Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīrietis dzemdībās esot ārzemēs.. jūsu pieredze, viedoklis?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Sveikas meitenes!

Šis būs ļoti garš jautājums, ceru, ka neliksies garlaicīgs.

Pirms tēmas izveides izpētīju vecākas sarunas, bet vienīgais, ko atradu bija pieredze Latvijā.
Tā ir sanācis, ka plānoju bērnu Norvēģijā. Valodu nedaudz zinu, kā arī daudzi runā angļu valodā, bet tik un tā – pie ārsta doties vienai pašai svešā valsti nešķiet kā kaut kas patīkams. It īpaši manā gadījumā.

Iepriekšējās sarunās tika apspriests, vai vīrietim vajadzētu būt klāt USG, ārstu apmeklējumos, dzemdībās kontrakciju vai pašu dzemdību laikā. Manā gadījumā ir nedaudz citādāk. Pastāstīšu, kāpēc...

Iepriekšējās grūtniecības laikā biju viena, jo puisis atradās Norvēģijā. Viena gāju uz USG, devos uz amniocentēzi, kā arī biju viena, kad atklājās, ka bērnam ir 13 trisomija un nācās pārtraukt grūtniecību, pirms kuras tika veikta atkārtota amniocentēze mazuļa asinīm. Tas viss notika grūtniecības 20. nedēļā. Šī otrā amniocentēze bija sāpīgāka, jo ārsts nevarēja trāpīt nabassaitē un, lai mani vēl ilgāk nemocītu, viņš asinis ņēma tieši no bērna sirds.

Jau tas bija briesmīgi, bet tas, kas sekoja tam Rīgas Dzemdību Namā bija neaptverami. Lai gan mana attieksme bija pieklājīga, ne reizi pat nepacēlu balsi, vecmāte pret mani izturējās kā pret priekšmetu (dažreiz var noteikt, ka cilvēks ir rupjš, neizglītots, vulgārs). Varbūt viņa manā pieklājībā juta vājumu un tāpēc domāja, ka pa mani var staigāt kā pa paklāju?

Pēc tam, kad bērns piedzima, ieradās ārsts (vīrietis), kas veica tīrīšanu, lai pārbaudītu, vai nekas nav palicis pāri no placentas. Tas bija ļoti sāpīgs process, bet vecmāte nelikās ne zinis.. ārsts pat pateica, „beidziet taču mocīt šo meiteni” un paprasīja māsiņu iedot man pretsāpju zāles.
Pēc visa notikušā man parādījās piens. Vienīgais, ko vecmātes man teica – gaidi. Tas nekas, ka krūtis ļoti sāpēja un bija karstas. Vienīgais, kas palīdzēja bija meklēt caur telefonu internetā informaciju. Aizgāju līdz veikalam pēc kāpostiem. Tas uz mirkli nedaudz mazināja karstumu (kāpostu turēju ledusskapī un regulāri mainīju). Tikai tad, kad pēc nedēļas tiku prom no slimnīcas, pie savas fantastiskās ginekoloģes, viņa man izrakstīja divas tabletes, kas dienas laikā visu novērsa. Reāli Rīgas Dzemdību Namā man to varēja pateikt. Bet nē!

Tā kā nākamajā grūtniecībā man būs ne tikai USG, bet arī amniocentēze, uz kuru viena vairs doties nevēlētos. Kā arī, dzemdēt, kad apkārt ir tikai svešinieki, kas runā svešā valodā.. nezinu, ko domāt.
Pārlasot visus komentārus iepriekšējās sarunās jāsecina, ka, ja puisis būs kopā ar mani dzemdībās, es viņam vairs neinteresēšu kā sieviete, bet vai es viena svešumā to izturēšu, nezinu.

Vai tiešām šie iespaidi no dzemdībām vīriešiem ir tik briesmīgi?

Jāatceras, ka Latvijā ar bērnu un mātas mirstību nav tik labi kā gribētos un tādēļ, lai aizņemtā un nomocītā personāla dēļ nevajadzētu zaudēt vēl kādu dzīvību, ir labi, ja kāds atrodas blakus un brīdī, kad pati esi vāja un neko ietekmēt nevari, ir kāds, kas aizstāvēs tavas intereses un darīs visu, lai tev būtu labi. Vai tad tā nav? Par Norvēģiju man informācijas nav.
15.05.2015 11:25 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Vai tiešām šie iespaidi no dzemdībām vīriešiem ir tik briesmīgi?

To tu uzzināsi tikai tad,kad viss būs galā. Būs vīrieši,kam paliks trauma. Būs vīrieši,kam nebūs nekā..To,kāda reakcija būs tavējam- mēs neviena nepateiksim.
Ja pats grib piedalīties, lai piedalās dzemdībās, bet ar varu nerauj.
15.05.2015 11:37 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja pats grib piedalīties, lai piedalās dzemdībās, bet ar varu nerauj.


Ņemot vērā situāciju, iespējams viņš piedalīsies arī tad, ja... nezinu, kā turpināt. Ja viņam būs bail? Varētu padomāt, ka man nebūs bail vienai pašai dzemdēt svešā valstī. Nezinu, ko darīt.
15.05.2015 11:55 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Pārlasot visus komentārus iepriekšējās sarunās jāsecina, ka, ja puisis būs kopā ar mani dzemdībās, es viņam vairs neinteresēšu kā sieviete, bet vai es viena svešumā to izturēšu, nezinu.


Manā skatījumā tātad tie nav un nekad nav bijuši vīrieši, ja dzemdības vīrietim var sagādāt tik lielu traumu, ka pēc tām mīļotā sieviete kļūst viņa acīs per neko.
Izvērtē, kāds ir Tavs vīrietis, to Tu vari izdarīt tikai un vienīgi pati :)
15.05.2015 12:01 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Es personiigi uzskatu, ka ir lietas, kas viirietim vienkaarshi nav jaaredz. Bet tas ir tikai mans uzskats, ja veelies viirieti sev blakus dzemdiibaas, tev to neviens nevar aizliegt. Protams, kaa jau teica, njem veeraa arii vinja pasha veelmes un nepiespied, ja vinjsh neveelas tur buut.
15.05.2015 12:03 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Es gan uzskatu,ka katrs mēs pats zinam,cik daudz varam panest..Ne visi mēs esam emocionāli vienlīdz stipri, tpc autorei ieteiktu šitādus argumentus nemētāt,kad runāsi ar vīrieti :
Manā skatījumā tātad tie nav un nekad nav bijuši vīrieši, ja dzemdības vīrietim var sagādāt tik lielu traumu, ka pēc tām mīļotā sieviete kļūst viņa acīs per neko.
15.05.2015 12:06 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, ir galīgi gļēvi no vīrieša (?) puses atstāt sievietu vienu dzemdību laikā svešā valstī. Bail? Kas tas par argumentu? Un sievietei bail nav? (t) Ja vīrietis tā var domāt, tad es par vīrieti viņu gluži nesauktu un par gatavu bērniem - vēl jo vairāk ne.

Nezinu, kur Tu esi salasījusies par traumētiem vīriešiem. Es personīgi nevienu tādu nezinu, visi lepni, ka bijuši dzemdībās blakus.
15.05.2015 12:07 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Paredzēt, protams, neko nevar, bet man tas liktos briesmīgi, ja nevarētu paļauties uz savu vīrieti šādā brīdī, jo viņam, lūk, nabadziņam varbūt slikti sametīsies. Piedodiet, bet tie nav vīrieši, kas piepeši vairs nespēj uz sievieti pēc dzemdībām paskatīties kā uz sievieti! Bail? Visiem ir bail, ne tikai vīrietim, bet arī sievietei. Nav jāžēlo un jāauklē vīrietis, tam tev būs bērns. Lai nāk līdzi visur un palīdz, piedalās cik var, vēl jo vairāk, ja esat svešā valstī un ir papildu stress.
15.05.2015 12:07 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
Mans vīrs piedalījās dzemdībās, viss mums ir kārtībā. Nekādi briesmīgie iespaidi viņam nav palikuši.
Bet ja šaubies par puisi, vai tev nav iespējas paaicināt mammu vai māsu, kādu personu, kurai tu uzticies un kura būtu spējīga tevi atbalstīt? Latvijā vēl ir iespējams dzemdēt ar dūlu,varbūt Norvēğijā ir kaut kas līdzīgs?
Veiksmi un izturību!
15.05.2015 12:07 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Tāpēc jau viņi ir vīrieši, ka ir emocionāli spēcīgāki un noturīgāki par sievietēm. (t)
15.05.2015 12:08 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man tie stāstiņi par nabaga dzemdībās traumētajiem vīriešiem šķiet smieklīgi. Tici sava vīrieša briedumam! Kas attiecas uz Norvēģu slimnīcām - kurā reģionā plānojat?
15.05.2015 12:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es negribētu lai mans vīrietis mani tādu redz , nu neviens taču neiet skatīties kā otrs dirš, lai gan tas taču arī ir dabiski.
15.05.2015 12:11 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manuprāt, ir galīgi gļēvi no vīrieša (?) puses atstāt sievietu vienu dzemdību laikā svešā valstī. Bail? Kas tas par argumentu? Un sievietei bail nav? Ja vīrietis tā var domāt, tad es par vīrieti viņu gluži nesauktu un par gatavu bērniem - vēl jo vairāk ne.

+++++
15.05.2015 12:14 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Tāpēc jau viņi ir vīrieši, ka ir emocionāli spēcīgāki un noturīgāki par sievietēm.

kur tas ir pierādīts? Tas,ka sabiedrībā valda uzskats,ka veči neraud un viņiem ne no kā nav bailes un viņi nevar salūzt vai nedrīkst to un šito, nenozīmē,ka šie viszinošie,kas tik kategoriski var runāt, zina,kas vīrietim iekšā notiek.
Un galu galā - raven, ja zini,ka vīrietis piekritīs pat,ja iekšēji šaubīsies, tad jau nav ko uztraukties. Būs viņš tev blakus. Par to,kā būs pēc tam dzīvosiet, redzēsiet! :-)To kā būs pēc dzemdībām nezina pat viņš pats...Paļaujies uz vīrieti un gan jau viss būs kārtībā. :-)
15.05.2015 12:16 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es negribētu lai mans vīrietis mani tādu redz ,

Jā, daudzas negrib un tāpēc šādā gadījumā vīrietis nepiedalās. Bet, ja sieviete vēlas..es uzskatu, ka vīrietim jāpiekāpjas bez ierunām. Gribi vai negribi. Abu uzražots, abu izdzemdēts.
15.05.2015 12:17 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Abu uzražots, abu izdzemdēts.

Interesanti,pa kuru galu tad vecis dzemdē? Dzemdē un mokās sieviete, vīrietis tur rociņu un jūt līdzi. :-D
Bet, ja sieviete vēlas..es uzskatu, ka vīrietim jāpiekāpjas bez ierunām. Gribi vai negribi.

Es gan uzskatu,ka otra viedoklis ir jāņem vērā...Kura māte būs ieguvēja no tā,ka būs reāli piespiedusi veci nāk līdzi? Vai tām ir kaut kāda veida gandarījums,ka būs piespiedusi?
Es runāju par gadījumiem,kad sieviete uzstāj, bet vīrietis atzīst,ka labprātāk nepiedalītos.
Man liekas,ka attiecības sastāv no 2 pusēm un ja viens uzspiež savu un otrs nerēķinās ar otra viedokli, tad tās nav nekādas attiecības un otra respektēšana. jebkurā situācijā.
15.05.2015 12:22 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Galu galā, man šī diskusija liekas bezjēdzīga...jo autorei jārunā un jāizrunājas ar savu vīrieti. :) Nav ko domāt to sliktāko, būs labi.:) Sagaidīsiet savu bēbi un būs forši.:)
tpt neviens tev nepateiks kā būs pēc tam.;) Veiksmi!
15.05.2015 12:25 |
 
Reitings 19
Reģ: 15.05.2015
Es negribētu lai mans vīrietis mani tādu redz , nu neviens taču neiet skatīties kā otrs dirš, lai gan tas taču arī ir dabiski.

+

Bet ja jūti, ka pati par sevi nevari pastāvēt, tad ko padarīt, ņem vīrieti līdzi, ja viņš piekrīt. Es neņemtu un pastāvētu pati par sevi, bet katrs dara pēc savām iespējām.
15.05.2015 12:26 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Nu neteikltu, ka virieši ir stiprāki. Sievietes ir stiprākas.
Viņam tak nav jāstāv tev pie vāveres klāt. Vismaz sākuma posmā, lai ir tev blakus. Pie izspiešanas nenāk, ja negrib. Aprunājies ar savu vīrieti, jo cosmo dāmas tev dzemdibās nepalīdzēs. Viss nezināmais ir biedējošs. Ja jūs kopā gaidisiet berniņu un viņš zinas kas un kā notiek, kā berns aug, kā notiek dzemdības, tad tas viss neliksies tik biedējoši.
15.05.2015 12:28 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
mans vīrietis bija dzemdībās, ar norunu ja viņam paliks bail vai nelabi tieši pašu dzemdību laikā, tad viņš varēs pagaidīt aiz durvīm un tad nākt atpakaļ :D viņam viss ok, tieši otrādāk vēl mēnesi pēc dzemdībām mani apbrīnoja un ļoti lepojās gan par mani, gan par sevi :D
15.05.2015 12:29 |
 
Reitings 209
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, ir galīgi gļēvi no vīrieša (?) puses atstāt sievietu vienu dzemdību laikā svešā valstī. Bail? Kas tas par argumentu? Un sievietei bail nav? Ja vīrietis tā var domāt, tad es par vīrieti viņu gluži nesauktu un par gatavu bērniem - vēl jo vairāk ne.


+++
15.05.2015 12:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!