Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tiesību zinātnes LU.

 
Reitings 31
Reģ: 09.06.2015
Tās, kuras ir mācijušās tieši LU , pastāstiet cik grūti vai viegli ir? Kā pēc tam ar darba iespējām? Un kā man zināt vai šī programma ir piemērota man? Papētīju studiju plānu , liekas saistošs. Kādēļ izvēlējāties tieši šo programmu?
09.06.2015 09:59 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nu galīgi viegli jau nebija, bija reizēm par ļoti grūti, bet bakalaurs kopumā bija daudz vieglāks kā maģistrs.

Darba iespējas labi ir atrast, vismaz manas kursabiedrenes diezgan ātri daļa atrada, daudz nozīmēja tieši diploms vai tas, ka maģistrs iet uz beigām, tāpēc dabūja darbu.

kādēļ izvēlējos - tāpēc, ka visu mūžu zināju, ka vēlos būt jurists un uzskatu, ka LU labākā vieta kur mācīties par juristu (nu vēl Juridiskā augstskola).
09.06.2015 10:14 |
 
10 gadi
Reitings 1697
Reģ: 29.01.2009
Viegli nav, bet nekas pārāk grūts. Es, studējot pilna laika klātienē, pēc 1. kursa sāku strādāt pilnas slodzes darbu (šajā jomā) un visu mierīgi varēju apvienot. Bija brīži (it īpaši studējot maģistros), kad bija sakrājušies vairāki parādi, jo darba dēļ netiku uz lekcijām/eksāmeniem, bet visu nokārtoju un pabeidzu laikā :)
Pašas studijas personīgi man likās diezgan garlaicīgas. Bija priekšmeti, kuros bija 1,5 stundu pēc kārtas vnk lasīts priekšā likums. Protams, bija arī izņēmumi. Bet jāsaka, ka 80% no tā, ko es zinu un māku, es iemācījos darbā, nevis augstskolā. Tomēr, ja tagad būtu jāizvēlas, kur iet studēt jurisprudenci, atkal izvēlētos LU vai nu Juridisko augstskolu, jo MANUPRĀT tās ir vienīgas respektējamas mācību iestādes šajā jomā.
Darba iespējas... Tas ir atkarīgs tikai no Tevis pašas. Man ir kursa biedri, kuri nu jau ir tikuši diezgan augstos amatos, bet ir tādi, kas joprojām nevar atrast neko šajā jomā un strādā par viesmīlēm, kaut arī maģistra diploms kabatā. Bet tas tāds neliels procents, lielākā daļa, cik man zināms, ir iekārtojušies diegan labi.
09.06.2015 10:28 |
 
Reitings 31
Reģ: 09.06.2015
Paldies. Varbut varēsiet ieteikt kādu grāmatu, kuru noder izlasīt pirms sākt studijas jeb der jebkura ar nosaukumu " Tiesību zinātnes"?
09.06.2015 10:54 |
 
10 gadi
Reitings 1697
Reģ: 29.01.2009
Nezinu, vai ir vērts kaut ko tādu lasīt, bet, ja plāno pieteikties studijām, iesaku apmeklēt sagatavošanas kursus LU JF. 90% jautājumu iestājpārbaudījumā ir tieši par tēmām, kuras tika apskatītas šajos kursos.
Es gan neesmu pārliecināta, vai tas tā ir tagad, jo pati stājos iekšā pirms 10 gadiem, varbūt kaut kas jau ir pamainījies... (t) Pameklē JF mājas lapā vai uzzvani studiju metodiķēm pajautā :)
09.06.2015 11:15 |
 
Reitings 31
Reģ: 09.06.2015
fluffy paldies :)
09.06.2015 11:44 |
 
Reitings 31
Reģ: 09.06.2015
Pacelšu :)
10.06.2015 13:42 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.04.2013
Mans bijušais draugs tur mācījās, bet diemžēl nepabeidza, jo nevarēja apvienot mācības ar profesionālo sportu. Varu teikt,ka viegli tur nav, bet, ja zini,ka tas ir tas, ko vēlies, tad ir vērts cīnīties. Viņam patika un teica, ka LU noteikti ir labi pasniedzēji un konkurētspējīga izglītība. :-)
10.06.2015 13:54 |
 
Reitings 31
Reģ: 09.06.2015
Es nezinu ko es vēlos .
10.06.2015 13:56 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ja nezini, ko vēlies, tad es teikšu, ka juristi nav īstā vieta. Tad būs grūti, jo es uzskatu, ka uz juristiem jāiet, ja tas ir aicinājums un patīk, jo brīžiem man pat likās, ka ko ellē ratā es tur vispār meklēju, lai gan visu dzīvi zināju, kas būšu.

Draudzene pat uz brīdi pameta pusceļā mācības, jo neredzēja tām mokām jēgu, jo bija pusgadi, kas bija briesmīgi, jo ļoti daudz bija sabāzts un jāmācās, cits pusgads atkal atpūta.

No otras puses tas pats bakalaurs būs noderīgs, vismaz zināsi kā sevi aizstāvēt un kaut ko no likumdošanas.
10.06.2015 14:00 |
 
Reitings 31
Reģ: 09.06.2015
No otras puses tas pats bakalaurs būs noderīgs, vismaz zināsi kā sevi aizstāvēt un kaut ko no likumdošanas.


Tas ir viens no tiem iemesliem kāpēc vēlos studēt šo programmu. Īsti par juristu kļūt nevēlos, bet strādāt, piemēram, policija vai tiesā gribētu gan. Pati labprāt studētu mārketingu, psiholoģiju, vēsturi, bet arī tiesību zinātnes vēlētos.
10.06.2015 14:03 |
 
Reitings 7
Reģ: 12.04.2015
Mani vienmēr interesēja: Kā cilvēki, kas pabeidz studijas ik gadu, atrod darbu?
Piemēram, LU ir 215 maksas vietas (bakalaurs) un 60 budžeta vietas, neskaitot RSU un citas Tiesību zinātņu programmas citās augstskolās.
Ik gadu vismaz 130 cilvēki pabeidz bakalaura studijas, kur viņi atrod darbu? Iedomājaties - ik gadu 130 un vairāk, un juristi ir vienīgā profesija, kas var strādāt tikai tajā valstī, kurā viņi ir izmācījušies (likumdošana atšķirās).
Varbūt kāds, kas ir pats pabeidzis LU bakalaura studijas var pastāstīt, kā ir ar darba atrašānu un nevis, ka kāds pazīstamais ir atradis, bet no savas pieredzes?
Pats arī vēlos stāties iekšā LU JF, bet tiešām biedē - kā būs ar darba meklējumiem nākotnē.
11.06.2015 12:29 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
BiiHapii, nav jau tā, ka visi sāk strādāt tikai juristu birojos un strādā par juristiem. Šī izglītība noder ļoti, ļoti daudzās nozarēs - policijā, valsts iestādēs, tai skaitā Saeimā, tiesās, prokuratūrā, juristu birojos, advokatūrā, notariātā, uzņēmumos, daudzi atgriežas savās dzimtajās pilsētās ārpus Rīgas - arī visās Liepājās un Daugavpilīs ir nepieciešami cilvēki ar juridiskām zināšanām, neskaitot visas mazās pilsētas... Iespēju ir patiesi daudz.
11.06.2015 12:52 |
 
Reitings 31
Reģ: 09.06.2015
BiiHapii, nav jau tā, ka visi sāk strādāt tikai juristu birojos un strādā par juristiem. Šī izglītība noder ļoti, ļoti daudzās nozarēs - policijā, valsts iestādēs, tai skaitā Saeimā, tiesās, prokuratūrā, juristu birojos, advokatūrā, notariātā, uzņēmumos, daudzi atgriežas savās dzimtajās pilsētās ārpus Rīgas - arī visās Liepājās un Daugavpilīs ir nepieciešami cilvēki ar juridiskām zināšanām, neskaitot visas mazās pilsētas... Iespēju ir patiesi daudz.


Piekrītu.
11.06.2015 17:37 |
 
Reitings 7
Reģ: 12.04.2015
Protams, ka šī ir viena no tām retajām izglītībām, kā zināšanas noder praktiski visur.
Esmu dzirdējis, ka var strādāt policijā, dažādās pašvaldības iestādēs, bet biju tomēr vairāk domājis par darbu juristu birojos un vēlāk jau strādāt kā zvērināts advokāts.
Mani interesē nākotnes iespējas - nu aizeju strādāt policijā un vai vispār būs kādas izaugsmes iespējas? Cik ir dzirdēts, ka daudzi pabeidz bakalaura studijas un pelna 350 euro mēnesī, ir pat tādi, kas pelna tik pat ar maģistra grādu. Interesē tieši izaugsmes iespējas, vai nebūs tā, ka visu dzīvi strādāšu un pelnīšu 600euro... Protams, tas ir atkarīgs no katra cilvēka individuāli, bet, ja mēs ņemam par piemēru IT profesiju, tad, ja Latvijā nav darba, to var viegli atrast ārzemēs, kaut vai strādājot neklātienē - no mājām. Tas pats attiecas uz citām profesijām - nav darba Latvijā - vajag censties tikt uz ārzemēm.
Ja jau es iesāku runāt tieši vairāk par darbu advokātu birojos, tad tur ir tas lielais jautājums - kā var atrast darbu? Konkurence ir liela un cik man nav stāstīts, tad advokātu birojos bez "paziņām"darbu praktiski nevar atrast. Tā ir tā lielā bēde, kas mani uztrauc visvairāk.
Varbūt tomēr ir kāda/-s, kas var padalīties ar savu pieredzi?
11.06.2015 18:38 |
 
Reitings 616
Reģ: 01.12.2012
Iestājos tur bez sajēgas, ko no manis prasīs un ko mācīs. Patika. Grūti nebija. Tagad gribētos, lai vairāk būtu mācījusies. Nozarē darbu atradu 3.kursā. Tikko pabeidzu maģistrantūru. Ar savu atalgojumu varu atļauties īrēt viena dzīvokli, paēst un nomaksāt rēķinus. Gribētos protams vairāk.
11.06.2015 19:14 |
 
10 gadi
Reitings 3053
Reģ: 13.11.2011
Paziņa pabeidza juristus LU, mācoties atrada darbu kaut kādā juristu birojā, sāka ar pavisam maziem darbiņiem - papīru iznēsāšana un tā. Tagad ir diezgan izsities, teica, ka ir cītīgi uz to gājis, zinājis ko vēlas un vel negrasas apstāties. Kā arī diezgan neslikti dzīvo :)

Bet mani vairāk interesē, cik liela ir konkurence iestājoties LU? Tieši uz budžeta vietām
11.06.2015 20:02 |
 
Reitings 7
Reģ: 12.04.2015
Yesterday,

Pēc maģistra pabeigšanas, manuprāt, tavs atalgojums ir diezgan labs, bet vai nebūs tālāk grūti izsisties, lai vēlāk dabūtu labāku atalgojumu? Man liekas, ka juristos ir grūti izsisties, vēl jo vairāk, ja doma ir kļūt par zvērinātu advokātu, jo konkurence ir milzīga un visi iet pie veciem, pieredzējušiem juristiem. Neesmu veicis aptaujas, nav statistikas, bet domāju, ka pie jauniem zvērinātiem advokātiem par nopietnām lietām reti kurš ies. Tās pašas konsultācijas nemaksā simtiem euro, bet no 20-50 euro, fitnesa treneris par stundu ņem no 10-20euro.
Yestarday, tavuprāt, vai tavā konkrētajā novirzienā (nezinu, vai tu esi notārs, advokāte etc) ir izaugsmes iespējas (visur ir, bet cik reālas?)
Dažreiz liekas, ko es te ar to maģistru darīšu ar algu (labi ja) 700 euro, ja varu braukt uz Angliju un par krāvēju pelnīt vairāk (6.7gpb/h minimālā = 9.2euro stundā). Tāpēc uztrauc juristu profesija, jo būšu spiests palikt te, ja vien neizvēlēšos vēlāk studēt ko citu.
fifa: Pagājuša gadā LU JF uz 60 budžeta vietām bija 770 pieteikumu, praktiski ir nereāli tikt, ja nav 9, 10 atzīmes un eksāmeni LV+ANG 90%+.
https://v1latvija.viss.gov.lv/Statistics/Default.aspx#lu šajā mājaslapā vēl nesen bija praktiski visu universitāšu uzņemšanas statistika, bet, acīmredzot, viņi visu izdzēsa un liks jauno - šā gada statistiku.
11.06.2015 20:36 |
 
Reitings 26
Reģ: 23.08.2013
Es teiktu, ka uz juristiem būtu jāiet tikai tad, ja to ļoti vēlies un tiešām gribi darīt. Pati tūlīt beigšu pirmo kursu un varu teikt, ka viegli galīgi nav. Pirmajā semestrī kamēr pierodi mācīties, jo nav vairs vidusskola, līmenis pavisam cits. LU ir tāda tendence sabāzt visus kontroldarbus un eksāmenus vienu pēc otra. Būs brīži, kad varēsi atpūsties, bet pēc tam nāks tādi, kad no grāmatām nevarēs noiet malā. Protams, viss ir atkarīgs no tā, kādas atzīmes gribi. Ja gribi labas, tad ir jāmācās ļoti. Ir brīži, kad tiešām gribas pamest to visu, jo citreiz pat ar mācīšanos nepietiek. Ir arī daudz kas atkarīgs no pasniedzējiem. Būs tādi, kas izskaidros visu, kas būs nepieciešams kontroldarbam, būs tādi, no kuriem vispār neko nevar saprast un liekas bezcerīgi.
11.06.2015 20:51 |
 
10 gadi
Reitings 3053
Reģ: 13.11.2011
BiiHapii , ja tevi uztrauc tas, ka ar jurista profesiju netiksi strādāt ārzemēs (tieši šajā jomā) tad ir speciāla skola Latvijā, kuru pabeidzot vari doties strādāt kaut kur citur Eiropā, ja pareizi atceros. Stidijas notiek angļu valodā, viņi dodas visādos apmaiņas braucienot utt. Vienīgi skolas nosaukumu galīgi neatceros.
11.06.2015 20:55 |
 
Reitings 220
Reģ: 05.06.2015
BiiHapii, nesaprotu, kāpēc tu apdomā iespēju iet uz juristiem, ja skaidri redzi, ka tev tur nākotnes nav. Manuprāt, jebkur, kur cilvēks grib iet, juristos, ārstos vai valodniekos, cilvēkam jābūt tam azartam iekšā, ka viņš to grib. Tu saredzi tik daudz mīnusus, ka rodas iespaids - tev kāds spiež iet uz juristiem, bet tu to negribi un centies atrast visādus attaisnojumus, lai to nedarītu.
11.06.2015 20:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits