Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik liela nozīme ir dzīvesvietai Rīgā?

 
Reitings 1154
Reģ: 08.03.2014
Kā domājat jūs?

Atceros, ka agrāk, Vecrīgā dzīvojot, visi skatījās ar ieplestām acīm, lai gan nekas īpašs tas tomēr nav. Manā skatījumā, elitārākais ir klusais centrs.

Kādi ir jūsu uzskati par dzīves vietu?
09.07.2015 20:14 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10507
Reģ: 29.01.2009
Uzskatu, ka pārnākot mājās, ir jājūtas kā SAVĀS mājās.
Man ir pēc paskata briesmīgs iekšpagalms (daudzdzīvokļu mājas, Pļavnieki), bet skats no lodžijas, tās izmērs un saules spozmes ilgums ir tas, ko būtu pagrūti, kur citur atrast.
Rajons pats par sevi neizsaka neko, svarīga ir attiecīgā telpa.
09.07.2015 20:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Viss atkarīgs no paša vēlmēm..

Es nelabprāt dzīvotu Vecrīgā, jo nevēlētos tikt ieskauta starp naknīgajām ballītēm, tūristu un citu tusētāju trokšņošanu. Pieļauju, ka parkinga problēma Vecrīgā arī ir visai aktuāla :)
09.07.2015 20:35 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man tomēr patīk labāk dzīvot mazliet nost no centra, bet tomēr pietiekami tuvu lai 30 min laikā varu tikt uz to.
09.07.2015 20:41 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tesla, paskaties cenas uz īri Vecrīgā un, teiksim, Teikā (Cik man zināms, nav no lētākajiem rajoniem). Dotajā brīdī lētākais vienistabas dzīvoklis Vecrīgā maksā 350€ + komunālie, Teikā 160 + komunālie. No turienes arī cilvēku izbrīns, ka dzīvo Vecrīgā.
Piekrītu Cormeum, negribētu dzīvot pa vidu tusiņiem, klaigāšanai caurām naktīm un tūristiem. Pie kam, skats, kāds tur paveras ap 5-6 no rīta, nemaz tik glauns nav. Esmu strādājusi Vecrīgā un gājusi uz darbu tajā laikā, kad tur visu sakopj. Miskaste kā Uzvaras parkā pēc 9. maija.
Vispār mani nepārsteidz, ka daudziem dzīvošana Vecrīgā liekas wow! Ja neiedziļinās ikdienā, tad doma par saullēktu pār jumtiem, ar skatu uz Daugavu izklausās tiešām jauka :)

Klusais centrs, Vecrīga un daļēji arī Centrs kā tāds, daudziem šķiet dzīvošanas ziņā dārgas vietas.

Es, patiesību sakot, nesaprotu to dzīšanos pēc dzīvokļiem "elitāros rajonos", ja īsti nevari to atļauties. Kad dzīvoju Berģos, man bija kaimiņš, ļoti runātīgs vīriņš. Dzīvoja pusnolaistā mājelē, pārtika pamatā no roltonu zupām, toties brauca ar glaunu auto, par kuru katru mēnesi maksāja lielāko daļu no saviem ienākumiem. Kad pajautāju, kāpēc izvēlējies tik dārgu braucamo un dēļ tā ekonomē uz visu citu, viņš pateica, ka tad, kad pasaka kādam, ka dzīvo Berģos un cilvēki ierauga, ar ko viņš brauc, visi uzreiz domā, ka viņam ir daudz naudas. Viņam ir svarīgi, lai cilvēki tā domā, lai gan labuma no tā viņam tiešām nekāda. Ne viņam darbs tāds, kur būtu svarīgi izskatīties atbilstoši, ne kādi citi vērā ņemami iemesli. Vienkārši gribas, lai cilvēki viņu apbrīno. Bieži vien man šķiet, ka tie, kas plātās, ka dzīvo/ir dzīvojuši Vecrīgā vai kādā citā iedomāti prestižā rajonā, ir tādi paši, kā tas vīriņš no Berģiem.

Vēl mani pārsteidz tie, kas saka, ka tādi guļamrajoni ir sliktāki, teiksim, par centru. Katram rajonam savi plusi un mīnusi. Centrs jau diži neatšķiras no guļamrajoniem - daudzstāvu mājas, sablīvētas viena pie otras. Ja neskaita ēku izskatu, nekas savādāks jau nav. Gandrīz vai pat vēl tizlāk, jo, ja guļamrajonos uz katrām dažām mājām ir bērnu laukumiņš, lai arī bēdīgākā stāvoklī, un zaļš placis, kur suņukam izskrieties, tad centrā ir daži parki, ar ko arī jāiztiek.

Manuprāt nav svarīgi, kurā rajona dzīvo. Svarīgi ir paša attieksme pret savu dzīvesvietu. Ir divu veidu cilvēki. Vieni, kas dzīvojot, teiksim, Pļavniekos, kauks, ka tracina dzīvošana tajās sērkociņkastīšu mājās, centrs, redz, elitārāks, otri, kas priecāsies, ka 15-20 minūšu laikā ar kājām var aiziet uz mežu.

Visa tā elitaritātes būšana ir mūsu galvās. Katram pašam jāizlemj, kas viņam ir svarīgāk - lai pašam ērti, vai lai citiem ir ko pastāstīt.
10.07.2015 07:32 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Pārāk tālu no centra arī negribētu. Man patīk pašreizējā vieta- Iļģuciemā. Mans bērnības sapnis bija dzīvot Rīgā. Gadu esmu jau padzīvojusi, tagad saprotu, ka vēlos labāk dzīvot privātmājā Pierīgā. Visu mūžu esmu dzīvojusi mājā un dzīvoklī nav tas.
10.07.2015 07:37 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Man gan nav Rīga, bet tāpat. Kad sāku studēt,tad dzīvoju Liepājas centrā. Pēc neilga laika pārvācos uz, it kā, ne tik labvēlīgu rajonu. Nodzīvoju kādu 1,5 gadu un man tur patika. Pēc tam 2 gadus atkal dzīvoju centrā. Un bija tādi wow, no citiem, jo līdz jūrai bija 5 min.jāiet. Daudz piedzīvoju tajā dzīvoklī. Labums bija tāds, ka līdz centram dažas min., viss blakus un tā, bet man nepatika tā burzma, jo vasarā tomēr jūra ir galamērķis nr.1.
Tgd dzīvoju apmēram 12 min.braucienā no centra. Man šeit ļoti,ļoti patīk. Tautas nav ļoti daudz. Visi sabiedriskie praktiski pie durvīm, ir tirgus, veikali, ezers, jūra.
Ja atskatās uz visiem dzīvokļiem, tad tāda īstu māju sajūta man ir šeit un tajā dzīvoklī, kur nodzīvoju 1,5 gadu arī bija šī sajūta.
Dzīvokļus esmu izvēlējusies tādus, kur nav liela īres maksa, jo man nekādas extras nevajag. Lai ir tīri,remontēts un tā. Līdz ar to es noteikti neesmu un nebūšu cilvēks, kurš maksās par iri 150, 200 utt.eur. esmu žīds! :D
10.07.2015 08:16 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Un, tomeer, dziivot Vecriigaa ir tre romantique!(l) Iziet uz jumta terases- visi tie jumti un visa Riiga ir tev pie kaajaam! Vai iedzert riita kafiju mazaa franchu kafe!:-)
10.07.2015 10:58 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Vecrīgā es laikam negribētu dzīvot gan. Klusajā centrā varētu. Bet man patīk mana esošā dzīvesvieta, es vienkārši kaifoju šobrīd, gandrīz ik vakaru pārbraucam pāri ar velo vai pārejam ar kājām pāri uz krastmalu / Vecrīgu. 5 minūtes un jau esmu centrā, turklāt apkārtne skaista, zaļa.

Kopumā runājot man ir ļoti svarīgi atrasties tuvu Rīgas centram, max 15-20 minūšu braucienā līdz centram. Es tā esmu pieradusi dzīvot. Brvdienās gan praktiski vienmēr izbraucam ārpus Rīgas, pabaudam vairāk dabu, klusumu, atslēdzamies no visa, bet darba dienās man ir svarīgi, lai nav nekur daudz jābraukā un viss ir viegli sasniedzams un pieejams, tāpat arī darba dienu vakaros gribu citreiz apmeklēt teātri, kino, kādus koncertus, pasākumus, restorāniņus. Visam ir jābūt tuvumā, lai es justos labi :)
10.07.2015 11:08 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Pašlaik dzīvoju pašā centrā, pie Coyote FLY uz Brīvībenes... Ar draugu tūliņ pārvāksimies, jo dzīvoja mtur vairāk kā gadu - sākumā jau dieāli, viss rokas stiepiena attālumā, fantastiski. Bet nu kopumā... Tie trokšņi anormālie nakts vai dienai ir murgs. Es jau vairs nedzirdu, bet kad kāda draudzene atnāk ciemos saka, ka pat parunāt īsti neva (galvenā iela Rīgā kā nekā). Pie tam putekļi - drēbes uz balkona neizliksi žāvēties, jo tur tie putekļi tādi, ka vāks... Tāpat karstums, nav vēja plūsmiņu galīgi. Bet nu kamēr jauni mēs, variants super, bet nu ģimeni veidot centra dzīvoklī - noteikti nē. Tagad aizbraucot uz laukiem tādā klusumā guļu kā nosista vienkārši...
10.07.2015 11:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Agrāk uzskatīju, ka vislabāk ir dzīvot centrā (ārpus Vecrīgas).. ja neskaita parkinga kreņķus.
Tagad domas mainījušās un rajonam nav sevišķi liela nozīme, jo Rīga nav nemaz tik liela pilsēta..
Drīzāk tas ir gaumes jautājums.
Man ļoti patīk Āgenskalns, tāds romantisks šķiet :)
10.07.2015 11:58 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Alexxa ar stāstu par Berģiem trāpīja kā naglai uz galvas :)
Nezinu par saviem uzskatiem, jo visu dzīvi esmu dzīvojusi Ķengaragā, neesmu ne starā, ne šausmās par šo mikrorajonu...rajons kā rajons ;) iespējams, ka sabiedrība tur nav tā patīkamākā un lielo ģimenes māju ar bērniem un suni es gribētu citā vietā, bet noteikti centrs nav tā fantastiskā vieta, kur es sapņoju dzīvot...
10.07.2015 12:21 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ha, tajaa pashaa Vecriigaa, ja logs valaa- visi koncerti it kaa istabaa notiktos!:-D bet iisteniibaa pierod pie visa!
Mans sapnis buutu klusais centrs- Antonijas, Dzirnavu, Streelnieku.
Veel patiik Blaumana, Teerbatas ielas(l)
10.07.2015 12:22 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Klusais centrs arī nav nekas ekskluzīvs, ja vien nedzīvo kādā no svaigi atjaunotajām jūgendstila mājām. Vairāk tur ir no ārpuses paplukušu mūra vai mūra māju, kas nav tās pašas greznākās, bet dzīvošanai pilnīgi ok. Es gribētu atgriezties atpakaļ klusajā centrā, jo tur viss bija rokas stiepiena attālumā, kā arī nekur citur neesmu jutusies tik droši jebkurā diennakts laikā.
Citos rajonos saskatu daudz vairāk trūkumu.
10.07.2015 12:54 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Esmu dzīvojusi 3 vietās centrā, 1 vietā Vecrīgā. Un nu jau ir tas viss apnicis un ir pilnīgi skaidrs, ka ekskluzīvi ir nevis dzīvot centrā, bet atļauties nestrādāt un dzīvot Kurzemē pie jūras, jo biežāk pavadu laiku lauku mājās, jo vairāk saprotu, ka Rīga smird pēc izplūdes gāzēm un cigaretēm un nekā ekskluzīva te nav, mēs vienkārši bijām pieraduši pie tās smakas tā, ka nemaz nejutām to ikdienā :D Un tā kā neesam cilvēkmīļotāji, tad labākā vieta uz pasaules ir tur, kur ir miers.
10.07.2015 13:26 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Man ir 26 gadi un kopš 18 gadu vecuma dzīvoju Rīgā īrētos dzīvokļos
Visdraņķīgākā vieta kur esmu dzīvijusi ir Pļavnieki un Maskavas forštate, ļoti nepatika
Vislabākā vieta kur dzīvot ir Mežaparks, saukšu to par elitārāko rajonu, īrēju tur istabu pie tantiņas privātmājā, ļoti skaists dārzs un mežs blakus (l)(l)(l)(l)
10.07.2015 13:29 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Mana divadīgā meita domā, ka Rīga ir tikai centrs, un Teika, kur mēs dzīvojam, kkādi lauki. Man ļoti gribētos dzīvot centrā, dzīvoklī ar skatu uz Daugavu. Vispār Ģipša fabrika vai Z towers ir mans sapnis(l)
10.07.2015 13:32 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Alexxa - labi teikts ;-)
10.07.2015 13:35 |
 
Reitings 512
Reģ: 08.11.2012
Esmu uzaugusi Rīgā 10min attālumā no centra. Agrāk nespēju sevi iedomāties kādā citā LV pilsētā,bet tagad jau gadu dzīvoju Ogrē un es esmu laimīga ka tā. Jo Rīga tik tiešām izskatās pelēka,noplukusi un netīra. Aizbraukt uz turieni uz darbu,izklaidēties utt,jaa ok. Dzīvot, nu nē!
10.07.2015 17:09 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
atkarīgs no tā kurā pilsētā ir darbs, ja Rīgā tad Jugla būtu ideāls variants darba vietai, jo var dzīvot 100 km rādiusā rupji rēķinot.Ideāls variants privātmāja ar zaļo zonu un 100 % ne centrā 8-)
10.07.2015 17:27 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2012
Divus gadus īrēju dzīvokli Brasā. Viss salīdzinoši tuvu.. Līdz pašam centram var nokļūt 15 minūtes ar sabiedrisko transportu, ja ar riteni, tad 10 minūtēs. Gandrīz pie pašām mājām man arī paveicās ar lielo rimi veikalu, uz kuru bieži atļāvos pidžamā aiziet. Pilnīgs klusums tur nav, protams, bet ir jūtams liels miers. Ilgam laikam nevajadzēja paiet, līdz sāku just mājas sajūtu.
10.07.2015 17:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)