Saraksti & Plānošana

 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! :)
Pēdējā laikā, lasot ārzemju blogus, aizvien vairāk ievēroju, cik ļoti sistemātiski citi pieiet plānošanai... Piemēram, gatavošanās Ziemassvētkiem un dzimšanas dienām sākas jau pusgadu iepriekš (protams, sākotnēji ar ideju apkopošanu un detalizēta saraksta izstrādi), tāpat arī tīrīšanas darbiņi tiek rūpīgi saplānoti turpmākajam gadam (cleaning & home improvement schedule)... par iknedēļas iepirkumu sarakstu un maltīšu plānu pat nerunājot!
Savukārt, starp saviem LV dzīvojošiem draugiem neko tādu neesmu novērojusi, izņēmums varētu būt viena daudzbērnu māmiņa, kurai pie sienas ir liels kalendārs ar visiem atvašu nodarbību laikiem, auklīšu telefona nr un tamlīdzīgi... to, laikam, neviens galvā nevarētu paturēt. :) Bet citādi... parastā ģimenē neesmu novērojusi detalizētu plānošanu. Ziemassvētkiem gatavojamies labākajā gadījumā novembra vidū un Lieldienām - nedēļu pirms. :-P
Mans jautājums - kā ir jums? Cik efektīvi plānojat savu laiku? Vai jūtat nepieciešamību pēc sarakstiem, plāniem, wish listiem u.tml.? Kā organizējat savu ikdienu un cik tālu uz priekšu aizdomājaties?
Tātad, tēma par un ap plānošanu! (l) ;-)



18.07.2015 21:03 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Salomē, paldies par iedvesmojošām bildītēm :)
19.07.2015 08:48 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tik strikta plānošana ir pirmais solis uz histēriskiem izgājieniem nākotnē un tas vairs ir tikai laika jautājums, kad un cik lielā apjomā tie parādīsies :D Piemēram, "labi organizētā" dāma būs ieplānojusi ģimenei pavadīt Ziemassvētkus x vietā, ar x cilvēkiem un x dāvanām, uz galda liekot x lietas un telpas rotājot ar x rotājumiem. Cītīgā plānotaja visu būs jau sagatavojusi, bet divas dienas pirms svētkiem izrādās, ka kāds no ģimenes grib citur svinēt/kāds no ģimenes vai pati saslimst/salūzt mašīna/viesi paziņo, ka netiek/kādā loterijā laimēt ceļojumu tieši Ziemassvētkos. Cilvēks, kas visu dara pēdējā brīdī īpaši neplānojot, par to nesatrauksies, bet superplānotājai jebkas neparedzēts būs katastrofa ar attiecīgām emocijām :D
Dzīvi ir jādzīvo tādu, kāda tā ir, nevis jāmēģina iebāzt kaut kādos savu fantāziju rāmjos
19.07.2015 09:07 |
 
Reitings 945
Reģ: 04.07.2014
teika_spolite - ja plāno, tā uzreiz skaitās '' dzīves iebāšana rāmjos '' ? Rutīna ir rāmis!
19.07.2015 09:13 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Neplānoju, nepierakstu gandrīz pilnīgi neko, tikšanās laiki stāv galvā, pirkumus izdaru spontāni, dāvanas meklēju pēdējā brīdī, par svētku svinēšanu arī neko daudz nedomāju, sanāk kā sanāk. Plānotājā uz galda nedēļām ilgi baltas lapas.
19.07.2015 09:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Šoreiz nepiekritīšu Teika_spolīte rakstītajam. Pēc dabas, kā jau radoša dvēsele, esmu samērā haotiska un plānošana ir labs veids kā sevi disciplinēt. Plānojot es tieši sevi pasargāju no histērijām, jo vienmēr var sākt organizēt visu tā, lai sanāktu laika rezervīte (ja plāns mazliet sašķobās).
Domāju, ka nervozs cilvēks taisīs trādirīdi neatkarīgi no tā, cik ļoti viss izplānots :)
19.07.2015 09:18 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Linda306, cormeum
Nu kaut kādi nakotnes plāni, darāmo darbu saraksti ir visiem-lai neaizmirstas vai ja īsā laikā daudz jāpaspēj
Bet tēmā pieminētās blogeres liekas mazliet crazy :D Plānošana ir laba tikai tad, ja ar mēru un atstājot vietu spontanitātei un neparedzētiem gadījumiem.
19.07.2015 09:25 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Piemetināšu, ka plānotāju nelietoju vairākus gadus, savus sarakstus veidoju uz lapām.
Ievietotie plānotāji manā skatījumā ir tik "saldi", ka der jaunām meitenēm....
19.07.2015 09:59 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es vispār neplānoju ikdienas lietas, nesaprotu ko gan tur plānot, cikos mazgāt grīdu un cikos tīrīt putekļus?
Braucienus gan es plānoju, īpaši tad ja gribas apskatīt dažāsas vietas, tad izprintēju karti un savelku visu, garākiem braucieniem exelī aizpildu tabulu utm. Nedaudz plānoju budžetu, man ir excel fails kur visu atzīmēju. Bet neesmu ar tādām lietām aizrāvusies fanātiski, tik cik no praktiskā viedokļa lai iezīmētu aptuveni kas un kā...
19.07.2015 10:50 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Puekrītu teikai, sen kāds gudrs cilvēks man teicis ka dzīvē neko tā īsti nevar izplānot dēļ neparedzētiem gadījumiem, un kam tādu birokrātiju veidot ar blociņiem utt.? Man bijis visādi un izjukušus plānus uztveru vēsā mierā, jo ar to rēķinis.
Piemēram vakar bija plānots garāks brauciens ar izbraukšanu 9 no rīta, saliku apmēram kur un kā braukt, apskatīt, bet sevi ar laikiem neierobežoju tikai aptuveni, rezultātā manai mammai no rīta nācās iemidzināt savu mīļo suņuku jo pēkšņi notika kas slikts :-( un ar visiem dakteriem utt., visi plāni mainījās. Vai tādas lietas var paredzēt dzīvē, nevar, tādēļ plānošana reizēm štrunts vien ir.
19.07.2015 10:56 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Ir lietas, ko plānoju un ir tādas, ko neplānoju. Teiksim, iepirkumu sarakstu taisu ļoti reti. Principā, tikai tad, ja izmēģinu kādu recepti un svarīgi dabūt konkrētas lietas. Parastās vakariņas - domāju uz vietas veikalā. Neesmu spējīga svētdienā saplānot, ko ēdīšu nākošās nedēļas trešdienā, jo es vnk nezinu, ko man tad gribēsies ēst. Man varbūt gribēsies salātus, a plānā rakstīts - rīsi. :D:D
Neplānoju arī dzīvokļa tīrīšanu - tas vnk nav tik liels, lai vajadzētu baigi plānot kaut kādus darbus.
Šobrīd diezgan rūpīgi plānoju kāzas - saraksts saraksta galā ar to, kas jāizdara.
Rudenī arī Ziemassvētkus tāpat plānoju - ntie saraksti ar to, kas jāpērk, kas jātaisa, kas jādara, kad jādara utt.
Plānoju arī darāmās lietas - kad ko izdarīt, kad kur aiziet utt. Man tā ir vieglāk, nekā palaist pašplūsmā, ka kaut kad jau izdarīšu utt.
Es esmu ar tendenci uz haotismu, tāpēc man vajag tādu plānošanu. Speciālu plānotāju man tam nav - visu pierakstu un plānoju parastajā, gada plānotājā.
19.07.2015 11:05 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
jā, man ir korķa tāfelīte pie sienas, pie kuras tiek sprausts viss, ko nebūtu vēlams aizmirst - darba termiņi, ārsta vizītes un receptes, sporta nodarbību grafiku izprintēju :) un arī mājās sēžamajām dienām dažkārt uzrakstu plānu, un tas strādā, jo bieži vien iesēžos bezdarbībā, ieslēdzu seriālu, paskatos uz tāfelīti un atceros, ka ir nepabeigti darbiņi.
protams, ne grīdas slaucīšana un aiskaru mazgāšana, bet, piemēram, nepabeigti mini projektiņi, nenofotošopētas bildes no pasākuma, kuras kāds jau nedēļām gaida utml. mazās ģēlas.
blociņu plānotājus pārstāju pirkt kaut kad augstskolas gados, vienkārši nelietojās man viņi kā nākas.
19.07.2015 11:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits