Bez augstākās izglītība un laba alga?

 
Reitings 227
Reģ: 19.10.2013
Tad nu tā...
Ar draugu aizgāja runa par darbiem, algām un izglītībām....
Viņš uzskata ka arī bez augstākās izglītības var diezgan labi nopelnīt (protams nepelnīsi tūkstošus). Es daļēji piekrītu, jo man liekas ka to pārsvarā var vīrieši( fizisko darbu veicēji).
Kādas ir jūsu domas un kā jums liekas kuras varētu būt tās profesijas kur arī var pelnīt 500 (un uz augšu) uz rokas bez augstākās izglītības? :)
07.05.2015 22:41 |
 
Reitings 227
Reģ: 19.10.2013
Archibalds būs gan noslēpums, bet tirdzniecībā... :)
07.05.2015 23:39 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
PM pastāsti? Esmu dzirdējis, ka esmu labs karjeras konsultants :-D
07.05.2015 23:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Archibald, Tev ir kāda nojēga, kā veidojas taksista ienākumi un cik liela summa no tās naudas, ko viņš saņem no klientiem, reāli paliek viņam pašam?
07.05.2015 23:54 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Alexxa, ir man nojēga, jā. Viss ir atkarīgs no konkrētā taksista. Tā pat kā ir 'it speciālisti', kas pelna 500eur/mēn, ir arī taksisti, kas pelna '300'
Domāju, ka piem. PandaTaxi 500EUR ir kaut kas diezgan grūti sasniedzams, taču ja strādā piem. BalticTaxi un ir pastāvīgais klientu loks tad 600-800 EUR ir pavisam reāla summa. Ak, jā, ja vēl 'apkrāp ārzemniekus' (ko es neatbalstu) tad alga var sanākt līdz pat 1.5k/mēn. Es šo neatbalstu, bet tāda, diemžēl, ir skarbā realitāte.
P.S, šis dzirdēts no 2 taksistiem :)
08.05.2015 00:02 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
labi nopelnīt (protams nepelnīsi tūkstošus)

tad tas nav nekas labs, jo pieņemama alga sākas no 1000, protams, ja negribi dzīvot īrētā kurpju kastē, bet domā par savu vietu uz zemes
08.05.2015 00:09 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Iesaku iet tajā pašā Baltic Taxi pastrādāt. Ir jāmaksā nomas maksa par mašīnu, kas Baltic Taxi ir pati augstākā no visām taksometru firmām, pašam tā jāuztur kārtībā, 3x gadā jāiet tehniskā skate, degvielu jālej par savu naudu, pašam jāmaksā par savām atļaujām iebraukšanai Jūrmalā, taksista licence kā tāda, kas arī nav uz gadu, tad vēl formas tērps jāpērk. Ja samaitājas planšete, kas iedota, remontu maksā taksists.
Kāpēc Tavuprāt, tik daudzi taksisti krāpjas? Viņiem vienkārši gali kaut kā jāsavelk. Neatkarīgi no tā, vai tas ir Baltic taxi, Panda vai Vējiņš-3.
Teorētiski viņiem būtu jābūt lieliem ienākumiem, praktiski par taksistiem iet tie, kas citur darbu nevar atrast, lai badā nenobeigtos. Kamēr nebūsi izbaudījis uz savas ādas, nesapratīsi.

P.S. Sētnieks nevar būt par kuģa kapteini. Tie laiki sen ir beigušies, atbildība ir pārāk liela, lai tur kāds laistu diletantus.
08.05.2015 00:14 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ak jā, mana infa nav dzirdēta no taksistiem, ar ko vizonājos. Ir personīgā pieredze par to, kā tas ir.
08.05.2015 00:17 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Kāpēc lai es ietu strādāt par taksistu, ja veicu kvalificētu darbu un saņemu lielāku ciparu kā taksisti?
Un tās nu gan ir pilnīgas muļķības.. jā, par to visu jāmaksā ir, taču tie kas čīkst ir sūdīgi taksisti un taksistam tā pat kā visur citur savu vietu zem saules ir jāmāk izcīnīt.
Neatkāpšos no viedokļa, ka labam taksistam 500-800 (retos gadījumos pat līdz 1.5k) ir kaut kas neiespējams vai grūti sasniedzams.

Kāds te sakars sētniekam ar kuģa kapteini? ibio, tas ka cilvēkam nav augstākā izglītība nenozīmē, ka viņš ir sētnieks
08.05.2015 00:18 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Mana infa nav no taksistiem ar ko vizinājos, bet gan reāliem paziņām. Ja strādāji kaut kādā ladytaxi un būtībā visi pasūtījumi bija caur telefonu ar vēl gaidīšanas laiku rindā tad nebrīnos, ka nauda bija sūdīga. Labs taksists var saņemt daudz vairāk ;)
08.05.2015 00:19 |
 
Reitings 107
Reģ: 21.01.2015
Veikala vadītājām apģērbu veikalos ir no 800eiro līdz pat 1000eiro. Un augstākā izglītība, domājams, tur nav būtiska. Ja labi saprot angļu valodu, arī krievu valodā orientējas un ir vēlme izsisties augstāk, tad ir iespējams tikt, protams, sākumā tikai par pārdevēju, bet vēlāk ir taču iespējas tikt paaugstinātai ;)
08.05.2015 00:32 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
labam taksistam 500-800 (retos gadījumos pat līdz 1.5k) ir kaut kas neiespējams vai grūti sasniedzams.

Lady taxi laikam ir viena no retajām taksometru firmām, par kuru darbību un peļņu es īsti neko nezinu.
Godīgi strādājot, pat Tevis slavētajam Baltic Taxi vidējā peļņa taksistam grozās ap 350-400€. Vasarās vairāk, ziemās mazāk.
Labs taksists sanāk tas, kruš prot šmaukties tā, lai klients nejustos apkrāpts. Nevis tā, lai viņš nebūtu apkrāpts.
Kas attiecas uz Taviem paziņām - taksistiem, teikšu godīgi - neviens nekad neatzīs, cik viņš reāli pelna tādā darbā. Konkurence un izdevumi ir tādi, ka peļņa sanāk ļoti maza. Taču nevienam negribas klausīties, ka kāds cits kritizē viņa izvēli. Tāpēc par to, kas notiek patiesībā, zin tikai tie, kas paši strādā. Uz āru to nestāsta. Tāpat, kā līdz policijai reti nonāk taksistu kautiņi un mašīnu maitāšanas - grieztas riepas utt. No tā vienkārši nav jēgas.

Domāju, ka piem. PandaTaxi 500EUR ir kaut kas diezgan grūti sasniedzams, taču ja strādā piem. BalticTaxi un ir pastāvīgais klientu loks tad 600-800 EUR ir pavisam reāla summa

Tev jau teikuma ievads norāda, ka Tev nav ne mazākās nojausmas, kas darās tajā sfērā. Pandai ir vairāk klientu un vairāk mašīnu, kā Baltic Taxi. Bet tas ir tikai normāli - jo augstāka cena, jo mazāks klientu loks.
Tev ir diezgan sekla domāšana šajā jautājumā.
Man prieks, ka Tavi paziņas pelna, bet kaut kā nemanu, ka jaunatne rautos kļūt par taksistiem. Vai nav dīvaini? Tik labi apmaksāta profesija, bet strādātgribētāju trūkst tāpat, kā Maximās kasieru...
08.05.2015 01:30 |
 
10 gadi
Reitings 3053
Reģ: 13.11.2011
draudzenes tētis pirms dažiem gadiem strādāja taksī, teica, ka tur est grūti, algas mazas utt. vienīgi bieži vien klienti mašīnā aizmirsa telefonus un tādas lietas.
08.05.2015 07:33 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Zinu gan programmētājus, kas nav savu kāju augstskolā spēruši, gan grāmatvežus (es pati + paziņas), kas visu ir apguvuši lasot, darot un paši urbjoties cauri lietām un kuri pelna 1000 uz rokas un uz augšu. Programmētāji/sistēmu analītiķi 2000-3000 uz rokas. Ja ir galva uz pleciem, tad bez papīra var ļoti labi strādāt + nebūs 10 gadus studiju kredīts jāatmaksā.
08.05.2015 08:20 |
 
Reitings 1652
Reģ: 01.02.2013
Alexxa,
pašam tā jāuztur kārtībā, 3x gadā jāiet tehniskā skate, degvielu jālej par savu naudu, pašam jāmaksā


cik "veca" ir Tava pieredze?
Pirms pāris nedēļām bija viens paziņa ciemos, kas strādā Baltic Taxi. Ja mašīna salūzt, tad firma remontē, nevis šoferis par saviem līdzekļiem. Savukārt degvielas uzpildei viņiem ir kartes ar konkrētu summu degvielas uzpildīšanai, kuras izsniedz firma. Ar tām arī viņi brauc uzpildīties. Par formām gan nejautāju.
08.05.2015 08:33 |
 
Reitings 945
Reģ: 04.07.2014
Protams, ka tas ir iespējams, ja ir gribasspēks :) Pazīstu 1 ar pamatskolas izglītību un 1 ar vidējo - abi strādā un teiksim tā, pelna arī to tūkstoti mēnesī.
08.05.2015 08:52 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Ir iespējams, daudzi taču tā strādā, kaut vai pietiek ar profesionālo vai koledžas diplomu.
08.05.2015 09:37 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Visu pirms vajadzētu precizēt, ko daudzas no Jums domā ar '' pamatskolas izglītība un pelna tūkstoti'' Vai tūkstotis tiek pelnīt kaut kur Amīšu sētā vācot ogas un sēnes un rukājot n tās stundas no vietas , vai tomēr tiek iegūts kādā starptautiskā kompānijā ar zīmīgu amata aprakstu līgumā? Ja iet runa par naudu, tad tas kas būs apķērīgs to savu ''lielo naudu'' nopelnīs arī bez grādiem un diplomiem, bet būtu jāprecizē kādā tieši vietā/pozīcijā viņš to nopelna.
08.05.2015 09:46 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Manuprāt, tā nav tikai sakritība, ka noliktavas darbinieks un pedagogs saņem līdzīgas algas...tikai viens to dara ar diplomu un beigtiem nerviem, bet otrs angļu mierā ...ziniet, es tad labāk "akmeni uz akmeņa krauju", nekā ar bērniem strādāju :D un tulka alga arī tāda pati, diezgan neatbilstoša, jo tas tomēr nav baigi viegls darbs un prasa valodu zināšanas, kuras tā no zila gaisa nevienam nav ;)

Bet ja pa tēmu, tad jā - mans tētis ir cilvēks, kurš bez skolas papīriem vēl nav dzīvē pazudis, jo galva strādā fantastiski :) un šaubos, ka pensijas vecumā viņš ies mācīties, jo nav jau vajadzības :-P
08.05.2015 09:50 |
 
Reitings 227
Reģ: 19.10.2013
Es tik skatos ka visas skopas ar info tieši par tām profesijām, kuras tad pelna labi :D
Pati jau nu pašlaik studēju, bet ir doma iziet kursus ar manas jomas nesaistītu profesiju :)
08.05.2015 09:55 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Mans bijušais draugs ar ko mācījos kopā augstskolā un kuram palīdzēju vispār beigt augstāko izglītību, viņš neprata studiju darbos teikumu salikt kopā, un visus kontroldarbus/eksāmenus kaut kā pratos viņam uzrakstīt, viņam bija vidējā izglītība un jau sen pelnošs uzņēmums, tas ir viss sakārtots, māja pierīgā, auto, hobiji, viss.
Diploms tā lielā mērā ir akadēmiskā izglītība, ja neesi specifiska darba veicējs, bet vēlies un ir ideja attīstīt biznesu, tad izglītība nespēlē nekādu lomu, lomu spēlē - kontakti, tātad ļoti labas komunikācijas prasmes, veiksme un labi cilvēki - komanda.
Starptautiskā uzņēmumā protams, ka vērtēs tavus papīrus, izglītību, bez tās nekādi.
Veikalā arī var labi nopelnīt, te taču pašas meitenes ir rakstījušas ka algas labas, īpaši ja veikals ir ar prēmium klases produktiem, tik vien kā labas komunikācijas prasmes un prasme pārdot.
08.05.2015 09:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits