās slimības. varbūt ne tīri fiziski, bet psiholoģiski bija daudz grūtāk.
24.07.2015 22:33 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Tagad ari pateica, ka nemaz nemaksas man tiesibas, es jau zinaju, ka auto apliecibai bus pasai japelna, bet tomer cereju uz kaut kadu atbalstu



es pa vairākiem komentāriem rakstu, bet es vienkārši izlasīju vispirms pašu topiku un tagad komentus.

man arī tā bija, es arī nācu no nabadzīgas ģimenes, es pati nopelnīju savas tiesības. kas jau bija vairākus gadus pēc pilngadības, līdz tam arī nebija naudas pietiekoši, tas tomēr nav process pa 100 eur, ar visām braukšanām un visu pārējo.
24.07.2015 22:42 |
 
Reitings 770
Reģ: 29.01.2009
Noteikti novēlu izturību.
Es ieteiktu arī nemācīties LV to pēdējo gadu, mācīties tālmācībā vai ja nav steidzami, tad nemācīties kādu laiku līdz sakārtosi savu dzīvi.
Es arī piekrītu, ka svars šeit būtu mazāk noteicošais, drīzāk jau tie dzīves apstākļi. Piekritīšu, ja izvēlies palikt LV un pabeigt skolu, tad atrodi darbiņu, kaut vai apkopējas, pasnieka, vai dārzniecībās par palīgu - būs papildus naudiņa, neuzturēsies mājās un vairāk aktivitātes, kā arī nedomāsi par ēšanu, jo būsi nodarbināta :)
Par tiesībām runājot, tas nav lēts prieks un saprotu kāpēc vecāki tevi finansiāli neatbalsta. Es tiesības liku pirms 3 gadiem, nesāku no pašas nulles, jo man bija jau braukšanas prasmes, taču tās man izmaksāja ap 350 LS, tagad eiro tas būtu vēl vairāk.
25.07.2015 00:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits