ĀVĢ, kas tā par cūcību?!

 
Reitings 15
Reģ: 17.07.2015
Šodien tiku nepatīkami pārsteigta. Lieta tāda, ka bērns, šogad pamatskolu pabeidzis, veiksmīgi iestājās Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Uz pirmo sapulci biju, visi dokumenti nokārtoti, ar direktori izrunāju interesējošos jautājumus, dienesta viesnīcu aplūkojām (mēs nedzīvojam Rīgā), viss lieliski, bērns priecīgi gaida jauno mācību gadu jaunajā skolā.

Turpināju ik pa laikam ielūkoties ĀVĢ mājaslapā, lai būtu lietas kursā par visiem jaunumiem.
Šodien (!!!) tur tika ievietots ieraksts par to, kad jāslēdz līgums par dienesta viesnīcu un saraksts ar bērniem, kuriem jāierodas uz līguma parakstīšanu. Pārsteigta ieraudzīju, ka mans bērns ir ierakstīts pie ''rezervistiem''... Nu bļāviens, ko tas nozīmē? Ja neviens no pirmā saraksta neatsakās no savas vietas kopmītnēs, viņa netiek tur dzīvot?! Kas par cūcību?

Cik sapratu, šis saraksts tika veidots pamatojoties uz mācību sekmēm, bet nu kādā sakarā tikai tagad, jūlija vidū (!) paziņo, ka 6 bērni ir rezervē (tātad, cik saprotu, ir iespēja, ka viņi netiks tur dzīvot)???
Mēs dzīvojam vairāk kā 100km attālumā no Rīgas, izbraukāt šo gabalu katru rītu nav iespējams ne laika, ne naudas dēļ. Ir jūlija vidus, pieteikšanās uz visām normālajām skolām ir sen beigusies, praktiski nereāli ir tagad iestāties citā skolā.
Īrēt dzīvokli meitai arī nav reāli, istaba kādās citās kopmītnēs arī būs nedaudz par sālītu (ja gribas tiešām normālas kopmītnes, nevis prusaku midzeņus), kā arī uzskatu, ka laist 15 gadīgu bērnu kopā ar 18-20 gadīgiem studentiem, kuriem dzerstiņi un tusēšanās ir topā ir stulbi.

Ko lai dara?!
Varbūt kāda, kas ir mācījusies ĀVĢ (un dzīvojusi kopmītnēs), vai arī vecāki, kas sūtījuši savus bērnus šajā skolā kaut ko vairāk zina par to ''rezerves'' padarīšanu? Varbūt es tikai lieki satraucos un viņi neatteiks vietu dienesta viesnīcā?

Esmu neizpratnē. (t)
17.07.2015 20:11 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.06.2015
Ne pa tēmu, bet interesanti, kā meita tiks galā viena pati kojās (pat ja tiks), ja mājturībā tik zems vērtējums, ka novilka visu vidējo atzīmi līdz rezervistu līmenim Ne pogu pratīs piešūt, ne tēju izvārīt, ne drēbes izgludināt


Mājturībā nemāca ne tēju vārīt, ne pogu šūt,vismaz ne manā skolā, bez zeķu adīšnas un sedziņu tamborēšanas gana labi gan jau var iztikt.;-)
17.07.2015 22:57 |
 
10 gadi
Reitings 4050
Reģ: 02.01.2011
meklējiet istabu pie kādas pensionāres
17.07.2015 23:00 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
krista21
Es piekrītu tavam viedoklim, tāpat kā pārējo meiteņu viedokļiem, bet man pašos pamatos liekas aplams autores uzstādījums- lauku skolas ir pēdējais sūds (
tupēt 3 gadus
), bet redz vienīgās normālās skolas ir tikai un vienīgi Rīgā. Tas tāds pāķisks uzskats. Piemēram, šogad Bronzas medaļas starptautiskajā fizikas olimpiādē izcīnija gan viens RV1Ģ skolēns, gan arī Aglonas vidusskolnieks. Šogad starptautiskā ķīmijas olimpiādē Azerbaidžānā piedalīsies arī Liepājas 12.vidusskolas un Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni, bet starptautiskā bioloģijas olimpiāde Dānijā piedalīsies arī Ventspils 1.ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Aglonas vidusskolas skolnieki. Tā ka nevajag teikt, ka citas skolas ārpus Rīgas ir sūds.
17.07.2015 23:02 |
 
Reitings 192
Reģ: 15.06.2013
Cik tieši Tavai meitai ir vidējā atzīme, lai objektīvāk varētu idarīt spriedumus? Un jā, vai tiešām tuvāk nav kāda cita Valsts ģimnāzija, kas arī skolu reitingā ir augstā vietā. Nebūs atšķirības, ja dosies mācīties arī uz tuvāko labāko ģimnāziju. Pilnīgi neracionāli ir tādā vecumā jau dzīvot kaut kādās briesmīgās kojās, ja nepeitiek līdzekļu nodrošināt dzīvokli, ja var izvēlēties tikpat labu ģimnāziju, kas ir tuvākā dzīvesvietai. Bet kāda tad ir vidējā atzīme galu galā?
17.07.2015 23:19 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
krista - nu ja, man tiesam skiet, ka skolens, kam prieksmets interese, sedes pie gramatam labpratigi ari 13 gados. Es neesmu nekads genijs, bet es lasiju papildus literaturu vesture pec obligatajiem majasdarbiem, lasiju gramatas anglu valoda un sad tad risinaju matematikas vielu uz prieksu. Un es tiesam esmu parasts mirstigais, nebut ne izcilniece. Ta ka es domaju, ka ari cilveks, kam interese eksaktie prieksmeti (un kuram turklat ari ir talants un spejas), atradis veidu, ka sevi pilnveidot arpus skolas standarta. Un, ja ta nenotiek, tad varbut dargajiem vecakiem jaieklausas berna vairak, nevis par visam varem jamegina izskolot teju toposo zinatnieku jomas, kas vinam neinterese.
17.07.2015 23:20 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
krista - nu ja, man tiesam skiet, ka skolens, kam prieksmets interese, sedes pie gramatam labpratigi ari 13 gados. Es neesmu nekads genijs, bet es lasiju papildus literaturu vesture pec obligatajiem majasdarbiem, lasiju gramatas anglu valoda un sad tad risinaju matematikas vielu uz prieksu. Un es tiesam esmu parasts mirstigais, nebut ne izcilniece. Ta ka es domaju, ka ari cilveks, kam interese eksaktie prieksmeti (un kuram turklat ari ir talants un spejas), atradis veidu, ka sevi pilnveidot arpus skolas standarta. Un, ja ta nenotiek, tad varbut dargajiem vecakiem jaieklausas berna vairak, nevis par visam varem jamegina izskolot teju toposo zinatnieku jomas, kas vinam neinterese.

Prieks par tevi, bet cik zinu peec bijushajiem klasesbiedriem, neviens neko taadu nedariija pamatskolaa. Veelme maaciities vairaak paraadiijaas veelaak. Pirms tam rotaljas bija svariigaakas. Dinozauru enciklopeedijas un poterveidiigo literatuuru pie sevis attiistiishanas nepieskaitu. Neteiktu, ka tagad visi ir izaugushi par peedeejiem stulbenjiem, jo nebija baigi uzciitiigie kopsh beerna kaajas. Ir arii taadi, kuri nedariija vispaar neko skolas laikaa, kaut kaa knapi izbuuraas cauri pamatskolai, bet tagad ir ar labu karjeru, magistriem un pat ar doktora graadiem.
17.07.2015 23:40 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Apskatot visas rezervistu dzīves vietas,tur katram skola ir 30 km attālumā,kur ir iespēja mācīties kādu no apakšprogramām vai ko tos sauc (matemātikas,ķīmijas u.c.klases).
17.07.2015 23:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tas taču ir tikai apsveicami, ka ir vēlme izglītoties pēc iespējas prestižākās iestādēs. Regulāri uzpeld diskusijas par labāko augstskolu..kāpēc, lai negribētos to labāko ātrāk? Sevišķi, ja bērns uzņemts skolā.. Tā kā pārmetumi par nevešanu uz lauku skolu, manuprāt, ir nevietā..

Biju ĀVĢ izlaidumā.. Iespaidīgi -ministru prezidentes, domes pateicības skolēniem sekoja viena pēc otras, labi rezultāti olimpiādēs, izcili pētnieciskie darbi. Tomēr, ja apkārt ir jaunieši, kas motivēti mācīties un censties, vieglāk būs arī cīnīties un turēt līdzi nekā mazāk ieinteresētā un slinkākā kolektīvā..
17.07.2015 23:52 |
 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Dace273

Āgenskalna Valsts ģimnāzija nebūt nav tā labākā skola, un rādītāji, kas ir visos skolu sarakstos nebūt neko par skolu neliecina, un kojas arī nav tik rožainas, kā visiem sākumā šķiet :D

Bet tam, ko es saku, nav jāattur no iestāšanās skolā. Ļoti daudzi vecāki zvana uz skolu un jautā par saviem skolēniem arī laikos, kas nav norādīti mājaslapās, tas nav nekas, iesaku piezvanīt pirmajā darba dienā un visu noskaidrot, neskatoties uz to, ka tur rakstīts. ;-)
18.07.2015 00:11 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Lai gan tēmas jautājums bija cits, diskusija izvērtās mazliet savādāka, tāpēc es arī iedomājos par to vai apkārt dzīvesvietai nav vēl kāda pilsēta, kurā būtu skola, kuras līmenis apmierinātu?
Ja bērns netiek kojās un ir problēmas ar dzīvesvietas atrašanu, tad domāju, ka par spīti tam, ka kārojās mācīties tieši tajā un ne citā skolā, jāskatās uz situāciju reālāk. Kad man bija 16, es arī kā traka gribēju tikt uz Rīgu, lai izrautos ārpus savas vides. Uzskatīju, ka man apkārt ir vieni nejēgas un ka Rīgas dzīve nu būs kaut kas wow. Beigu beigās apdedzinājos tā, ka sapratu, ka pat tad, ja svēti solies mācīties un tikai mācīties, reālā dzīve ar visiem kārdinājumiem (brīvība, Rīgas dzīve, jauniešu ballītes) dara savu un beigu beigās jāskatās vai jaunietis nepadosies un mācības neatstās otrā plānā.
Ja runā par skolām, tad varu teikt, ka skolas lielums un atrašanās vieta tiešām neko nenozīmē. Es pati mācījos mazpilsētas labākajā skolā. Ļoti slikti gāja ar matemātiku, fiziku, ķīmiju. Vieni vienīgi divnieki. Skolai bija augstas prasības, ļoti bieži netiku līdzi mācību vielai, lai gan citos priekšmetos (māksla, literatūra) man bija ļoti labi sasniegumi. 9.klases vidū mainīju skolu un iestājos vakarskolā. Jā, manā klasē bija dažāda vecuma cilvēki, prasības nebija tik augstas, lai visus pataisītu par Einšteiniem, taču skolotāju pieejas, cilvēcības dēļ es dabūju sekmīgas atzīmes divnieku vietā. Ir labi, ja ir augstas prasības un vēlme tiekties pēc labākā, taču ne vienmēr augsts skolas līmenis nozīmē to, ka pabeigsi to ar izcilību. Bieži vien mazākās skolās dzimst īsti zelta gabali - gudri, talantīgi, spējīgi jaunieši.
Tas tā, vienkārši manas domas par iesākto tēmu.
18.07.2015 01:06 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
Pārdaugavā ir skolas ar kojām. Kaut vai katoļu ģimnāzijas kojās netālu no Māras dīķa - diezgan tuvu, klusi un droši! Tajās kojās būtu klusāks un daudz, daudz mazāk tusētāju-tresītāju, kas traucētu mācīties. Un ko darīs, kad sāks studēt pēc tam? Studentus taču "mētā" no viena Rīgas gala līdz otram. :D
18.07.2015 09:57 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
t.i. - nav obligāti jādzīvo ĀVĢ kojās, ja eksistē citas kojas, kas nav pārpildītas.
18.07.2015 09:59 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Ja neizdodas rast risinājumu sarunās ar AVĢ vadību, ieteiktu paralēli interesēties par iespējām izmitināt meitu citu skolu un koledžu kopmītnēs. Diez vai visur visas vietas ir aizpildītas.

Savukārt vēlmē, lai meita mācītos labākā skolā, neko nosodošu nesaskatu. To, ka skolas izvēlei ir liela ietekme uz zināšanām (nevis atzīmēm), nevar noliegt. Pati savulaik pamatskolā mācījos mazā Rīgas mikrorajona skolā, kur skolēnu disciplīna bija katastrofāla un motivēti mācīties bija labi ja 3-4 skolēni klasē. Lieki teikt, ka šādā atmosfērā vairāk par minimālajām prasībām iemācīties nevarēja, un arī skolotāji bija priecīgi ātrāk pamest klasi, nevis strādāt papildus ar "spējīgajiem". Vidusskolā savukārt aizgāju mācīties uz vienu no "prestižajām" Rīgas centra skolām, kur nemotivēti mācīties bija labi ja 3-4 skolēni klasē. Tādēļ no savas pieredzes varu apgalvot, ka vidē, kur vairākums apzinās, kādēļ nāk uz skolu un kam ir vēlēšanās dzīvē kaut ko sasniegt, ir ne tikai daudz vieglāk mācīties, bet arī mācību viela tiks pasniegta "virs minimālajām prasībām". Savukārt konkurence mudina censties vairāk.

Ja olimpiāžu dalībnieku gadījumā patiešām ir vienalga, kurā skolā mācīties, jo ne jau tas ir skolas nopelns, ka kāds cilvēkbērns ir īpaši apdāvināts, tad vidējam skolniekam mācību kvalitāte, kas lielākoties iet roku rokā ar skolas "nosaukumu", ir no svara.
18.07.2015 11:41 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
olimpiāžu uzvaras absolūti neliecina par skolas labumu, jo olimpiādēm skolēni tiek gatavoti atsevišķi ar papildus konsultācijām un stundām, zināšanās, kuras tiek veltītas privāti šiem olimpiāžu skolēniem.

tāpat ir milzīga atšķirība starp lauku skolām un rīgas skolām, jā. (es esmu no rīgas, pirms kāds mani sauc par pāķi). līmenis nekāds, prasības niecīgas, visi tiek izvilkti aiz diegiem līdz 4, lai tikai neatpaliktu. nevienā lauku skolā nenāksies tā mācīties kā kāds rīgā liks, jo rīgā ir krietni lielāks skolēnu skaits vienā klasē, tātad skolotāja uzmanība tiek dalīta vēl vairāk, nav laika kādu vilkt uz 4. vairāk jāpilda mājasdarbi, mācību apjoms ir lielāks un nav pieņemami vienkārši visu gadu nepildīt nevienu mājasdarbu. tāpat par izlaidumiem un svētkiem, nevienā skolā neesmu tos redzējusi tik foršus un iespaidīgus kā pieņemts rīgā tos svinēt. autores bērns ir pieņēmis lielisku lēmumu - turpināt mācības rīgā, nevis iesūnot pilsētelē, kur iespējams viss ir dirsā, kaut no ārpuses izskatās rožaini un skaisti.
18.07.2015 12:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Pat es reiz tiku uz matemātiskas olimpiādi :-D
18.07.2015 20:09 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Iespaidīgi -ministru prezidentes, domes pateicības skolēniem sekoja viena pēc otras, labi rezultāti olimpiādēs, izcili pētnieciskie darbi.


nu redz cik jauki, manā skolā arī tas viss bija, bet tā nebūt nebija nekāda ģimnāzija, bet parastākā videne. Laikam nebija tik ministru prezidenti (nu vismaz manā izlaidumā), bet viss pārējais bija. Un mums bija viena vidusskolas klase, nekādi novirzieni un bija labi rezultāti gan ķīmijā, bioloģijā, gan citos priekšmetos.

Man arī nav izprotams, kas tieši Rīgas skolu skolotājiem ir tik ļoti īpaši izcils, lai viņi redz prastu ieinteresēt, kamēr ārpus Rīgas laikam skolotāji vispār nekam nav derīgi. Vienīgais, kam piekrītu, ir, ka lauku skolās mazāk ekipējuma varbūt ir, lai gan es neteiktu, ka mums baigi daudz bija.
18.07.2015 20:25 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Klau Dace! Rīgā neviena radinieka nav? Man te vienai pazīstamajai savulaik dzīvoklī māsīca no Rēzeknes 3 gadus dzīvoja kamēr mācījās Rīgā. Noliec malā savu latvietes lepnību un piezvani un paskaidro situāciju ja tādi radi ir.
18.07.2015 23:08 |
 
Reitings 15
Reģ: 17.07.2015
Paldies visiem par komentāriem! Šodien uz to skatos daudz mierīgāk, vakar sašutums ņēma virsroku, tāpēc atvainojos par nedaudz neadekvāto situācijas pasniegšanu. ;-)

Klau Dace! Rīgā neviena radinieka nav? Man te vienai pazīstamajai savulaik dzīvoklī māsīca no Rēzeknes 3 gadus dzīvoja kamēr mācījās Rīgā. Noliec malā savu latvietes lepnību un piezvani un paskaidro situāciju ja tādi radi ir.

Rīgā dzīvo mana māsa, taču neesmu pārliecināta kā viņai ir ar dzīvojamo platību (vai vispār būtu atsevišķa istaba vai vismaz puse no istabas, kur meitene varētu palikt), viņa dzīvo kaut kur pie centra, līdz skolai būtu viens, varbūt pat divi transporti. Kā arī liekas neērti ''uzgrūst'' viņai savu bērnu. (t) Rīgā dzīvo arī meitenes tēvs, tur situācija ir nedaudz sarežģītāka. Bet nu šis arī varētu būt viens no iespējamiem variantiem, paldies!
18.07.2015 23:31 |
 
Reitings 264
Reģ: 10.12.2014
ĀVĢ statuss pēdējos gados ir strauji krities, turklāt balansē un streso, ka atņems Valsts ģimnāzijas statusu. Tās medaļas un atzinības raksti, ko šobrīd saņem, ir nieks salīdzinājumā ar 15 gadiem atpakaļ, kad tā bija elitāra fiziķu skola, kur katrā klasē bija pilns komplekts ar medaļām. Turklāt IT, ķīmijā arīdzan ...

Skolā ir kļuvusi viduvēja, arī starp ģimnāzijām... Piekrītu citiem, ka nav gluźi tā, ka tikai Rīgā ir labas skolas, ne skola ir laba, bet pasniedzēji, ja grib atrast labāko risinājumu, tad vajag lūkoties pēc pasniedzējiem, kas ir spēcīgi, tādi ir daudzās ārpusrīgas skolās, bet, skolēnam jābūt uzcītīgam, ja nebūs gatavs, tad sadegs. Tie, kas skatās uz atzīmēm ... ziniet ne tas cipars, ko parāda ... man ir daudzi draugi, kuriem ir medaļu komplekti, starptautiskas atzinības un apbalvojumi un viņiem šajos priekšmetos bieži izlika "8". Kāpēc? Tāpēc, ka atļāvās nepakļauties sistēmai un paust atšķirīgu viedokli, kas bieźi nepatika. Cik nav nācies pasmaidit, kad lielās ar "9", "10, fizikā, ķīmijā .. jūtas gudrāki par tiem, kuriem ielikts "8", bet šie pēdējie reāli ir izcili :)

Skolēns var būt izcils arī parastā lauku skolā, ja strādās ārpus skolas pie zināšanām un izpratnes, neviens to ar varu neiebāzīs...
18.07.2015 23:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits