Bez augstākās izglītība un laba alga?

 
Reitings 227
Reģ: 19.10.2013
Tad nu tā...
Ar draugu aizgāja runa par darbiem, algām un izglītībām....
Viņš uzskata ka arī bez augstākās izglītības var diezgan labi nopelnīt (protams nepelnīsi tūkstošus). Es daļēji piekrītu, jo man liekas ka to pārsvarā var vīrieši( fizisko darbu veicēji).
Kādas ir jūsu domas un kā jums liekas kuras varētu būt tās profesijas kur arī var pelnīt 500 (un uz augšu) uz rokas bez augstākās izglītības? :)
07.05.2015 22:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
visas skopas ar info tieši par tām profesijām, kuras tad pelna labi


ieej cv.lv
atver sadaļu "darba devejiem", kreisajā pusē sadaļa "demo CV meklēšana"

Tur daļā CV norādīta minimalā alga, par kuru cilvēks gatavs strādāt, ir arī daudz tādu, kurus ar piedāvājumiem zem 100, 1400, 2000 eiro nav jēgas traucēt. Nu un tad pati vari paskatīties, uz kāda tipa amatiem šie cilvēki pretendē, kādos amatos šobrī strādā, ar kādu izglītību.
08.05.2015 10:01 |
 
10 gadi
Reitings 4446
Reģ: 02.01.2011
Pirmo reizi dzirdu, ka taksisti būtu labi pelnošie. :D draugs nesen tur bija uz pārrunām (baltic taxi) un jā, tur tā summa, kas no katra brauciena paliek pašam šoferim, ir maza. bet te nav Rīga, iespējams, ka tur gan var labi pelnīt, īpaši, ja nav kauna apčakarēt tūristus
08.05.2015 10:04 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ir viena paziistamaa, kurai ir nepabeigts/pamests bakalaurs.
Straadaa bankaa, saakumaa klientu apkalposhanaa, tagad par nodalas vadiitaaju.
:-D
08.05.2015 10:24 |
 
10 gadi
Reitings 4446
Reģ: 02.01.2011
ā, jā, zinu beibi, kas ar teķa izglītību strādā bankā, savus 600-700 uz rokas saņem.
08.05.2015 10:27 |
 
10 gadi
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Paziņa izveidoja uzņēmumu bez augstākās izglītības. Valodas gan pārzina ļoti labi, bet viss ir iespējams, pat pelnīt tos tūkstošus bez augstākās izglītības. :)
08.05.2015 10:28 |
 
Reitings 227
Reģ: 19.10.2013
Man jau ar sava vēlme ir uz savu uzņēmumu, bet laikam tik drosmīga neesmu :)
08.05.2015 10:30 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Protams, ka var nopelnīt labu algu arī BEZ augstākās izglītības. Ļoti daudzos amatos nozīmīgāka ir pieredze, nevis tas papīrs, kas patiesībā it nemaz negarantē potenciālā darbinieka kompetenci. Manā draugu un paziņu lokā ir gan vadītāji, gan uzņēmēji, gan grāmatveži, pārdošanas speciālisti utml, kuriem dažiem vai nu vispār nav izglītības augstākās, tā ir nepabeigta;daži tomēr pabeiguši, bet visi kā viens saka, ka tas papīrs paliek arvien maznozīmīgāks, bet vairāk vērtē tavu personību, iepriekšējo pieredzi, ambīcijas un vēlmi strādāt un augt.

Man liekas, ka Latvijā vispār ir diezgan bremzēta sistēma, bet tas ir tādēļ, ka normālu darba vietu ir tik tiešām maz, bet konkurence liela...

Bet nu par ārzemēm - liekas, ka visi domā, ka uz ārzemēm cilvēki brauc tikai ogas lasīt, bet tur darba vietu ir krietni vairāk (skatoties kur, protams, kā arī kādā jomā), bet gaišu galvu, kuras tās vietas var aizpildīt, gan ir krietni mazāk, tādēļ iespējas dod jaunajiem, kuriem ir lielas ambīcijas augt, viņi ir strādīgi, kreatīvi un gatavi uzņemt to, ko uzņēmums tiem spēj dot. Pirms dažām dienām runājos ar savu bijušo priekšnieci ārzemēs, viņiem uzņemumā vajag administratoru, vēlams ar pieredzi, taču viņi gatavi uzņemt arī kādu bez pieredzes, apmācīt utt, galvenais, lai cilvēks grib augt, grib iemācīties visu no "entry-level" un alga 25 000 GBP gadā + bonuss. Kas vispār nav slikti priekš tāda pirmā gurķa darba, ne? ;)
08.05.2015 10:31 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Šādās tēmās skolniekiem tiek uzburtu naiva aina, ka bez izglītības var sasniegt vairāk. Muļķības!
Lai nopelnītu naudu vajag investīcijas- vai nu radus pareizajā vietā, bagātus vecākus/vīru/radus vai izglītību.
Nav liela māka tikt pie laba amata bez izglītības vecāku uzņēmumā vai kādā citā, kur strādā radinieki (šis, starp citu, Latvijā ir ļoti populārs veids, kā tikt pie jebkāda amata ar jebkādu izglītību (vidusskolas, pamatskolas)).
Tāpat nav liela māksla nodibināt uzņēmumu, ka vecāki/vīrs/radi iedod starta kapitālu- naudā vai graudā (tās var būt telpas, zeme, iesākts bizness).
Ja cilvēkam nav nekā no iepriekš minētā, tad diemžēl bez izglītības laba alga nespīd, jo normālā darbā nekad bez pazīšanās nedos priekšroku cilvēkam bez izglītības, ja pieteicies būs kāds ar izglītību. Tāpat arī bankas nedos kredītu biznesam kojās dzīvojošam, Maximā strādājošam studentam.
Laipni lūgti realitātē! :-D
08.05.2015 10:56 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
jo normālā darbā nekad bez pazīšanās nedos priekšroku cilvēkam bez izglītības, ja pieteicies būs kāds ar izglītību.


Latvijā tā diemžēl ir gan, jā.
08.05.2015 11:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
jo normālā darbā nekad bez pazīšanās nedos priekšroku cilvēkam bez izglītības, ja pieteicies būs kāds ar izglītību.


Atkarīgs no darba pieredzes. Jo nu, mums arī ta izglītība atsevišķās jomās ir kā ir.
08.05.2015 11:34 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
jo normālā darbā nekad bez pazīšanās nedos priekšroku cilvēkam bez izglītības, ja pieteicies būs kāds ar izglītību... Laipni lūgti realitātē!

Nu, nezinu gan. Es labāk paņemtu darbā cilvēku ar 10 gadu pieredzi attiecīgajā jomā un bez izglītības, nekā kādu, kur tikko saņēmis diplomu.
Šāda drīzāk ir realitāte.
08.05.2015 11:37 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
koshlene, 57 days
Te atkal runa par investīcijām. Lai cilvēks nonāktu līdz tādai situācijai, ka amatam piesakās bez izglītības, bet ar pieklājīgu pieredzi. Kaut kur tā pirmā pieredze jādabū. Parasti to pirmo pieredzi bez izglītības dabū caur radiem/paziņām. Jo pretējā gadījumā vienmēr priekšroku dos cilvēkam ar izglītību nevis cilvēkam bez izglītības un pieredzes.
Nevajag radīt aplamu priekšstatu jauniešiem, ja nu kāds skolnieks šo diskusiju lasa.
08.05.2015 11:42 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Lai nopelnītu naudu vajag investīcijas- vai nu radus pareizajā vietā, bagātus vecākus/vīru/radus vai izglītību.


nu ja ir tā, tad vispār kaut pēc 9. klases skolu var pamest :-D:-D:-D

man arī ir nepabeigta augstākā, sāku strādāt kā pārdevēja, biju centīga un piedāvāja kļūt par vadītāju - tagad man ir jau 3 veikali par kuriem atbildu :-D

Daudz ko nosaka veiksme tikt īstajā laikā un īstajā vietā + attieksme pret darbu :-) papīrs nav galvenais. ja kādreiz vajag kādas papildus zināšanas, vienmēr var iziet kursus vai izstudēt gramatās :-)
08.05.2015 11:45 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es laikam nezinu nevienu, kas strādā labā darbā ar vidējo izglītību. Ir daži, kam ir nepabeigta augstākā vienīgi. Bet es domāju, ka iespējas pastāv, ja galva strādā un cilvēks ir mērķtiecīgs.
Diemžēl zinu daudzus tādus cilvēkus, kas bija slinki uz mācīšanos un tikpat slinki ir arī uz strādāšanu, kā arī tādus, kas tikai māk čīkstēt, bet kaut ko darīt negrib, domā, ka citiem tā labā dzīve no gaisa nokritusi. Nekā. Visi man zināmie cilvēki, kas ir labā darbā, vai kam ir savs bizness, ir ļoti smagi strādājuši daudzus gadus, lai līdz tam nonāktu. Strādāt gadiem 6-7 dienas nedēļā, darīt visus iespējamos darbus un dzīvot lielā stresā nav vienkārši. Ne katrs to spēj.
08.05.2015 11:45 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Godīgi sakot, apkārt redzu ļoti daudz paziņu ar augstāko izglītību, bet pavisam mazu algu :-D

Man pazīstams skolotājs, maģistrs - uz pilnu slodzi pelna 300eur mēnesī (t) Tas ir normāli? Un tas ir darbs ar bērniem...
08.05.2015 11:46 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Mincija, alga ir nenormaala jebkuraa gadiijumaa, bet varbuut vinja darbaa magistrs nemaz nav vajadziigs? Daudzi iedomaajas, ka ieguustot bakalauru vai magistru vinji saaks pelniit vairaak kaa ieprieksh un naakotnes izredzes ir spozhaakas. Nee nav. Tas tavs bakjis vai magjis ljoti iespeejams nevienam nav vajadziigs.
08.05.2015 11:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mincija
Ir situācijas, kad tiešām pietiek ar 9. klašu izglītību, ja radi/vecāki nodrošina darbu. Ja vecāki/radi iegulda daudz tajā bērnā, izmāca par augsta līmeņa speciālistu, tad tiešām tas vidusskolas diploms nevienam nav vajadzīgs, jo konkurenti gribēs pie sevis tādu speciālistu. Viena no tādām jomām ir programmēšana. Ja tas ar 9. klasēm programmē kā monstrs, nevienu viņa izglītība neinteresēs. Ārstam vai juristam, protams, ar 9. klasēm būs par maz arī ar vecāku/radu atbalstu.

Tikt no pārdevējas par veikala vadītāju nav liels sasniegums. Veikala vadītājs nav pats par sevi necik iekārojams amats, tāpēc jau parasti ieliek centīgāko pārdevēju no sava vidus.

Un tas, ka tavā paziņu lokā ir cilvēki ar augstāko izglītību, bet mazu algu, nenozīmē, ka augstākā izglītība ir nevērtīga. Tas nozīmē, ka vai nu tavi paziņas nemāk likt lietā augstāko izglītību, lai nopelnītu vairāk vai arī atrodas pašā karjeras sākumā, kur augstākā izglītība palīdzēs diezgan ātri izaugt līdz labāk apmaksātiem darbiem. Savukārt bez izglītības, veikala vadītājas amats cilvēkam ir augstākais karjeras izaugsmes punkts.
08.05.2015 12:03 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
nav jau arī viss tik drūmi. Rekur kā mincija raksta - iesāk ar pašu apakšu, bet izaug tālāk. Man tādi gadījumi zināmi ir ne viens vien. Un nekādas paziņas tur nevajag :)
08.05.2015 12:07 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Šeit, cosmo, cik nopratu, veikala vadītājas amats ir mēslainē metams, tā kā... :D
08.05.2015 12:10 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Pfff, nav, nav viss paziņās vai rados, bet gan attieksmē, centībā, sevis parādīšanā un mērķu nospraušanā!
Zinu tiešām daudz uzņēmējus, kas ir ar vidējo speciālo vai pliku vidējo!
Izglītību bieži vien "nopērk" un tad, tādi augstāko izglītību ieguvušie, iedomājušies, ka radīti vadošajiem amatiem un attopas, ka tas papīrs tomēr neatver ceļus uz visu. Nākas iesvīst, lai kaut ko sasniegtu un tik un tā sākot no apakšas!
Ja ir fiška, tad arī ceļi paveras, BEZ paziņu un radu būšanām!
08.05.2015 12:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits