Pirmseksāmenu stress

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas!
Kā jūs cīnāties ar uztraukumu pirms eksāmeniem? Rīt man ir pirmais eksāmens - latviešu valodā. Tā kā tas ir mans mīļākais priekšmets, par gramatiku, lasīšanu un rakstīšanu īpaši neuztraucos, bet runāšanas daļa manī iedves dziļas šausmas. Zinu, ka daudzām liekas, ka 9. klases eksāmeni nav nekas traks, bet man tas daudz nozīmē. Šonakt pamodos ar nežēlīgām galvassāpēm un drebuļiem, visticamākais, ka tas uz nervu pamata..
Ko darīt, lai nomierinātu sevi pirms runāšanas?
18.05.2015 18:44 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Kā jūs cīnāties ar uztraukumu pirms eksāmeniem?


Man laikam dzīvē ļoooti paveicies, bet es pat īsti nezinu, ka tas stress tāds ir :D Jā, mazs uztraukums pirms randiņa, sacensībām vai kā tāda man mēdz būt, bet lai teiktu, ka izjūtu stresu, ciešu no tā - varbūt pāris reizes gadā (l)

Padomā par to, kas varētu būt visļaunākais, ja arī kļūdīsies tajā runāšanas daļā? Sliktāka atzīme? Nu un? Pamatskolas eksāmena atzīmes reti kad ir no svara, nu ja neiet vienīgi uz kādu vidusskolu, kur to ļoti skatās :)

Vienkārši jādzīvo čilā, bet tajā pašā laikā tas nenozīmē, ka lietas var uztver vienaldzīgi :)
18.05.2015 19:32 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Chemi Manā uztverē, atzīmes ir tikai cipariņi. Mani nerausta, kādi viņi bija, jo es tagad vispār neatceros, kādas atzīmes man ir bijušas skolas laikā. Skolu pabeidzu, viss ir kārtībā. Tas vien nozīmē, ka tās atzīmes ir mazsvarīgas, jo tavu dzīvi viņas neietekmē (protams, ja ir vismaz sekmīgas un tu vari pabeigt skolu). Un priekš kam man bendēt nervus dēļ cipariem? :D
18.05.2015 19:34 |
 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Solo_ - man ir svarīgi pabeigt pamatskolu ar labām atzīmēm priekšmetos, kurus zinu un kuri man padodas. Ja par vidusskolu, tad stāšos turpat, kur šobrīd mācos, skolotāja jau teica, ka man nav par ko uztraukties, jo savējos parasti arī uzņem. Par matemātiku un vēsturi pat nedomāju, priecāšos, ja vispār nolikšu :D
18.05.2015 19:36 |
 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
unique - kamēr mācos skolā, tad atzīmes zināmos priekšmetos man ir svarīgas. :D Pēc skolas, protams, tas viss liksies mazsvarīgi un pat smieklīgi.
18.05.2015 19:37 |
 
Reitings 731
Reģ: 31.10.2009
Kopš es dzīvi esmu sākusi uztver mazliet vieglāk, Solo un unique stilā, man kaut kā viss iet no rokas :D Atceros, ka pirmo reizi saņemot nesekmīgu atzīmi, gāju mājās raudādama, likās pasaules gals klāt :D Tagad liekas smieklīgi, ka tādi sīkumi dzīvē šķita tik nozīmīgi :)
18.05.2015 19:38 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nu varbūt es esmu pofigiste, bet man tā ir vieglāk dzīvot. Es dzīvoju ar domu, ka notiks tas, kam jānotiek. Nenolikšu eksāmenu un netikšu sev vēlamā skolā - nekas, nebija lemts :D
18.05.2015 19:43 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
man ir svarīgi pabeigt pamatskolu ar labām atzīmēm priekšmetos, kurus zinu un kuri man padodas.


Bet tu jau minēji, ka latviešu valoda ir Tev mīļš priekšmets, nu tad padomā, nekas ļoti greizi nevar tur sanākt :) Tici sev, ka Tu vari, kurš tad cits to darīs, ja ne pati? :)


Atceros, ka pirmo reizi saņemot nesekmīgu atzīmi, gāju mājās raudādama, likās pasaules gals klāt


Oiii, es arī vienreiz latviešu valodā par diktātu dabūju 2, man šķiet, tā bija 8. klase, un vēl pie tam latviešu valoda bija mans mīļākais priekšmets, nu man bij tāds kauns - gan no vecākiem, gan skolotājas, gan arī no sevis. :D Vēl aizvien to sajūtu neesmu aizmirsusi, kad ieraudzīju to divnieku :D :D
18.05.2015 19:43 |
 
Reitings 731
Reģ: 31.10.2009
- kamēr mācos skolā, tad atzīmes zināmos priekšmetos man ir svarīgas.

Tas ir labi, ka Tev ir svarīgas Tavas sekmes. Tikai galvenais atcerēties, ka, ja arī kādreiz nesanāk iegūt kāroto vērtējumu, tad tā nav traģēdija. Un jā, galvenais izmet no galvas tās domas par to, ka vari pievilt skolotāju utt. Sevis un tikai sevis dēļ!:) Veiksmi Tev rītdienas eksāmenā :)
18.05.2015 19:45 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Man arī latviešu valoda labi padodas, tieši tādēļ par to eksāmenu vispār neuztraucos, pilnīgi vienalga. :D
18.05.2015 19:51 |
 
Reitings 731
Reģ: 31.10.2009
Oiii, es arī vienreiz latviešu valodā par diktātu dabūju 2, man šķiet, tā bija 8. klase, un vēl pie tam latviešu valoda bija mans mīļākais priekšmets, nu man bij tāds kauns - gan no vecākiem, gan skolotājas, gan arī no sevis.

Es atceros, ka es to atzīmi uzzināju no rīta, mēģināju turēties visu dienu un neraudāt kamēr stundas nav beigušās. :D Tiklīdz noskanēja pēdējās stundas zvans, tā maršs uz ģērbtuvi pēc savas jaciņas un tiklīdz tiku ārā no skolas, tā sākās lielā raudāšana :D Man no skolas līdz mājām bija 2km, tā arī visu ceļu nobimbājos :D Tad mēģināju nomierināties, bet atverot dienasgrāmatu un ieraugot to atzīmi atkal sākās :D Tā laikam bija kāda 3.klase :D
18.05.2015 19:52 |
 
Reitings 100
Reģ: 01.03.2015
Chemi Manā uztverē, atzīmes ir tikai cipariņi. Mani nerausta, kādi viņi bija, jo es tagad vispār neatceros, kādas atzīmes man ir bijušas skolas laikā. Skolu pabeidzu, viss ir kārtībā.

Tieši tā. Nevarētu teikt, ka mani labs novērtējums nekad nav interesējis (turklāt nāku no ģimenes, kura kaut kā no manis grib izspiest visu, ko vien var) un zinu, ka slikti nekad nekas nav nolikts. Godīgi sakot, atceroties eksāmenu laiku 9. klasē, mani vairāk biedēja vienīgi iestājeksāmeni RV1Ģ. :D
Galvenais jau tas, ka tu tur ej un centies, cik vari. Nav tā, ka visu vienā naktī aizmirsīsi, bet nav arī tā, ka pēkšņi parādīsies kaut kādas jaunas zināšanas (nu, pieņemot, ka kaut kādā priekšmetā regulāri diezgan viduvēji kārto kontroldarbus u.tml.). Katram taču ir skaidrs, ko viņš reāli VAR sagaidīt no tā eksāmena. (:

P.S. Man liekas, ka tas stress tiek mākslīgi uzdzīts no vecākiem, medijiem un draugiem, kas katru pavasari piemin eksāmenus un kā tiem gatavoties/negatavoties. Gribot negribot pats/-i sāc stresot. :D
18.05.2015 19:58 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.07.2014
Paldies visām par ieteikumiem, padomiem un veiksmes vēlējumiem eksāmenā. :)
Galvenais - pārlieku nesatraukties, censties sevi nomierināt un atcerēties, ka es to daru sevis dēļ.
:) :) :)
18.05.2015 20:45 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
iedzer dabīgās nervu zāles pret nerviem, man palīdzēja, eksāmena laikā nenervozēju. Nosaukumu ne atceros.(l)
18.05.2015 20:54 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Mums šodien bija eksāmens latviešu valodā, uztraucos, kaut arī uz atestāta stabils 9. Nu, tas ir normāli, tāda ir cilvēka reakcija pret ne-ikdienas situācijām. Cik atceros, tad 9. klasē visa klase, nu tiešām VISA klase dabūja augstus punktus, skolotājas nav ieinteresētas Tevi iegāzt un piekasīties pie katra vārda. Būs labi! :)
18.05.2015 21:11 |
 
Reitings 43
Reģ: 10.03.2014
Chemi, skolotāji jautājumus neuzdod. Runāšanas daļā Tu runā TIKAI ar klasesbiedriem. :)
18.05.2015 21:56 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.02.2015
Uztraukties par 9.klases eksāmeniem? :-D Ko Tu darīsi nākotnē ?:-D
18.05.2015 22:13 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Pazistu sis izjuutas. Man palidzeja kopaa ar maasu sagatavoties runai un tamlidzigi. Vienkaarsi jaasanemas , iedzer kaadu teejinu nomierinosu un rit no rita ari un vel sokolaade bus tiri laikaa. Parasti saka ka nomierinot..:) Veiksmi tev! :) Bus labi...ari ja runaasana isti labi nevedas kaut kaadus punktus taapat ieliks...un ja gramatikaa un radosajos (esajas rakstisanaa) viss perfekti tad bus laba atzime taapat;)
18.05.2015 22:20 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Uztraukties par 9.klases eksāmeniem? Ko Tu darīsi nākotnē ?


Nākotnē uztrauksies par nākotnes problēmām ;) Arī es 9. klases eksāmenos biju pārstresojusies kā negudra, tagad uz to atskatos ar vieglu smaidu. Konkrētos dzīves posmos mums savi lielie notikumi šķiet tiešām lieli un nozīmīgi, un labi vien, ka tā ir. :)
18.05.2015 22:21 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Atceros, ka tieši 9.klases eksāmenos biju nereāli uztraukusies, kaut sekmju ziņā biju labākā klasē, kamēr tie, kam tiešām draudēja nenolikt, atnāca pilnīgā čilā:-D
Vidusskolā uz eksāmeniem gāju ar samērā nelielu stresu, taču augstskolā vispār nejūtu nekādu stresu, pat ejot uz eksāmeniem, kuros zinu, ka varu izkrist - acīmredzot izaugu no stresošanas :D
Bet jā, eksāmenu licējām iesaku atcerēties, ka pēc gadiem (pat ātrāk) jums būs pilnīgi vienalga, vai kaut kādā eksāmenā bija 7 vai 8, pat ja nenoliksiet, nebūs pasaules gals! :-)
19.05.2015 09:07 |
 
10 gadi
Reitings 3538
Reģ: 05.08.2013
Nevajag neko dzert. Es arī te pirms viena eksāmena jautāju pēc visām iespējamām nervu drapēm kādās pieejamas. Bet beigās izlēmu, iet "skaidrā".
19.05.2015 09:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits