Bēgļu kvotas

 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Brīnos ,ka nav šādas tēmas.
Droši vien esat ziņas lasījušas vai klausijušās un nav jāstāsta visas detaļas.
Jūsuprāt Latvijai ir jāuzņem bēgļi?
Ja ir- cik?
Ja nav-kāpēc?
14.05.2015 23:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Alexxa, bet šī tendence nav tikai Latvijā. Ne tikai latvieši ir tādi un šitādi... Tak cieš visas valstis, kuras vairumā pieņem bēgļus. Pat lojālā un supertolerantā milzīgā valsts Kanāda... Bēgļi un pabalstu uzdzīvotāji ir visas pasaules valstu viena kopīga problēma, ar līdzīgiem simptomiem un līdzīgiem stāstiem.
Kopumā, protams, es piekrītu, ka visa pamatā ir šo "civilizēto" valstu ģimenes modelī un domāšanā. Varam izzust tāpat vien, jo vnk esam mazākumā un samērā intraverti. Bet tāpat skumji...
15.05.2015 01:38 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Quince, pavadīti 9 gadi Norvēģijā, mani ir pilnībā apgaismojuši par notiekošo šeit, ne kādi radikālie nacionāļi.
15.05.2015 01:41 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.02.2015
Ja mes dzivotu ka Zviedri vai Dani okay bet piedo atvaino,kur ta mes vel pienemsim ? Ja man ari vinus zel, BET nu atvainojiet kamec manai omitei ir jastrada 73 gados? a tie kas te tagad ievaksies sanems pabalstu par ko??? kur ir logika????
15.05.2015 01:43 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tak cieš visas valstis, kuras vairumā pieņem bēgļus.

Katras atsevišķas valsts individualitāti bēgļu bariņš ietekmēt nevar. Pat tad, ja šī grupa sastāda nevis skaitītus indivīdus, bet zināmas procentuālas masas. Ja mēs visi - latvieši/angļi/vācieši whatever, paši ievērosim savas kultūras tradīcijas un vēsturi, ir neiespējami to prasīt no citiem. Tāpēc tas, ko var iedomāties paprasīt iebraucēji, ir ļoti atkarīgs no konkrētās valsts iedzīvotājiem. Norvēģi cīnās ar pārspīlētu demokrātiju, mēs ar rusofobiju utt...
Principā visa tā murga sakne ir pārspīlētā demokrātija. Jo ok - reliģijas brīvību nekā nenokontrolēsi, nu, uzcels savu mošeju un ies tur lūgties (Šis ir atļauts, jo mūsu valstī ir reliģijas brīvība un pulcēšanās brīvība), taču, ja mūsējie mācētu ar visu mugurkaulu pastāvēt uz to, kas ir rakstīts satversmē (slinkums meklēt tos punktus pēc numerācijas, bet mēs visi zinām, ka tas tur ir rakstīts. Vai arī ne visi tomēr?)
1) Balsstiesības jebkurās vēlēšanās un referendumos ir tikai valsts pilsoņiem.
2) Nevienam valsts pilsonim nav tiesību rīkoties pretēji Satversmei
3) Katram pilsonim ir pienākums ievērot valsts likumus un pēc iespējas saglabāt valstiskās vērtības.
Tas nozīmē to, ka pat tad, ja te sabrauc čupa ar musulmaņiem, viņi pat lūgt nedrīkst kaut kādus savus likumus savos kvartālos.
Taču, pēc referenduma par valsts valodu, kas bija pretrunā ar Satversmi, es nebrīnos vairs ne par ko. Un - jau atkal vainīgi nav iebraucēji, bet pašu vienaldzība pret valsti un kulturu.
15.05.2015 01:49 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.02.2015
Ja vini parakstis ligumu par to, ka vini stradas , maksas nodoklus, utt okay labi brauc un dzivo ka cilveki.8-) Protams, ka zel nabaga cilvekus... Bet :'-(:-/ Man loti, loti gribas, lai Latvija pec 100. gadiem paliek Latvija.
15.05.2015 01:51 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu, neizskatās, ka tev 9 gadus te dzīvojot būtu pielipis jelkas no norvēģu sabiedrības vērtībām. Man šķiet, ka pat FRP šitā neatļaujas izmuldēties. Un kas tad ir tie draudētāji? Mulla Kēkars? Tas tagad būtu kaut kas nopietni ņemams un plašas sabiedrības grupas reprezentējošs?
15.05.2015 01:51 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Solvita DAINEKO, neviens tos bēgļus te mūžīgi neuzturēs. Vai nu viņi sāk strādāt un pelnīt, tajā skaitā nodokļus, vai arī dodas prom. Manu viedokli par to, kāpēc šis nemainīs Latvijas likteni kultūras jomā, var lasīt augstāk.
15.05.2015 01:55 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Latvijai gan visai pasaulei ir pienākums palīdzēt. Šobrīd tā ir militāras aizsardzības palīdzība. Latvija patiesiba ir NATO liekēde un sagaida vairak nekā pati spēj dot, latvija nav pat noteiktos 2%no IKP devusi armijai bet redziet NATO ir pienākums Latviju aizsargāt!!! A ja NATO pateiktu "jūs kopēja katla neko neesat likusi, kapec mums jūs ir jāizsargā ?" un izmestu mūs no NATO un atdotu Krievijai? Ko tad jūs teiktu?

Ar pastieptu roku Latvija vienmer ir mācējusi stāvēt bet kādam pasniegt roku gan nemīl.
15.05.2015 01:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tas nozīmē to, ka pat tad, ja te sabrauc čupa ar musulmaņiem, viņi pat lūgt nedrīkst kaut kādus savus likumus savos kvartālos.

Sabiedrība vienmēr ir/bija/būs daudzslāņaina - vienmēr būt izglītotāki un mazāk izglītoti indivīdi, toleranti un rasisti, nacionālisti, ģēniji u.t.t. Nevar pieparsīt visu sabiedrību būt kā izdresētam aitu baram, kuri izpilda vienu un to pašu vienmēr. Vienotība nav iespējama tādā globālā līmenī ilglaicīgi visās sfērās. Tāpēc runāt par to, ka mums pašiem būtu baigi jāturās pie savām tradīcijām un tas glābšot mūsu nāciju no izmiršanas, ir ļoti utopiski, manuprāt... Ir tā kā ir un tas viss jau sen ir tā kā ir - tas ir mūsu asinīs. Mēs tādi esam.

Par to čupu ar musulmaņiem - jā, šī čupiņa neko neietekmēs te un tūlīt. Bet reiz no šīs čupiņas piedzims kāds musulmanis, kurš, piem., integrēsies sabiedrībā, iegūs labu izglītību, iekļūs valdībā un tād vēl viens un vēl viens un tad vienā jaukā dienā viņi atcerēsies savas īstās saknes un nolems, ka vajag palīdzēt saviem īstajiem tautiešiem. Sāks bīdīt savus likumprojektus... Un uzmini nu, kas notiks, ja valstī būs liela daļa šīs nācijas iedzīvotāju, kuri ļoti iespējams būs tikuši arī pie pilsonības uz to brīdi?...
15.05.2015 01:59 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.02.2015
Man mazliet nak smiekli... ALEXXA.. neviens tos bēgļus te mūžīgi neuzturēs... Kas ta prasis un metis vinus ara ??? Latvija??? Ja nu vienu dienu mes vinus ielaidisim, tad ara gan nu nedabusim... es pati dzivoju Danija. un sito visu zinu.. vini tak nu stradat vispar negrib. Bet katram nu ir savs viiedoklis nejiesu te strideties ,jo tas ir bezcerigi.
15.05.2015 02:02 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Neons, ES valstis jau ir valdībās musulmani, tāpat masu medijos vini strāda, valsts institūcijas strada un zini nekādus tāāādus likumus viņi nebīda. Neba tikai visādi radikāli mullas viniem ir kuri utopiski sapņo par vispasaules kalifātu. Pietiekoši daudz islama priesteru norāda ka kalifātu svešā valstī dibināt tiesību nav, bet mediji ķer tikai tos sensacionālakos viedokļus.
ASV prezidents starp citu ir ar musulmaņu vardu/uzvārdu un viņa brālim Kenija ir 12 sievas. (t)
15.05.2015 02:05 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tāpēc runāt par to, ka mums pašiem būtu baigi jāturās pie savām tradīcijām un tas glābšot mūsu nāciju no izmiršanas, ir ļoti utopiski, manuprāt...

Paskaties uz tām pašām musulmaņu valstīm un šeit minēto Indiju. Tur tas strādā, lai gan sabiedrība gan izglītības, gan ekonomiskā līmeņa ziņā ir ļoti dažāda.

iekļūs valdībā un tād vēl viens un vēl viens un tad vienā jaukā dienā viņi atcerēsies savas īstās saknes un nolems, ka vajag palīdzēt saviem īstajiem tautiešiem. Sāks bīdīt savus likumprojektus...

Viņiem nav tādu tiesību pat tad, ja sēž pa trīs katra mūsu slaista vietā. Mums ir kantoris, kas teorētiski ar šo nodarbojas. Ja sāktu arī praktiski darīt, tādu problēmu nebūtu. Jautājums tad, kam ir izdevīgi, ka Satversmes Aizsardzības Birojs tā arī palaida apklušanai to valodas referendumu? Pie kam, viņi jau nav vienīgais kantoris, kam bija tas jautājums jārisina - jāaptur pats referendums un jāmeklē vainīgie. Un te jau mēs atkal atgriežamies pie tā, ka nospļauties taču pašiem par savām vērtībām. Pamēģiniet ko tādu izbīdīt kādā musulmaņu valstī. Nu tas nav iespējams, jo tas nav viņu valsts un kultūras interesēs. Pie mums nestrādā, jo visi dzīvo pēc principa "Kamēr citi nedara, man arī nav jādara". Mīlēt savu valsti un kultūru var tikai ieaudzināt. Mani vienaudži par to neinteresējas, manu vienaudžu bērniem pat skolā jau vairs īsti neskaidro un nemāca, kas ir kas.

Gaidu nākamos 500 argumentus, kāpēc mēs, nabaga latvieši, tiksimi apbižoti, jo atzīt, ka tas ir tikai sava slinkuma pēc, neviens jau te netaisās, tas man ir vairāk, kā skaidrs.
15.05.2015 02:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
ES valstis jau ir valdībās musulmani, tāpat masu medijos vini strāda, valsts institūcijas strada un zini nekādus tāāādus likumus viņi nebīda.

Nu nevajag jau arī nekādus tāāādus likumus bīdīt. Tie likumi jau nemaz tik ļoti neziceļas uz citu fona - parasti likumi jau vien ir. Nerunājam par kalifātu, kas viņiem pašiem ne visiem ir pieņemams...
Es tik runāju par to, ka pieņemts uzskatīt, ka baltā rase ir tā netolerantākā un rasistiskā, bet... vai tiešām tā ir? Un vai tiešām tik nepamatoti?

Lai vai kā - nēģeri ir slinka nācija. Jā, es runāju atkal vispārināti. Protams, ir miljoniem labu, izglītotu, gudru nēģeru, bet kāpēc tik liels vairums tomēr tādu nav? Kāpēc daudzi jo daudzi darba devēji nevēlas pieņemt darbā šos cilvēkus? Ādas krāsas dēļ tikai? Nebūt nē... Nevienam netraucē ādas krāsa, bet traucē tas, kas ir zem šīs ādas...

Varu salīdzināt tīri ikdienišķā dzīvē - padzīvojot aziātu rajonā, nēģeru rajonā, indiešu rajonā, krievu rajonā... Domāju jebkurš skaidri jau tāpat zina, kurš rajons būs netīrs, nolaists, bīstams vairāk vai mazāk utt. Kopīgās tendences nāk līdzi katrai nācijai, lai kur tā atrastos.

Lai nu kā - es personīgi palīdzētu gan labprāt kādam bēglim, taču... valsts līmenī es to negribētu pieļaut, jo valsts līmenī šo visu izkontrolēt būs neiespējami... Būs n-tie apvedceļi, nelegālo iedzīvotāju, visādas jaunas kultūras fīčas pamazām ieviestas sabiedrībā u.t.t. uz paaudžu paaudzēm.
15.05.2015 02:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Paskaties uz tām pašām musulmaņu valstīm un šeit minēto Indiju.

Es jau izteicos - mēs neesam ne musulmaņi, ne indieši. Mēs esam latvieši - tādi kādi esam šodien, tādi bijām arī vienmēr. Tas, kas mēs esam - tā arī ir mūsu kultūra un mūsu tradīcijas. Ir neiespējami no mums pieprasīt būt tādiem kā musulmaņiem, vai ņemt viņu tradīcijas un ieviest sabiedrībā, jo tas vnk nestrādās. Mēs neesam viņi un viņi neesam mēs!
Jā, viņiem tas ģimeniskums ir ļoti laba lieta. Tas ir pamatu pamats un to var tikai apbrīnot, taču mums tas neder, jo mēs tādi nekad (!) neesam tā pa īstam bijuši, vienīgi varbūt tad, kad bijām atrauti no pārējās civilizācijas varbūt...
15.05.2015 02:29 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Varu salīdzināt tīri ikdienišķā dzīvē - padzīvojot aziātu rajonā, nēģeru rajonā, indiešu rajonā, krievu rajonā... Domāju jebkurš skaidri jau tāpat zina, kurš rajons būs netīrs, nolaists, bīstams vairāk vai mazāk utt. Kopīgās tendences nāk līdzi katrai nācijai, lai kur tā atrastos.

Neiet kopā ar
neesmu es rasiste

P.S. Mūsu pašu Grīziņkalnā latviešu ir vairākumā. Bet, kāds ir tas rajons? Nestāsti man tagad, ka te ir tā, kā ir, jo te ir daži krievi.
Jā, viņiem tas ģimeniskums ir ļoti laba lieta. Tas ir pamatu pamats un to var tikai apbrīnot, taču mums tas neder, jo mēs tādi nekad (!) neesam tā pa īstam bijuši,

Bet tas jau arī ir tas, kas mūs grauj kopā. Tas, ka mums nav tādas vienotības. Pie tā esam vainīgi mēs paši, tie citi, kam tas ir, mums to nav atņēmuši.
15.05.2015 02:35 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Gaidu nākamos 500 argumentus, kāpēc mēs, nabaga latvieši, tiksimi apbižoti, jo atzīt, ka tas ir tikai sava slinkuma pēc, neviens jau te netaisās

Nu sauc to par slinkumu... Tas tāpat raksturo to, ka mēs esam tādi kādi esam. Ok, esam slinki, bet mēs esam slinki un savā valstī un tās ir mūsu mājas. Tas, ka mēs esam slinki nenozīmē, ka jāatver durvis jebkuram, jo ir tik cilvēcīgi kādam palīdzēt...

Es pat īsti negribu koncentrēties uz latviešiem un Latviju, jo Latvijai tas viss ir kaut kāds mega jaunums par ko tagad var tā karstasinīgāk padiskutēt. Man pietiek ar n-tiem piemēriem citās valstīs, kur tas ir normāli jau gadu desmitiem, lai pieturētos pie viedokļa, ka bēgļu uzņemšana nav pati labākā ideja raugoties nākotnes perspektīvēs... Tas ir līdzīgi kā ar kontracepcijas tabletēm - var jau teikt, ka nekādu ļaunumu tas organismam nenodara, jo nav nekādu redzamu simptomu, taču iespējams globālas problēmas ar veselību sāksies tikai pēc dažām paaudzēm...
15.05.2015 02:35 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Mēs esam latvieši - tādi kādi esam šodien, tādi bijām arī vienmēr.

Nebijām mēs tādi vienmēr. Vēl tad, kad es biju maza, kas bija Padomju Savienības beigas, cilvēkiem nebija ļauts svinēt latviešu svētkus, bet to visu darīja tik un tā. Paklusām, bet darīja. Ja Tev vēl ir tāda iespēja, parunā ar savu omi - lai pastāsta, kāda bija Latvija un latvieši laikos, pirms pēdējās mūsu brīvības atgūšanas. Kā bija tolaik un kāpēc tas viss sagāja ķīselī. Par to saukli "Kaut pastalās, bet par brīvu Latviju!"
15.05.2015 02:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neiet kopā

Tas, ka redzu, kas notiek un saku kā ir, nenozīmē, ka esmu rasiste. Man pret šiem cilvēkiem nav nekāda naida. Neizvairos no viņiem, nepazemoju, taču savs viedoklis gan par viņiem ir izveidojies, ņemot vērā redzēto, dzirdēto un piedzīvoto.
Katrā ziņa, ja mana meita saietos ar indieti - es jau nu nebrējktu uzreiz "tikai pār manu līķi"! No sākuma iepazītos tuvāk, uzzinātu, kas viņš ir par cilvēku kā tāds un tikai tad izdarītu secinājumus. Taču - kopumā man nepatīk ne Indija kā valsts, ne indieši kā šīs valsts iedzīvotāji (pārsvarā dzīvesveida, resursu dēļ). Lai to sauktu par rasismu, tur būtu jābūt lielam naidam, nevis vnk nepatikai, jo viņi ir citādāki.
15.05.2015 02:41 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Alexxa, manas omes jau ir aizsaulē, bet man pat viņām tas nav jājautā, jo es esmu PSRS laiku bērns, šo to labi vēl atceros pati. Latvieši ir sīksta tauta un teiksim tā - vislābāk sevi parāda un pierāda tad, kad atrodas zem kāda tupeles. Saprotu, ka šāds izteikums var tikt traktēts dažādi un aizvainojoši priekš daudziem, bet man ir radies tieši tāds priekšstats. Kamēr mūs nepiespiež ar seju pie zemes, tikmēr mēs esam dezorientēti un neesam vienoti. Un tas laikam pat ir likumsakarīgi, jo grūtības jau parasti cilvēkus vieno... Kad ir skaidri jūtams un redzams ienaidnieks - tad jau mēs visi esam gatavi sīksti cīnīties un spuroties vienotā apņēmībā, bet, kad ienaidnieks nav redzams un klusi piezogas maziem solīšiem, pielabinoties ar dažādiem solījumiem un "dāvanām", tikmēr esam pārāk naivi, atvērti, vienaldzīgi, lētticīgi un arī atsevišķos momentos "pakaļā līdēji"...
15.05.2015 02:47 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Taču ņem vērā, Alexxa, ka es tev būtībā piekrītu! (Kaut arī tā neizskatās!) :D
Es saprotu to ideju, kuru tu aizstāvi un viņa ir pareiza, konstruktīva, loģiska, tikai diemžēl - es tai neticu, jo no mana redzesloka, tas viss šķiet neiespējami...
15.05.2015 02:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits