Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vajadzīgs padoms

 
Reitings 77
Reģ: 01.06.2015
Sveikas, meitenes!

Man ļoti vajadzīgs padoms vai skats no malas...Patiesībā jebkas, kritika der, viss der. Tik izmisusi esmu.
Esmu precējusies un kopā ar vīrieti (ir kopīgs bērns) teju desmit gadus. Mums vienmēr bijuši strīdi un nesaskaņas naudas jautājumos, bet šogad palika pavisam bēdīgi. Viņš aizgāja no darba un sāka savu biznesu. Bizness nenes cerētos augļus. Jau kādu laiku man sanāk teju vienai uzturēt mūsu ģimeni. Strādāt algotu darbu viņš nevēlas, pat ne pusslodzi, lai būtu vismaz kādi garantēti ieņēmumi.Tam vismaz klāt vēl nāk tas, ka viņš vēlas attīstīt biznesu. Naudas tam nav. Es uzzināju, ka viņš visu laiku ņem ātros kredītus. Tas mani vispār sagrāva. Viņam taču nav no kā atdot! Ko nopelna savā uzņēmumā, to iegulda vai nomaksā kredītus.
Man naudu iedod ļoti maz, jo nav ko dot. Ja iedod, pēc laika atkal aizņemas no manis. Kad vairs nedodu, prasa savai mātei, viņam vienmēr iedod.
Es nezinu, ko darīt. Šķirties? Visādi citādi pret bērnu ir labs, arī pret mani. Naudu sev netērē, nu ja neskaita biznesu. Mani vecāki saka, ka esmu pelnījusi ko labāku. Nu es domāju, ka vīrietim vajadzētu segt vismaz pusi izdevumi, ja ne vairāk, bet mūsu situācijā tā nav. Lai mūs uzturētu, strādāju gan papildu darbu, gan visādi piepelnos. Izdevumi ir daudz – divi auto, bērnam vajadzīgs un dzīvokļa kredīts. Godīgi sakot, esmu nogurusi.
15.06.2015 11:49 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Šķiries vismaz oficiāli, lai nodalītu sevi no viņa parādiem.
15.06.2015 12:18 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Kāda viņam profesija? Kāds bizness? Parunā nopietni, ka tā nevar. Lai strādā vismaz uz pusslodzi, biznesam var veltīt pārējo laiku, vakarus. Kad izšķirsies vari piedzīt uzturlīdzekļus bērniem.
15.06.2015 12:20 |
 
Reitings 269
Reģ: 17.05.2015
Ja redzi uzņēmumam nākotni, tad pacieties. Ja perspektīvu neredzi, met mieru. Tieši tik vienkārši.
15.06.2015 12:22 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Ja tu redzi tam visam perspektīvu un, ka ieguldītie līdzekļi kādā konkrētā laika periodā nesīs cerēto, tad pacieties, ja tā drīkst teikt, ja ne, tad met mieru un šķiries (kā jau te minēja - lai kaut nodalītu sevi no parādiem).
Ja vīrietis ķerās pie ātrajiem kredītiem, tad vismaz es te nekādu loģisku uzņemējdarbības domāšanu un plānošanu neredzu.
15.06.2015 12:25 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Paciesties var, ja ir ar ko bērnus barot. Vai ja ir termiņš, piem, 6 mēn. ciešamies, ja nav, tad lai strādā algotu darbu. Bet šajā situācijā nav iespējas ciesties, jo vīrietis ir ierauts ātro kredītu jūgā. Tos atdot ir primāri. Lai brauc uz ārzemēm pelnīt kaut vai
15.06.2015 12:27 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
nez vai ātro kredītu ņemšana sava biznesa attīstīšanai ir labākais risinājums un pareizākā domāšana. Labāk būtu strādājis un nopelnīto ieguldījis sava biznesa attīstīšanai. Es teiktu, ka vīrietim ambīcijas, fantāzijas un kaut kādi sapņi pārsniedz veselo saprātu un domāšanu. Jau sākotnēji izvēlējies nepareizo pieeju savu sapņu realizēšanai. Laikam jau tiešām esi pelnījusi ko labāku. Ja nu vienīgi tas bizness tiešām sāk nest augļus un viņš tev ar uzviju atsver visu, ko tagad esi ieguldījusi jūsu labā.
Kas tas ir par biznesu, ja nav noslēpums?
15.06.2015 12:28 |
 
Reitings 77
Reģ: 01.06.2015
Viņš ir auto mehāniķis. Bizness ar to saistīts, tikai viena šaurāka nozare.

Patreiz nauda pietiek - ēst ir ko, varam kaut kur aizbraukt ciemos, drēbes varam nopirkt normālos veikalos. Tomēr iekrāt nesanāk, tas ir ļoti slikti, to es apzinos.

Stulbākais ir tas, ka man bija cerības. Es darbā tiku paaugstināta un alga kļuva labāka. Viņš to zināja un saprata, ka ar manu algu varam dzīvot, tāpēc sāka biznesu. Es biju pret, bet nevarēju jau mājās iespundēt un likt palikt strādāt algotu darbu. Ja viņš nebūtu no darba aizgājis prom, mēs tagad dzīvotu labāk, sanāktu kaut kur aizbraukt, ātrāk atdot kredītu dzīvoklim.

Diemžēl ir kā Šarole saka - ambīcijas pietiek, bet izpildījums pieklibo.
15.06.2015 12:56 |
 
Reitings 65
Reģ: 16.06.2014
Nu domāju,ka šajā situācijā viss nav tik elementāri,redzi perspektīvu -pacieties,neredzi-šķiries. Tāpēc jau šobrīd ir tik bēdīga situācija valstī. Bērni kā lupatu lellītes tiek mētāti no vienām attiecībām,otrās. Vērtības ir notrulinājušās un modē ir mest plinti krūmos tiklīdz pāris sastopas ar kādu vērā ņemamu problēmu.
Jūs taču esat ģimene-komanda! Ja jūsu komandā ir prblēmas,tad par to esat atbildīgi jūs abi. Vai esi darījusi visu lai situāciju uzlabotu,saprastu un atbalstītu savu vīru?
15.06.2015 12:57 |
 
Reitings 231
Reģ: 26.05.2015
Varbūt ir vērts samazināt izdevumus? (divi auto) (t) atņem vecim mašīnu - nav rociņu nav cepumiņu.

Cik ilgi taisies vilkt to, ka cilvēks negrib kaut kādā veidā palīdzēt ģimenei?:-/
15.06.2015 12:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Šķiries vismaz oficiāli, lai nodalītu sevi no viņa parādiem.


Otrs variants (ja vien nav par vēlu, tā kā kredītus jau ir sagrābies) ir laulības līgums ar punktu par atsevišķu mantu. To var slēgt kaut vai 50ajā laulības gadā. Nav obligāti jāšķiras.

Ātrie kredīti biznesa attīstībai tiešām nav gudra ideja.

Ja viņš no darba aizgāja šogad, nu, tad jāsaka, ir pavisam normāli, ka bizness sevi īsti neatpelna sešus mēnešus pēc uzsākšanas. Ja ne tie ātrie kredīti, tad nekas šausmīgs nebūtu. Tas, ka neiet kā plānots, manuprāt, ir normāli :) Ir grūti uz priekšu izplānot, pat ja labi pārzini nozari, jomu.

Kāpēc viņš neņēma patēriņa kredītu, kādu kredītu bankā, kāpēc nepārdeva auto un nenopirka švakāku vietā? Vai tad tiešām nebija citu variantu?
15.06.2015 12:58 |
 
Reitings 77
Reģ: 01.06.2015
Esmu nopietni runājusi jau n-tās reizes. Pēdējā reizē teicu, ka tā vairs nevaru un neredzu citu izeju kā vien šķirties. Viņš negrib, bet ja es tā ļoti vēlos, viņš mani neturēs.

Ja nebūtu kopīgs bērns, es noteikti varētu labāk saņemties. Bet bērnam tētis ir ļoti mīļš, iedomājos, ka vairs nebūs kopīgo svētku...Protams, es varētu paciesties un visu mūžu mūs visus uzturēt, bet tas ir šausmīgi.

Ja manai draudzenei tā būtu, es noteikti ieteiktu šķirties, kamēr vēl jauna un visa dzīve nav izniekota. Bet ar sevi nav tik vienkārši, nav tā, ka var jūtas vienkārši izslēgt.
15.06.2015 13:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Blumena, tev privāta vēstule
15.06.2015 13:07 |
 
Reitings 77
Reģ: 01.06.2015
57days

Tiklīdz viņš gribēja dibināt uzņēmumu, es uzreiz ierosināju laulību līgumu. Viņš uzreiz apvainojās. Bet es viņu pazīstu pārāk labi, nojautu, ka atkal būs visādi kredīti. Viņš jau agrāk tādus mēdza ņemt, tikko nauda aptrūkās, man aiz muguras, protams. Tikai tad, ka jāmaksā, es uzzinu.

Jā, es saprotu, ka uzreiz nevar pelnīt, bet nu tiešām nevarēja uz pusslodzi palikt darbā...? To es tiešām nesaprotu.

Patēriņa kredītu viņam nedotu, jo viņš oficiāli nav strādājis teju gadu, vairāk pat.

Mašīnas abas ir manas, tās viņš nevar vienkārši pārdot bez manas ziņas. Labi, ka tā, citādi es domāju, ka noteikti pārdotu.
15.06.2015 13:07 |
 
Reitings 65
Reģ: 16.06.2014
Lēnāk pār tiltu! Draudēšana ar šķiršanos nav problēmas risināšana! Tu minēji,ka visādi savādāk attiecības ir kārtībā,vīrs ir labs pret Tevi un bērniem. Ir jūtas. Tātad problēma ir tajā ,ka vīrietis ir izdarījis muļķīgus lēmumus ,kuru dēļ nostāda sevi un savu ģimeni finansiāli nestabilā situācijā. Protams,tas nav patīkami,bet mest viņu mēslainē,jo kļūdijās? Kāpēc tad precējies,radīji bērnu,ja neesi gatava risināt grūtības un cīnīties par savu ģimeni. Ja vien Tavs vīrs nav idots un "bezģeļniks" pēc būtības,tad domāju,ka šķiršanās ir galējs un nepamatots lēmums.
Citādi sanāk,kā nav kāpostiņa tā zaķītis meklē citu burkāniņu.
15.06.2015 13:10 |
 
Reitings 65
Reģ: 16.06.2014
Un kā viņš pamato nevēlēšanos palikt algotā darbā uz pusslodzi?
15.06.2015 13:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ā, nu tad situācija tomēr ir citāda. Tie ir būtiski faktori. Te ne tikai bizness pie vainas.

Ko ieteikt - nezinu.
15.06.2015 13:12 |
 
Reitings 65
Reģ: 16.06.2014
o,tikko izlasīju,ka tā jau sistēma izlīdzēties ar kredītiem...nu jā...bīstama iezīme vīrietim. :/
15.06.2015 13:18 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Varbūt skarbi, bet manā skatījumā cilvēki, kas neprot rīkoties ar naudu (ja jau ņem ātros kredītus, tiklīdz nauda aptrūkstas, u.tml) vispār nevar veidot savu biznesu, un tur nekas labs nebūs. No malas raugoties šķiet, ka vīrietis nav pārāk nobriedis uzņēmējdarbībai vai arī pēc dabas ir tāds, kam labāk strādāt algotu darbu, par padarīto saņemt algu un viss. Īsts uzņēmējs, manuprāt, nebaidās kādu laiku rauties kaut vai 12 stundas dienā, ja vajag, bet te izskatās, ka vīrietis kāro pēc vieglas dzīves un vieglas naudas, kas ar biznesu ir nesavienojami jēdzieni.
15.06.2015 13:19 |
 
Reitings 77
Reģ: 01.06.2015
patricija6

jā, zināma taisnība Tevis rakstītajā ir. Bezģeļņiks viņš nav vai slikts cilvēks.

Ja Tu domā, ka esmu ar viņu naudas dēļ, tad Tu rūgti maldies. Kad iepazināmies, viņam bija pieci kredīti, sākot ar auto, beidzot ar studiju. Sākām dzīvot kopā, es palīdzēju atdot. Viņš dievojās, ka nekad kredītu vairs neņems. Protams, ka pa šiem gadiem ņema vēl un vēl. Bet tas jau ir cits stāsts.
Vienmēr esmu pelnījusi labāk par viņu, bet neesmu bāzusi acī. Palīdzēju cik varēju. Bez darba viņš ir bijis arī iepriekš, bet vismaz meklēja un saprata, ka vajag strādāt.

Runājot par darbu - viņš NEGRIB strādāt algotu darbu. Pamato ar to, ka nepatīk, ka kāds ierobežo, māca, darba laiks utt. Grib būt sev priekšnieks.
15.06.2015 13:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja paliksi bez darba, pārdod viņa auto

Stulbi vispār.... Bet no otras puses - kāpēc tev tā lielā neticība, ka kaut kas sanāks?
15.06.2015 13:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)