Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mainīt paradumus... Kā??

 
Reitings 131
Reģ: 06.01.2015
Sveikas!

Tātad, svētki mani ir noveduši pie domas, ka dzīvoju pāri saviem līdzekļiem, tāpēc mēneša beigās vienmēr palieku bez naudas.
Domāju par to, kā to varētu mainīt.
Man ļoti daudz naudas aiziet saldumiem un vispār ēšanai, jo pati negatavoju, bet gribētos to mainīt.
Nezinu īsti ar ko sākt, jo pierasts pavisam citādi.
Vēl kas, es nemāku uztaisīt tik daudz lai pietiktu tikai vienam cilvēkam, paliek pāri, beigās sanāk izmest.
Kādi ir jūsu ikdienas paradumi, lai nežīlīgi daudz nauda neaizietu ēšanai.
+ man šīķiet, ka esmu atkarīga no saldumiem:D

Jauku, šo Jāņudienas vakaru:)
24.06.2015 16:48 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Aprekini, cik nauda nepieciesama nedelai. ( ar rezerviti, arkartas gadijumam konta)
Un iznem tikai to summu, es iepirkties partiku tikai 2 reizes nedela.
Sastadi esanas planu, maltitem.
Saldumu aizstaj ar ogamu un augliem, kas tagad ir sava krasnuma.
Ka skiek,ka velies saldumu, izdzer glazi udens :)
24.06.2015 16:51 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Iepercies veikala vai tirgu? Varbut verts salidzinat cenas, un tirgu ir izdevigak
24.06.2015 16:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Sāc ar biežāku gatavošanu mājās! Tev nav svarīgi, lai tu ražotu kaut kādus kulinārijas šedevrus, ir jēga sākt ar lietām, ko var pagatavot ātri, vienkārši, un kas TEV pašai garšo.

No "lēts un garšīgs" receptēm nāk prātā kartupeļu salāti (man jau nu ļoooooti garšo, tikai slinkums griezt vārītus kartupeļus) - otrajā un trešajā dienā joprojām garšo lieliski (man reti kad paliek pat uz otro dienu, vienalga, cik bļoda liela). Omletes (ar sēnēm, ar tomātiem, ar olīvēm, ar desiņām, ar....) ir elementārs, ātrs variants. Otrajā diena gan īsti neēdīsi, bet, manuprat, uztaisīt poricu vienam un ne par daudz nebūs grūti. Aukstā zupa arī labi ēdas arī otraja dienā, pie tam, tas attiecināms uz vairumu zupu. Saldētie dārzeņi ir lieta, kas paātrina procesus virtuvē. Nva dārgi, ir ilgi uzglabājami.

Tā ka jā, sāc ar biežāku gatavošanu mājās.

Saldumi - varu apsveikt, ka neresnē no viņiem :) Šokolādes vietā tagad vasarā mēģini pirkt augļus - ķiršus, zemenes, meloni... Taisi smūtijus uz augļu bāzes. Man kādreiz nebija lielāka prieka, kā kafejnīcā iepirkt kokteili (saldējuma kokteili vai kādu pina koladu), bet divi mēneši ar banānu smūtiju ikdienā to WOW!!! sajūtu ir "atsituši". Tagad varu pasūtīt uz pusi lētāko kafiju :)
24.06.2015 16:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...porciju, tur domāts vārds porciju.

Nezinu, kas man pēdējā laika - burti jūk pamatīgi.
24.06.2015 16:57 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Ka pusdieno darba, ej uz restoranu? Vasara ipasi var gatavot lidzi nemamo karbinu, un doties parka ( ja nav ipasi paredzeta telpa pusdienam)
24.06.2015 16:59 |
 
10 gadi
Reitings 1504
Reģ: 11.03.2010
ir eedieni, ko var iemst saldeetavaa.. kotletes, kas jau ir izceptas, var sasaldeet, vistu, meerci. arii svaigu galju, bet lv jau var nopirkt visu uz skaitu.

ja sataisi par daudz, konevar taa iisti saglabaat liidz naakoshajai dienai, sarunaa ar kaadu draudzeni, lai naak ciemos un eed, un naakoshreiz lai vinja aicina tevi. :)
24.06.2015 17:05 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Mikimause

apraksti tavus iepirksanas, esanas paradumus, iecienitakas lietas, ko iegadajies un ta,
iespejams tad labak vares ieteik un kadu padomu sniegt.
24.06.2015 17:10 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Ļoti neveslīgs ieteikums, bet nesen atklāju, ka ar manām porcijām, ļoti izdevīgi ir pelmeņi.. :D Šobrīd iecienīti Rīgas miesnieka ar sieru + vēl nedaudz siera pa virsu uzkaisīt.. 1 paciņa vismaz 7 ēdienreizēm točna der.
Padomā, kas Tev no ne ļoti grūti pagatavojamajiem ēdieniem garšo un, ja esi slinka, uztaisi dubultporciju, lai vēlāk arī būtu ko ēst.
Visādas maizes/tostermaizes sanāk lēts variants, tik tas, ka pati maize ilgi nestāv. Ieteikumus tiešām ir grūti dot, ja nav zināmi ieradumi un garšas preferences.
24.06.2015 17:33 |
 
Reitings 131
Reģ: 06.01.2015
Nē, no saldumiem, es tiešām resnāka nepalieku:D

Mana standarta ikdiena.

Es brokastis needu.. Tikai pa ceļam uz darbu narvesen kafiju...

Darbā ēdu pusdienas..

Eju uz kafejnīcu- izmaksas 2,50- 5 eur. Tajā ietilpst frī vai kartupeļu biezenis, sēņu vai kāda no aukstajām mērcēm. Salāti. Un reizēm kāda gaļiņa vai lasis ( dievinu lasi) Tad ir izmaksas uz tiem 5 eur kopā. Protams klāt kafija ar pienu vai Latte. Plus darbā, gribas dzert, tad nopērku vēl minerālūdeni vai apelsīnu sulu pakā.

Pēc tam ceļā no darba ieeju Rimi un tur paņemu vakariņām kko. Arī līdzīgi kā pusdienās atkal kartupeļus, kādu sezama kotleti, karbonādi, standartā jau Romiešu ar vistas fileju un klāt vēl loku mērci.
Un tad klāt no saldumiem, ko nu kuro reizi kārojas. Kādus divus biezpiena sieriņus, vai kkādas končas- kinder bueno, tikai tagad tie gabaliņi nāk pakā, kā končas. Biju pagājušo ned. uz tirgus nopirku 2 kg zemenes ēdu ar pienu.
Dažreiz pērku lavašu.
Vai tās sagrieztās jau gaļiņas.
Bet sanāk tā, ka es to ko nopērku uzreiz arī apēdu, citreiz pat vairākas reizes dienā eju uz veikalu.

Nu tā.:)
24.06.2015 17:34 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Kafiju var nemt lidzi termo kruze, sanaks ekonomer un garsigak :)

Ja pieradinasies brokastot, vakara nebus tads izsalkums.
Tagad t divreiz diena ed smagu partiku.
No rita vajadzetu, ko kas dod energiju, kat vai auzu putru, augliti. Pusdienas ko satigu, ka tu ed, un vakarinas vieglas. Ka uzkoda kads abols, burkans.

Domajams, ietaupit varetu, ja kotletes unkarbonades gatavotu pati, sagatavo vairuma un ka jau mineja liec saldetava.


Lietderigi tiesam butu retak iegriezties veikala,pirmkart tu ietaupisi laiku, otrkart, tad katru reizi nebutu janem nevajadzigi naski un noteikti ietaupitos nauda. Varetu meginat 2 vai 3 reizes nedela? izdoaj jau uz prieksu ko velies est nakamajas dienas.
Un iznem konkretu summu nedelai, ko nevar parsniegt :)
24.06.2015 17:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
narvessen kafiju var aizivietot ar termokrūzi, kura iepildīta pašas gatavota, svaiga kafija. Ietaupīsi vismaz eiro katru rītu :)

Uz darbu var ņemt Rimi pirktus gatavos salātus. No neveselīgā gala - krūzīšzupa, roltona ofisa māsīca. Neveselīgs s*ds, bet garšīga, man patīk tomātu zupa krūzītē.

Rimi vakariņas, vismaz pa daļāi, sāc aizstāt ar paštaisītām. Uzvāri makaronus, klāt kādu gatavo mērci, salātus pašai sagriezt ir ātri - ledus salātgalva, tomāts, mocarella no paciņas, kāds gurķis, olīve, da jebkas, kas garšo. Un jau būs ekonomija.
24.06.2015 17:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ideja, iet veikala katru otro dienu, ko tev iesaka, nav slikta. Mazāk saldumi un strunti iepirksies, pie tam, pašai jāgatavo būs katru otro, nevis katru dienu.
24.06.2015 17:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
....lasi ēd nevis pusdienās, bet vakariņās - Rimi lasis būš lētāks, nekā kafejnīca, un tikpat garšīgs. Paka gatavo salātu (ledusskapī dārzeņu nodaļā, tik vien kulinarijas, kā izbērt no pakas bļodā), laša gabaliņi, tomats, eļļa+etiķis, un liela bļoda paštaisītu salātu gatava!
24.06.2015 17:55 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
1) ūdeni/sulu pērc veikalā un ņem līdzi (īsti nevar saprast, kur tas tiek pirkts)
2) kafiju taisi mājās un ņem līdzi (to pirmo) :D
3) ja darbā ir virtuve, kur paēst, tējkanna, arī tur pārtiku var ņemt līdzi mājās gatavoto un kafiju taisīt uz vietas.
4) būtībā vienkārši jāsāk gatavot, ja ne visas, tad vismaz pusi ēdienreizes mājās.

Bail iedomāties, kādas summas šitā iziet ēšanā. Es darbā visu līdzi ņemu vai banānus nopērku pusdienām. Žēl izmest naudu kaut kur ejot pusdienās (pa retam, kad slinkums vai kolēģi visi iet, protams, var). Vēl vairāk žēl maksāt tās milzu summas par kafijām ārpus mājās, tās pērku labi, ja 1x pusgadā. Tiešām acis kantainas no pārsteiguma, kā tā var dzīvot.. :D
24.06.2015 17:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es darba kafejnīcā gan pa 2-3 kafijām diena izdzeru :) 2-3 eiro tā sanāk kafijā (pie tam, nav nekāda baismīgi garšīgā), bet variants ar tējkannu īsti nepastāv, kur nu vēl pienu stiept līdzi.

Bet nu, ja nebūtu tā problēma, ka mēneša beigās naudas pietrūkst, tad nebūtu problēmas - ja meitenei nepatīk un negribas gatavot, un Rimi kulinārija garšo (es neesmu liela cienītāja), un vispār viss apmierina, tad kāpēc tā nedzīvot? Ērti un labi.
24.06.2015 17:59 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Piemeram, makaronus var vienkarsi un viegli pagatavot ar dazadam mercem loooti gardi.

Piemeram, perc sada veida tomatu merci, viegli pagatavot vis dazadakas merces prieks pastas. Piemeram, ar baziliku, vai ar kiploku, vai baklazans, si merce, mozarella un baziliks, vai apcep speki/skinki sipolos, pa virsu si merce, pasautejas, pacepas, gatavs. Daudz gardas merces var pagatavot, un prieks 2 dienam.



Lasim ar garda recepte pastai.
Pastu pec izveles, piemeram, farfalle taurenisi.
Mercei, sipols apcepina sviesta, pievieno sagriestu kupinatu vai salitu lasi, tad pa virsu creme fraice, un pa virsu vel pipari un petersili. gardiii

24.06.2015 18:01 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
pieraksti izdevumus,kad redzējis,cik daudz nauda aiziet visādos sūdos,tad vairs negribēsies tā tērēt.
24.06.2015 20:55 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Vai, labi, ka man saldumi un visādi sāļie našķi negaršo, par take away kafijām nemaz nerunājot - nesaprotu, kā tādu naudu var tērēt, bet nu katram savs, man kafija negaršo un laikam labi, ka tā :D Arī kulināriju brīnumi neuzrunā - izņēmums ir Rimi augļu kokteiļi un Stockman`a marinētās olīvas :-)

Pati sulas pakās nedzeru, gāzētos dzērienus a`la spraiti, fantas un pepsi kolas arī ne, tikai minerālūdeni ar citronu, ir ļoti garšīgi un galvenais - veselīgi, nauda arī ietaupās 8-)

Brokastis gan iesaku sākt ēst, es parasti apēdu vai nu kādu jogurtu (grieķu ar augļiem, kurus pati pievienoju, piemēram), ceptas olas ar siera cepurīti un tomātiem, reizēm vienkārši kādas maizītes.

Vakariņām parasti izvēlos kartupeļus/rīsus/griķus/ makaronus un pati uztaisu kādu mērcīti klāt, reizēm vistas fileju, salātus, un ir ļoti gardi :)

Top recepte - makaroni (da jebkādi) ar maltās gaļas mērcīti (maltā gaļa + sīpols + paprika + maggi idea maisījums), var uzcept pannā un ēst arī nākamajā dienā, tā pat man garšo labāk :)

Tagad, kad vasara, ietaupīt vēl vieglāk, ir visādi labumi tirgū lētāk kā veikalos (man gan dārzs pilns ar kartupeļiem, gurķiem, tomātiem, pupiņām, zemenēm, ķirbjiem (rudenī biezzupas), bet nu, ja dārza nav - nedārgi to visu var iegādāties no zemniekiem vai tirgū.

Tā kā jābūt tikai gribēšanai un tad var ne tikai ietaupīt, bet ēst veselīgāk kā ierasts (l)
24.06.2015 21:31 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
+tas,ko 57days rakstīja
+vēl- ņemt uz darbu pusdienas no mājām, kā arī brokastot ar mājās esošiem produktiem, nevis pirkt.
katru dienu pirkt brokastis un pusdienas iecērt diezgan nopietnu robu makā, es kopš ēdu mājās gatavotas brokastis un mājās gatavotas pusdienas-esmu nedēļā ieekonomējusi 50-60 eiro.
24.06.2015 23:10 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Kā jau minēja par ēšanu mājās un kad ej uz veikalu pēc saldumiem vai ēdiena, sagatavo sarakstu, lai nenopirktu neko ko tev nevajag.
Var jau arī uz tādām lietām ietaupīt kā - ja tu strādā pie datora vai skaties televizoru, neslēdz lielo istabas gaismu, bet kādu naktslampiņu blakus. Kā arī ekonomiskās spuldzes rada atšķirību elektrības patēriņā.
24.06.2015 23:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits