Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Runāta un izrunāta tēma, bet tomēr - samsung vs apple

 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Šodien pavisam piebeidzu savu galaxy S4 mini :-/ un tā nu esmu jauna telefona meklējumos. Telefons man ir nepieciešams zvaniem, sms, dažādām interneta vietnēm (facebook, draugiem.lv, tam pašam cosmo.lv) dažādām aplikācijām, mūzikai, kā arī, lai šad tad varētu kaut ko pabildēt :) Uzreiz gan teikšu, ka lielas naudas summas izdot nevēlos, nu tā līdz 300 eiro, un tad skatos uz šiem:

1) Samsung galaxy S5 mini

2) Apple iphone 4S

3) Apple iphone 5c

Un tad man ir daži jautājumi, iespējams, absolūti stulbi, tomēr atļaušos pajautāt:

1) Kāda/as ir galvenā/ās android un iOS atškīrība/as? Kura ērtāka?
2) Pa ausu galam esmu dzirdējusi, ka ar iphone probēmas mūzikas ielādē un aplikāciju piekļuvei, tā tiešām ir?
3) Kā ar kameru? Visiem 8 mpix, bet dzirdēts, ka iphone kameru kvalitāte ir krietni labāka.
4) Kā atšķiras tie iphone 4S, 5C utt.? 5S maksā divreiz dārgāk kā iepriekš nosauktie, divos vārdos - kādēļ?
5) Lai apmierinātu manas vajadzības, vispār ir nepieciešamība pirkt ko dārgāku un labāku? Piemēram, to pašu iphone 5S? Vai var labi iztikt arī ar kādu agrāku iphone versiju?

6) Varbūt ir kas cits šajā cenu kategorijā (līdz 300), ko būtu vērts izskatīt? Vienmēr esmu bijusi pret iphone, bet tagad sāku izskatīt kā variantu, tādēļ arī šim niansēm uzmanību nekad pievērsusi neesmu un jautājumi ir tādi, kādi tie ir (s)

Paldies, ja padalīsieties un ko ieteiksiet :) (l)(l)
16.06.2015 00:39 |
 
Reitings 998
Reģ: 08.04.2015
1) Kāda/as ir galvenā/ās android un iOS atškīrība/as? Kura ērtāka?
2) Pa ausu galam esmu dzirdējusi, ka ar iphone probēmas mūzikas ielādē un aplikāciju piekļuvei, tā tiešām ir?
3) Kā ar kameru? Visiem 8 mpix, bet dzirdēts, ka iphone kameru kvalitāte ir krietni labāka.
4) Kā atšķiras tie iphone 4S, 5C utt.? 5S maksā divreiz dārgāk kā iepriekš nosauktie, divos vārdos - kādēļ?
5) Lai apmierinātu manas vajadzības, vispār ir nepieciešamība pirkt ko dārgāku un labāku? Piemēram, to pašu iphone 5S? Vai var labi iztikt arī ar kādu agrāku iphone versiju?

6) Varbūt ir kas cits šajā cenu kategorijā (līdz 300), ko būtu vērts izskatīt? Vienmēr esmu bijusi pret iphone, bet tagad sāku izskatīt kā variantu, tādēļ arī šim niansēm uzmanību nekad pievērsusi neesmu un jautājumi ir tādi, kādi tie ir

1 - iOS ir drošāks, ērtāks, ar mazāk gļukiem, jo to no A-Z taisa Apple un taisa tikai savai ierīcei.
Android ir izplatītaka, vīrusaināka, gļukaināka. Praktiski visiem ir Androids, play store liela izvēle.
2. Neesmu neko tadu dzirsdējis
3. Jā, ja paskatamies, tad Iphone ar saviem 8MP izliek dažus labus ar 20MP. MP nenosaka NEKO, nosaka kas par lēcu utt.
4. 4S jau morali vecs, lēns, gruzīgs priekš šiem laikiem. Neesmu vel sastapis žiperīgu 4S.
5C ir plastmasa versija, 5S metāla un jaudīgaka.
5. Agraku nav vērts pirkt, kā jau minēju - novecojis! Kādas ir Tavas vajadzības?
6. Samsung A3, Samsung S5mini, nekā tāda uber kruta nav.. :D
Es ņemtu A3..
16.06.2015 00:44 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Paldies! :) Novecojis - tas ir kā? Reāli tiešām ir lēns kā stacionārie skolu informātikas kabinetos, vai vienkārši iznākuši jaunāki un šie vairs nešķiet kaut kas woow? :D Vajadzības jau minēju - internets, aplikācijas dažas, zvani, sms, whats upp, messenger`is, kamera un mūzika :D Vai to visu ir iespējams ar 4C (piemēram)? :D Nu negribu es maksāt 2 x vairāk par metāla korpusu un krietni jaudīgāku it kā, nezinu, vai tas ir to vērts :D :)

Ar iphone nekad nav bijusi saskarsme, nebūs tā, ka škitīs viss nenormāli sarežģīti pēc samsung? :D Bet nu jā, laikam sliecos šoreiz uz iphone tomēr .. samsung galaxy s4 mini vairs negribu, un s5, šķiet, ir kas ļoti līdzīgs .. un ļoti uzrunā kamera :D
16.06.2015 00:49 |
 
Reitings 180
Reģ: 16.05.2015
Apple > Samsung...

LG = Apple.

Personiga pieredze :)

Personigi ieteiktu vainu iPhone tavaa cenu kategorijaa vai LG G3/LG3 mini. Aptuveni 300 eiro.
16.06.2015 01:03 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Varbūt vēl kāda? Vai rīts tomēr gudrāks par vakaru? Paralēli čekoju vecās diskusijas un sliecos par labu iphone 4S :D
16.06.2015 01:07 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
1) Kāda/as ir galvenā/ās android un iOS atškīrība/as? Kura ērtāka?
Tās ir pilnīgi dažādas. Ja gribi saprast, kura ērtāka, ej uz kādu veikalu un prasi lai parāda iphone un to samsungu - vieniem patiks viens, otriem otrs. Uzskats, ka iphone ir drošāki ir novecojis. Kopš tirgū parādījās iPhone 4, kas strauji kļuva populārs, jo bija salabotas daudzas kļūdas, kas bija iepriekšējos telefonos un dizainiski bija ļoti glīts, cilvēki sāka to pirkt un - kas kļūst tik populārs, tam sāk rasties jēga arī vīrusus taisīt. Tā, ka drošības jautājums tomēr nav tik viennozīmīgs.
2) Pa ausu galam esmu dzirdējusi, ka ar iphone probēmas mūzikas ielādē un aplikāciju piekļuvei, tā tiešām ir?
Mūzikas ielādei telefons lieto speciālu programmu - iTunes. Ja citādi iPhone liekas ērtāks, to var pieciest.
Aplikācijas vairāk bezmaksas būs Android. Tā tas ir bijis vienmēr. Nesaku, ka nākotnē nemainīsies, bet pagaidām tā ir. Arī lietotāja profila reģistrācija ir murgaināka, kā Android.
3) Kā ar kameru? Visiem 8 mpix, bet dzirdēts, ka iphone kameru kvalitāte ir krietni labāka.
Es jau te nesen skaidroju, ka tie mpix ir tikai cipars. Ieliku bildes, kas fočētas ar dažādām kamerām, viss atkarīgs no tā, kā tiksi galā ar settingiem. Ja blakus iPhone noliek S5 sēriju, bilžu kvalitāte ir vienāda.
4) Kā atšķiras tie iphone 4S, 5C utt.? 5S maksā divreiz dārgāk kā iepriekš nosauktie, divos vārdos - kādēļ?
Lai arī 4S bija joprojām manā atmiņā ir kaut kas jauks, šodien to vairs nepirktu. Jaunajām aplikācijām ir citi standarti un nepieciešami citi tehniskie risinājumi. Ir lietas, kas ir jālaiž vēsturē, lai cik labas tās savā laikā nebūtu bijušas un iPhone 4S ir viena no tām.
5) Lai apmierinātu manas vajadzības, vispār ir nepieciešamība pirkt ko dārgāku un labāku? Piemēram, to pašu iphone 5S? Vai var labi iztikt arī ar kādu agrāku iphone versiju?
Vecus modeļus, ja gribi ilgtermiņa ieguldījumu, neiesaku pirkt ne ar kādu OS. Tirgus strādā tā - taisa jaunas, foršas aplikācijas, ar kurām vecie telefoni netiek galā. Kāpēc? Kā gan savādāk piespiest lietotāju pirkt jaunu? Lai apmierinātu Tavas vajadzības, derēs gan iPhone 5c, gan Samsung S5 mini. Otrais labāks no tā viedokļa, ka salīdzinoši izturīgāks. Tā plastmasa, kas nāk 5c, tās ir kaut kādas šausmas. Atceries, ka lai cik uzmanīgi Tu nenestu olas no veikala, pa reizei kāda saplīst. Tas ir stāsts par 5c (Un 6 sēriju arī) - telefons var nokrist netīšām un ar to arī beigsies, jo lētā plastmasa ir lētā plastmasa. Tā plīst diezgan viegli.
6) Varbūt ir kas cits šajā cenu kategorijā (līdz 300), ko būtu vērts izskatīt? Vienmēr esmu bijusi pret iphone, bet tagad sāku izskatīt kā variantu, tādēļ arī šim niansēm uzmanību nekad pievērsusi neesmu un jautājumi ir tādi, kādi tie ir
Šajā cenu kategorijā es vēl uz HTC One Mini 2 skatītos. Labs, tiešām.
16.06.2015 01:17 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Alexxa, paldies! Apbrīnoju Tavu pacietību katru reizi rakstīt to atkal un atkal no jauna! :) Laikam parliecināji :D :)
16.06.2015 01:20 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
HTC man nekad nav bijuši :) Cik saprotu, domā šo (nu vienīgā atškirība krāsu niansēs) :) Kamera laba? :) Un viss citādāk kā jau pierastajam android un samsung? :) Un ja tomēr izvēle starp samsung galaxy s5 mini un šo, tad kuru? :)
16.06.2015 01:23 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
es iespējams pārstāvēšu nepopulāru viedokli, bet nu kamōn, Apple gadījumā jūs maksājat pamatā par labu mārketingu. Atkarīgs, protams, kas tev ir svarīgāks, bet man, piemēram, ir svarīgs telefona praktiskums, un lai nebūtu jābaidās, ka nedod die's nokritīs. Te, kur es dzīvoju, gandrīz visiem ir Iphone, pārvarā paši jaunākie un uz mani skatās kā nenormālu ka man nav Iphone vai vismaz Samsung galaxy vai kā nu viņš tur saucās. Bet tajā pašā laikā katram otrajam ir pašķīdis ekrāns vai arī, ja nav pašķīdis, tad jau salabots vismaz pāris reizes (un lielākā daļa no viņiem ļoti sargā savus telefonus ar vārdiem "tā ir mana vissvarīgākā lieta pasaulē". pāris nedēļas atpakaļ vienai kolēģei nokrita no krēsla viņa aifōns un ekrāns pašķīda, un katrs no apkārtesošajiem Iphone ipašniekiem momentā spēja ieteikt vismaz 2 vietas, kur var salabot ekrānu. Man jau liekas, ka tas uz kaut ko norāda.

par tiem vecajiem modeļiem runājot - zinoši cilvēki ir teikuši, ka viņi planšetēm un telefoniem, datoriem laikam arī, tur caur visādiem update sabāž tev datorā/telefonā/planšetē fīčas, kas liek lēnāk darboties, savādāk jau neviens neskries katru gadu mainīt uz jauno modeli. Youtube pilns ar video, kā no tām fīčām var tikt vaļā un mēs uz savas planšetes izmēģinājām un tiešām strādā.

Bet nu skaties pati, ieteiktu tev vnk izvērtēt, vai tev ir vajadzīgi visi tie megakrutie telefoni ar miljons fīčām, no kurām lielāko daļu cilvēks, kam eksistē dzīve arī ārpus telefona un interneta, tāpat nemaz neizmanto. ā, un es nezināju, ka apple telefoniem skaitās laba kamera, gandrīz visas bildes, ko esmu redzējusi bildētas ar iphone, izskatās kā ar kartupeli bildētas.
16.06.2015 01:24 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
he, paldies, iphone vairs nav aktuāli :)

Vēl jautājums Alexxa`i - ja pie valodām HTC ir norādīta angļu, tad nav iespējas rakstīt ar mīkstinājuma zīmēm un garumzīmēm? Man tas ir ļoti svarīgi (t)
16.06.2015 01:28 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Vēl jautājums Alexxa`i - ja pie valodām HTC ir norādīta angļu, tad nav iespējas rakstīt ar mīkstinājuma zīmēm un garumzīmēm? Man tas ir ļoti svarīgi

Ir Androidiem tāda aplikācija, saucās Scandinavian Keyboard. Ja tiešām rakstības valodu listē nav latviešu (Tādus brīnumus sen neesmu redzējusi, pat Blackberry šo ir izlabojis), tad šī aplikācija palīdz. Lietoju to tad, ja gadās telefons, kas mūsu tirgum nav paredzēts. Valodu meklē nevis language listē, bet pie keybord settingiem, tur jābūt. Ja nav - aplikācija risina jautājumu :)

Telefonu tiešām domāju to, kas Tavā linkā - krāsu izvēlies pati. Pie kam, tehniski šim kamera ir labāka par visiem, ko ieliki tēmas pieteikumā.
Ja jāizvēlas starp šo un Samsung, manas simpātijas tomēr ir HTC. Man ir svarīgs baterijas laiks un HTC samsungu pārspēj šajā jautājumā.
Kopumā jau tie androidi viens no otra pārāk neatšķiras. Tik vien kā katram ražotājam ir kaut kādas savas aplikācijas, ko tas lieto saviem telefoniem. Vēl kaut kādi sīkumi. Bet, ja Tev ir bijis S4 mini, tiksi galā gan ar Samsung S5 mini, gan ar HTC. Šiem gan abiem ir updeits uz Lollipop, tas būs nedaudz savādāks, kā bija visi līdz šim, bet nekā sarežģīta arī tur nav - ātri sapratīsi, kas ir kas :)

Apbrīnoju Tavu pacietību katru reizi rakstīt to atkal un atkal no jauna!

Paldies par komplimentu. :)
16.06.2015 01:39 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Paldies :)
16.06.2015 01:43 |
 
Reitings 194
Reģ: 26.03.2015
Uz jautājumiem baigi neatbildēšu, bet es no Androida pēc 3 vai 4 gadu lietošanas tikko ar iPhone5s pārcēlos Apple un šobrīd saprāta robežās plānoju pārvērst visu savu tehnisko arsenālu par Apple ierīcēm. Tieši tik labs tas ir. :-) Neheitoju Android nekādā ziņā, bet, ja iespējams, iesaku crappli izbakstīt kādā veikalā, ja reiz tā ir bijusi iespējamā izvēle.
16.06.2015 01:56 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu es no absolūta Samsung fana kādreiz, šobrīd esmu pārvērtusies par absolūtu Apple produkcijas fanu. Jā, ir šis tas specifisks šajā tehnikā, kas nav varbūt lietojams ar visu un visur. Bet... kā jau saka, kas der visam, - neder nekam. Un es kaut kā šajā ziņā piekrītu šim teicienam! Samsungs pilns ar superduper mega fīčām, viss bez maksas, visādi navaroti un n-tie appi, mūzika, atmiņa, un vēl, un vēl... u.tml. Un reāli tehniskie gļuki un lēts korpuss! Labi - korpuss nu tas vēl tā. Ja telefonu nodrošina ar aizsargstiklu un normālu čeholu - jebkurš telefons būs pienācīgi pasargāts arī kritienu laikā, tostarp arī IPhons, kurš it kā ir slavens ar to, ka esot trausls (man ir bērns, kurš telefonu mēdz nomest visnegaidītākā brīdī, visnepiemērotākā vietā un tam joprojām nav ne skrambiņas!).

Par novecojušiem modeļiem gan piekrītu - nav jēgas tādus pirkt, jo programmatūra noveco un nespēj vairs pavilkt jaunās versijas un updeitus. Ar 5c neesmu personīgi saskārusies. Tikai zinu, ka tā ir budžetam draudzīga lētāka 5s versija - plastmasīga un no lētākām detaļām.

Taču kopumā - ir vesels kvantums dažādu firmu telefonu un izvēles iespēju ir ļoti daudz, sevišķi, ja tās vajadzības ir visai primitīvas. Protams, Apple produkcija būs dārga ne tikai kvalitātīvo materiālu dēļ, bet arī populārā brenda dēļ. Ja vari atļauties tādu brendu - tad silti iesaku, jo nu tomēr ne velti tas ir populārs...

Gribās piebilst, ka iOS ir ērts tieši ar to, ka ir ļoti elementārs un draudzīgs lietošānā. Daudz vienkāršāks par Android. Tāpēc nav vērts uztraukties, ka paņemot rokaš IPhonu būs grūti kaut ko atrast vai saprast - piešauties var visai ātri. ;-)
16.06.2015 04:18 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja vari atļauties tādu brendu - tad silti iesaku, jo nu tomēr ne velti tas ir populārs...


Vai man tiešām jāstāsta visa Apple vēsture, lai varbūt vismaz kādam pielektu, ka visa Apple popularitāte turās uz veciem lauriem? Tā vairs nekad nebūs... Kuks taisa mēslus, apzīmogo tos ar spīdīgu ābolīti un stāsta cilvēkiem, ka tas ir tas pats, ko Džobss taisīja, lai gan vairāki no veikalos šodien nopērkamajiem produktiem, Džobsa acīs bija brāķi - tos sāka ražot pēc viņa nāves, jo kamēr viņš bija dzīvs, to nepieļāva.
Plastmasīgam, pēc dažu domām, bija jābūt jau 4S, taču - tie parādījās tirgū dienu pirms Džobsa nāves tādi, kādus mēs tos pazīstam, tāpēc, ka Džobss negribēja sasaistīt savu vārdu ar lētiem, kā no Ķīnas pagrabiem, plastmasas mēsliem (Šī frāze, ar visu vārdiņu "mēsliem" atrodama grāmatā par viņu). Nu, bet ar katru nākamo sāka palikt arvien sliktāk. Trauslas plastmasas uz korpusiem, detaļas tās pašas, no kurām liek kopā jūsu nīstos Samsungus (Agrāk ar samusngiem viņiem kopīgi bija tikai displeji) un dara tāpat, kā to dara ar Samsungiem. Tur ne smakas vairs nav no tās kvalitātes, kas bija. Kopš Džobsa nāves ir pagājuši vien 4 gadi un tajā kantorī notiek viss, ko viņš negribēja. Kvalitāte ir mirusi un skumji, ka tā.
Arī iOS nav tas, kas bija. Arvien vairāk caurumu, arvien vairāk cilvēku, kas nes tos atpakaļ, jo updeitu laikā karās. Njā, slikti ir tikai Androidi (Ar ko es negribēju teikt, ka tiem problēmu nav vispār).
16.06.2015 06:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Alexxa, nu neredzu es tos gļukus! Neredzu! Man ir bijuši n-tie Samsungi - gļuks uz gļuka parādījās vienmēr agrāk vai vēlāk, lai cik jauna vai veca tehnika. Tagad jau kādu laiku Apple (jaunāks un vecāks) - problēmu nekad nav bijis. Ok, iespējams ar laiku sāks līst ārā arī visādas nepilnība jaunajos projektos, ja nemācēs labi vadīt šo biznesu, bet uz doto brīdi, joprojām šī produkcija ir gana kvalitatīva.

..jūsu nīstos Samsungus

Nedaudz gan par skarbu teikts, jo neviens tos Samsung nenīst (sevišķi, ja n-tos gadus biju uzticīgs klients!), bet diemžēl pieredze lietojot šīs ierīces bija tāda, kāda bija.

Uzskatu, ka tomēr mans viedolis ir kaut cik objektīvs, ja personīgi dažāda veida tehnika ir lietota labu laiku kā no viena brenda, tā otra. Nevis vnk lasīti salīdzinājumi interneta dzīlēs...
16.06.2015 07:48 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Es, kā galīgs neprofs tehnikās, piekrītu Neonam! Tīri subjektīvi, neķidājot vēsturi.
No sava iphona pie samsunga noteikti vairs neatgrieztos!
16.06.2015 09:16 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Man ir bijuši n-tie Samsungi - gļuks uz gļuka parādījās vienmēr agrāk vai vēlāk, lai cik jauna vai veca tehnika.

No pieredzes varu teikt, ka šitās problēmas lielākoties ir nevis nekvalitatīvas tehnikas, bet lietošanas rezultāts. Lielākoties (Tas ir gan āboliem, gan androidiem), runājot ar cilvēkiem par to, kas ar telefonu ticis darīts pirms parādījās gļuki, ir liktas kaut kādas nepiemērotas spēles, nav tīrīta atmiņa, telefons ir kritis. Vēl kāds ir licis kādas "drošības" vai "battery saver" tipa aplikācijas vai ne visai veiksmīgi spēlējies ar settingiem. Tās ir populārākās darbības, kuras cilvēkiem liek somāt, ka vainīgs ražotājs nevis paši.

Ja pēc kritiena paceļot telefonu, pirmajā brīdī šķiet, ka viss ir kārtībā, tā var arī nebūt un gļuki var izlīst pēc mēneša, cēlonis tik un tā būs kritiens. . No šī nav pasargāts neviens telefons un neviens maciņš to nevar. Maciņi spēj pasargāt tikai korpusu un ekrānu.
16.06.2015 09:41 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, iPhone ir vienkāršāk apgūstams un ērtāks lietošanā.
Arī tie, kam ir vecie modeļi nesūdzas (pazinu lokā).. :)
16.06.2015 09:42 |
 
Reitings 156
Reģ: 13.03.2014
piekrītu Alexxas viedoklim.
Man nekad nav bijis Iphone un nav arī vēlēšanās pie tāda tikt vairāku iemeslu dēļ. Bijuši 3 Samsungi un nekad nekādas problēmas nav bijušas - iegādājos jaunus telefonus nevis tāpēc, ka ar veco kaut kas notika, bet tāpēc, ka gribējās jaunāku modeli un veco pārdevu :) Nesen nomainīju savu Galaxy s3 uz A5 un esmu vienkārši sajūsmā par šo - labākais telefons, kāds man ir bijis (l)
16.06.2015 09:57 |
 
10 gadi
Reitings 3049
Reģ: 13.11.2011
es arī no samsunga pārgāju uz iPhonu, no sākuma domāju, ka vispār neko nesapratīšu, jo tur tomēr nav latviešu valodas. Bet, kad sāku lietot biju pārsteigta, ka var būt tik ātrs telefons :D Ielādēt mūziku vispār nav nekādu problēmu, telefonu pieslēdz pie datora un visu salādē. Kā arī neesmu saskārusies ar to, ka kāda aplikācija nebūtu pieejama, visas populārākās ir bezmaksas. Visu esmu sastellējusi tā, ka, piemēram, 23:00 telefonam skaņa izslēgsies un 7:00 atkal ieslēgsies, ar visām četrām esmu par aifoniem!
16.06.2015 09:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits