ĀVĢ, kas tā par cūcību?!

 
Reitings 15
Reģ: 17.07.2015
Šodien tiku nepatīkami pārsteigta. Lieta tāda, ka bērns, šogad pamatskolu pabeidzis, veiksmīgi iestājās Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Uz pirmo sapulci biju, visi dokumenti nokārtoti, ar direktori izrunāju interesējošos jautājumus, dienesta viesnīcu aplūkojām (mēs nedzīvojam Rīgā), viss lieliski, bērns priecīgi gaida jauno mācību gadu jaunajā skolā.

Turpināju ik pa laikam ielūkoties ĀVĢ mājaslapā, lai būtu lietas kursā par visiem jaunumiem.
Šodien (!!!) tur tika ievietots ieraksts par to, kad jāslēdz līgums par dienesta viesnīcu un saraksts ar bērniem, kuriem jāierodas uz līguma parakstīšanu. Pārsteigta ieraudzīju, ka mans bērns ir ierakstīts pie ''rezervistiem''... Nu bļāviens, ko tas nozīmē? Ja neviens no pirmā saraksta neatsakās no savas vietas kopmītnēs, viņa netiek tur dzīvot?! Kas par cūcību?

Cik sapratu, šis saraksts tika veidots pamatojoties uz mācību sekmēm, bet nu kādā sakarā tikai tagad, jūlija vidū (!) paziņo, ka 6 bērni ir rezervē (tātad, cik saprotu, ir iespēja, ka viņi netiks tur dzīvot)???
Mēs dzīvojam vairāk kā 100km attālumā no Rīgas, izbraukāt šo gabalu katru rītu nav iespējams ne laika, ne naudas dēļ. Ir jūlija vidus, pieteikšanās uz visām normālajām skolām ir sen beigusies, praktiski nereāli ir tagad iestāties citā skolā.
Īrēt dzīvokli meitai arī nav reāli, istaba kādās citās kopmītnēs arī būs nedaudz par sālītu (ja gribas tiešām normālas kopmītnes, nevis prusaku midzeņus), kā arī uzskatu, ka laist 15 gadīgu bērnu kopā ar 18-20 gadīgiem studentiem, kuriem dzerstiņi un tusēšanās ir topā ir stulbi.

Ko lai dara?!
Varbūt kāda, kas ir mācījusies ĀVĢ (un dzīvojusi kopmītnēs), vai arī vecāki, kas sūtījuši savus bērnus šajā skolā kaut ko vairāk zina par to ''rezerves'' padarīšanu? Varbūt es tikai lieki satraucos un viņi neatteiks vietu dienesta viesnīcā?

Esmu neizpratnē. (t)
17.07.2015 20:11 |
 
Reitings 15
Reģ: 17.07.2015
Nu te jau diskusija aizgāja neceļos, jautājums tomēr ir tikai par dienesta viesnīcu.
annnnnnna, daļēji piekrītu, bet nu man liekas, ka vajag pamēģināt. Arī meitene to ļoti grib, kad ieminējos par palikšanu vietējā skolā, atbildes reakcija bija ļoti negatīva...
17.07.2015 20:54 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nu jau gan. Nav tā, ka visas vidusskolas ir vienādas un neko tālākajā dzīvē neietekmē. Tas ir tikai atbalstāmi, ja bērni un vecāki cenšas atrast iespēju mācīties labākā skolā! Tikai jautājums jau nebija par to :D
17.07.2015 20:55 |
 
Reitings 10
Reģ: 01.11.2013
Vai arī mērķis ir bērnu dabūt prom no mājām un skolas izvēle ir tikai formāls iemesls?


Vai arī bērns pats grib tikt prom no mājām un dzīvot patstāvīgi, līdz ar to saka, ka tuvējās skolās mācīties negrib.

Skola ietekmē nākotni, augstāks mācību līmenis un lielāka konkurence noteikti palīdz iegūt labāku izglītību un vieglāk nokārtot eksāmenus. Lai cik mērķtiecīgs tu būtu, ja skola būs vāja, mācību līmenis zems - nu nekas dižs nesanāks.


Visās skolās ir gan labi, gan ne tik labi skolotāji, un mācību līmenis dažādos priekšmetos atšķiras. Pie viena mācību līmeņa katram skolniekam tāpat būs savs rezultāts. Pati mācījos lauku skolās, pamatskola bija tāda, ko varētu uzskatīt par vāju, tomēr tas man neradīja nekādas problēmas vidusskolā. Vidusskola bija mazpilsētā, tomēr tā bija laba un stipra skola. Nezinu, kas īsti skolnieku starpā ir uzskatāma par "lielāku konkurenci" - pārspēt klasesbiedrus, dabūt vislabākās atzīmes? Man nešķiet veselīgi tādēļ bērnam likt mācīties starp kaut kādiem izlases skolniekiem, lai tā pārspēšana būtu pēc iespējas grūtāka. Grūtību pietiks pēc tam pieaugušo dzīvē, darbā utt. Skola tomēr ir tāds zināms atpūtas, bērnības laiks, kas jāizbauda.
Ja Tavam bērnam tomēr nāksies mācīties tuvējā skolā, tad Tu uzreiz automātiski uzskatīsi, ka nu nekas dižs no viņa nesanāks?
17.07.2015 20:55 |
 
Reitings 41
Reģ: 28.05.2015
Nav šaubu, ka esi sacerējusies par gaidāmo skolu un to,ka nu tikkkkkk būs, esot AVĢ, visi čakli kā bites, līmenis ir stipri augstāks, utt. Man liekas, ka Tev ir jāsaprot, ka nebūs viss tik rožaini, bieži vien elitāru skolu bērni, ir paši..:):) Jebkurā gadījumā-veiksmi tikt kojās!
17.07.2015 20:58 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vietējās vidusskolās nav ne specializētās ķīmijas novirziena klases, ne komerczinību, pat valodu klase tur nav.


Kurā studiju programmā vajag CE ķīmijā, ekonomikā un valodās vienlaikus?! :-D
Vai tavam neatzītajam ģēnijam jau ir skaidrs, kurā studiju programmā studēs? Lielākajā daļā studiju programmu vajag tikai 2-3 CE rezultātus. Daudz lētāk un efektīvāk būtu ņemt privātskolotājus tiem 2-3 priekšmetiem. Un lauku skolā pārējos priekšmetos mācību gada gala atzīmi būs vieglāk dabūt augstāku nekā Rīgā, ja reiz lauku skolā
skolotāji vāji, apkārtējā atmosfēra vāja,
, tad tavs neatzītais ģēnijs izcelsies ar saviem spožajiem rezultātiem :D
17.07.2015 20:58 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja godīgi, es sazinātos ar skolu, lai viņi noskaidro šo situāciju.
1. Kādēļ neinformēja laicīgi?
2. Ja viņi neko nedara - varbūt varētu palīdzēt bez tabu un līdzīgi raidījumi.

No sākuma sazinies ar skolu.
Lai jums veicas.
17.07.2015 20:58 |
 
Reitings 15
Reģ: 17.07.2015
Lūdzu izbeigt diskusiju par blakus jautājumu, ja nepieciešams, vēlreiz izlasiet diskusijas pieteikuma pēdējo atkāpi, kur minēts galvenais jautājums.
raven, jā, noteikti sazināšos ar skolu pirmdien. Cerams, ka jūlijā tur kāds vispār vēl strādā.
17.07.2015 21:01 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Dace273

Ja tā būtu runa par manu bērnu, es uzrakstītu facebook. Varu iedomāties, ka lielākā daļa skolas darbinieku, ja arī ir facebook nav pietiekoši gudri, lai uzliktu filtru nepazīstamu lietotāju vēstuļu nesaņemšanai. Mēģini būt pieklājīga :) .
17.07.2015 21:05 |
 
Reitings 41
Reģ: 28.05.2015
Runājot par tēmu, tad, man liekas,ka cosmo neko palīdzēt nevarēs. Tiešām vienīgais, ko varam ieteikt, ir sazvanīt skolu, noskaidrot situāciju un , norādot sašutumu, pateikt,kā, zināmā skolā, noteikt šāds marasms,kad Tavs bērns paliek aiz svītras, sekmju dēļ un ka par šādu punktu neesi brīdināta!
17.07.2015 21:06 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Pieņemu, ka skola paskaidros vēlreiz par sekmju rangu tabulu un informēs par iespēju izvēlēties citu skolu, ja netikšana kojās ir šķērslis mācībām.
Tā nav lauku skola, kur vari "bīdīt savus noteikumus". Un ņemot vērā tēmas pieteikumus un diskusijā paustos uzskatus, skola tikai priecāsies, ja tavs bērns mācīsies citur. Tādas agresīvās mātes ar irracionālām ambīcijām parasti visi labāk redz ejam nekā nākam :D Un vai tik tava atvase nav jau salekusies lauku skolā ar skolotājiem :D
17.07.2015 21:09 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.06.2015
Pati šogad pabeidzu skolu mazpilsētā, sakat, ko gribat, bet skola ļoti ietekmē. Kaut vai skolotāji, kas galīgi nav spēcīgi savā specialitātē un nespēj ieinteresēt. Noteikti vajag iet un pamēģināt, ticu arī, ka izdosies.
Mazās skolās var ko sasniegt, ja zin, ko vēlas un cītīgi uz to iet, PATS, savādāk te tikai var 3 gadus atsēdēt, jo reāli nav nekādas prasības ne no skolas, ne konkurences ziņā.
Tāpēc ir jēga mācīties labā skolā! :-)
17.07.2015 21:10 |
 
Reitings 15
Reģ: 17.07.2015
Nu tagad es tiešām pārāk traki noreaģēju, vienkārši pirmā brīža šoks - ''kā tā?''. :D Jo viss bija it kā norunāts. Sazinoties ar skolas pārstāvjiem mierīgi noskaidrošu, kāpēc tā, iespējams es pārspīlēju. Lai gan tā informācija bija nepārprotama. (t)
17.07.2015 21:12 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Dace273

Pratigakais ir vienkarshi sagaidit pirmdienu un pazvaniit. Pajautaat, kadelj nebiji informeeta par to. Varbut atrodi izireet no kadas pensionaares istabinju?


teika_spolite

Katra maate grib savam bernam labaako naakotni.


Nu jau gan. Nav tā, ka visas vidusskolas ir vienādas un neko tālākajā dzīvē neietekmē. Tas ir tikai atbalstāmi, ja bērni un vecāki cenšas atrast iespēju mācīties labākā skolā!


++++
17.07.2015 21:14 |
 
Reitings 41
Reģ: 28.05.2015
Nu bet, Dace273, ko Tu darīsi,ja bērnam kojās nebūs vieta? Vai saproti,ja vēlies savam bērnam labu skolu, ir jānodrošina arī dzīvesvieta, bet,ja to nevari atļauties, tad būs, iespējams, lauku skoliņā jāpaliek. Jo man liekas, ja gribas mācības labā skolā, makam ir jātur līdzi, nevar lekt augstāk par dibengalu.:)
17.07.2015 21:16 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tā nav lauku skola, kur vari "bīdīt savus noteikumus".


Bet tā ir skola, kurā bērnu vecāki netiek informēti par noteikumiem?

Un ņemot vērā tēmas pieteikumus un diskusijā paustos uzskatus, skola tikai priecāsies, ja tavs bērns mācīsies citur.


Un ņemot vērā tavus izteicienus ("bīdīt savus noteikumus") tu izklausies pēc lētas prostitūtas :-D
17.07.2015 21:20 |
 
Reitings 15
Reģ: 17.07.2015
annnnnnna, kad noskaidrošu, kā tad tur īsti ir, tad arī jāizlemj. Ja tiešām viņa netiek kopmītnēs, jāpaskatās kādi varianti par istabas īri, ja neko prātīgu neatradīšu, droši vien būs jādodas uz kādu no vietējām skolām. Naudas faktors ir nozīmīgs, bet arī ne tikai tas, nu šaubos, ka īrēt dzīvokli galīgam pusaudzim ir pareizi.
17.07.2015 21:24 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
raven
Bet tā ir skola, kurā bērnu vecāki netiek informēti par noteikumiem?

Skola ir mācību iestāde nevis patversme. Viņi atbild par izglītības kvalitāti. Kojas ir tikai bonus- tas nav viņu pienākums kaut ko tādu nodrošināt. Līdz ar to pretenzijas ir pilnīgi nevietā. Vēl jo vairāk tāpēc, ka kritērijs ir pietiekami godīgs- skola grib labākos nevis tos, kas dzīvo tālāk.

Un ņemot vērā tavus izteicienus ("bīdīt savus noteikumus") tu izklausies pēc lētas prostitūtas

Neapgrozos tādā sabiedrībā, kur ir prostitūtas, kur nu vēl lētas. :D Bet tev jau laikam labāk zināms, kā viņas runā, kādus izteicienus lieto :D :D
17.07.2015 21:31 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Kāpēc jālaiž bērns skolā, kas atrodas 100km attālumā no mājām?! Vai tad mājām tuvāk nav nevienas citas skolas?
Skola tāpat necik daudz nākotni neietekmē, atestāts jebkurā gadījumā būs atkarīgs no bērna paša centības nevis skolas prestiža./quote]


Totāli idiotisks komentārs!
Mazpilsētās skolas tiešām nav no tām labākajām. Bieži trūkst skolotāju, itīpaši dabaszinību priekšmetiem. Kur nu vēl privātskolotājus laukos atrast..
Tev acīmredzot pilnīgi nav sajēgas par situāciju.
17.07.2015 21:32 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Viņi atbild par izglītības kvalitāti. Kojas ir tikai bonus- tas nav viņu pienākums kaut ko tādu nodrošināt. Līdz ar to pretenzijas ir pilnīgi nevietā. Vēl jo vairāk tāpēc, ka kritērijs ir pietiekami godīgs- skola grib labākos nevis tos, kas dzīvo tālāk.



Bet tu tieshaam nesaproti, ka mammai iestaajaas shoks? Satraucaas. Ienaaca pec padoma nevis taa, lai mees te visas vinju nolinchotu par vinjas un vinjas berna izveeli. Nu cik var?
17.07.2015 21:35 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Vietējās vidusskolās nav ne specializētās ķīmijas novirziena klases, ne komerczinību, pat valodu klase tur nav. ĀVĢ izvēlējāmies arī pēc vēlmes mācīties konkrētus priekšmetus padziļināti.


nu tas, ka, lai būtu labi rezultāti, vajag specializēto klasi, gan nav obligāti. Es mācījos pavisam parastā vidusskolā un kur bija tikai kopā 3 vidusskolas klases (10.,11. un 12.) un mūsu klases biedri braukāja pa olimpiādēm gan valodās, gan bioloģijā, gan ķīmijā. Ja bērns negribēs mācīties, tad nekāda krutā skola tur neko neglābs.

Man vairāk izskatās, ka sīkā tik grib prom no mājām uz Rīgu tusēties, prom no senču acīm, tāpēc arī uzstāj, ka Rīgā dzīvot ir vienīgais, kam piekritīs. Kamēr māte ir no tiem, kas uzskata, ka Rīgā ir vienīgās labās skolas. Ja jau pati būtu savu kruto vidusskolu beidzot tik nenormāli dzīvē izsitusies tad nedzīvotu kaut kur 100 km no Rīgas, kur pat skolas normālas neesot (tavi vārdi, ne mani) bet kādā vietā, kur dzīvo tie "baigi kruto" skolu beidzēji. Starp citu universitātē daudzi mani kursa biedri bija no mazām Latgales skoliņām un daudzi no viņiem ļoti labi pabeidza.
17.07.2015 21:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits