Vīrietis dzemdībās esot ārzemēs.. jūsu pieredze, viedoklis?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Sveikas meitenes!

Šis būs ļoti garš jautājums, ceru, ka neliksies garlaicīgs.

Pirms tēmas izveides izpētīju vecākas sarunas, bet vienīgais, ko atradu bija pieredze Latvijā.
Tā ir sanācis, ka plānoju bērnu Norvēģijā. Valodu nedaudz zinu, kā arī daudzi runā angļu valodā, bet tik un tā – pie ārsta doties vienai pašai svešā valsti nešķiet kā kaut kas patīkams. It īpaši manā gadījumā.

Iepriekšējās sarunās tika apspriests, vai vīrietim vajadzētu būt klāt USG, ārstu apmeklējumos, dzemdībās kontrakciju vai pašu dzemdību laikā. Manā gadījumā ir nedaudz citādāk. Pastāstīšu, kāpēc...

Iepriekšējās grūtniecības laikā biju viena, jo puisis atradās Norvēģijā. Viena gāju uz USG, devos uz amniocentēzi, kā arī biju viena, kad atklājās, ka bērnam ir 13 trisomija un nācās pārtraukt grūtniecību, pirms kuras tika veikta atkārtota amniocentēze mazuļa asinīm. Tas viss notika grūtniecības 20. nedēļā. Šī otrā amniocentēze bija sāpīgāka, jo ārsts nevarēja trāpīt nabassaitē un, lai mani vēl ilgāk nemocītu, viņš asinis ņēma tieši no bērna sirds.

Jau tas bija briesmīgi, bet tas, kas sekoja tam Rīgas Dzemdību Namā bija neaptverami. Lai gan mana attieksme bija pieklājīga, ne reizi pat nepacēlu balsi, vecmāte pret mani izturējās kā pret priekšmetu (dažreiz var noteikt, ka cilvēks ir rupjš, neizglītots, vulgārs). Varbūt viņa manā pieklājībā juta vājumu un tāpēc domāja, ka pa mani var staigāt kā pa paklāju?

Pēc tam, kad bērns piedzima, ieradās ārsts (vīrietis), kas veica tīrīšanu, lai pārbaudītu, vai nekas nav palicis pāri no placentas. Tas bija ļoti sāpīgs process, bet vecmāte nelikās ne zinis.. ārsts pat pateica, „beidziet taču mocīt šo meiteni” un paprasīja māsiņu iedot man pretsāpju zāles.
Pēc visa notikušā man parādījās piens. Vienīgais, ko vecmātes man teica – gaidi. Tas nekas, ka krūtis ļoti sāpēja un bija karstas. Vienīgais, kas palīdzēja bija meklēt caur telefonu internetā informaciju. Aizgāju līdz veikalam pēc kāpostiem. Tas uz mirkli nedaudz mazināja karstumu (kāpostu turēju ledusskapī un regulāri mainīju). Tikai tad, kad pēc nedēļas tiku prom no slimnīcas, pie savas fantastiskās ginekoloģes, viņa man izrakstīja divas tabletes, kas dienas laikā visu novērsa. Reāli Rīgas Dzemdību Namā man to varēja pateikt. Bet nē!

Tā kā nākamajā grūtniecībā man būs ne tikai USG, bet arī amniocentēze, uz kuru viena vairs doties nevēlētos. Kā arī, dzemdēt, kad apkārt ir tikai svešinieki, kas runā svešā valodā.. nezinu, ko domāt.
Pārlasot visus komentārus iepriekšējās sarunās jāsecina, ka, ja puisis būs kopā ar mani dzemdībās, es viņam vairs neinteresēšu kā sieviete, bet vai es viena svešumā to izturēšu, nezinu.

Vai tiešām šie iespaidi no dzemdībām vīriešiem ir tik briesmīgi?

Jāatceras, ka Latvijā ar bērnu un mātas mirstību nav tik labi kā gribētos un tādēļ, lai aizņemtā un nomocītā personāla dēļ nevajadzētu zaudēt vēl kādu dzīvību, ir labi, ja kāds atrodas blakus un brīdī, kad pati esi vāja un neko ietekmēt nevari, ir kāds, kas aizstāvēs tavas intereses un darīs visu, lai tev būtu labi. Vai tad tā nav? Par Norvēģiju man informācijas nav.
15.05.2015 11:25 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Bbw, tev līdzīgi ,kā man , mātes pasē rakstīts 5h35min, faktiski bija pat mazāk ....:D
15.05.2015 15:03 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Vīrs piedalījās un bija ļoti liels atbalsts. Dzemdības nebija ilgas, kopš pirmajām kontrakcijām līdz bēbim uz vēdera - 8h, aktīvā fāze vien kādas nepilnas 2h. Stāvēja man blakus, pie galvas, kājgalī viņam neviens nelika iet, pats gribēja paskatīties kā tur viss notiek :D Bet te (valstī, kur dzemdēju) ir prakse, kad sievietei piedāvā spogulī paskatīties vai ar roku pačamdīt bērna galviņu, to gan neizvēlējos darīt, man gribējās ātrāk visu pabeigt un miers, vīrs gan izmantoja situāciju :D Pēc tam pārgrieza nabassaiti, pirmo reizi saģērba un auklēja savu dēlu kamēr mani sašuva.
Es patiesībā būtu bijusi ļoti nepatīkami pārsteigta, ja viņš būtu pateicis, ka nepiedalīsies dzemdībās. Mēs pat īsti šo jautājumu neapspriedām, jo viss bija skaidrs tāpat.
15.05.2015 15:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Runājot par tēmu...
Pirmkārt autorei vajadzēti noskaņoties pozitīvāk. Pirmā piedzīvotā neveiksme nenozīmē, ka otra grūtniecība būs tikpat sarežģīta un problemātiska. Katra grūtniecība atšķiras! Pēc visādām patoloģijām, sāpēm, neveiksmēm, var nākt nu tik ideāla grūtniecība un vieglas dzemdības, ka pat jābrīnās būs.

Tāpēc iesākumam, noskaņojies pozitīvi vai vismaz neitrāli - iepriekš nedomājot par to, ka mirsi bez maz uz dzemdību galda un cik viss būs briesmīgi.

Par vīrieti dzemdībās - pirkārt jārunā ar viņu pašu. Pie tam, labāk ir runāt nevis tādā veidā, ka vispirms pastāsti cik ļoti tev viņu vajag un bez viņa nevari, bet vnk uzdod jautājumu - grib vai negrib viņš piedalīties. Ja negrib, pajautā - kāpēc. Nu un tad izvērtē, uz kā balstās viņa atbilde - uz nezināšanu par šo procesu, uz bailēm, uz nepatiku un riebumu, vai vnk par ātru atbildēja, jo nepadomāja... Katrā ziņā - uzspiest nevajag neko. Nekas briesmīgs nenotiks ar tevi, ja vīrietis no dzemdību zāles izies uz 5 minūtēm pašā kulminācijas laikā. Nu, ja viņam tā ir ērtāk - lai jau, jo būtībā tev tur vairs nekas nedraudēs un gan jau vairs arī nebaidīsies un viss būs pie "kājas" tajā brīdī.

Kopumā ņemot - domāju ārzemēs būs labāka attieksme tīri cilvēcīgā ziņā. Ja tev būs parastas dzemdības, tad personāls visticamāk būs vnk mierīgs, nesteidzīgs, profesionāli pieklājīgs, ne pārāk runīgs, jo tādas dzemdības ir viņu ikdiena un normāls ritms. Un domāju, ka arī tev nebūs tik grūti saprast to valodu, jo nav taču tā, ka pavisam to nezini nemaz...

Jebkurā gadījumā - mieru, tikai mieru! Viss būs labi! ;-)
15.05.2015 15:06 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Kliegt tur ir obligāti un tas ir tikai normāli un būt neadekvatai arī

Diez kāpēc kliegšana ir obligāta? :D Un būt neadekvātai pilnīgi noteikti nav normāli. Neadekvātas parasti ir tādas kā TU - kas neko nav lasījušas, ne par ko nav interesējušās un tad brīnās, kas notiek un ko ar viņām dara ;)
15.05.2015 15:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kliegt tur ir obligāti un tas ir tikai normāli un būt neadekvatai arī

Kurš teica, ka tas ir obligāti? :D Es redzēju, kā personāls bola acis koridorī un sačukstās, kad kārtējā bauro kā plēsta kaut kur zālē... :D Tas ir tikpat apnicīgi un kaitinoši kā brēcošs bērns lidmašīnā, ja kas. :-P

Man jau šķiet, ka pie ātrām dzemdībām būt neadekvātai un baurot ir tā kā dīvaini, jo nu nav tā mirstamā kaite un vajag tik pavisam īsu brīdi paciesties, kas nemaz nav grūti izdarāms... Jā, sāp, protams, bet kā kliegšana var palīdzēt?...
15.05.2015 15:10 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
ahh un atkal no vienas galeejiibas otraa :D
15.05.2015 15:10 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
aij, te jau kā pret sienu. Nezināju, ka vīrs blakus ir vesela delegācija.
15.05.2015 15:14 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Man dzemdības ilga 14 stundas un nezinu vai vīrs bija pie vainas, ka man 2 reizes apstājās dzemdību darbība :D
15.05.2015 15:18 |
 
Reitings 178
Reģ: 21.12.2014
Ja godīgi, ar tādu nostāju, kāda ir raven, es bērnu vispār neieņemtu. Pēc apraksta spriežot, viens jau ir, bet otram gatavojoties raven sevi gatavo nāvei. Nu tad priekš kam tas viss? Tāds negatīvisms, nav bail pašai piesaukt sev sliktus notikumus jau priekšlaicīgi gatavojoties vissliktākajam?

+++
Vislielākā sava viedokļa uzspiešana ir no tām sievietēm, kas uzskata, ka "vīrietis, kurš nepiedalās/atsakās piedalīties dzemdībās ir memļaks".

Tieši tā. Memļaks, mīkstais un tas viss no tām, kam to veci vajag pie brunča kā ēst. Kaut ar varu vilks. Lilii laikam kaut kāda trauma galvā. Tāda agresija no tevīm. Vai, tavuprāt, vīrietis pabijis dzemdībās, uzreiz ir paraugtēvs un tie,kas nepiedalās nespēj pamperu nomainīt? Likās,ka esi gudrāka. Bet te jau aiziet kaut kādi stereotipi un negatīva personīgā pieredze.
nu nav tas normāli un arī mans vīrs var saģērbt , mainīt pamperu un dzīvoties ar meitu kamēr neesmu mājās , tam nav sakara ar piedalīšanos vai nepiedalīšanos dzemdībās.

Tieši tā. Ja kāda jaunā māte uzskata,ka ja vīrietis nespēs nomainīt pamperu vai saģērbt bērnu, jo nav bijis dzemdībās, tad es atvainojos, bet drusku tomēr jāpieaug prātiņā...Citi visās dzemdībās piedalās un tāpat ne pirksta nejēdz pakustināt! Nu piedalīšanās dzemdībās nedod garantiju, ka nu tik ideālais tēvs, super palīgs uzrodas. Nebūsim naivas! Vīrieša piedalīšanās dzemdībās sola tikai to, ka būs, kas patur rociņu - neiedomājaties, ka dzemdības esot blakus vīrietim - dod kaut kādas garantijas, ka vīrietis mainīs pamperus, ģērbs, nēsās jūs uz rokām, un nekad nepametīs. Dažas te dzīvo ilūzijās!
15.05.2015 15:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Diez kāpēc kliegšana ir obligāta? Un būt neadekvātai pilnīgi noteikti nav normāli. Neadekvātas parasti ir tādas kā TU - kas neko nav lasījušas, ne par ko nav interesējušās un tad brīnās, kas notiek un ko ar viņām dara


Un labi ,ka nelasiju , nebija lieki jāuztraucas par lietām kuras nevari ietekmēt , nu un pie zobārsta un analizēs es arī kliedzu it kā man ādu vilktu nost, nu tāda nu es esmu ,ja man sāp es kliedzu tik traki ,ka vairs nesāp ,nu man vismaz tas strādā ... :)
15.05.2015 15:19 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
nu un pie zobārsta un analizēs es arī kliedzu it kā man ādu vilktu nost, nu tāda nu es esmu ,ja man sāp es kliedzu tik traki ,ka vairs nesāp ,nu man vismaz tas strādā ...

Bet nevajag apgalvot, ka tas ir normāli vai pat obligāti :D Jo tas tā pilnīgi noteikti nav.
15.05.2015 15:22 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Kādēļ tā jāuzspiež savs viedoklis par to ka vīrs dzemdībās ir kaut kas nenormāls un nepieņemams? :-D
Kādai tas ir pieņemami kādai nē un viss nu.. :-D
Mans draugs arī saka, ka vīrietim būt klāt dzemdībās ja viņš pats to vēlās nav nekas nepieņemams.
15.05.2015 15:22 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu... pie zobārsta es arī labprāt pakliegtu, tikai mute parasti piebāzta ar kaut ko un sausa... :D Zobārsts man šķiet krietni vien nepatīkamāks par dzemdībām... Tas tā - off topic... :-P
15.05.2015 15:23 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
pa lielam man ir pilnīgi vienalga kā citas dzemdē, galvenais, ka es dzemdēju tā kā es vēlējos un man bija blakus cilvēki, kurus gribēju redzēt. VISS.
15.05.2015 15:25 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Nu ko var strīdēties?????
kas jums daļas par citiem? kas grib iet abi uz dzemdībām- iet. kas grib viena mocīties- lai jau!;-)
kāpēc tādi strīdi n-to lapu garumā. vai nav vienalga, ko sveši cilvēki dara?
15.05.2015 15:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
pa lielam man ir pilnīgi vienalga kā citas dzemdē,

zini man arī :D
15.05.2015 15:27 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Un mana delegācija bija tikai vīrietis blakus, un ja viņš nebūtu, tad es pat pogu nebūtu varēju ne atrast ne nospiest, jo biju atstāta viena ar vadiem uz vēdera, ka nemaz no galda nost nevarēju tikt - kaut vai tāpēc gribētu atkal sev otru pusi klāt, lai viņš vajadzības gadījumā kādu var pasaukt. Lai gan manas dzemdības dzemdību namā bija knapi 2 h.

Kā arī nesaucu visus par memļakiem, bet ja uzskats, ka nabaga vīrieti neņem līdzi, jo viņš pēc tam neskatīsies kā uz sievieti, tad tādu ar sūdainu meitu triekt vajag, kas tad tas par veci, kas nevar būt kopā grūtībās ar savu sievieti. Un vēlreiz saku, ka vīrietis ļoti daudz var palīdzēt - ar pozām, masāžām, ūdens pienešanu, palīgu pasaukšanu. Zinu arī gadījumu, kad beigās jau sieviete gandrīz mira nost un nebija pie pilnas apziņas, kad vīrs prasīja kāpēc ķeizaru nedod un kad teica, lai griež, ka maksās, tad pēķšņi iedeva valsts apmaksāto, kas pienācās. Vīrs/ draugs ļoti daudz var palīdzēt. Neviens jau neliek apakšā līst un bērnu pieņemt.

Šeit vēlos pierādīt, ka normāli vīrieši spēj saprast savas sievietes vēlmi gribēt redzēt sev vīrieti blakus dzemdībās un viņam tas traumu neradīs.
15.05.2015 15:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
wee dzemdības jau pats paraugs - kur jāskrien visam dzemdību namam, lai pierunātu vienu sievieti spiest. Tur tad sanāk tā delegācija, bet noliek citas. ;)

Man vīrietis bija viens un tikai beigās vecmāte.
15.05.2015 15:59 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Ja godīgi, ar tādu nostāju, kāda ir raven, es bērnu vispār neieņemtu. Pēc apraksta spriežot, viens jau ir,


Tu kaza, palasi aprakstu vēlreiz, un tad pamēģini izsecināt, ir vai nav Raven vēl viens bērns.
Ok, ganjau nejau 100% komentētājas sekoja pag.paga Māmiņu beztēmai, kur Raven jau minēja, ka pēc amniocentēzes rezultātiem nācās pārtraut grūtniecību. Un šie nievājošie komentāri no daudzām! Kā Jums nav kauna!!!!!!!!

Es domāju, ka, Raven, Tev vēl no Rdzn attieksmes un bērniņa zaudējuma ir palikušas gan bailes, gan neliela trauma, un tevi pilnībà var saprast, kāpēc par visu domā tieši tā un ne citādāk.
Vai Tev bija ar ko izrunāties pēc notikušā, vai bija atbalsts no vīra, ģimenes?

Novēlu Tev patīkamu un mierīgu gaidīšanas laiku, un vieglas dzemdības. Noslaņo sevi uz pareizās nots!
15.05.2015 16:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tas ir viņu darbs par ko viņi saņem algu , būtu normāli teikuši ko darīs neviss baidījuši ( es pati visus varu sabaidīt ) būtu savādāk , bet tas jau ir pavisam cits stāsts Li ;)
15.05.2015 16:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits